Články k osobnosti

Petr Bezruč

  básník a prozaik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Bezruč »
 

Petr Pavel na Tchaj-wan nepojede. Nechce ohrozit byznys českých firem

 
Prezident Petr Pavel neplánuje návštěvu Tchaj-wanu. Znamenalo by to podle něj zbytečné ohrožení obchodních vztahů s Čínou a zájmů českých firem. Na druhou stranu ale nevyloučil setkání s tchaj-wanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen na neformální úrovni. Řekl to dnes v Gymnáziu Petra Bezruče ve Frýdku-Místku, kde se v tělocvičně setkal a besedoval s tamními studenty během svého dvoudenního pobytu v Moravskoslezském kraji.
28.03.2023 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků) , Petr Pavel (2642 článků)

Zoo Liberec představuje své rozvojové plány veřejnosti

 
Na plotě, ohraničujícím areál liberecké zoologické zahrady v parku Petra Bezruče, instalovala zoo nové informační panely, nazvané Vize 2025. Jejich cílem je seznámit veřejnost i návštěvníky zahrady se stavebními plány a investičními záměry, které zoo v následujících letech čekají.
09.07.2022 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

4,5 roku po smrti mámy se syn Věry Špinarové (†65) konečně dočkal: Místo sochy opravdová pocta!

 
Konečně se dočkala pocty, jakou si zasloužila! Syn Věry Špinarové (†65) Adam Pavlík (46) je nadšen. Ostrava vzdala jeho mámě konečně hold, jaký si představoval. V městském Divadle Petra Bezruče hrají hru Špinarka, která je dlouho dopředu beznadějně vyprodána.
14.09.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků) , Věra Špinarová (458 článků) , Adam Adam (572 článků) , Adam Adam (572 článků)

Umělecký šéf Divadla Petra Bezruče Jan Holec: Máme radost ze setkání živého s živým

 
Ostravské Divadlo Petra Bezruče stejně jako ostatní domácí scény nemůže představit nazkoušené inscenace divákům. Na otevření ale nečeká se založenýma rukama. Kromě jiných aktivit členové souboru vymysleli projekt Stará láska nerezaví, v němž navštěvují obyvatele domovů seniorů a oživují jejich dávno zasuté vzpomínky. Společným jmenovatelem těchto setkání jsou první lásky. Ukázky z jednotlivých příběhů už nyní zveřejňují na webu divadla a chystají se je zpracovat jako osobitý divadelní dokument.
07.03.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Moravskoslezský kraj: Nemohli na jeviště, tak se stali dobrovolníky

 
Do krajského dobrovolnického projektu #BoSmePartyja se zapojilo také ostravské Divadlo Petra Bezruče. Jeho členové docházejí pravidelně do domovů seniorů, aby zpříjemnili volný čas klientům a ulehčili práci zaměstnancům. Projekt #BoSme Partyja už tak „do terénu“ poslal 224 ochotných pomocníků.
16.02.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Zemřel idol našich babiček Petr Dudešek (†81)! Pohřbil dvě manželky, pomáhal postižené vnučce

 
Ve středu 21. října ve věku 81 let odešel muzikant a zpěvák Petr Dudešek. Oznámil to spisovatel Miroslav Graclík na sociální síti. Člen Divadla Petra Bezruče v Ostravě a především zakladatel legendárních Buřinek a Berušek, které obzvláště v sedmdesátých letech nechyběly v žádné televizní estrádě.
26.10.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků) , Petr Dudešek (2 články)

Primátor Pobucký: Spojovací krček jde k zemi

 
V těchto dnech byla zahájena demolice spojovacího krčku Kina Petra Bezruče s protějším objektem občanské vybavenosti. Práce budou ukončeny začátkem listopadu.
10.10.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Společnost OKD zastavuje těžbu: ODE DNEŠKA SE UŽ UHLÍ NERUBE!

 
„Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem, sto roků kopal jsem uhlí.“ Na tato slova básníka Petra Bezruče ze Slezských písní mohou nyní na šest týdnů zapomenout horníci společnosti OKD.
04.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Divadlo Petra Bezruče v Ostravě chystá hru Špinarka

 
Divadlo Petra Bezruče v Ostravě uvede v příští sezoně například adaptaci slavného filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky či hru Špinarka o populární ostravské zpěvačce Věře Špinarové. Diváci se mohou těšit i na kultovní hru Mechanický pomeranč, jejíž březnovou premiéru zhatila opatření přijatá k zamezení šíření nového koronaviru, řekla mluvčí divadla Michaela Kubicová.
20.05.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (539 článků) , Petr Bezruč (63 článků) , Věra Špinarová (458 článků)

Ostrava postaví další moderní stavbu. Parkovací dům má jezírko a hřiště na střeše

 
Ostrava zná podobu parkovacího domu, který bude stát poblíž Divadla Petra Bezruče a budoucí budovy Janáčkovy filharmonie.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Sen šíleného architekta: O podivném zámku v Plumlově veršoval i Bezruč!

 
Největší přehrada na střední Moravě a pitoreskní zámek, o kterém veršoval Petr Bezruč. Dva důvody, proč v létě navštívit město Plumlov.
27.07.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

NDM a Bezruči připravují 8. ročník Letní divadelní školy pro pedagogy

 
Ateliér pro děti a mládež při NDM připravuje již osmý ročník Letní divadelní školy pro pedagogy. Horkou novinkou letošního ročníku bude spolupráce s Divadlem Petra Bezruče. Na programu je proto řada novinek!
01.07.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

NDM: Unikátní archiv zahájil mapování divadelního života v Ostravě

 
Ostravský divadelní archiv je ojedinělým projektem evropského formátu – Ostrava bude navíc jediným městem v České republice, které se může něčím podobným prezentovat! Ostravský divadelní archiv je již v první fázi, v rámci které mapuje repertoár Národního divadla moravskoslezského i dalších ostravských divadel (Divadlo Petra Bezruče, Divadlo loutek Ostrava, Komorní scéna Aréna, Divadlo Mír). Ambicí projektu je zmapování a zpřístupnění komplexní historie profesionálního divadla v Ostravě a jeho významných osobností.
07.06.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Diamo: Den otevřených dveří na Dole Bezruč přilákal stovky návštěvníků

 
Státní podnik DIAMO se připojil k výročí 750 let Ostravy a v sobotu 9. září poprvé od útlumu zpřístupnil pro veřejnost areál Dolu Petr Bezruč (dříve Terezie) ve Slezské Ostravě, který byl nejhlubším dolem v ČR a letos pomyslně slaví 175 let od založení.
10.09.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Přijeli modrým autem k zastávce a brutálně zkopali muže! Policie prosí o pomoc při pátrání

 
V těchto dnech prověřují havířovští policisté napadení, ke kterému došlo v neděli časně ráno. Útočníci zkopali muže, který se tou dobou nacházel na zastávce vedle Kulturního domu Petra Bezruče.
28.07.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Pamětník Miroslav Matouš pro PL prozradil, co mu řekla po letech Glazarová, která napsala odsuzující článek o Horákové. Odkryl i pravou tvář Bezruče. A dnešním lidem vzkazuje...

 
CIVILIZACE A MY Dnes se spíše tlachá, než mluví. Hezky se to kritizuje, když je demokracie. Duchovní Církve československé husitské Miroslav Matouš, který byl řadu let donucen nevykonávat své povolání, dnes již pětadevadesátiletý kmet stále v dobré kondici a s jasným rozumem, autor několika básnických sbírek, poskytl rozhovor pro ParlamentníListy.cz. Odhaluje veřejnosti Petra Bezruče jako hluboce věřícího člověka a nešťastnou Jarmilu Glazarovou, která byla pod obrovským tlakem komunistického vedení ministerstva kultury. Podle Matouše nemusíme přímo strkat hrdinně hlavu do oprátky, ale chodit zpříma, protože páteř se už nenarovná.
15.04.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků) , Jarmila Glazarová (4 články)

Tlustá slečna ve vaně a ve sprše NE! Havířovský kulturák zakázal výstavu aktů

 
Více než rok je v plánu Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově výstava fotografií, které prezentují ženské i mužské akty. Nyní – měsíc před zahájením – ale výstavu ředitelka Městského kulturního střediska Havířov zatrhla. Prý by ohrozila děti, které »kulturák« navštěvují.
06.04.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Paví uprchlík z Bohumína zaměstnává policisty: Po velké výpravě ho čeká domácí vězení

 
Páv zvaný útěkář momentálně pravidelně zaměstnává strážníky v Bohumíně na Karvinsku. Toulavý páv z Mauglího ranče v parku Petra Bezruče se zřejmě odmítá smířit s velikostí svého domova a nemine tak týden, kdy by městští policisté neřešili oznámení o pávovi, který se promenáduje bohumínskými ulicemi. „V minulých dnech dokonce podnikl i velkou dobrodružnou výpravu,“ řekla mluvčí radnice Lucie Kolková.
08.11.2016 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků)

Nemáme se za co stydět. Šéfka divadla, kde se prý chystala "provokace" vůči první dámě, vrací ránu Hradu

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD) v pátek nařkl Českou televizi z přípravy provokace vůči manželce prezidenta Miloše Zemana kvůli její plánované návštěvě Divadla Petra Bezruče. Ke kritice se přidal také prezident. Divadlo se ale proti obvinění ohradilo. Informoval o tom web Českého rozhlasu.
05.11.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Byla to provokace, nebo ne? Mezi Ovčáčkem a ČT zuří ostrá slovní válka

 
Česká televize (ČT) se dnes ohradila proti výrokům dosluhujícího moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD), který ČT nařknul, že se podílela na provokaci vůči první dámě Ivaně Zemanové. Televizi kritizoval za to, že si její redaktoři rezervovali místa v ostravském Divadle Petra Bezruče, kam Zemanová měla přijít na představení Spalovač mrtvol. Zprávu přinesla ČTK.
04.11.2016 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (63 článků) , Ivana Zemanová (426 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »