Články k osobnosti

Petr Bendl

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Bendl »
 

Ministr Bendl nařídil snížit odtok z Vltavské kaskády. Chce ochránit Ústí

 
Odtok z Vltavské kaskády se sníží o 100 metrů krychlových za sekundu, nařízení ministra zemědělství Petra Bendla má před zaplavením ochránit Ústí nad Labem. Za současného odtoku, který v Praze na Vltavě představuje zhruba 3000 metrů krychlových za sekundu, podle ministerstva hrozí, že voda překoná ústecké protipovodňové zábrany a zatopí prakticky celé město, uvedlo ministerstvo zemědělství. 
04.06.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Ministr Bendl: Lidé na Povodí Vltavy dělají maximum možného

 
Ministr zemědělství Petr Bendl osobně objíždí místa ohrožená povodní.
03.06.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Vltavská kaskáda dává městům čas připravit se na povodeň, uklidňuje Nečas

 
Vltavská kaskáda nemůže podle premiéra Petra Nečase (ODS) zabránit povodním, ale může dát městům čas připravit se na ně. Řekl to dnes při návštěvě slapské přehrady, kde se sešel s ministrem zemědělství Petrem Bendlem (ODS) a vedením Povodí Vltavy. Přislíbil také, že vláda v případě potřeby uvolní vedle již schválených 300 milionů korun další peníze na řešení povodňové situace.
03.06.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Petr Bendl (499 článků)

ÚS nevyslechne svědky navržené ČSSD ani poslance Věcí veřejných

 
Ústavní soud (ÚS) nevyslechne šestici svědků, které mu v řízení o církevních restitucích navrhla ČSSD. Vypovídat tak nebudou ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09 a STAN), ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) ani olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Soud také nepředloží předběžnou otázku Soudnímu dvoru EU, což navrhoval zástupce poslanců ČSSD Lubomír Zaorálek. Neuspěla ani skupina senátorů, kteří žádali výslech čtyř poslanců Věcí veřejných. Soud ve 14:15 ukončil dokazování a dal prostor k závěrečným návrhům. 
29.05.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků) , Jan Graubner (41 článků) , Petr Bendl (499 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

46. Mistrovství Evropy v loveckém brokovém parkúru úspěšně zakončeno

 
Téměř 850 závodníků z 28 zemí zavítalo na letošní 46. Mistrovství Evropy v loveckém brokovém parkúru, které včera po pěti dnech skončilo v okolí zámku Konopiště a Konopišťské bažantnici, v okrese Benešov, ve Středočeském kraji. Hlavní organizaci šampionátu měl na starosti státní podnik Lesy ČR a to v úzké koordinaci s Mezinárodní federací sportovního střelectví F.I.T.A.S.C. a českou Asociací střelců na asfaltové terče ASAT. Záštitu nad šampionátem převzali ministr zemědělství Petr Bendl a starosta města Benešov Jaroslav Hlavnička.
27.05.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Strategii rozvoje zemědělství chce Bendl dokončit do června

 
Strategii budoucího rozvoje zemědělství chce ministr Petr Bendl (ODS) dokončit do června. Dokument se soustředí zejména na produkci potravin, především na živočišnou výrobu, ovoce a zeleninu. Větší péči chce věnovat také ochraně půdy a vody v krajině. Ministr to dnes řekl ČTK po jednání se zemědělci z Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů, které se konalo ve Verneřicích na Děčínsku.
20.05.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Bendl: Česko-polská diskuze o potravinách pokračuje

 
Ministr zemědělství Petr Bendl dnes společně s delegací premiéra Petra Nečase navštívil Polskou republiku.
13.05.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Petr Bendl (499 článků)

Kdo zveřejní, co chtějí církve? Nikomu se nechce

 
Církev je přesvědčená, že by seznam majetku, o jehož vrácení usilují v rámci církevních restitucí, měly zveřejnit státní úřady. Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) se vůči tomu v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce ohradil, že úřady k tomu nemají patřičné oprávnění.
12.05.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Bendl na hraně: Naše země si stojí velice dobře. Jen to nedokážeme lidem vysvětlit

 
NA HRANĚ S XAVEREM Ministr zemědělství Petr Bendl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiblížil, kam by se měly ubírat strategie pro nastávající volební kampaň. ODS by podle něj neměla žít preferencemi, ale spíše se snažit lidem vysvětlovat, že situace v zemi není zase tak špatná a že si ČR naopak v rámci Evropy vede velice dobře.
12.05.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Postřižiny a pomazánkové euro. U Moravce se diskutovalo o potravinách

 
Podle ministra zemědělství Petra Bendla je spor kvůli označení pomazánkového másla poměrně legrační problém. Sám předpokládá, že se Česko podvolí Evropské unii, název změní, ale produkt zůstane a bude se dál kupovat.
12.05.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Blonďatá kočka v Bendlových službách: Miss Mluvčí!

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (47, ODS) to s blondýnami umí. Jinou barvu vlasů ostatně ani jeho partnerky nemívají. A ačkoliv přítelkyni už má, jako mluvčí zaměstnal další kost – bývalou reportérku Evu Chaloupkovou (47).
07.05.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Eva Chaloupková (4 články) , Petr Bendl (499 článků)

Co s polskými blafy? Ministr Bendl se kvůli tomu sešel se svým polským protějškem

 
Kauza s nekvalitními potravinami od našich polských sousedů by už mohla skončit. Včera se o spolupráci, která zvýší jejich jakost a bezpečnost, bavili ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) a jeho polský protějšek Stanislaw Kalemba. Řešením má být hlavně spolupráce našich a polských potravinových inspektorů.
06.05.2013 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Evropská Unie nám chce vnutit zákaz mentolových cigaret

 
Česko i Polsko se staví odmítavě k evropské směrnici, která zpřísňuje obchod s tabákovými výrobky a zakazuje prodej některých z nich. Chtějí hledat v Evropské unii spojence se stejným názorem, kteří jim pomohou národní pozice prosadit. Po jednání se svým polským protějškem Stanislawem Kalembou to dnes na tiskové konferenci řekl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS). 
06.05.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Ohledně potravin musíme změnit komunikaci, shodl se Bendl s polským protějškem

 
Zejména o kvalitě potravin a dozoru nad trhem přijel v pondělí do České republiky jednat polský ministr zemědělství Stanislaw Kalemba. I v souvislosti s nedávnou kritikou polských potravin jej do Prahy pozval šéf resortu zemědělství Petr Bendl (ODS). Ministři se dohodli, že pochybnosti o kvalitě potravin musejí být napříště bezpečně potvrzené.
06.05.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Česko a Polsko odmítají evropskou směrnici o tabáku

 
Česko i Polsko se staví odmítavě k evropské směrnici, která zpřísňuje obchod s tabákovými výrobky a zakazuje prodej některých z nich. Obě země budou hledat v Evropské unii spojence se stejným názorem, kteří jim pomohou národní pozice prosadit. Po jednání se svým polským protějškem Stanislawem Kalembou to v pondělí na tiskové konferenci řekl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS).
06.05.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Bendl na ČT vysvětloval placení za přípojky. Nápad jednou možná oživí

 
Ministr zemědělství Petr Bendl sice nakonec vypustil sporný bod z novely zákona, podle něhož měli lidé hradit opravy a údržbu vodovodních a kanalizačních přípojek pod veřejným prostranstvím. Jak ale naznačil na ČT, placení za přípojky se možná jednou opět otevře.
02.05.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Restauracím vadí Bendlova potravinová novela: Je to riziko

 
O novele týkající se kontroly potravin z pera ministra zemědělství Petra Bendla přišli do pořadu Události, komentáře diskutovat Miroslav Kaberna, prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek a primářka infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce Hana Roháčová.
30.04.2013 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Hygienikům se nelíbí Bendlova potravinová reforma

 
Návrh na změnu kontrol a označování potravin, který připravil ministr zemědělství Petr Bendl, povede podle hygieniků k destabilizaci celého systému kontrol restaurací v Česku. Dva dny před tím, než největší změnu tuzemského potravinového práva od vstupu země do Evropské unie projedná vláda, nedošlo k dohodě. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
30.04.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Ministr Bendl jmenuje generálního ředitele státního podniku Povodí Labe

 
Ministr zemědělství Petr Bendl jmenuje ke 2. květnu nového generálního ředitele státního podniku Povodí Labe Václava Beránka (46).
24.04.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků) , Petr Beránek (1 článek)

Europoslanec z ODS nechápe: Návrh resortu zemědělství zatěžoval občany

 
Europoslanec Ivo Strejček (ODS) nechápavě kroutí hlavou nad návrhem Ministerstva zemědělství, podle něhož měli majitelé nemovitostí hradit opravy vodovodních přípojek. Podle europoslance přitom jde o nátlakovou akci lobbistů z řad vodárenských společností, kterým šlo o to, aby se zbavily administrativní zátěže. Záměr přitom vzešel s ministerstva, které řídí Stejčkův stranický kolega Petr Bendl.
21.04.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Strejček (136 článků) , Petr Bendl (499 článků)