Články k osobnosti

Petr Bendl

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Bendl »
 

Že se o Čechy nestaráme? Z ODS přišla rázná odpověď. A hlas pro základnu USA

 
„Kritika míří hlavně od těch, kdo zasekli obrovskou sekeru do státního rozpočtu v minulých volebních obdobích,“ reaguje Petr Bendl, poslanec ODS, na námitky opozice, že se vláda dostatečně nestará o Čechy. Pro ParlamentníListy.cz rovněž vysvětlil, proč nepovažuje plošná opatření za vhodnou pomoc. Tam, kde nastala, prý stejně rostou ceny.
23.04.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

ODS předsedu nemění. Fiala získal 510 z 510 hlasů

 
Žádná změna, premiér Petr Fiala (57) bude i v dalších dvou letech pokračovat v roli předsedy občanských demokratů. Ve funkci, kterou zastává od ledna 2014, ho v sobotu potvrdil stranický kongres v Praze 510 z 510 platných hlasů delegátů. Fiala neměl protikandidáta a tak jako při předchozích kongresech přesáhla jeho podpora 90 procent. "Delegátům bylo vydáno celkem 534 volebních lístků," uvedl předseda volební komise Petr Bendl. Z platných lístků měl Fiala podporu stoprocentní. Informovala o tom ČTK.
09.04.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Petr Bendl (515 článků)

Vrecionová (ODS): Hrstka agrokoncernů si chce zprivatizovat zemědělský rozpočet

 
Komentář Veroniky Vrecionové a Petra Bendla k demonstraci velkých agrokoncernů proti úpravám národního Strategického plánu.
12.01.2022 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Marek Benda bude. Pavel Drobil bude. Starosta „Koněv“ taky. Známe pořadí ODS, TOP 09 a lidovců

 
Když se politická reprezentace shodla, že v podzimních sněmovních volbách se bude volit na krajských kandidátkách, nastala v kandidujících subjektech fáze jejich schvalování. Velmi sledované je to zejména v uskupení SPOLU, kde se musí na jeden lístek vměstnat kandidáti ODS, lidovců i TOP 09. A některé schválené sestavy, které ParlamentníListy.cz získaly, ukazují velmi pikantní nominace. Najdeme zde protřelé veterány ODS, jako jsou Marek Benda, Petr Bendl nebo Pavel Drobil, stejně jako „mladé pušky“ TOP 09 Dominika Feriho nebo Ondřeje Koláře.
09.03.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (624 článků) , Petr Bendl (515 článků) , Pavel Drobil (386 článků) , Dominik Feri (371 článků) , Pavel Marek (316 článků) , Pavel Marek (332 článků) , Pavel Benda (8 článků)

Matka 5 dětí Adéla (40) dobyla Senát. Označili ji za „sluníčkářku“, Zemana má za nemocného muže

 
Doma má pět dětí a říká, že i to ji naučilo vyjednávat - spolu s praxí advokátky. S exministrem Petrem Bendlem (ODS) se do střetu ve 2. kole senátních voleb pustila Adéla Šípová, kandidátka za Piráty, které bylo 40 let teprve v září. Stala se nejmladší senátorkou. A také jasnou vítězkou souboje s politickou těžkou váhou. Lidé v kladenském obvodu se přiklonili k mladé mamince, která se v Senátu chce věnovat mj. sociálním otázkám. A která schytala před volebním finále nálepku „sluníčkářky“. Co na to Blesk Zprávám řekla?
13.10.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Tohle je občanská a demokratická strana? Šafr se vypsal ze svého zhnusení z kandidáta ODS, který varoval před nepřizpůsobivými

 
Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) se snaží uspět v druhém kole senátních voleb v Kladně nad Pirátkou Adélou Šípovou. V kampani nyní vytáhl přistěhovalce a nepřizpůsobivé, což přijde nechutné Pavlu Šafrovi a Janu Jandourkovi ze serveru Forum24.cz.
09.10.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Petr Bendl v duelu bojoval o Senát: Musíme podpořit živnostníky, kulturu, ochránit lidi

 
Senát coby pojistka proti populismu a případným snahám vlády dělat si s Českou republikou co se jí zlíbí. Senátní kandidát, exministr, bývalý středočeský hejtman a kladenský starosta Petr Bendl na obrazovce ČT mluvil o svých prioritách v Senátu. V rámci duelu se tam střetl s pirátskou sokyní Adélou Šípovou, pro níž je důležitá novela exekučního řádu.
06.10.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Chaos. Bude hůř. Petr Bendl očekává další tvrdá opatření

 
Poslanec a senátní kandidát za ODS Petr Bendl mluví o případu, kdy pomáhal zachránit týrané koně. Za vším byla zřejmě laxnost příslušných úřadů. Současnou situaci kolem řešení druhé vlny pojmenoval jedním slovem: chaos.
02.10.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Bezpečnostní expert Bohbot chce v Senátu provětrat Fischerův výbor. Zkušenosti z linie v Gaze se teď hodí i v Evropě

 
ROZHOVOR Bezpečnostní expert David Bohbot kandiduje do Senátu. Na Kladně, kde vyzve obhajujícího Jiřího Dienstbiera nebo dvojnásobného ministra Petra Bendla, se snaží oslovit voliče především svým bezpečnostním programem, který by ve Fischerově výboru určitě vyvolal velké pozdvižení v sále.
01.10.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků) , David Gaz (1 článek) , David David (1327 článků) , David David (993 článků)

Tragédie v Bohumíně: Oběti otřesného požáru musí identifikovat speciální tým

 
Identifikaci obětí sobotního požáru bytu v Bohumíně na Karvinsku řeší speciální tým expertů složený z antropologa, genetika, daktyloskopa, soudního lékaře, dokumentaristy a z vedoucího skupiny Petra Bendla. Šéf skupiny ČTK sdělil, že první část identifikace provádí tým přímo na místě činu ohledáním zemřelých, druhou pak na pitevně.
12.08.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Bendl (ODS): Odmítáme povinný poplatek pro zemědělce do nově zřizovaného fondu

 
Komentář poslance ODS Petra Bendla k návrhu na zřízení nepojistitelných rizik v zemědělství
30.07.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Český rozhlas Region odvysílá v pořadu K věci hejtmanský speciál

 
Stanice Český rozhlas Region odvysílá v pořadu K věci speciální debatu s hejtmany Středočeského kraje. V něm se za dvacetiletou dobu existence vystřídali už čtyři hejtmani a dvě hejtmanky. Debatu tří z nich, Petra Bendla z ODS, Miloše Petery z ČSSD a Jaroslavy Pokorné Jermanové z hnutí ANO, uslyší posluchači v úterý 23. června po 18. hodině.
23.06.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (210 článků) , Petr Bendl (515 článků)

Bendl (ODS): Výše odškodnění kožešinových farem musí být určena nezávislými posudky

 
Poslanec ODS Petr Bendl nesouhlasí s návrhem poslanců hnutí ANO na odškodnění kožešinových farem, který si osvojilo také ministerstvo zemědělství. Podle Bendla musí výši odškodnění určit alespoň dva nezávislé posudky.
11.06.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Premiér Babiš: Byl z toho samozřejmě velký humbuk

 
Odpověď na ústní interpelace Petra Bendla na 39. schůzi zasedání Poslanecké sněmovny ČR 28. 11. 2019
28.11.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

V ODS zraje plán na návrat exministra Bendla. Ze Sněmovny ho vyřadil soud

 
To se ještě nestalo. Po posledních volbách do Sněmovny rozhodl soud o změně výsledků. Po přepočítání hlasů připravil o poslanecký mandát bývalého ministra zemědělství a někdejšího středočeského hejtmana Petra Bendla (ODS) a do sněmovní lavice naopak poslal jeho někdejšího krajského mluvčího Martina Kupku. Teď se ale v malostranských palácích mohou potkat oba. Posloužit k tomu mají evropské volby.
23.01.2019 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Vzpomeňte si, jak hysterická byla opozice za minulých vlád, odrazil námitky Petr Bendl z ODS. A pak umravnil Klause mladšího...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Sňatek z rozumu. Tak politické spojení prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše nazývá někdejší místopředseda ODS a exministr Petr Bendl. Tento sňatek z rozumu prý Zemanovi umožňuje mstít se lidem, kteří mu v minulosti ublížili a premiér zase může využívat kompetenci prezidenta ve svůj prospěch. Upozornil rovněž na to, že Česká republika sice ekonomicky prosperuje, avšak spíše natruc krokům současné vlády.
02.12.2018 00:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Miloš Zeman (27384 článků) , Petr Bendl (515 článků)

Čapí hnízdo? OLAF namáčí do věci ODS či Langšádlovou

 
Závěrečná zpráva OLAF k Čapímu hnízdu poukazuje na skutečnost, že za schválení podpory na projekt, u nějž byly od počátku indicie, že na to nemá nárok, nese odpovědnost Regionální operační program Střední Čechy. Hejtmanem a předsedou Výboru ROP Střední Čechy byl v té době občanský demokrat Petr Bendl, členkou výboru např. dnešní poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09). Píší o tom Lidové noviny.
09.01.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků) , Helena Langšádlová (314 článků)

Bendl kvůli chybě s „kroužky“ musí vrátit plat. Utěší ho ale odchodné 427 tisíc

 
Petr Bendl (ODS) ze svého nového (a značně krátkého) mandátu poslance nic mít nebude. Ani plat. Ekonomický odbor Sněmovny rozhodl, že politik musí vrátit peníze, které dostal za šest říjnových dnů ve funkci. Informoval o tom čtvrteční deník Právo. Soud ve Středočeském kraji nařídil přepočítání preferenčních hlasů, po kterém bylo zjištěno, že došlo k chybě a poslancem se místo Bendla měl stát Martin Kupka (ODS).
23.11.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

NSS: Místo Petra Bendla je zvoleným poslancem Martin Kupka

 
Nejvyšší správní soud rozhodl o tom, že Ing. Petr Bendl nebyl platně zvolen poslancem, neboť místo něj byl zvolen Mgr. Martin Kupka. Soud tak učinil po prověření přepočtení přednostních hlasů pro kandidáty ODS z celkem 903 volebních okrsků.
20.11.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)

Špatně spočítané volby: Bendla ve Sněmovně střídá Kupka

 
Petr Bendl za ODS končí v Poslanecké sněmovně. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud, který nařídil přepočítání preferenčních hlasů ve více než 900 okrscích ve Středočeském kraji. Téměř 200 z nich chybně nezapočítalo hlasy z druhé strany lístku, kde byl na 31. místě Martin Kupka. Soud navíc zjistil, že ODS ve skutečnosti dostala o 14 hlasů celkově méně.
19.11.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (515 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »