Články k osobnosti

Petr Bendl

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Bendl »
 

Marek Benda bude. Pavel Drobil bude. Starosta „Koněv“ taky. Známe pořadí ODS, TOP 09 a lidovců

 
Když se politická reprezentace shodla, že v podzimních sněmovních volbách se bude volit na krajských kandidátkách, nastala v kandidujících subjektech fáze jejich schvalování. Velmi sledované je to zejména v uskupení SPOLU, kde se musí na jeden lístek vměstnat kandidáti ODS, lidovců i TOP 09. A některé schválené sestavy, které ParlamentníListy.cz získaly, ukazují velmi pikantní nominace. Najdeme zde protřelé veterány ODS, jako jsou Marek Benda, Petr Bendl nebo Pavel Drobil, stejně jako „mladé pušky“ TOP 09 Dominika Feriho nebo Ondřeje Koláře.
09.03.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (585 článků) , Petr Bendl (512 článků) , Pavel Drobil (384 článků) , Dominik Feri (129 článků) , Pavel Marek (286 článků) , Pavel Marek (302 článků) , Pavel Benda (7 článků)

Matka 5 dětí Adéla (40) dobyla Senát. Označili ji za „sluníčkářku“, Zemana má za nemocného muže

 
Doma má pět dětí a říká, že i to ji naučilo vyjednávat - spolu s praxí advokátky. S exministrem Petrem Bendlem (ODS) se do střetu ve 2. kole senátních voleb pustila Adéla Šípová, kandidátka za Piráty, které bylo 40 let teprve v září. Stala se nejmladší senátorkou. A také jasnou vítězkou souboje s politickou těžkou váhou. Lidé v kladenském obvodu se přiklonili k mladé mamince, která se v Senátu chce věnovat mj. sociálním otázkám. A která schytala před volebním finále nálepku „sluníčkářky“. Co na to Blesk Zprávám řekla?
13.10.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Tohle je občanská a demokratická strana? Šafr se vypsal ze svého zhnusení z kandidáta ODS, který varoval před nepřizpůsobivými

 
Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) se snaží uspět v druhém kole senátních voleb v Kladně nad Pirátkou Adélou Šípovou. V kampani nyní vytáhl přistěhovalce a nepřizpůsobivé, což přijde nechutné Pavlu Šafrovi a Janu Jandourkovi ze serveru Forum24.cz.
09.10.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Petr Bendl v duelu bojoval o Senát: Musíme podpořit živnostníky, kulturu, ochránit lidi

 
Senát coby pojistka proti populismu a případným snahám vlády dělat si s Českou republikou co se jí zlíbí. Senátní kandidát, exministr, bývalý středočeský hejtman a kladenský starosta Petr Bendl na obrazovce ČT mluvil o svých prioritách v Senátu. V rámci duelu se tam střetl s pirátskou sokyní Adélou Šípovou, pro níž je důležitá novela exekučního řádu.
06.10.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Chaos. Bude hůř. Petr Bendl očekává další tvrdá opatření

 
Poslanec a senátní kandidát za ODS Petr Bendl mluví o případu, kdy pomáhal zachránit týrané koně. Za vším byla zřejmě laxnost příslušných úřadů. Současnou situaci kolem řešení druhé vlny pojmenoval jedním slovem: chaos.
02.10.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Bezpečnostní expert Bohbot chce v Senátu provětrat Fischerův výbor. Zkušenosti z linie v Gaze se teď hodí i v Evropě

 
ROZHOVOR Bezpečnostní expert David Bohbot kandiduje do Senátu. Na Kladně, kde vyzve obhajujícího Jiřího Dienstbiera nebo dvojnásobného ministra Petra Bendla, se snaží oslovit voliče především svým bezpečnostním programem, který by ve Fischerově výboru určitě vyvolal velké pozdvižení v sále.
01.10.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků) , David Gaz (1 článek) , David David (745 článků) , David David (562 článků)

Tragédie v Bohumíně: Oběti otřesného požáru musí identifikovat speciální tým

 
Identifikaci obětí sobotního požáru bytu v Bohumíně na Karvinsku řeší speciální tým expertů složený z antropologa, genetika, daktyloskopa, soudního lékaře, dokumentaristy a z vedoucího skupiny Petra Bendla. Šéf skupiny ČTK sdělil, že první část identifikace provádí tým přímo na místě činu ohledáním zemřelých, druhou pak na pitevně.
12.08.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Bendl (ODS): Odmítáme povinný poplatek pro zemědělce do nově zřizovaného fondu

 
Komentář poslance ODS Petra Bendla k návrhu na zřízení nepojistitelných rizik v zemědělství
30.07.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Český rozhlas Region odvysílá v pořadu K věci hejtmanský speciál

 
Stanice Český rozhlas Region odvysílá v pořadu K věci speciální debatu s hejtmany Středočeského kraje. V něm se za dvacetiletou dobu existence vystřídali už čtyři hejtmani a dvě hejtmanky. Debatu tří z nich, Petra Bendla z ODS, Miloše Petery z ČSSD a Jaroslavy Pokorné Jermanové z hnutí ANO, uslyší posluchači v úterý 23. června po 18. hodině.
23.06.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (197 článků) , Petr Bendl (512 článků)

Bendl (ODS): Výše odškodnění kožešinových farem musí být určena nezávislými posudky

 
Poslanec ODS Petr Bendl nesouhlasí s návrhem poslanců hnutí ANO na odškodnění kožešinových farem, který si osvojilo také ministerstvo zemědělství. Podle Bendla musí výši odškodnění určit alespoň dva nezávislé posudky.
11.06.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Premiér Babiš: Byl z toho samozřejmě velký humbuk

 
Odpověď na ústní interpelace Petra Bendla na 39. schůzi zasedání Poslanecké sněmovny ČR 28. 11. 2019
28.11.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

V ODS zraje plán na návrat exministra Bendla. Ze Sněmovny ho vyřadil soud

 
To se ještě nestalo. Po posledních volbách do Sněmovny rozhodl soud o změně výsledků. Po přepočítání hlasů připravil o poslanecký mandát bývalého ministra zemědělství a někdejšího středočeského hejtmana Petra Bendla (ODS) a do sněmovní lavice naopak poslal jeho někdejšího krajského mluvčího Martina Kupku. Teď se ale v malostranských palácích mohou potkat oba. Posloužit k tomu mají evropské volby.
23.01.2019 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Vzpomeňte si, jak hysterická byla opozice za minulých vlád, odrazil námitky Petr Bendl z ODS. A pak umravnil Klause mladšího...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Sňatek z rozumu. Tak politické spojení prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše nazývá někdejší místopředseda ODS a exministr Petr Bendl. Tento sňatek z rozumu prý Zemanovi umožňuje mstít se lidem, kteří mu v minulosti ublížili a premiér zase může využívat kompetenci prezidenta ve svůj prospěch. Upozornil rovněž na to, že Česká republika sice ekonomicky prosperuje, avšak spíše natruc krokům současné vlády.
02.12.2018 00:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21535 článků) , Miloš Zeman (25178 článků) , Petr Bendl (512 článků)

Čapí hnízdo? OLAF namáčí do věci ODS či Langšádlovou

 
Závěrečná zpráva OLAF k Čapímu hnízdu poukazuje na skutečnost, že za schválení podpory na projekt, u nějž byly od počátku indicie, že na to nemá nárok, nese odpovědnost Regionální operační program Střední Čechy. Hejtmanem a předsedou Výboru ROP Střední Čechy byl v té době občanský demokrat Petr Bendl, členkou výboru např. dnešní poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09). Píší o tom Lidové noviny.
09.01.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků) , Helena Langšádlová (272 článků)

Bendl kvůli chybě s „kroužky“ musí vrátit plat. Utěší ho ale odchodné 427 tisíc

 
Petr Bendl (ODS) ze svého nového (a značně krátkého) mandátu poslance nic mít nebude. Ani plat. Ekonomický odbor Sněmovny rozhodl, že politik musí vrátit peníze, které dostal za šest říjnových dnů ve funkci. Informoval o tom čtvrteční deník Právo. Soud ve Středočeském kraji nařídil přepočítání preferenčních hlasů, po kterém bylo zjištěno, že došlo k chybě a poslancem se místo Bendla měl stát Martin Kupka (ODS).
23.11.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

NSS: Místo Petra Bendla je zvoleným poslancem Martin Kupka

 
Nejvyšší správní soud rozhodl o tom, že Ing. Petr Bendl nebyl platně zvolen poslancem, neboť místo něj byl zvolen Mgr. Martin Kupka. Soud tak učinil po prověření přepočtení přednostních hlasů pro kandidáty ODS z celkem 903 volebních okrsků.
20.11.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Špatně spočítané volby: Bendla ve Sněmovně střídá Kupka

 
Petr Bendl za ODS končí v Poslanecké sněmovně. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud, který nařídil přepočítání preferenčních hlasů ve více než 900 okrscích ve Středočeském kraji. Téměř 200 z nich chybně nezapočítalo hlasy z druhé strany lístku, kde byl na 31. místě Martin Kupka. Soud navíc zjistil, že ODS ve skutečnosti dostala o 14 hlasů celkově méně.
19.11.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Kupka nahradí ve sněmovně Bendla, řekl soud po přezkumu voleb ODS

 
Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v polovině kraje, tedy ve více než 900 okrscích. Kupka ve sněmovně nahradí díky kroužkům Petra Bendla, který byl čtvrtý na kandidátce. Špatný přepočet vznikl kvůli tomu, že Kupkovo jméno bylo na 31. pozici na druhé straně volebního lístku a některé komise jeho kroužky nezapočítaly. ODS ve středních Čechách získala čtyři mandáty z celkových 25 pro občanské demokraty v celé ČR. Rozložení sil ve sněmovně se rozhodnutím soudu nezmění.
19.11.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Babišovo divadlo pro diváky. Bývalý ministr z ODS promlouvá také o Topolánkovi

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Většina voličů by nám vyčítala, kdybychom to dali s Andrejem Babišem dohromady,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec a bývalý ministr zemědělství, dopravy a exhejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS). Navíc si myslí, že nabídka od ANO pro ODS po volbách nebyla myšlena vážně. „Bylo to divadlo pro diváky,“ míní. Mirek Topolánek podle něj bude pro řadu lidí alternativou a oživí prezidentské klání. „Doposud to byla velká nuda. S Mirkem Topolánkem rozhodně nuda nebude,“ domnívá se. Topolánek ale podle něj bude bojovat jak s Milošem Zemanem, tak Andrejem Babišem. „To je určitě politicky a vlivově těžká váha. Bude to zajímavý souboj a sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat,“ dodává.
12.11.2017 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21535 článků) , Mirek Topolánek (2331 článků) , Miloš Zeman (25178 článků) , Petr Bendl (512 článků)

Vzdám se mandátu, soud mě osvobodí, a kdo mi ten mandát vrátí, rozčiloval se Jurečka na Primě

 
V nedělní Partii televize FTV Prima proti sobě zasedli současný ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a jeden z jeho předchůdců ve funkci, Petr Bendl (ODS). Ačkoli spolu politici často nesouhlasí, neboť jeden je členem koalice a druhý je opozičním poslancem, v jedné věci se shodli. Zkritizovali nové plány Evropské unie na přerozdělování dotací. Jinak si však šli, obrazně řečeno, po krku.
10.09.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků) , Marian Jurečka (762 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »