Články k osobnosti

Petr Benda

  basketbalista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Benda »
 

Na den před 25 lety. Miroslav Sládek přišel do ČT a celou ji p*blil. A pak přišla romská otázka. „Chanov? To vyřešíme.“ Masakr, který Marek Benda a Petr Uhl nevydrželi

 
VZPOMÍNKY A PERLY Psal se rok 1995. Na Hradě se zabydlel dramatik Václav Havel, ve Strakově akademii úřadovala vláda pod vedením ekonoma Václava Klause. Ale velkou část pozornosti na sebe strhával enfant terrible tehdejší politiky, Miroslav Sládek. V srpnu 1995 přijal pozvání České televize do politické Arény, kde na něj číhalo pět oponentů. A debata to byla velmi vyhrocená. Možná především proto, že Sládek, zjednodušeně řečeno, věnoval polovinu prostoru v pořadu Romům, a tu druhou České televizi. A těch zbylých pár sekund „věnoval“ Václavu Havlovi. Debata to byla tak vyhrocená, že se jednou neudržel ani moderátor Milan Šíma. Jestli Sládek něco ovládal, pak to bylo umění vytočit své oponenty.
15.08.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Václav Klaus (10026 článků) , Marek Benda (568 článků) , Miroslav Sládek (142 článků) , Petr Václav (880 článků) , Petr Marek (181 článků) , Petr Benda (192 článků) , Milan Sládek (3 články)

Bouře v Lidovém domě, Zaorálek zuří. Jde o problémového muže od Paroubka

 
Jméno podnikatele Petra Bendy na krajské kandidátce ČSSD v Ústeckém kraji představuje pro některé sociální demokraty velký problém. Vytýkají mu například jeho dřívější spolupráci s kontroverzní Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) Bendova kandidatura zpochybňuje základní principy české soc. dem. O Bendově kandidatuře údajně rozhodovalo pouze grémium složené z deseti lidí, z nichž osm má rozhodující hlas, informují Novinky.
29.07.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2668 článků) , Petr Benda (192 článků)

Je to problém, ale nedá se nic dělat, reagují na Bendu na kandidátce členové ČSSD

 
Podnikatel Petr Benda na kandidátce ČSSD v Ústeckém kraji je pro řadu členů předsednictva ČSSD fatálním problémem. Dříve totiž spolupracoval s krajně pravicovou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti. Podle předsedy plzeňské organizace Milana Chovance vedení strany porušilo demokratické principy a stojí před zásadním střetem o směřování strany. Jiní hovoří o neslučitelných ideových spojeních a zpochybnění dlouholeté tradice.
29.07.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

„Jenom uklouzl,“ říká o Bendově angažmá v krajní pravici Hamáček

 
Šéfovi ČSSD Janu Hamáčkovi nevadí, že podnikatel Petr Benda, který kandiduje v krajských volbách na Ústecku na soc. dem. kandidátce, dříve spolupracoval s krajně pravicovou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti. Před třemi lety za ni kandidoval jako lídr na Liberecku a byl i jejím sponzorem.
29.07.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků) , Jan Hamáček (2227 článků)

Rozkol v ČSSD na severu: Návrat Paroubkova muže Bendy a zavržený plán na spolupráci

 
ČSSD v Ústeckém kraji se dostala do potíží. Původně měli její členové jít do krajských voleb na společné kandidátce uskupení Lepší sever – s nestraníky či členy hnutí ProMost a UFO (Ústecké fórum občanů). Jenže taková kandidátka se nesetkala s pochopením v Praze v Lidovém domě, kde plány Lepšího severu smetli ze stolu. ČSSD se chystá podat kandidátku pro Ústecký kraj vlastní. Více „oranžovou“. A na 4. místě s „pohrobkem“ Jiřího Paroubka, exposlancem Petrem Bendou, podnikatelem a kmotrem Paroubkovy dcery, uvedlo Právo.
27.07.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3908 článků) , Petr Benda (192 článků)

Vedení ČSSD nasadilo na Ústecku kandidátku s podnikatelem Bendou

 
Vedení ČSSD, které odmítlo schválit kandidátku krajské sociální demokracie na Ústecku sestavenou pod hlavičkou Lepší sever, podle informací Práva podá jinou kandidátku. Tu z popudu předsedy Jana Hamáčka schválilo politické grémium ČSSD minulý týden ve čtvrtek. Na ní se objeví členové ČSSD společně s kandidáty hnutí Zdraví, sport, prosperita. Na čtvrtém místě kandidátky figuruje Petr Benda, bývalý poslanec, politický podnikatel a pravá ruka expremiéra Jiřího Paroubka.
27.07.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3908 článků) , Petr Benda (192 článků) , Jan Hamáček (2227 článků)

ČSSD a znovu Paroubek? A nejen on, na světlo se má vrátit další známá tvář

 
Poradcem současného předsedy ČSSD Jana Hamáčka by měl podle informací Seznam Zpráv být bývalý předseda sociální demokracie Jiří Paroubek. Kromě toho se k ČSSD vrací i Petr Benda, který býval předsedou partaje na Ústecku, ale následně byl donucen k odchodu.
24.07.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3908 článků) , Petr Benda (192 článků) , Jan Hamáček (2227 článků)

Trest za vraždu Radka Š. (†34): Střelec si odsedí 10 let!

 
Zastřelil opilého Radka Š. (†34), který v Chomutově najížděl do aut. Soud za to včera Petru Bendovi (38) zpřísnil trest na 10 let vězení.
01.07.2019 11:58 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

Vypálil 20 kulek za 4 vteřiny: Střelec z chomutovského sídliště nechtěl vraždit, tvrdí soud

 
Vražda, nebo sebeobrana? Nad touto otázkou bilancoval už letos na jaře soud, který rozhodoval ve věci smrti Radka Š. na chomutovském sídlišti, kterého zastřelil Petr Benda. Podle rozsudku vrchního soudu Benda nešel vraždit, ale chránit obyvatele, na které Radek najížděl autem. Jenže střílet už prý neměl...
11.10.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

Střelec z Chomutova uspěl s odvoláním: Za vraždu Roma si odpyká 7 let!

 
Petr Benda si za zastřelení řidiče dodávky na chomutovském sídlišti odpyká sedm let vězení. Pražský vrchní soud dnes na základě mužova odvolání zrušil původní rozsudek, který poslal pachatele za mříže na 12,5 roku. Dnešní verdikt je pravomocný. Benda se hájil mimo jiné tím, že střílel v nutné obraně. Romský řidič před střelbou najížděl do lidí a jiných aut. Podle justice vražda neměla rasový podtext.
28.08.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

Chovancova rada neobstála! Soud poslal Bendu za zabití opilého a zfetovaného řidiče dodávky na 12,5 roku do basy

 
Petr Benda (37) loni v Chomutově zabil 13 výstřely Roma Radka Š. (34), který najížděl do aut a do lidí. Krajský soud v Ústí nad Labem dnes nad obžalovaným vynesl verdikt: 12,5 roku ve vězení s ostrahou mezi těžkými recidivisty a sprostými vrahy. Navíc musí pozůstalým, žijícím ze sociálních dávek a nemocenské, zaplatit 2,5 milionu korun jako újmu. Benda se na místě odvolal.
18.04.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

Chránil, nebo vraždil? Zda klapne Chovancova „rada“, zjistí střelec z Chomutova už v úterý

 
Krev z rukou mu už nikdo nesmyje. Zastřelil 13 ranami opilého a zfetovaného Roma Radka Š. (34), který loni v květnu na sídlišti v Chomutově boural dodávkou do zaparkovaných aut a ohrožoval sousedy. Je Petr Benda (37) vrah, nebo hrdina? O případu prvního Čecha, který pod vlivem teroristických útoků u našich sousedů a rad ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) vzal ochranu obyvatel, zdraví a majetku do svých rukou, rozhodne Krajský soud v Ústí nad Labem v úterý.
12.04.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

To je sranda: Paroubek se zastal Romů, zatímco jeho exparťák inženýr Benda, nyní spojenec Vandase...

 
Dříve to bývali parťáci. A dnes? Bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek se zastal Romů na svém blogu na serveru Aktuálně.cz, zatímco Petr Benda, jenž je nyní lídrem kandidátky DSSS s podporou Národních socialistů pro volby do Poslanecké sněmovny, zaslal ParlamentnímListům.cz trochu jiný komentář k migrační krizi.
20.09.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3908 článků) , Petr Benda (192 článků)

DSSS a Národní socialisté jdou do voleb spolu. Spoléhají na podporu Kotleby

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní socialisté půjdou do nadcházejících sněmovních voleb společně. Kandidovat budou pod hlavičkou DSSS. Voliče chtějí oslovit důrazem na bezpečnost či národní zájmy nebo například prosazováním referenda o vystoupení z Evropské unie. Za cíl vyhlásily dosáhnout pěti procent hlasů potřebných ke vstupu do Sněmovny. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek ČTK řekli předseda DSSS Tomáš Vandas a místopředseda Národních socialistů Petr Benda.
24.08.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

Dělnická strana a Národní socialisté půjdou do voleb společně

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní socialisté půjdou do nadcházejících sněmovních voleb společně. Kandidovat budou pod hlavičkou DSSS. Voliče chtějí oslovit důrazem na bezpečnost či národní zájmy nebo například prosazováním referenda o vystoupení z Evropské unie. Za cíl vyhlásily dosáhnout pěti procent hlasů potřebných ke vstupu do Sněmovny. Na tiskové konferenci to dnes ČTK řekli předseda DSSS Tomáš Vandas a místopředseda Národních socialistů Petr Benda.
24.08.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

Petr Benda: Vstávat, budou volby

 
Přes tři roky trpělo ministerstvo zemědělství pod vedením lidoveckého představitele Jurečky zřejmě spavou nemocí. Teprve blížící se parlamentní volby jej probudily.
13.07.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

Spíše zemřete při autonehodě, než rukou teroristy... Petr Žantovský se zhrozil nad tím, co předložil web bojující s dezinformacemi

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Tradiční polemika souhlasících se odehrávala v České televizi nad rozhodnutím Bohuslava Sobotky opustit funkci předsedy ČSSD i pozici volebního lídra. Petr Žantovský se pozastavuje nad tím, že navzdory projevům neschopnosti a amatérismu je premiér v médiích prezentován jako oběť svého okolí. Analytika rovněž zaujalo, jak se vykrucoval Marek Benda, když mu moderátor připomněl, že také hlasoval pro přijetí Lisabonské smlouvy. Má co říci i k článku, který srovnával nebezpečí teroristického útoku a kouření.
17.06.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (568 článků) , Petr Marek (181 článků) , Petr Benda (192 článků)

Kmotr Benda ukázal zajímavý dlužní úpis: Paroubek si půjčil milion!

 
Nebýt štědrosti kmotra ze severních Čech Petra Bendy, dost možná by si Petra Paroubková (42) nepořídila dům v Řecku a strana jejího muže by v propadlišti dějin zřejmě skončila už před lety. Teď se Benda vypravil na premiéru muzikálu i s papírem, podle kterého má u něj Jiří Paroubek (64) další, milionovou sekyru. A tu jaksi nestíhá splácet…
18.03.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1137 článků) , Jiří Paroubek (3908 článků) , Petr Benda (192 článků) , Petra Paroubková (530 článků)

Vrátím se, pomůžu vám, nabízí ČSSD „Paroubkův“ Petr Benda

 
Pětačtyřicetiletý Petr Benda, jehož éru v sociální demokracii provázela kontroverzní pověst, teď zvažuje, zda se znovu vrátit do vysoké politiky a pomoci ČSSD k lepšímu volebnímu výsledku. Informuje o tom server Lidovky.cz.
12.12.2016 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní socialisté – LEV 21 oslavili prázdniny

 
Mgr. Tomáš Vandas – předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a Ing. Petr Benda, 1. místopředseda Národní socialisté – LEV 21, uspořádali akci pro děti s názvem Konec školního roku aneb Hurá na prázdniny, kde oslavili společně s dětmi konec školního roku a začátek prázdnin.
04.07.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (192 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »