Články k osobnosti

Petr Prima

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Petr Prima »
 

Babiš si zkouší usmířit naštvané sportovce. A Čechy podle něj čeká každoroční očkování

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) dává svá doporučení ministru zdravotnictví pozdě. Není to úplně chyba, ale vláda tomu musí dát jiná pravidla. V neděli to řekl premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném projevu na sociálních sítích. Uvedl to v souvislosti s tím, že vláda původně 6. dubna schválila od nadcházejícího pondělí možnost setkávání deseti lidí uvnitř a 20 lidí venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) však v pátek oznámil, že na základě nesouhlasu MeSES navrhne vládě zpřísnit pravidlo pro setkávání na dva lidi venku i uvnitř. Babiš v neděli vpodvečer zasedl k jednání se zástupci sportovních svazů, uvedla CNN Prima News, ty požadují úpravu pravidel. A šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička ještě věří v obrat.
11.04.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21418 článků) , Petr Prima (43 článků)

„Havlíček je proruský politik... A kam jsou namířeny ruské jaderné hlavice?!“ Stanjura vypouštěl hněv v Partii. A ministr vypěnil

 
Dnes o půlnoci po půl roce končí nouzový stav, protiepidemická opatření se mírně rozvolňují – část dětí se vrací do škol, otevírají se některé obchody, část služeb a končí omezení pohybu mezi okresy nebo zákaz nočního vycházení. Česko má nového ministra zdravotnictví, už čtvrtého od začátku koronavirové epidemie – Jana Blatného vystřídal Petr Arenberger. Nedělní Partie na CNN Prima NEWS nabídla duel ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) – a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury. Ten se pustil do vlády, jež dle něj ztratila podporu. „Nejlepším řešením by byly předčasné volby,“ uvedl Stanjura, že opozice má už plán, návrhy Arenbergera označil za skandální a protizákonné a Havlíčka opakovaně označil za „proruského politika“.
11.04.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (58 článků) , Petr Prima (43 článků)

Kdy si sundáme roušky? Nový ministr Arenberger odhadl termín

 
Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger v pořadu 360° moderátorky Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS mimo jiné hovořil o tom, kdy podle něj odložíme roušky. Zároveň mluvil i o konci svého předchůdce Jana Blatného.
08.04.2021 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (61 článků) , Petr Prima (43 článků)

Arenberger přebral úřad a řekl, jak se do Česka může dostat Sputnik V. Co radí Čechům?

 
Ve středu nahradil ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger (62). Naopak ministrem školství bude dál Robert Plaga (za ANO), ačkoliv i o jeho konci se spekulovalo. Změní výměna ministra něco na přístupu Česka k dosud necertifikované ruské vakcíně Sputnik V? Prezident Miloš Zeman by o to stál, zmínil to rovnou již při ceremoniálu na Hradě. Naopak premiér Andrej Babiš (ANO) při uvedení o úřadu řekl, že Česko bude čekal na EMU, tedy na Evropskou lékovou agenturu. Samotný Arenberger uvedl, že Sputnik by se do země mohl dostat v rámci klinické studie. Čechům poradil, aby v případě příznaků covidu šli na PCR nebo antigenní test a nezalezli s čajem pod peřinu.
06.04.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21418 článků) , Petr Zeman (343 článků) , Karel Zeman (326 článků) , Jan Zeman (436 článků) , Petr Prima (43 článků)

Do voleb a pak... Blatný má jasno, kam chce jít dál z ministerstva

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný nechce v politice zůstávat. Jako šéf resortu chce skončit nejpozději po volbách. Dál se chce věnovat lékařské profesi. S odvoláním na CNN Prima News to píše server iDnes.cz. Server Lidovky.cz pak spekuluje o tom, že by se Blatného čas mohl chýlit ke konci, ve hře je totiž Petr Arenberger z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
30.03.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

„To pro babičky a dědečky uděláme koncentrační tábory?!“ Kubek se po slovech Berana v Partii rozpálil do běla

 
V nedělní Partii CNN Prima News se do sebe tvrdě pustili epidemiolog Jiří Beran a prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek. Beran vysvětloval, jak si představuje ochranu pacientů, a Kubek už se v jednu chvíli neudržel. „Tak já už vím, proč je pan profesor hvězdou dezinformačních webů,“ vypálil prezident ČLK. A začalo to lítat. Kubek nešetřil ani premiéra Babiše, ani opozici. Docent Martin Balík a vládní epidemiolog Petr Smejkal dali v některých věcech za pravdu Beranovi, v jiných Kubkovi.
28.03.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (35 článků) , Petr Prima (43 článků) , Martin Milan (3 články)

Smejkal: Jestli chceme otevřít školy, musíme si odpustit pomlázku

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) vládě doporučí, aby jako první uvolnila školy. Záleží však na tom, jak se budou lidé chovat na Velikonoce. V pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi Prima to řekl v neděli vedoucí skupiny Petr Smejkal.
28.03.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

Být ministrem zdravotnictví? Sebevražedná mise, tvrdí ředitel vinohradské nemocnice Petr Arenberger

 
Adam Vojtěch, Roman Prymula, Jan Blatný (všichni za ANO). Jména tří ministrů zdravotnictví, kteří se na postu vystřídali od doby, kdy v Čechách propukla pandemie koronaviru. Přitom se v posledních dnech skloňuje varianta konce Jana Blatného, kterou požaduje prezident Miloš Zeman. Kdo by jej měl nahradit? Ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) Petr Arenberger má celkem jasno. „Je to pozice, kde můžete věci dělat dobře, ale vždy se najde někdo jiný,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima News.
23.03.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1215 článků) , Miloš Zeman (25130 článků) , Adam Vojtěch (947 článků) , Petr Prima (43 článků)

Babiš „ukecal“ Smejkala ke spolupráci. Epidemiolog má pomoci Blatnému, Prymulu ale nenahradí

 
Epidemiolog z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petr Smejkal se podle Andreje Babiše (ANO) stal členem Rady vlády pro zdravotní rizika. V úterý odpoledne to premiér řekl novinářům. O víkendu premiér v pořadu CNN Prima News uvedl, že Smejkal by měl být „tváří pandemie“, epidemiolog ale televizi napsal, že o tom slyší poprvé. Později v České televizi zopakoval, že si nemyslí, že bude „tváří pandemie“. Chce politikům přinášet odborný pohled.
23.02.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21418 článků) , Petr Rada (269 článků) , Petr Prima (43 článků)

Prymulu má nahradit Smejkal. Babiš uvažuje o lékaři z IKEM, ten o tom neví

 
Epidemiologa Romana Prymulu, který se rozhodl stáhnout z veřejného života poté, co vyrazil na fotbalový zápas Slavie, má nahradit nový odborník. Premiér Andrej Babiš (ANO) zvažuje, že by jím mohl být epidemiolog Petr Smejkal z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze, ten však o nápadu neví. Informoval o tom server CNN Prima News.
21.02.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21418 článků) , Petr Prima (43 článků)

Sedm minut nechali Klause ml. v Partii mlčet. A pak to bouchlo: Tady kolegové mluví o ničem, takže...

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli poslanci Martin Kupka (ODS), šéf Trikolóry Václav Klaus mladší a poslanec ANO Patrik Nacher. Vedle politiků zasedli také hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal a ředitel Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Kupka popsal, co česká vláda nezvládla a Nacher si postěžoval na permanentní negaci všeho. Když se po sedm minutách dostal ke slovu Klaus, začal zostra. „Nevím, jestli mám hovořit o ničem, jako moji kolegové,“ vypálil první slovní šrapnel. A pak spustil kanonádu...
21.02.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Michal Černý (45 článků) , Václav Černý (83 článků) , Petr Václav (922 článků) , Martin Černý (76 článků) , Petr Prima (43 článků)

Prymula brzdí Sputnik, teď to s ním nejde

 
Ve křeslech pro hosty druhé hodiny Partie na CNN Prima News usedli epidemiolog Roman Prymula, biochemik Jan Trnka a šéf praktických lékařů Petr Šonka. Prymula zdůraznil, že cestou z krize je píchnout většině populace injekci s vakcínou. Ale pokud jde o ruskou vakcínu Sputnik V, byl Prymula velmi opatrný. V tuto chvíli podle něj není dost dat o této vakcíně, takže ji opravdu nelze použít v Česku.
14.02.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

Způsobila opozice katastrofu? Za týden budeme prosit v cizině o pomoc, padlo. Odborníci mají strach

 
Česko čekají od pondělí změny. Poté, co Poslanecká sněmovna odmítla prodloužení nouzového stavu, který končí tuto neděli, se od pondělí otevřou obchody a rozvolní se další opatření. Hlavni epidemiolog z pražského IKEM Petr Smejkal a biolog Jaroslav Flegr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varují před nedozírnými důsledky pro český zdravotnický systém. Dnes Babišův kabinet pokračuje v jednání o nouzovém stavu s hejtmany, kteří jsou zatím ohledně jeho možného vyhlášení nejednotní. Jedná se o jediný způsob, jak v některých protiepidemických opatřeních pokračovat.
14.02.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Smejkal (16 článků) , Petr Prima (43 článků)

Vzpomínka dělnického revolucionáře Petra Millera: Estébáci jsou zase nahoře. Zdá se, že jsou nezničitelní

 
K výročí sametové revoluce promluvil polistopadový ministr a jeden z tehdejších nejoblíbenějších politiků Petr Miller. Nyní dal rozhovor CNN Prima News. Vzpomíná v něm všechny české prezidenty. „Miloš je bohužel už tak zahleděný do sebe, že ztrácí soudnost.“ Jak tehdy dělal revoluci? A jak se protloukal poté, co vymizel z politiky?
17.11.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

To bude průšvih. Jak je tohle možné? Epidemiolog šel kolem Staromáku

 
Epidemiolog IKEM Petr Smejkal v rozhovoru pro CNN Prima News tvrdě zkritizoval účastníky pražské nedělní demonstrace. „Nechápu, jak je tohle možné,“ kroutil hlavou.
19.10.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

Už nyní chybí pomůcky na testování, hlavně rukavice

 
Plošné testování bude vyžadovat velké personální kapacity i mnoho pomůcek, z nichž některé jsou už nyní nedostatkové, řekl v neděli v Partii televize Prima neurobiolog a expert na DNA diagnostiku Omar Šerý z Masarykovy univerzity v Brně. O možné podobě testování populace hovořili v České televizi také náměstek ministra zdravotnictví a biochemik Aleksi Šedo a šéf Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.
18.10.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

Covid: Vyrábíte nemocné! Doktor Hnízdil vyslal dynamit proti Babišovi

 
Hosty nedělní Partie televize Prima byli epidemiolog IKEM Petr Smejkal a celostní lékař Jan Hnízdil. Každý nabídl zcela jiný pohled na koronavirovou pandemii. Zatímco Smejkal pronesl důrazné varování, Hnízdil označil testování lidí na covid za hon na zdravé lidi, ze kterých se vyrábějí nemocní. Konstatoval také, že porostou počty zemřelých, ale prý půjde o oběti vládních opatření.
11.10.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

Virus jsme podcenili. Zdá se nakažlivější než jsme si mysleli, přiznal přední epidemiolog

 
Potvrzených případů lidí s covidem-19 v Česku v poslední dny přibývá – a je velmi důležité, aby se čísla v souvislosti s koronavirem lidem srozumitelně vysvětlovala, říká hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petr Smejkal. „V covidu je spousta politiky, a lidem to vadí,“ sdělil v rozhovoru v televizi CNN Prima News, zveřejněném na iDNES.cz.
30.07.2020 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (43 článků)

Rozhovor expertů: Opoziční strany společně? Nemají šanci. A chvilkař Minář do politiky? Dopadne jako Pajerová a Chaun

 
Komentátor Petr Holec se sešel se svým bývalým kolegou z Info.cz Pavlem Štruncem na CNN Prima. A řešil ANO, koronavirus, koalice v krajských volbách i bývalého europoslance Teličku. Opozice podle něj přepálila kritiku Babiše při koronaviru. V Brně bylo ANO schopné vyřešit problém rychle, na rozdíl od ODS nebo ČSSD, mínil. A Telička je podle něj člověk, který vzýval kult Babiše, pak vystoupil z ANO a začal vzývat kult Václava Havla. Tak se s ním spojila TOP 09.
07.07.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5973 článků) , Petr Václav (922 článků) , Petr Prima (43 článků) , Petr Pavel (736 článků)

Prymuly se nezbavíme? Jedná s Babišem o novém ,,fleku". A ví, jak se teď očkovat

 
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula a praktický lékař Petr Šonka se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News vyjádřili k očkování v době koronaviru. Odborníci se shodují, že letos by bylo rozumné nechat se očkovat proti chřipce. Bude dostatek očkovací látky? Pomůže očkování proti chřipce v boji s koronavirem?
20.05.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (61 článků) , Petr Prima (43 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »