Články k osobnosti

Peter Peter

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Peter Peter »
 

Čaputová a Pellegrini vyzvali k opuštění bludného kruhu nenávisti

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a její nástupce ve funkci Peter Pellegrini dnes společně důrazně odsoudili středeční atentát na premiéra Roberta Fica; jde podle nich o útok, který je také útokem na demokracii. Oba vyzvali občany i politiky k větší zodpovědnosti a k opuštění bludného kruhu nenávisti. Do prezidentského paláce s tímto cílem společně pozvou k jednání lídry všech parlamentních stran. Pellegrini rovněž vyzval k přerušení, či utlumení kampaně před volbami do Evropského parlamentu.
17.05.2024 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků) , Robert Peter (2 články)

Šílená tiskovka po střelbě na Fica: Vládní politici hází vinu na média, mluví se o občanské válce

 
Útok na slovenského premiéra Roberta Fica rozhádal tamní politickou scénu. Na tiskové konferenci vládní strany Směr-sociální demokracie místopředseda sněmovny Ľuboš Blaha obvinil tamní média, která prý šířila nenávist. "Hraje opravdu s nejnižšími lidskými pudy, s těmi nejtemnějšími emocemi. Bylo to tak i při jednodušších tématech. Při takto těžkém tématu, při takto kontroverzním a nebezpečném tématu to je ještě nebezpečnější," okomentoval jeho počínání pro Seznam Zprávy novinář Peter Bárdy. 
16.05.2024 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1296 článků) , Peter Peter (295 článků)

„Jste spokojení? Fico bojuje o život.“ Danko křičel na tiskovce. Hrozba novinářům

 
Slovenští politici reagují na zprávy o atentátu na premiéra Roberta Fica. Zatímco odcházející prezidentka Zuzana Čaputová napsala, že je v myšlenkách s Ficem a jeho rodinou, zvolený prezident Peter Pellegrini varoval, že atentát je ohrožením demokracie na Slovensku. Mnohem ostřeji ale reagovali vládní politici, kteří vinu za atentát svalují na progresivní média a opozici. „My jsme se vrátili a znova po nás jdete,“ uvedl předseda koaliční SNS Andrej Danko.
15.05.2024 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1296 článků) , Peter Peter (295 článků)

Ivan Hoffman: Drsná prohra favorita na Slovensku? Mlčící většina začíná volit

 
POHLED IVANA HOFFMANA Slovenské prezidentské volby byly podle komentátora Ivana Hoffmana volbou mezi mírem a válkou. Vyhrál zpočátku méně favorizovaný Peter Pellegrini nad mediálním mainstreamem a umělci preferovaným Ivanem Korčokem. Jak mohl podporovaný Korčok prohrát volby? Hoffman má jasno: nálada v Evropě dospěla do bodu, kdy mlčící většina začíná volit. Pro favority té „lepší“ menšiny to je problém, protože většina intuitivně volí mír.
13.04.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2943 článků) , Peter Peter (295 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (521 článků)

„Většina proti menšině. Nedemokratické.“ Analytik zhrozen. Po slovenských volbách padlo v ČR

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Peter Pellegrini je pro Slovensko velkou hrozbou. Vyhrát měl Korčok. Zvítězila lež, strach a nenávist. Tvrdá rána pro stoupence demokratických principů. Destrukce demokracie. „Už jenom pár titulků vybraných z českých mainstreamových médií ukazuje, jak ubohým, zmateným a stranickým způsobem reflektují naše média výsledek slovenských voleb,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí. Pro jedno z témat sáhl díky cennému článku i do blogosféry.
13.04.2024 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Slovensko po volbách ve varu. Vážné. Zasahuje Pellegrini, ale i Čaputová

 
Nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini vyzval slovenské občany, aby přestali s projevy nenávisti, které se po volbách ve společnosti neustále stupňují. Pellegrini vzkázal zejména svým nevoličům, že je třeba smířit se s demokratickým rozhodnutím většiny. K zastavení nenávisti a rozdělování společnosti vyzvala i prezidentka Zuzana Čaputová, která prosí, aby si lidé více vážili jeden druhého.
11.04.2024 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Zeman (PRO): Kdo nejde s námi, jde proti nám

 
Není to nic nového, zažili jsme to za komunistů, zažíváme to zase. Peter Pellegrini, nově zvolený slovenský prezident je řadou našich politiků označován za proruského, a to i když jednoznačně deklaroval svůj zájem, aby Slovensko zůstalo v EU i v NATO.
10.04.2024 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Náhoda? Slovensko si právě polepšilo, Fialovo Česko naopak. Varování

 
Přestože na Slovensku vyhrál prezidentské volby Peter Pellegrini, před kterým Západ varuje jako před proruským populistou, zahraničním investorům takto skutečnost nevadí. Zato česká vláda si dnes od mezinárodních investorů půjčuje dráže než v pátek odpoledne, uvedl na svém twitterovém účtu Lukáš Kovanda.
10.04.2024 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Jiří Paroubek: Soumrak éry válečných štváčů

 
Slovenská a česká pravice vkládaly velkou naději ve vítězství Ivana Korčoka ve II. kole prezidentské volby na Slovensku. Exponenti slovenské ani české pravice teď nedokážou zakrýt zklamání, které v nich vzbudily výsledky voleb. V nich vynikajícím způsobem vyhrál vládní kandidát, předseda sociálně demokratické strany Hlas, Peter Pellegrini.
09.04.2024 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4818 článků) , Ivan Hlas (66 článků) , Peter Peter (295 článků)

Slzy sázkařů. Kvůli prohře Korčoka přišli o hodně

 
Novým slovenským prezidentem se v neděli stal Peter Pellegrini, který porazil Ivana Korčkoka s pohodlným náskokem více než 200 tisíc hlasů. Přitom se dlouhodobě očekával nejtěsnější možný rozdíl a sázkové kanceláře a průzkumy věřily spíše Korčokovi. Lidé si nyní na sociálních sítích stěžují, že vsadili na „špatného koně“.
08.04.2024 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

„Toto nepřehlédněte.“ Volili Korčoka, prohráli a chtějí emigrovat. Zbořil je zná

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Slovenské prezidentské volby vyhrál Peter Pellegrini, a to k nevoli voličů Ivana Korčoka. Mnozí z nich dokonce vyhrožují emigrací. Doktor Zdeněk Zbořil v souvislosti s tím mluví o divadelní frašce nebo tragédii, ve které vystupují stále stejné postavy. A nejedná se jen o volby na Slovensku. Všude tam, kde byla zavedena přímá volba, se voliči rozdělili na dva nesmiřitelné tábory. Typickým průvodním jevem pak jsou podle jeho pozorování nenávist a nekritická zamilovanost k čemukoliv a komukoliv.
08.04.2024 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Slovenským prezidentem se po druhém kole volby stal Peter Pellegrini

 
Slovenským prezidentem se po sobotním druhém kole přímé volby stal nynější šéf sněmovny a předseda vládní strany Hlas-sociální demokracie Peter Pellegrini. Zisk 53,12 procenta hlasů dnes dopoledne potvrdila slovenská ústřední volební komise. Porážku už v noci na dnešek přiznal jeho vyzyvatel, diplomat Ivan Korčok, Pellegrini krátce nato ve vítězném projevu slíbil loajalitu vládě premiéra Roberta Fica. Vazeb nového prezidenta na současný kabinet si všimla i domácí či zahraniční média, která oba politiky kritizují za populistické a proruské postoje.
08.04.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1296 článků) , Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2943 článků) , Peter Peter (295 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (521 článků)

Noc dlouhých ksichtů? Pellegrini vyhrál, z Prahy zní i slova o „ruské pr....“

 
Prezidentské volby na Slovensku vyhrál Peter Pellegrini. Na sociálních sítích mu k vítězství gratulovali přední čeští političtí představitelé včetně premiéra Petra Fialy, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové i lídra opozičního hnutí ANO Andreje Babiše.
07.04.2024 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků) , Petr Fiala (6399 článků) , Peter Peter (295 článků)

Z Bratislavy: Palác padl. Kupte si na posilnění mou knihu o Čaputové, nabádá komentátor

 
Prezidentský palác, symbol odporu proti Ficově zlovládě, dnes padl. Tak přijal vítězství Petera Pellegriniho v prezidentské volbě šéfredaktor webu Aktuality.sk, známý politický komentátor Peter Bárdy. Zároveň vyzval občanskou společnost, aby nevzdávala odpor a k posílení ducha doporučuje svou knihu o Zuzaně Čaputové, nazvanou Odvaha k lidskosti.
07.04.2024 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Pellegrini novým slovenským prezidentem

 
Slovensko si zvolilo nového prezidenta. Stal se jím současný předseda parlamentu a vládní strany Hlas Peter Pellegrini. Ve druhém kolem porazil bývalého šéfa slovenské diplomacie Ivana Korčoka. Nástupce Zuzany Čaputové vzešel podle očekávání z nejtěsnějšího souboje od zavedení přímé volby hlavy státu v roce 1999. S 1 409 255 hlasy získal 53,12 procent.
06.04.2024 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlas (66 článků) , Peter Peter (295 článků)

Opatrný optimismus. Tak ne. Dramatický večer v bratislavských štábech

 
Peter Pellegrini je na cestě do slovenského prezidentského úřadu. První dojmy tomu však neodpovídaly, oba kandidáti i novináři v jejich štábech si tak užili velmi dramatický večer.
06.04.2024 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Zlo a Ficův mutant. Herec Kňažko se rozvášnil kvůli volbám

 
Zvítězí v prezidentských volbách na Slovensku Ivan Korčok, nebo Peter Pellegrini? Odvolili již oba kandidáti i končící hlava státu Zuzana Čaputová. Vhazovat volební lístky do urny Slováci mohou do 22 hodin, hlasy by měly být sečteny po 1:00 v noci na neděli.
06.04.2024 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2943 článků) , Peter Peter (295 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (521 článků)

Šojdrová (KDU-ČSL): Ruský neonacismus podpořil i prezidentský kandidát Peter Pellegrini

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k druhému kolu prezidentských voleb na Slovensku.
05.04.2024 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Slováci si vybírají prezidenta: Peter Pellegrini finišuje kampaň v drsném stylu

 
Peter Pellegrini vstoupil do posledního týdne vyostřené kampaně. Favorit druhého kola Peter Pellegrini natočil videospot, ve kterém tvrdí, že evropští politici chtějí válku a on prosadí mír. Jakým způsobem chce toho dosáhnout, neprozradil, jak to ale nechce udělat, se potenciálním voličům svěřil - nepodpoří prý Ukrajinu bránící se ruské agresi.
03.04.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (295 článků)

Konec Čaputových na Slovensku. Pohled zkušeného muže od Klause

 
Ekonom a ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl hodnotí výsledek prvního kola prezidentských voleb na Slovensku jako očekávaný. I přes vítězství Ivana Korčoka je podle Weigla mírným favoritem ve druhém kole Peter Pellegrini. Oba kandidáty Weigl hodnotí jako „pohledné muže“ s politickou zkušeností, kteří nepřinesou žádnou dramatickou změnu slovenské politiky, jak se snaží tvrdit „progresivistické kruhy u nás i v Bratislavě“.
26.03.2024 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků) , Peter Peter (295 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »