Články k osobnosti

Peter Paul

  herec, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Peter Paul »
 

Můžete obdivovat 535 let starý oltář: Galerie vystavila opravený unikát ze Životic

 
Moravská galerie nechala zrestaurovat a vystavila cenný skříňový oltář ze Životic u Nového Jičína. K vidění je ve stálé expozici starého umění v Místodržitelském paláci v Brně, kde dočasně nahradil Hlavu Medúzy Petera Paula Rubense, zapůjčenou na výstavu ve Schwerinu v Německu.
23.08.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter Paul (6 článků)

Megakoncert Slovenští muži vrací úder míří pomalu, ale jistě do Prahy

 
Slovenští zpěváci Peter Cmorik, Martin Harich, Adam Ďurica, Thomas Puskailer, Peter Paul či Robo Opatovský - to je jen zlomek zpěváků, kteří přišli v Bratislavě do italské pizzerie Ciao na tiskovku konanou u příležitosti chystaného benefičního pražského koncertu Slovenští muži vrací úder.
06.04.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Peter Cmorik (12 článků) , Peter Paul (6 článků) , Adam Ďurica (5 článků) , Peter Paul (4 články) , Thomas Puskailer (43 článků) , Martin Harich (58 článků)

Našla se závěť Rubensovy matky. Odkázala mu celý rodinný podnik

 
Amatérskému belgickému historikovi se podařil majstrštyk. Ve státním archívu v Gentu objevil závěť Marie Pijpelinckxové, matky vlámského mistra a velikána barokního umění Petera Paula Rubense (1577 až 1640). Zprávu přinesl belgický server Flanderstoday.eu. „Poslední vůle odhaluje nové informace o Rubensově rodině,“ prohlásil historik Thijs Lambrecht z univerzity v Gentu.
04.04.2016 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter Paul (6 článků)

Brusel oslavuje Rubense, Quentina Tarantina své doby

 
Princ mezi malíři, umělec umělců i Quentin Tarantino své doby. Nejen to byl Peter Paul Rubens (1577 až 1640), jeden z nejdražších malířů katolického světa, vzdělaný diplomat i pragmatik.
01.10.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Quentin Tarantino (236 článků) , Peter Paul (6 článků) , Peter Paul (4 články)

Experimentátor Elliott Sharp vystoupí s jazzovým triem

 
Americký kytarista a saxofonista Elliott Sharp vystoupí tuto sobotu v pražském klubu Jazz Time se svým triem, které dále tvoří kontrabasista Peter Herbert a freejazzový bubeník Paul Lytton. Už z obsazení je patrné, že tentokrát bude vystoupení jazzovější než předchozí elektrické koncerty, kdy Sharp mnohdy zabíhal do noise.
17.04.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Elliott Sharp (2 články) , Peter Paul (6 článků) , Herbert Lytton (1 článek) , Paul Herbert (1 článek) , Peter Paul (4 články)

Zemřela zpěvačka folkového tria Peter, Paul & Mary

 
Mary Traversová z amerického folkového tria Peter, Paul & Mary zemřela ve středu ve věku 72 let v nemocnici v Danbury v Connecticutu. Měla leukémii. Transplantace kostní dřeně se sice povedla, ale zpěvačka podlehla vedlejším účinkům chemoterapie.
17.09.2009 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Mary Mara (401 článků) , Peter Paul (6 článků) , Peter Paul (4 články)
« Předchozí 1 Další »