Články k osobnosti

Pavel Tigrid

  politik, spisovatel, publicista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Tigrid »
 

„To ČT neodvysílá!“ Erik Best začal rýpat do 17. listopadu a věcí kolem

 
Téma blížícího se výročí sametové revoluce zaujalo i novináře amerického původu Erika Besta v jeho „Posledním slově“. Jednak se věnoval tomu, jak česká média hodnotí amerického prezidenta Donalda Trumpa podle dvojího metru, a připomenul při té příležitosti i jméno Pavla Tigrida. A připomenul i slova Václava Havla o tom, že revoluce byla nevyhnutelná. A ptá se, zda by neměla zaznít tato otázka: „Kolik toho za posledních 30 let byla přímá zásluha Čechů, a ne nikoho jiného, a jak úspěšně Češi zvládají záležitosti, které mají ve své režii?
05.11.2019 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5832 článků) , Donald Trump (5196 článků) , Pavel Tigrid (11 článků)

Kulhánek (ODS): Památky jsou naše moře, kdysi trefně poznamenal Pavel Tigrid

 
V našem kraji je celá škála nádherných památek. Ty nejvýznamnější a jedinečné si opravdu zaslouží pokus o nominaci do UNESCO. To jsou ale jen tzv. třešničky na dortu.
17.03.2018 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků)

Otřesený Pavel Fischer: Prezident jede na sjezd komunistů? To je poprvé. Já spolupracoval s Pavlem Tigridem, který před nimi utíkal...

 
Neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer definitivně potvrdil, že z politiky nezmizí. Hodlá se ucházet o hlasy voličů na Praze 17 ve volbách do Senátu. Ve čtvrtečním Radiožurnálu Českého rozhlasu prozradil, co od něj mohou lidé čekat, pokud se stane senátorem.
22.02.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků) , Pavel Fischer (166 článků)

ÚSTR prezentuje knihu Pavla Tigrida Volá Londýn

 
Ústav pro studium totalitních režimů u příležitosti stého výročí narození Pavla Tigrida vydává publikaci ze zákulisí československého vysílání z Londýna.
04.02.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků)

Národní muzeum připravilo výstavu k stému výročí narození Pavla Tigrida

 
Výstava Pavel Tigrid. Hlas svobody představuje jednu z nejvýznamnějších osobností československého protikomunistického exilu nejen jako vydavatele, ale také jako dramatika, publicistu a rozhlasového redaktora.
29.10.2017 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků)

„S politování vám oznamujeme pochvalu dcery.“ Politika udivil kiks školy

 
Pololetní vysvětčení mělo pikantní dohru v rodině náměstka hejtmana moravskoslezského kraje Jakuba Unucky. Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě, kam chodí jeho dcera Martina, si totiž moc nelámalo hlavu s udělením pochvaly. A poslalo ji v dokumentu, který slouží zřejmě spíš pro udílení napomenutí a důtek. Unucka zveřejnil podivuhodný dokument na Facebooku.
01.02.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků)

Francie podlehla multikulturalismu, skončí pod diktaturou Le Penové. Konec všeho, zoufá si historik Kříž

 
Paříž již definitivně není, co bývala. Multikulturalismus a globalizace totálně změnily město nad Seinou. Ta tam je podle evropsky uznávaného historika umění profesora Jana Kříže bývalá diplomatická garnitura, jež měla vazby na český disent a mnohokrát pomohla našim umělcům sejít se právě třeba s Pavlem Tigridem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz PhDr. Kříž rovněž konstatuje, že „hřebíkem do rakve“ staré, „dobré“ Paříže bude i Marine Le Penová. A Francii Česká republika vlastně dnes již nezajímá…
30.12.2016 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků) , Jan Kříž (95 článků)

Díky Moravskoslezskému krajj zahájí čtyři studenti školní rok ve francouzských středních školách

 
Díky vzdělávacímu programu Rok v Lotrinsku zahájí 1. září čtyři studenti z Moravskoslezského kraje školní rok na střední škole ve Francii. Natálie Koubková z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida byla přijata na Lycée Jean XXIII v Métách, Martina Kubicová ze stejného gymnázia, Kateřina Kovářová z Gymnázia Olgy Havlové a Martin Martinák z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci odjedou studovat na Lycée La Présentation v Saint Flour.
27.08.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků) , Mikuláš Koperník (8 článků) , Olga Havlová (146 článků) , Jean Martin (6 článků)

Bělobrádek: Proč mi chybí Pavel Tigrid

 
Už je to 11 let, co Pavel Tigrid není mezi námi. Chybí mi jeho hlas rozumu, pravdy a optimismu doléhajícím do komunistického absurdistánu, plného lží a normalizační šedi. Hlas, který, podobně jako Krylův, zněl po návratu z emigrace často velmi nepříjemně mnohým uším.
02.09.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků) , Pavel Bělobrádek (1617 článků)

Z podstavce sochy Lenina udělali památník politikovi Pavlu Tigridovi

 
Ze čtrnáctitunového žulového kvádru, který kdysi sloužil jako podstavec soše V.I. Lenina, je dnes socha antikomunisty a exulanta Pavla Tigrida.
14.05.2010 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků)

Tigrid shlíží z podstavce, ze kterého odšroubovali Lenina

 
Pětiletý Rafael v pátek před ostravským jazykovým gymnáziem odhalil pomník svého dědečka, spisovatele, novináře a politika Pavla Tigrida. Bronzová busta, kterou podle fotografií a televizních záznamů vytvořil sochař Miroslav Rybička z Jistebníku nad Odrou, je umístěna na žulovém podstavci, na němž kdysi stávala čtyřmetrová socha Vladimíra Iljiče Lenina.
14.05.2010 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků)
« Předchozí 1 Další »