Články k osobnosti

Pavel Svoboda

  moderátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Svoboda »
 

ANKETA: Ptali jsme se lidí, co pro ně znamená 17. listopad. Svoboda, cestování a Václav Havel

 
Celé Česko a Slovensko si dnes připomíná Den boje za svobodu a demokracii. Na Národní třídě pokládali politici v čele s prezidentem Petrem Pavlem a jeho ženou Evou věnce, zapalovali se svíčky a vzpomínalo se na 17. listopad roku 1989. V centru Prahy se pohybovala i redakce eXtra, která se na místě zeptala několika lidí, co pro ně tento významný den znamená.
17.11.2023 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6451 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Václav Svoboda (299 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků)

Vladimír Ustyanovič: Každá ryba smrdí od hlavy neboli delirium moci nás vede k nové totalitě

 
Úvaha na téma „Kam jsme došli, kdo to ví, kdopak nám na to odpoví“, jak zní v jedné písničce od Petra Spáleného. Trochu odbočím a vrátím se k ostravskému festivalu Colours of Ostrava, ke kterému se vyjádřil právník JUDr. Ondřej Dostál, že mu připomíná festival politické písně Sokolov, který probíhal v dobách minulého režimu. Nebudu komentovat slova premiéra Fialy, o tom, jak Česká republika obrazně vzkvétá a budujeme dálnice jako málokterý stát a jak jsme jednou z nejbezpečnějších zemí Evropy. Někdo z komentujících se vyjádřil, že se Fialovi na prudkém slunci přehřál mozek. Hlavní poselství festivalu přednesl exkomunista tělem i duší, prezident republiky Petr Pavel, podle hesla „liška mění svou srst, ale nemění své zvyky“. Vypadlo z něho, že by v České republice měly být zavedeny elektronické volby, že to mají mimo jiné v Estonsku (pro informaci, Estonsko má cca 800 tisíc obyvatel). Svoboda člověka, který nejde za plentu ve volební místnosti a pak hodí do volební urny lístek s číslem strany nebo kandidátem, by byla výrazně anulována. Chápu pana prezidenta v tom, že kdo šel v dobách reálného socialismu za plentu, byl evidován volební komisí a nahlášen jako potencionální nepřítel státu. Ke korespondenčnímu hlasování mohu sdělit svůj názor, že lidé, kteří žijí v cizině dlouhá léta, až na pár výjimek, neví, co se v naší zemi děje, a proto by této volby měli být zbaveni. Ti, kteří se o dění v Česku opravdu zajímají, si mohou dojít na české zastupitelské úřady, které jsou ve všech větších světových městech.
08.08.2023 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Spálený (67 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Spálený (12 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Ondřej Svoboda (80 článků) , Pavel Fiala (346 článků) , Pavel Dostál (31 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Petra Svoboda (230 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

Eva Pavlová vyrazila na návštěvu Prahy ve slušivém kostýmku: Doplnila ho o psaníčko české značky

 
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou v úterý zahájili v Základní škole Cimburkova na pražském Žižkově dvoudenní oficiální návštěvu hlavního města. První dáma při té příležitosti oblékla bílý kostýmek, kterým zaujala i přítomné novináře včetně fotografky eXtra.cz. Dále se prezidentský pár zúčastní shromáždění k uctění památky obětí komunismu a setká se s primátorem hlavního města Bohuslavem Svobodou (ODS), informovala ČTK.
27.06.2023 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

Vraťte se domů, dokud můžete, vyzývá Rusy šéf parlamentu po Pavlových výrocích

 
Předseda Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu, Vjačeslav Volodin vyzval Rusy žijící v exilu, aby se vrátili do vlasti, dokud to ještě jde. Reagoval tak na výroky českého prezidenta Petra Pavla z rozhovoru pro rozhlasovou stanici Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) o potřebě přísnějšího dohledu nad Rusy žijícími na Západě. Podle Volodinovy  interpretace , citované ruskými médii, „český prezident navrhl Rusy žijící v zahraničí zavřít do koncentračních táborů“.
19.06.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Petra Svoboda (230 článků)

Princip kolektivní viny u Ukrajinců neplatí, u Rusů ano

 
Shromáždění v Brně kvůli smrti Roma po konfliktu s Ukrajincem nepovažuje prezident Petr Pavel za úplně šťastné. Ocenil naopak přístup organizace Romea a vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fukové. Pavel to dnes řekl CNN Prima News. Vysvětlil také, co měl na mysli, když v rozhovoru pro Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) mluvil o přísnějším sledování Rusů v Česku.
18.06.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

GLOSA: Petr Pavel promluvil o ceně války. Otevřel důležité téma monitorování Rusů

 
Velký ohlas na mezinárodní politické scéně vzbudil český prezident Petr Pavel. V rozhovoru pro Rádio Svoboda se dotkl ožehavého tématu. Jak se chovat k Rusům v zahraničí? Mělo by se s nimi zacházet tak, jako by pocházeli z nepřátelské země? Petr Pavel má na věc jasný názor, který vyvolal velkou odezvu. Zatímco Rusové fantazírují o tom, že je chce posílat do koncentračních táborů, zbytek světa uznává, že by měli kroky své vlády pocítit všichni.
18.06.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

Ivan Vyskočil z Kroměříže: „Nové strašidlo na Hradě. Pavlovi ji přeju.“ Konečná herce chválí

 
Zločinci z ODS, oberou důchodce a celý národ, protože už nemají pomalu co ukrást. Je to vláda potopená v cizí prdeli, co má za úkol tuhle republiku zničit. Ivan Vyskočil promluvil k lidem na demonstraci proti zvyšování důchodového věku a za sociální spravedlnost, kterou ve čtvrtek pořádala KSČM v Kroměříži na Velkém náměstí. Nabádal mladé lidi, aby včas prozřeli a nedovolili naši zemi úplně padnout na držku. Šéfka komunistů Kateřina Konečná zde položila květiny u pamětní desky armádního generála Ludvíka Svobody.
21.05.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (405 článků) , Ivan Vyskočil (404 článků) , Ludvík Svoboda (111 článků) , Kateřina Konečná (486 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků)

Pamatujete europoslance Svobodu? Má být velvyslancem ve Vatikánu. Jeho minulost stojí na to, ukazuje Bobošíková

 
Moderátorka Jana Bobošíková se v dalším díle svého pořadu Aby bylo jasno zaměřila na možného budoucího velvyslance ve Vatikánu, lidovce Pavla Svobodu. Ten proslul mimo jiné tím, že považuje voliče za materiál a neúspěšné volby komentoval tak, že chyba není v politicích, ale ve voličích. V minulosti se neprobojoval do europarlamentu z prvního místa lidovecké kandidátky, pracoval pro Danuši Nerudovou a nyní působí jako předseda správní rady Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku.
19.05.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (474 článků) , Jana Bobošíková (1002 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Jan Svoboda (272 článků) , Jan Svoboda (272 článků) , Jan Svoboda (272 článků) , Jan Svoboda (272 článků)

Dodavatelem elektřiny na železnici bude v příštím roce společnost Pavla Tykače

 
Dodavatelem elektřiny pro trakční vedení na železnici bude v příštím roce společnost Sev.en Industry Supply, která patří do energetické skupiny Sev.en podnikatele Pavla Tykače. Dnes to oznámila Správa železnic (SŽ). Uvedla, že firma celkem dodá více než 1,3 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny. SŽ je podle jejího ředitele Jiřího Svobody největším odběratelem elektřiny v ČR.
12.05.2023 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (536 článků) , Jiří Svoboda (536 článků) , Pavel Tykač (18 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků)

Ceny Anděl. Holec si všiml: Pavlova „rebelie“ proti Havlovi. A objetí se Svěrákem...

 
Primátor Svoboda podle Petra Holce většinu času prospí, jen občas se vzbudí z umělého spánku. K tomu popírá to, co sám dokonce napsal, a možná proto potřebuje tolik PR poradců. Jeho publikace hřeje u srdce stejně jako „Leninské kroužky“. Prezident Pavel zase podle Petra Holce rebeloval proti Václavu Havlovi příliš dlouhými kalhotami. Ty mu visely proklatě nízko a možná v nich prý skrýval i nějaké to „rozvědčické nádobíčko“. Navíc byl prezident v pořadu označen za „Morálního mrzáka Pávka“.
21.04.2023 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6451 článků) , Václav Svoboda (299 článků) , Petr Svoboda (650 článků) , Pavel Anděl (47 článků) , Petr Svoboda (641 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Petr Svoboda (650 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Petra Svoboda (230 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Pavlov (22 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Petr Svoboda (56 článků)

Ceny Anděl. Holec si všiml: Pavlova „rebelie“ proti Havlovi. A obětí se Svěrákem...

 
Primátor Svoboda podle Petra Holce většinu času prospí, jen občas se vzbudí z umělého spánku. K tomu popírá to, co sám dokonce napsal, a možná proto potřebuje tolik PR poradců. Jeho publikace hřeje u srdce stejně jako „Leninské kroužky“. Prezident Pavel zase podle Petra Holce rebeloval proti Václavu Havlovi příliš dlouhými kalhotami. Ty mu visely proklatě nízko a možná v nich prý skrýval i nějaké to „rozvědčické nádobíčko“. Navíc byl prezident v pořadu označen za „Morálního mrzáka Pávka“.
20.04.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6451 článků) , Václav Svoboda (299 článků) , Petr Svoboda (650 článků) , Pavel Anděl (47 článků) , Petr Svoboda (641 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Petr Svoboda (650 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Petra Svoboda (230 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Pavlov (22 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Petr Svoboda (56 článků)

„Já se o tom nehodlám bavit“. Rychetský vypěnil. Schytal to prý už i na Ústavním soudě

 
Na plénu nejvyšší české soudní instituce zazněla kritika politických komentářů šéfa Ústavního soudu Pavla Rychetského. Překročily únosnou mez, uvedl místopředseda soudu Jaroslava Fenyk. Rychetský to v novém rozhovoru pro Lidovky.cz odmítl. Svoboda projevu má podle něj přednost před zdrženlivostí v projevech ohledně politické soutěže. „Už i ústavní právníci se bojí ozvat,“ zní reakce na internetu.
14.04.2023 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (227 článků) , Jaroslav Svoboda (146 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků)

Nová totalita, padesátá léta. Možná je na čase zapomenout na holubičí povahu, burcuje Černocký

 
„Ideologie do sportu nepatří. To jen bolševici zakazovali účast sportovcům na olympiádách,“ říká k tomu, co se spustilo po slovech olympijského vítěze Davida Svobody, publicista Pavel Černocký. „To jsme už zase v padesátých letech, kdy naši ,novináři' rozdmýchávali nenávist k úspěšným lidem?“ žasne pak nad úvahami, kolik stojí bunda Andreje Babiše. Vyjádřil se i k ukrajinské vlajce na Národním muzeu a dostal se také k docentu Ševčíkovi.
02.04.2023 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , David Svoboda (272 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

Poručíku, zaplaťte na zbraně Ukrajině. Výši daru zveřejníme, hrozí Svobodovi

 
Olympionik David Svoboda schytává za podporu návratu ruských a běloruských sportovců do mezinárodních soutěží jednu ránu za druhou. Byl na koberečku u ministryně obrany, s ní pojede na Libavou, končí v Komisi sportovců Českého olympijského výboru, které předsedal, a dostal důtku od ředitele Dukly Pavla Bence. Po tak silném tlaku se rozhodl za své výroky raději v České televizi omluvit. To, že svá slova myslí vážně, má podle inciativy Dárek pro Putina, kterou založil miliardář Dalibor Dědek, stvrdit finanční podporou Ukrajině.
01.04.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (272 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků)

Drsná reakce Černochové na slova Svobody: Předala mu fotky mrtvých ukrajinských sportovců a dostal tvrdý trest

 
Vyjádření pětibojaře a člena Českého olympijského výboru Davida Svobody má své následky. Za to, že v přímém přenosu České televize prohlásil, že ruští a běloruští sportovci by neměli být diskriminováni kvůli politickým postojům, a částečně zpochybnil agresi Kremlu, dostal důtku od svého nadřízeného z ASC Dukla Pavla Bence. Čekalo ho také setkání s ministryní obrany Janou Černochovou, která se od jeho slov distancovala hned krátce po odvysílání. Ta prozradila deníku iSport, jak jejich schůzka probíhala a kam spolu ještě vyrazí.
31.03.2023 19:45 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (272 článků) , Jana Černochová (943 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků)

Policie dostala za uši: Primátor Prahy chce omluvu pro Jakuba Železného, za video hrozí i žaloby

 
Potlesk veřejnosti střídá tvrdá kritika. Jakub Železný (49) se před pár měsíci neudržel a po spáchání přestupku se zhádal s městským policistou. Nahrávka, velmi sestříhaná, se nyní, pár týdnů před volbami nového ředitele ČT, kterých se Železný může zúčastnit, objevila na internetu. A i když veřejnost moderátora tvrdě kritizuje a chválí obecní policii, strážníky kromě ministra spravedlnosti Pavla Blažka (53) na Twitteru tvrdě odsoudil i primátor Bohuslav Svoboda (79). Nahrávka podle nich neměla jít nikdy ven. Situaci prověřuje i Úřad na ochranu osobních údajů a sám moderátor nevyloučil, že se bude soudně bránit. Advokát eXtra.cz sdělil, že by mohl mít šanci na úspěch.
23.03.2023 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (815 článků) , Bohuslav Svoboda (783 článků) , Jakub Železný (226 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků)

Diktatura. Pavel má problém. Zaorálek ukázal na prezidenta

 
Prezident Petr Pavel ve středu uzavře svou první zahraniční cestu. Stejně jako předchozí čeští prezidenti směřoval na Slovensko. Tady pronesl několik vět, nad nimiž kroutili hlavami hned dva bývalí ministři zahraničí – Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a Lubomír Zaorálek (ČSSD). Odmítli Pavlův nápad na společné zahraniční cesty Pavla s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Zaorálek poté promluvil o hrozící diktatuře.
14.03.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2860 článků) , Cyril Svoboda (459 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Zuzana Čaputova (87 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

GLOSA: Primátor Prahy Hajánek první. Svoboda spí ve Sněmovně, na magistrátu i na inauguracI

 
Zdá se mu aspoň o něčem dobrém pro hlavní město? Nový pražský primátor Bohuslav Svoboda (79) je často kritizovaný za kumulaci funkcí. A na první pohled to vypadá, že mu nezbývá moc energie. Twitter je plný jeho spacích seancí v práci, naposledy si dal šlofíka na inauguraci nového prezidenta. Petru Pavlovi (61) nezatleskal. Pro eXtra.cz ale odmítl, že by proti němu něco měl.
10.03.2023 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (783 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Nový (554 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Petra Svoboda (230 článků)

Pavel Svoboda je ve Snídani s Novou už 29 let: Děti se mi smějí, že jsem měl někdy vlasy, přiznal eXtra.cz

 
Moderátor Pavel Svoboda (53) je už pomalu inventářem televize Nova. V pořadu Snídaně s Novou, který moderuje, se poprvé objevil 16. února 1994, a od té doby ho ani jednou nenapadlo seknout s touto prací nebo změnit místo. A jak se od té doby změnil? „Vizuálně tak, že se mi naše děti smějí, že jsem měl někdy vlasy,“ přiznal eXtra.cz se smíchem.
17.02.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »