Články k osobnosti

Pavel Rychetský

  politik, právník, 6. ministr spravedlnosti ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Rychetský »
 

Že nás zradili v Mnichově? To není to hlavní. Rychetský ke Francii a pak zle k Rusku

 
Otáčí Česko kormidlem směrem k Francii? O vzájemných vztazích, obraně, ale i energetice jednal v Praze prezident Emmanuel Macron. Nejprve zamířil na Pražský hrad, kde spolu s Petrem Pavlem znovu zvedli téma západní vojenské přítomnosti na Ukrajině, stejně jako následně s premiérem Petrem Fialou se shodli na nutnosti pokračující podpory Ruskem okupované země a navýšení současné pomoci. K návštěvě Macrona se v pořadu Události, komentáře vyjádřil mimo jiné také bývalý předseda Ústavního soudu a držitel francouzského řádu čestné legie Pavel Rychetský.
06.03.2024 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6386 článků) , Petr Pavel (2887 článků) , Emmanuel Macron (781 článků) , Pavel Rychetský (228 článků) , Pavel Fiala (373 článků)

Ani se nezastydí? Vyoral překvapen, kdo všechno si vzal metál z rukou komunisty

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor se nediví, že v projevu prezidenta žádná objevná myšlenka nebyla. „Důkazem toho budiž v projevu směšná citace z Batmana. Pan generál zřejmě spíše než knihovnu preferuje kino. Jen další ze směšných PR propagandistických pokusů generálova týmu přiblížit ho obyčejným lidem a zejména mladým,“ soudí. Není ani překvapen, že byli vyznamenáni například Petr Pithart nebo Karel Schwarzenberg či Pavel Rychetský. Ale pozastavuje se nad tím, kdo si vyznamenání od bývalého komunisty převzal. Prý o nich měl lepší mínění.
03.11.2023 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (247 článků) , Karel Schwarzenberg (4144 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Můžeme hrát první ligu, pravil Pavel a vyznamenal Rychetského, Pitharta, Kubišovou

 
Prezident Petr Pavel v sobotu poprvé uděloval státní vyznamenání. V den 105. výročí vzniku Československa během ceremoniálu ve Vladislavském sále ocenil řády a medailemi 62 osobností.
28.10.2023 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Pithart, Rychetský, Halík, Schwarzeberg... Petr Pavel předal státní vyznamenání

 
Prezident Petr Pavel dnes při svém premiérovém předávání státních vyznamenání ocenil 62 osobností. Nejvyšší české státní vyznamenání Řád Bílého lva obdrželi bývalý předseda vlády a Senátu a právník Petr Pithart, donedávna předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a čestný předseda TOP 09 a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Medailí Za zásluhy Pavel vyznamenal herce Jiřího Bartošku, Viktora Preisse, Petra Kostku, operní pěvkyni Magdalenu Koženou, dokumentaristku Olgu Sommerovou nebo hudebníka Vladimíra Mišíka. Řád Tomáše Garrigua Masaryka Pavel udělil katolickému knězi Tomáši Halíkovi či Zdeně Mašínové.
28.10.2023 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (247 článků) , Karel Schwarzenberg (4144 článků) , Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Rychetský v přímém přenosu přiznal kaňku na pověsti Fremra. Pak došlo na Baxu. Má se bát?

 
V prvních měsících ve funkci prezidenta republiky měl před sebou Petr Pavel velký úkol. Předvýběr celkem sedmi ústavních soudců. Mise se zadrhla těsně před cílem. Jméno Roberta Fremra přitom v justici rezonovalo. Podporu senátorů nakonec získal, krátce nato se ale na prezidenta obrátili senátoři Marek Hilšer a Hana Kordová Marvanová s tím, že Robert Fremr měl podle archivů před rokem 1989 trestat lidi za emigraci z Československa. Fremr se následně své nominace vzdal. O tomto tématu hovořil emeritní předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v pořadu Otázky Václava Moravce České televize.
27.08.2023 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků) , Marek Hilšer (255 článků) , Pavel Marek (374 článků) , Pavel Marek (390 článků)

Místo Fremra syn Šabatové. Kam ale vedou nitky? Minulost nového kandidáta je tu

 
Kdo je Pavel Uhl, o kterém se mluví jako o náhradě za Roberta Fremra k Ústavnímu soudu? Působí jako advokát v kanceláři, kterou zakládal ještě Pavel Rychetský. Je spojen s různými neziskovkami a „zazářil“ v kauze žižkovské kliniky. A také psal žalobu na Klause i Zemana. Ale je toho mnohem více. Pro ParlamentníListy.cz o Uhlovi a Fremrovi promluvil i advokát Zdeněk Koudelka.
16.08.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (228 článků) , Kam Kam (657 článků)

„Pozval jsem si ho. A řekl mu, že ne.“ Miloš Zeman vzpomínal, jak to bylo s Fremrem

 
Někdejšího brankáře Dominika Haška, ruskou pěvkyni Annu Netrebko, dlouholetého předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského, ale i nominovaného ústavního soudce Roberta Fremra probral s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým někdejší prezident Miloš Zeman. Řeč přišla i na tzv. měkkou cenzuru.
09.08.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (572 článků) , Anna Netrebko (34 článků) , Miloš Zeman (28075 článků) , Pavel Rychetský (228 článků) , Luboš Veselý (701 článků)

Bobošíková proklepla předsedu ÚS Baxu. Hodně silná káva

 
Jak vypadal jeho morální profil, co dělal před listopadem a jak v této době soudil nový předseda Ústavního soudu Josef Baxa, připomněla v pořadu Aby bylo jasno Jana Bobošíková. Baxovým jmenováním do čela Ústavního soudu se splnil dávný plán Pavla Rychetského na obsazení klíčových míst v ústavní justici, a upevnil se tak dlouholetý mocenský pakt.
07.08.2023 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1037 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Jiří Paroubek: Má Rychetský svědomí?

 
Dnešního dne končí po dvaceti letech v Ústavním soudu Pavel Rychetský. Je to jedna z největších stálic v politickém systému státu. Podle mého názoru délka jeho působení a dosažené výsledky ukazují, proč by neměli být lidé v ústavních funkcích přespříliš dlouhou dobu. A dvacet let je velmi, velmi dlouhá doba.
07.08.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4815 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

„Aktivista Rychetský“. Klaus, který ho jmenoval, dnes píše o své chybě

 
Exprezident Václav Klaus tvrdí, že jmenovat Pavla Rychetského předsedou Ústavního soudu v roce 2003 byla chyba. Rychetský totiž podle něj nikdy nepřestal být levicovým politickým aktivistou. Končící předseda ÚS to v zásadě přiznal, když v nedávném rozhovoru prohlásil, že se zcela nedokázal odpoutat od své vlastní disidentské minulosti, a proto nemohl v některých případech mlčet.
07.08.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Prezident Petr Pavel zatím Fremra nejmenuje, prověří jeho předlistopadové působení

 
Prezident Petr Pavel prozatím nejmenuje Roberta Fremra ústavním soudcem, i když získal souhlas Senátu. Chce prostudovat a konzultovat nové informace o Fremrově působení v trestní justici před listopadem 1989. Pavel to řekl novinářům po jednání s končícím předsedou Ústavního soudu (ÚS) Pavlem Rychetským a designovaným předsedou Josefem Baxou.
07.08.2023 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Premiér Fiala věří, že ÚS pod Baxovým vedením bude garancí ústavnosti

 
Premiér Petr Fiala (ODS) věří tomu, že Ústavní soud (ÚS) bude pod vedením Josefa Baxy garancí ústavnosti a bude chránit základní práva a svobody. Uvedl to ve vyjádření, které má ČTK k dispozici. Končícímu šéfovi Pavlu Rychetskému poděkoval za dlouhodobou práci pro justici i Českou republiku. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) doufá v to, že Baxa naplní, co avizoval, tedy že se z ÚS nestane aktivistický tvůrce práva, uvedl na sociální síti X, dříve twitter.
06.08.2023 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6386 článků) , Pavel Blažek (834 článků) , Pavel Fiala (373 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Feťáci v politice. Marie Benešová slyšela ledacos. Na lidi přísnost, sami si jedou lajny...

 
Je legální přijmout od náhodného známého na ulici kokainovou lajnu, aniž by se kdokoliv z účastníků vystavoval trestnímu postihu? Smí se říkat o Markétě Pekarové Adamové beztrestně, že je zastydlá puberťačka a citovat při tom Hemingwaye? A jakou stopu zanechal v české justici Pavel Rychetský? O tom hovořila moderátorka Jana Bobošíková s exministryní spravedlnosti Marií Benešovou v pořadu Aby bylo jasno.
04.08.2023 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1037 článků) , Marie Benešová (447 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Baxa předsedou ÚS: Nadšený Rakušan i Pospíšil. Kundra vzpomíná, jak se postavil Zemanovi

 
Předsedou Ústavního soudu (ÚS) dnes prezident Petr Pavel jmenoval někdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefa Baxu. Je důstojným nástupcem Pavla Rychetského, hodnotí ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ústavní soud získává silného a zkušeného předsedu, řekl na adresu Baxy prezident Petr Pavel.
04.08.2023 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků) , Vít Rakušan (823 článků) , Pavel Pospíšil (65 článků)

Prezident jmenoval předsedou Ústavního soudu Josefa Baxu

 
Předsedou Ústavního soudu dnes prezident Petr Pavel jmenoval někdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu. Ten od úterý nahradí ve funkci končícího Pavla Rychetského. Do funkce ústavní soudkyně Pavel jmenoval profesorku občanského práva Kateřinu Ronovskou, jejíž nominaci Senát schválil ve středu. Ronovskou zároveň prezident jmenoval místopředsedkyní soudu.
04.08.2023 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Prezident jmenuje nového předsedu i soudce Ústavního soudu

 
Prezident Petr Pavel jmenuje dnes odpoledne na Pražském hradě nového předsedu Ústavního soudu (ÚS) a také jednoho dalšího ústavního soudce. Podle avíza Hradu by mohla hlava státu jmenovat i více členů vedení soudu. Předpokládá se, že končícího Pavla Rychetského nahradí v čele brněnské instituce někdejší šéf Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Hrad nechtěl konkrétní jména předem komentovat. S Rychetským i jeho nástupcem se Pavel plánuje setkat při své pondělní návštěvě Brna.
04.08.2023 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Sněmovna navrhla na vyznamenání jen část skupiny Mašínů, odmítla mj. Rychetského a Pánka

 
Na udělení státního vyznamenání dnes Poslanecká sněmovna navrhla prezidentu Petru Pavlovi jen dva ze šestice členů protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. Na ocenění nabídla strůjce atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha Josefa Gabčíka a Jana Kubiše nebo někdejšího disidenta a politika Petra Pitharta . Z navrhovaného seznamu naopak odmítla desítku jmen včetně končícího předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského nebo ředitele organizace Člověk v tísni Šimona Pánka.
02.06.2023 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubiš (83 článků) , Petr Pithart (247 článků) , Šimon Pánek (44 článků) , Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků) , Pavel Kubiš (13 článků)

„Ale vždyť si to zaslouží.“ Pánek i Rychetský s medailemi utřeli. Následoval potlesk

 
MONITORING Novinář Josef Kopecký je nemile překvapen; Poslanecká sněmovna dnes odmítla návrh na státní vyznamenání pro předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského a ředitele nevládní organizace Člověk v tísni Šimona Pánka. Někteří poslanci odměnili výsledky hlasování potleskem. „Hlasování mi připadá naprosto neuvěřitelné,“ dodal Kopecký, podle kterého si oba pánové metál zasloužili.
02.06.2023 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Šimon Pánek (44 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

Jestli si toto přečtou v Senátu o Baxovi... Padne Rychetského dávný plán?

 
Byl pravomocně odsouzen za ublížení na zdraví a kvůli postavení klidně udělá právní „čáry máry“. Jana Bobošíková v Aby bylo jasno představila člověka, kterého by Petr Pavel i Pavel Rychetský rádi viděli v čele Ústavního soudu, je jím Josef Baxa, bývalý předseda Nejvyššího správního soudu. A zdaleka nejde o všechny kontroverze s ním spojené. Všechny tyto informace by podle moderátorky měli vzít v potaz senátoři, kteří budou už za dva týdny hlasovat o nominantech na ústavní soudce, a Baxovi cestu do Ústavního soudu překazit.
23.05.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1037 článků) , Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Rychetský (228 článků)

„Já se o tom nehodlám bavit“. Rychetský vypěnil. Schytal to prý už i na Ústavním soudě

 
Na plénu nejvyšší české soudní instituce zazněla kritika politických komentářů šéfa Ústavního soudu Pavla Rychetského. Překročily únosnou mez, uvedl místopředseda soudu Jaroslava Fenyk. Rychetský to v novém rozhovoru pro Lidovky.cz odmítl. Svoboda projevu má podle něj přednost před zdrženlivostí v projevech ohledně politické soutěže. „Už i ústavní právníci se bojí ozvat,“ zní reakce na internetu.
14.04.2023 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (228 článků) , Jaroslav Svoboda (146 článků) , Pavel Svoboda (478 článků) , Pavel Svoboda (477 článků) , Pavel Svoboda (478 článků) , Pavel Svoboda (478 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »