Články k osobnosti

Pavel Rychetský

  politik, právník, 6. ministr spravedlnosti ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Rychetský »
 

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

 
Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a náměstek ministryně spravedlnosti Jeroným Tejc. Moravec v úvodu připomněl slova prezidenta Václava Havla z roku 2003, kdy upozorňoval, že nezávislost justice je třeba obhajovat. Rychetský na Havlova slova navázal. Prozradil, kde máme zaděláno na největší problém. A v přímém přenosu vynadal svým kolegům z Ústavního soudu, Šlo o hoteliéra a ruské hosty.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Jeroným Tejc (663 článků) , Pavel Rychetský (54 článků) , Václav Moravec (485 článků)

Čeští soudci mají vysokou morální integritu, ujišťuje Pavel Rychetský. Není prý důvod se o nezávislost justice bát

 
Kauza ovlivňování soudů Hradem, nejvyšším ústavním činitelem této země, stále silněji rezonuje veřejným prostorem. Je česká justice skutečně v ohrožení, nebo není? O tom pro server Aktuálně.cz pohovořil přímo předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podle jeho slov nejsou však obavy třeba. Morální integrita soudců je prý tak vysoká, že českou justici jen tak někdo nezlomí.
22.01.2019 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (54 článků)

Vaše kritika je mylná, vzkázal předseda Ústavního soudu Jiřímu Čunkovi. Podivil se taky nad „rychlostí“, s jakou hejtman došel k závěrům

 
Hejtman Jiří Čunek nedávno poukázal na rozhodnutí předsedy senátu Ústavního soudu Ludvíka Davida ze dne 11. srpna 2015 ohledně dálnice D55, který podle jeho slov posvětil praktiky spekulantů, kteří vydírají stát a prodlužují samotnou výstavbu dálnice. Čunek se nyní obrátil na předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského. Jeho odpověď máme k dispozici.
07.11.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , David Ludvík (18 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Rychetský při projevu ke sto letům republiky varoval před xenofobií: Mrtví uprchlíci na plážích jsou zahanbující memento

 
Hrozbou pro současnou Evropu je podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského národní a etnická sebezahleděnost a xenofobie. Rychetský to řekl v projevu u příležitosti 100. výročí Československa v rekonstruovaném sněmovním sále Ústavního soudu, který si zároveň připomíná 25 let činnosti. Další řečník, předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), varoval před ukvapenými změnami ústavy na základě společenských nálad.
24.10.2018 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (754 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Ústavní soud slavil 100 let republiky, Rychetský varoval před xenofobií

 
Ústavní soud (ÚS) ve středu slavil. U příležitosti 100. výročí vzniku Československa a čtvrtstoletí svého fungování slavnostně otevřel zrekonstruovanou sněmovnu. Předseda ÚS Pavel Rychetský při té příležitosti varoval před etnickou sebezahleděností a xenofobií. Oslavy vyvrcholily videomappingem promítaným na plášť budovy.
24.10.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (54 článků)

Rychetský nebude řešit Okamurův spor o Pitomia. Kvůli možné podjatosti

 
Spor předsedy SPD Tomia Okamury o přezdídku Pitomio, kterou politik vede s vydavatelstvím Czech News Center, nebude z pozice soudce zpravodaje řešit předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský. Soud jej vyloučil na základě námitky podjatosti. Rychetský v minulosti označil Okamurou prezentované názory za „xenofobní, rasistické, neonacistické”.
24.09.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (54 článků)

Vladimír Pelc: Patologie manipulativní role politických totalizátorů

 
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský nedávno prohlásil, že nejrůznější sociální sítě nyní hrají patologickou manipulativní roli, a to prý obdobně, jako se to dělo ve třicátých letech minulého století v Německu.
14.09.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (54 článků)

Jiří Pehe zúčtoval se Zemanem kvůli H-Systemu. A pan Rychetský, ctihodný soudce, tehdy místopředseda jeho vlády...

 
Nad tvrzením, že v kauze H-Systém selhal stát, ke kterému po schůzce na Pražském hradě společně došli předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal s prezidentem Milošem Zemanem, kroutí hlavou politolog Jiří Pehe. V tomto prohlášení totiž shledává jisté prvky paradoxu. „Oznámit občanům, že stát selhal v době, kdy byl bývalý politik a dnešní předseda Ústavního soudu jedním z jeho nejvyšších představitelů, je poněkud matoucí,“ napsal Pehe na svém blogu na serveru Aktuálně.cz a dodal, že podobně to vidí i se Zemanem a Babišem.
02.08.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (383 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Je mi blivno, uvedla Klára Samková k věci H-System. Schůzka u Zemana má dohru

 
Do případu H-Systemu podle předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala musí vstoupit český stát a odškodnit poškozené. Šámal to včera řekl po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na Pražském hradě. Omluvil se v té souvislosti za průtahy řízení, právě proces kolem H-Systemu je podle něj příkladem, kdy soudy rozhodovaly nepřiměřeně dlouhou dobu. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský dodal, že H-System je příklad selhání českého státu v 90. letech. Na jeho slova reaguje soudce Kamil Kydalka, své k věci uvedla i známá advokátka Klára Samková.
01.08.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Prezident republiky přijal Pavla Rychetského a Pavla Šámala

 
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 31. července 2018 na Pražském hradě předsedu Ústavního soudu České republiky Pavla Rychetského a předsedu Nejvyššího soudu České republiky Pavla Šámala.
31.07.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Stát by měl odškodnit klienty H-Systemu, míní šéf Nejvyššího soudu

 
Do případu H-Systemu dle předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala musí vstoupit stát a odškodnit poškozené. Řekl to po úterní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Omluvil se za průtahy řízení, právě tento proces je podle něj příkladem, kdy soudy rozhodovaly nepřiměřeně dlouhou dobu. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský dodal, že H-System je příklad selhání českého státu v 90. letech.
31.07.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Soudci po schůzce se Zemanem pořádně naložili politikům. Přesvědčte se sami

 
Předsedové Ústavního soudu Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu Pavel Šámal dnes odpoledne jednali s prezidentem Milošem Zemanem. Po jednání předstoupili před novináře a promluvili o selhání politiků.
31.07.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Stát by měl odškodnit oběti H-Systemu, řekl po schůzce se Zemanem šéf Nejvyššího soudu

 
Předsedové Ústavního soudu Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu Pavel Šámal dnes odpoledne dorazili na Pražský hrad na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Hrad oba zástupce vrcholných soudů pozval ke konzultaci kvůli případu H-Systemu. Šámal po schůzce podotkl, že by dle něj měl do kauzy vstoupit stát – a nějakým způsobem odškodnit oběti kauzy, i když se na ně nevztahuje příslušný zákon o odškodnění obětí trestných činů.
31.07.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Na Hrad přijdou předsedové soudů, Zeman chce mluvit o H-Systemu

 
Předsedové Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu (NS) Pavel Šámal se dnes odpoledne sejdou s prezidentem Milošem Zemanem. Na konzultaci je pozval, aby s nimi probral kauzu společnosti H-System. Zeman kritizoval rozhodnutí Nejvyššího soudu, který minulé úterý nařídil asi stovce obyvatel domů v Horoměřicích u Prahy postavených na pozemcích H-Systemu, aby se do 23. srpna vystěhovali. Šámal i Rychetský sice prezidentovo pozvání přijali, konkrétní obsah schůzky však není příliš jasný.
31.07.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Konkurzní správce H-Systemu nechce lidi z Horoměřic stěhovat hned po uplynutí měsíční lhůty

 
Konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport nechce po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů a bytů v Horoměřicích přistoupit k unáhleným a překotným krokům. Klienti zkrachovalé společnosti tak nebudou muset domy opustit ihned. Obyvatele Monsport znovu vyzval, aby ho kontaktovali. Prezident Miloš Zeman se kvůli kauze v úterý sejde s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským a s předsedou Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem. Oba pozvání přijmou.
26.07.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Zeman zasahuje: V úterý chce řešit kauzu H-System

 
Prezident Miloš Zeman se v úterý na Pražském hradě sejde s předsedy Ústavního soudu Pavlem Rychetským a Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem, oba pozvání přijmou. Zeman s nimi bude chtít konzultovat kauzu H-System. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Šámal v prohlášení zdůraznil, že s prezidentem nemůže kvůli nezávislosti konkrétní případ probírat. Rychetský řekl, se ke kauze nemůže vůbec vyjadřovat.
26.07.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Zeman se v úterý kvůli H-Systemu sejde s Rychetským a Šámalem

 
Prezident Miloš Zeman se v úterý na Pražském hradě sejde s předsedy Ústavního soudu,Pavlem Rychetským, a Nejvyššího soudu, Pavlem Šámalem. Zeman s nimi bude chtít konzultovat kauzu H-System. Na Twitteru to uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zprávu zpracovala ČTK.
26.07.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Senátor Valenta: Pocit nadřazenosti úředníků v naší zemi bohužel jen kvete

 
S tímto názorem předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského nemohu než souhlasit. Bohorovnost úředníků a jejich pocit nadřazenosti v naší zemi bohužel jen kvete.
15.07.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (54 článků)

Rychetský kárá „manýry“ úředníků: Stále se musíme doprošovat vrchnosti

 
Česko si od dob Rakouska-Uherska nese dědictví vrchnostenské mentality úředníků, jediným „protilékem“ je fungující správní soudnictví. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru s ČTK poukázal na význam Nejvyššího správního soudu (NSS), v jehož čele skončí v září Josef Baxa i místopředseda Michal Mazanec. Nástupce určí prezident Miloš Zeman, jména zatím nezveřejnil.
14.07.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Předseda ÚS Rychetský: Česko tíží vrchnostenská mentalita úředníků

 
Česko si od dob Rakouska-Uherska nese dědictví vrchnostenské mentality úředníků, jediným „protilékem“ je fungující správní soudnictví. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru s ČTK poukázal na význam Nejvyššího správního soudu (NSS), v jehož čele skončí v září Josef Baxa i místopředseda Michal Mazanec. Nástupce určí prezident Miloš Zeman, jména zatím nezveřejnil.
13.07.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »