Články k osobnosti

Pavel Rychetský

  politik, právník, 6. ministr spravedlnosti ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Rychetský »
 

Bobošíková našla něco na soudce, jehož nález ovlivní volby. Temná minulost. Na webu soudu o tom ani čárka!

 
Moderátorka Jana Bobošíková se zaměřila na podle jejích slov dvojí metr exkomunisty Pavla Rychetského, tohoto času předsedy Ústavního soudu. Ve svém facebookovém pořadu Aby bylo jasno si vzala na paškál i ústavního soudce Jana Filipa. "Jak exkomunista Jan Filip, soudce Ústavního soudu České republiky, který ohrozil letošní volby, adoroval socialistickou revoluci jako jedinou formu přímé demokracie a doporučoval k četbě Lenina," popisuje ve svém pojednání Bobošíková.
23.02.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Filip (94 článků) , Jana Bobošíková (682 článků) , Jan Filip (87 článků) , Pavel Rychetský (136 článků)

Karel Januška: Právní marasmus a jeho příčiny

 
Jen v absurdistánu může mít demokratický stát dva ústavní soudy. Pavel Rychetský veřejnosti sdělil, že republika není právním státem.
23.02.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků)

Cogan (STAN): Vyznamenání Pavla Rychetského

 
Dajli medaili nebo nedajli. Takto nevyzpytatelně se chová prezident Zeman
17.02.2021 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků)

Institut svobody a demokracie: Nakolik je Pavel Rychetský důvěryhodný?

 
Ústavní soud 2. února 2021 zrušil část volebního zákona. Udělal to pět týdnů poté, co prezident republiky oficiálně podepsal vyhlášení sněmovních voleb na 8. a 9. října 2021.
17.02.2021 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků)

Zkroušený Rychetský: Zemřel mu další kamarád. Sokolovi (†84) říkali „Anděl míru“

 
O smutku a odchodu velkého člověka hovoří české osobnosti v návaznosti na informaci, že ve věku 84 let zemřel filozof, signatář Charty 77 a exministr školství Jan Sokol. Zdrcen je zejména předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, v obsáhlé reakci popsal, jak jej tíží, že mu zemřel další kamarád. Sokol se podle něj mohl chlubit mimořádnou schopností spojovat lidi, každého se snažil pochopit. Za to mu přátelé říkali Anděl míru, vzpomíná Rychetský. Smrt někdejšího protikandidáta Václava Klause zasáhla i některé politiky.
16.02.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10204 článků) , Pavel Rychetský (136 článků) , Pavel Anděl (35 článků)

Pavel Foltán: Šachová vidlička a Rychetského bumerang

 
Bulváry bulváru i bulváry mainstreamu se od čtvrtečního večera v české mediální kotlině pasou jak z řetězu utržené po redukční karanténě. A opět už s tím tisíckrát přežvýkaným „antibabišem“.
13.02.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků)

Petr Hampl: K vyznamenání stačí být celoživotním papalášem?

 
Glosa Petra Hampla k navržení předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského na státní vyznamenání
11.02.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků) , Petr Pavel (719 článků)

Šulc (SPOZ): Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se už možná dočista zbláznil

 
Jak jinak si totiž racionálně vysvětlit fakt, že Ústavní soud, v čele právě s Pavlem Rychetským zrušil část „svého“ volebního zákona v době, kdy volební kampaň už dávno začala, a navíc prohlásit, že se mu toto rozhodnutí nezdá ani natolik závažné, že by mělo na politické scéně vyvolávat jakékoliv emocionální reakce.
11.02.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků)

Rychetský čelí Zemanovu hněvu: Poděkoval za podporu. Metál nedostane

 
Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský poděkoval všem, kdo mu vyjádřili podporu v souvislosti s rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana neudělit Rychetskému řád Tomáše Garrigua Masaryka. Rozhodnutí prezidenta komentovat nebude, sdělil předseda ÚS ve stručném prohlášení.
11.02.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24917 článků) , Pavel Rychetský (136 článků)

Kreatura Zeman, volá Etzler. Ubohost, přidal Šídlo. Rychetský přišel o „metál“ a novináři jsou ve varu

 
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se musí rozloučit s Řádem Tomáše Garrigua Masaryka. Důvodem je zrušení volebního zákona, kterým podle prezidenta Miloše Zemana poškodil Českou republiku. Za „trestání“ Rychetského to hlava státu pořádně schytává z řad novinářů i politických zástupců. Podle některých názorů je pro předsedu Ústavního soudu největší vyznamenání naopak to, že žádné nedostane.
10.02.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24917 článků) , Pavel Rychetský (136 článků) , Tomáš Etzler (28 článků)

Zeman vrátil Rychetskému zásah do voleb. Bude bouře

 
Zásah Ústavního soudu do volebního zákona má pro jeho předsedu Pavla Rychetského dohru. Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že mu neudělí původně plánovaný Řád Tomáše Garrigua Masaryka, na webu Hradu o tom informoval tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.
10.02.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24917 článků) , Pavel Rychetský (136 článků)

Vladimír Pelc: Rychetský-muzikant

 
V pondělí 8. 2. 2021 v pořadu „Dvacet minut Radiožurnálu“ hovořil předseda Ústavní soudu Pavel Rychetský. Redaktor Tomáš Pancíř byl solidně připraven. Pavel Rychetský vystupoval jako vždy. Dovolte mi stručně popsat, jaký dojem na mě povídání P. Rychetského udělalo.
10.02.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků)

Nejsme Agrofert. Rychetský chystá kroky vůči vládě, pokud jde o covid

 
Ústavní soud bude nejspíše opět škrtat. Dle slov předsedy ÚS Pavla Rychetského jsme svědky střetu dvou ústavně chráněných hodnot – ochrany veřejného zdraví a svobody jednotlivce. „Ústavní soud musí začít posuzovat střet těchto dvou úctyhodných ústavou chráněných zájmů,“ pověděl Rychetský. Konkrétní však nebyl. „Ústavní soud není součástí holdingu Agrofert,“ zareagoval na kritiku premiéra Andreje Babiše.
09.02.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20854 článků) , Pavel Rychetský (136 článků)

Rychetský k volbám: Že to je neústavní, se zjistilo až teď. Něco od vlády je za hranou

 
Jedním z nejvýraznějších témat posledních dnů je zrušení části volebního zákona z rozhodnutí Ústavního soudu. Tento zásah do volebního systému vyvolal kritiku u premiéra, prezidenta či ministryně spravedlnosti. K tomu, proč se k finálnímu nálezu dobral až po tolika letech, promluvil v pondělních Dvaceti minutách na Radiožurnálu předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Kriticky komentoval i vládní protiepidemická opatření, která jsou podle něj za hranou ústavnosti.
08.02.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků)

Notoval si s Witowskou. Konec Václava Moravce. U Xavera tahali z archivu

 
V dalším díle Podtrženo, sečteno řešil Xaver Veselý s Petrem Holcem „volební puč“ Ústavního soudu. Holec tvrdil, že to může dojít k tomu, že přijdou volby, ale nebude podle čeho volit. A poukázal na to, jak si Pavel Rychetský v rozhovoru rozuměl se Světlanou Witowskou. Na ČT Holec narazil i při spekulacích o konci ministra Blatného z úst Václava Moravce. „Pak bysme si mohli zaspekulovat, že se někde šíří informace, že končí Václav Moravec,“ navrhl. A česká média podle něho na něco zapomněla.
08.02.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (333 článků) , Václav Moravec (623 článků) , Pavel Rychetský (136 článků) , Petr Václav (905 článků) , Petr Pavel (719 článků)

Pár let nazpět… „No tak ale jestli je to Rychetský, to je potřeba,“ řekl v odposleších Pelta na adresu ústavního soudce. Šlo o grandiózní dotaci

 
Ústavní soud osm měsíců před volbami zrušil část volebního zákona. Médii proběhly spekulace, že je zarážející načasování. Zajímavé také je, že předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský zrušenou podobu volebního zákona před lety podporoval. Rozhodnutí kritizoval také premiér Andrej Babiš, podle něj jde o účelovou záležitost. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová dokonce prohlásila, že „soudci měli asi něco slíbeného“. Málokdo si dnes vzpomene, že jméno Rychetského bylo skloňováno i v kauze stíhaného Miroslava Pelty.
08.02.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20854 článků) , Marie Benešová (343 článků) , Miroslav Pelta (86 článků) , Pavel Rychetský (136 článků)

Zle Babišovi: Fridrichová vytáhla na lavičku celebritu prvního řádu

 
Ústavní soud České republiky minulý týden zrušil ty části volebního zákona, které zvýhodňovaly velké strany, v současnosti především hnutí ANO, na úkor. Premiér Andrej Babiš (ANO) takřka okamžitě na Ústavní soud tvrdě zaútočil. Přidala se k němu i ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová, která spekulovala, co ústavní soudci dostali slíbeno za své jednání. A v tu chvíli už se neudržel ani předseda soudu Pavel Rychetský, ani expremiér Petr Pithart, který se důrazně ozval z lavičky.
08.02.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20854 článků) , Petr Pithart (219 článků) , Marie Benešová (343 článků) , Pavel Rychetský (136 článků)

Vondra (ODS): Ústavní soud politikaří, zvlášť Pavel Rychetský

 
Komentář na facebookovém profilu k zrušení části volebního zákona Ústavním soudem
06.02.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (136 článků)

Soudce Filip něco důležitého zamlčel. Právník Koudelka si vzpomněl také na starý Rychetského posměch všem mimo Prahu

 
ROZHOVOR Zdeněk Koudelka, ústavněprávní expert hnutí Trikolóra, byl v minulosti navrhován prezidentem Klausem do Ústavního soudu. Proto je docent ústavního práva a někdejší poslanec ČSSD bezesporu kompetentním komentátorem nálezu Ústavního soudu z tohoto týdne, který podle některých „hodil granát“ do českých voleb. Koudelka k tomu připomněl osobní vazby předsedy ÚS Pavla Rychetského a soudce zpravodaje Jana Filipa.
06.02.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Filip (94 článků) , Jan Filip (87 článků) , Pavel Rychetský (136 článků)

Nesměřuje to správným směrem. Muž, který hlídá politické strany v kampaních, ztrhal Ústavní soud

 
V aktuálním období před volbami do dolní komory Parlamentu, jež proběhnou 8. a 9. října, mají být v mysli některých lidí pochybnosti, zda je celý volební proces férový a otevřený, vyjádřil se člen Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jan Outlý pro pořad Interview ČT24. Podle Outlého panuje stále nedůvěra od listopadové schůzky šéfa dohledového úřadu Vojtěcha Weise s prezidentem Milošem Zemanem a situaci nepřidalo ani aktuální rozhodnutí Ústavního soudu, jemuž šéfuje Pavel Rychetský. Nepříliš dobře rovněž hodnotí Zemanovo brzké vyhlášení termínu voleb.
05.02.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24917 článků) , Pavel Rychetský (136 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »