Články k osobnosti

Pavel Poc

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Poc »
 

40 tisíc k důchodu navrch pro europoslance. A koktejl či rozlučky při odchodu z Bruselu

 
Staří poslanci v pondělí končí, v úterý je vystřídají nově zvolení. V Bruselu i Štrasburku došlo na nejednu rozlučku s úřadem. Týkala se i Čechů. Taková ČSSD však přišla o všechna křesla, hořkou pilulku musel skousnout především neúspěšný lídr kandidátky Pavel Poc. Blesk Zprávám prozradil, co by chtěl dělat po vypršení mandátu europoslance. O dalších plánech promluvil i místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (Hlas), který přitom zkritizoval i jeden dle něj příliš štědrý unijní benefit. Každý europoslanec má nárok na 3,5 procenta platu za každý odsloužený rok k penzi (po završení 63 let), za pět let v Bruselu jde tak o bezmála 40 tisíc korun hrubého.
01.07.2019 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Evropský parlament chce řešit opožděné platby faktur

 
"Opožděné platby faktur komplikují život všem a ohrožují malé a začínající podnikatele," říká europoslanec Pavel Poc.
21.01.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Europoslanci se vložili do brexitu. Rozmyslete si to, apelují na Brity

 
Část evropských poslanců se podepsala pod dopis adresovaný všem britským občanům a vyzývá je v něm, aby si své rozhodnutí opustit Evropskou unii ještě rozmysleli, a vyhnuli se tak hrozící katastrofě spojené s brexitem. Emotivně laděný vzkaz naformuloval rakouský europoslanec Josef Weidenholzer ze sociálnědemokratické frakce a podpis pod něj připojilo 129 jeho kolegů napříč politickým spektrem. Z českých zástupců v Evropském parlamentu (EP) se připojil sociální demokrat Pavel Poc, napsal server Independent.
13.01.2019 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Musíme se postarat o to, aby byly dotace strategicky správně cíleny

 
Pavel Poc se ve Visegrádu účastnil setkání se sociálními demokraty ze střední a východní Evropy
03.12.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Do eurovoleb mají ČSSD vést nynější poslanci EP Poc a Sehnalová

 
Do evropských voleb, které se budou konat příští rok v květnu, chce ČSSD na prvním místě nominovat europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam dnes sestavilo grémium ČSSD, schvalovat ho má příští sobotu v Hradci Králové širší vedení sociální demokracie, později ústřední výkonný výbor. "Jde o vyváženou kandidátku," řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.
30.11.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1967 článků) , Pavel Poc (83 článků) , Olga Sehnalová (97 článků)

ČSSD má v eurovolbách „vzkřísit“ Poc. Na kampaň bude mít jen 5 milionů

 
Do evropských voleb, které se budou konat příští rok v květnu, chce ČSSD na prvním místě nominovat europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam dnes sestavilo grémium ČSSD, schvalovat ho má příští sobotu v Hradci Králové širší vedení sociální demokracie, později ústřední výkonný výbor. „Jde o vyváženou kandidátku,“ řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.
30.11.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1967 článků) , Pavel Poc (83 článků) , Olga Sehnalová (97 článků)

ČSSD chtěla Středulu jako lídra do Evropského parlamentu

 
Sociální demokraté podle informací Práva oslovili s nabídkou stát se lídrem květnových voleb do Evropského parlamentu odborového předáka Josefa Středulu. Ten to však odmítl. Jedničkou kandidátky by mohl být zřejmě současný europoslanec Pavel Poc, z regionů padají i další jména. Nabídl se i někdejší místopředseda EP Libor Rouček. V pátek by o tom mělo jednat předsednictvo ČSSD.
30.11.2018 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (248 článků) , Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Kdo stojí na straně průmyslu a kdo na straně veřejnosti

 
Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) v úterý 27. listopadu 2018 přijal zprávu k nařízení o transparentnosti a udržitelnosti hodnocení rizika ze strany EU v potravinovém řetězci, jejímž stínovým zpravodajem je i europoslanec Pavel Poc.
29.11.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Jsme na straně spotřebitele, ne na straně průmyslu

 
Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) dnes přijal zprávu k nařízení o transparentnosti a udržitelnosti hodnocení rizika ze strany EU v potravinovém řetězci, jejímž stínovým zpravodajem je i europoslanec Pavel Poc.
27.11.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Antibiotika můžou přestat úplně zabírat, varuje europoslanec. Kvůli čemu?

 
Lidstvo vytvořilo samo sobě zásadního nepřítele. Bakterie odolávající většině antibiotik získaly svou imunitu skrze neuvážené užívání „zbraní vypůjčených od hub“. Právě odtud totiž léčiva pocházejí. Podle europoslance Pavla Poce (ČSSD) je zapotřebí motivovat farmaceutické firmy k vývoji nových antibiotik, zároveň také vzdělat veřejnost i lékaře, aby byly s jejich užíváním a předepisováním opatrnější. Poc to řekl v rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Štrasburku.
26.11.2018 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Bitva o limitech těžkých kovů dobojována. Jaké jsou výsledky?

 
Vyjádření europoslance a stínového zpravodaje Pavla Poce k výsledku trialogu týkající se nařízení o hnojivých výrobcích.
21.11.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Zvykli jsme si tvrdit, že evropský systém schvalování pesticidů je nejpřísnějším na světě

 
Ve čtvrtek Evropský parlament odhlasoval zprávu europoslance Pavla Poce týkající se implementace nařízení o přípravcích na ochranu rostlin.
16.09.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Neexistuje mnoho lidí, které otázka množíren nechává chladnými

 
Mezinárodní neziskové organizace označují Česko za jednu z množírenských velmocí Evropské unie. Učinit přítrž nelegálnímu obchodu se zvířaty se snaží i europoslanec Pavel Poc. Nabádá Evropskou komisi i členské země ke koordinovanějšímu přístupu a řešení problému.
15.07.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Kvóty jsou definitivně mrtvé, vnímá jako pozitivní europoslanec Poc

 
Hostem Interview ČT24 byl dnes europoslanec za ČSSD Pavel Poc. Tématem byla především migrační krize. Řeč byla i o vládě Česka.
29.06.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Evropský monitoring motýlů

 
Evropská komise zveřejnila výzvu na pilotní projekt, který bude posuzovat evropskou biologickou rozmanitost. Autorem iniciativy poskytující zájemcům přes 20 milionů korun je europoslanec Pavel Poc.
26.06.2018 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Do volby místopředsedů ČSSD se přihlásilo 17 uchazečů

 
Na řadového místopředsedu sociální demokracie na sjezdu strany v Hradci Králové nominovali straníci 17 členů. Po odstoupení nejmladšího kandidáta Matěje Bendy budu delegáti vybírat ze 16 uchazečů. Patří mezi ně poslanci Jaroslav Foldyna, Roman Onderka, Antonín Staněk a Ondřej Veselý, pardubický hejtman Martin Netolický či europoslanci Pavel Poc a Olga Sehnalová. Z posledního vedení, které členové ČSSD vinili z neúspěchu v loňských volbách do Sněmovny, nekandiduje nikdo, píše ČTK.
07.04.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (110 článků) , Ondřej Veselý (110 článků) , Pavel Poc (83 článků) , Olga Sehnalová (97 článků) , Jaroslav Foldyna (633 článků) , Matěj Benda (2 články) , Ondřej Roman (26 článků) , Martin Roman (307 článků) , Pavel Roman (303 článků) , Pavel Antonín (56 článků) , Pavel Staněk (32 článků)

ČSSD Karlovarského kraje chce za předsedu Jana Hamáčka

 
Krajská konference ČSSD v Karlovarském kraji dnes navrhla na předsedu sociální demokracie bývalého šéfa Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka. Jako místopředsedu doporučili sociální demokraté europoslance Pavla Poce, který je z Mariánských Lázní. ČTK to řekla členka krajského výkonného výboru a bývalá poslankyně Markéta Wernerová, která je také nominovaná do předsednictva strany.
20.01.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1967 článků) , Pavel Poc (83 článků)

Dobrá zpráva z Bruselu: Tuzemák (asi) projde!

 
Do rumových koulí se letos u stromečku zakousneme naposled? Ještě do včerejška to tak vypadalo – proslulé aroma »tuzemáku « totiž v Bruselu shledali jako rakovinotvorné. Jenže europoslanec Pavel Poc (53, ČSSD) přinesl do Blesku dobrou zprávu: riziko je mizivé, dostaneme výjimku!
21.12.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Z unijního rozpočtu získají desítky milionů i dva významné environmentální projekty

 
Evropský parlament finálně schválil rozpočet Evropské unie na rok 2018. V položkách rozpočtu ve výši 160,1 miliard eur lze nalézt dvě významné iniciativy na ochranu životního prostředí a zdraví. Navrhl je europoslanec a biolog Pavel Poc.
04.12.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)

Poc (ČSSD): Glyfosát má během pěti let úplně zmizet z evropského trhu

 
Evropský parlament ve Štrasburku schválil usnesení českého europoslance Pavla Poce, které odmítá obnovení licence pro nebezpečný glyfosát. Výbor pro životní prostředí a veřejné zdraví (ENVI) už minulý týden podpořil Pocovu námitku k tomuto návrhu. Dnes jí dal zelenou celý Parlament.
25.10.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (83 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »