Články k osobnosti

Pavel Marek

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Marek »
 

"Tvoje bába, Marek Ztracený, Spider-Man," tipovali týnejdři. "Jó, generál," svitlo pak jednomu. Byli jsme v kolébce prezidenta

 
„Lampasáky nemám rád. Přitom jsem kdysi mohl bejt taky zelenej mozek,“ řekl Franta na autobusáku v Plané, když zaznělo jméno současného prezidenta. ParlamentníListy.cz totiž zajely do kolébky Petra Pavla. Porodnice v Plané u Mariánských Lázní a dvojdomek v obci Milíře. Tam spatřil světlo světa, tady údajně strávil s rodiči zhruba první tři roky života.
17.03.2023 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Ztracený (396 článků) , Petr Pavel (2027 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Man Man (283 článků)

Marek Benda do Ústavního soudu? Podle některých dobrý nápad

 
Brzy se bude rozhodovat o složení Ústavního soudu. Podle informací časopisu Respekt by mohla ODS do této instituce prosazovat svého dlouholetého poslance Marka Bendu. Od prezidenta Pavla prý očekává vstřícný postoj, a to zejména vzhledem k podpoře, kterou nejsilnější vládní strana čerstvě inaugurované hlavě státu poskytla ve volební kampani. A jaký by byl Marek Benda ústavní soudce? Proti kritikům jej hájí např. politolog Petr Dimun, který konzervativního politika označuje za „chodící encyklopedii českého novodobého parlamentarismu“.
11.03.2023 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (656 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Petr Marek (211 článků) , Petr Benda (230 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Petr Pavel (2027 článků)

Pedagogická komora: Učitelské platy – pokles místo garance

 
Poslanci Marek Výborný (KDU-ČSL) Petr Gazdík (STAN), Renáta Zajíčková (ODS), Pavel Klíma (TOP09) a Jakub Michálek (Piráti) podali pozměňovací návrh k novele zákona o pedagogických pracovnících a školského zákona. Pokud bude schválen, změní se výpočet pro garanci financí na platy učitelů. Spočítali jsme možné dopady návrhu a porovnali je s původním textem novely, jak ji připravilo MŠMT a schválila vláda. Vycházíme z odůvodnění, které je součástí pozměňovacího návrhu.
07.03.2023 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1211 článků) , Petr Gazdík (1200 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

My jsme tu zničení a on se vyspinká, nasnídá... Útok na ministra. Ve Sněmovně bouchly emoce

 
Sněmovní „peklo“ vyhlášené opozicí je v plném proudu. U pultíků stojí předseda SPD Tomio Okamura a opět řeční a řeční. „Už třetí den tady SPD bojuje proti tomu, aby Fialova vláda okradla důchodce o mimořádnou valorizaci,“ zahájil Okamura zostra. Poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) má za to, že opoziční kolotoč obstrukcí spěje k zastavení. Upozorňoval však na to, že bude velmi záležet na tom, co udělá budoucí prezident Petr Pavel.
02.03.2023 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2996 článků) , Petr Pavel (2027 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Wollner nastupuje k Šafrovi. Až mu skončí doložka, tak ho i uvidíte

 
Bývalý moderátor České televize Marek Wollner nastupuje do redakce Fora24. Bude hlavním editorem politické sekce Týdeníku FORUM. Smlouvu Wollner podepsal s ředitelem vydavatelství Pavlem Šafrem dnes, do nové redakce nastoupí od 1. března. Na svém facebookovém profilu o tom informoval sám Wollner, informovala o tom i redakce Fora24.
21.02.2023 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Zodpovědnost, doporučuje expert. U firem, zaměstnanců i vlády. Zvlášť když jde o důchody

 
Ekonom a bývalý poradce prezidentského kandidáta Petra Pavla David Marek v rozhovoru Prostor X uvedl, že česká ekonomika na tom není tak zle. Na nejčernější scénáře nedošlo, protože jsme měli štěstí.
21.02.2023 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2027 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků) , David David (1570 článků) , David David (1174 článků)

Už to jede, budete cálovat. A žádný volební podvod to není, dezoláti. Vyskočila dorazila slova Marka Bendy

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „A už to jede! Důchody snížit, platy ústavních činitelů zvýšit. Zvýhodněné cestovné důchodců a studentů – pryč s tím!“ komentuje s dávkou sarkasmu novinky z politické scény Ivan Vyskočil a dostává se i k tolik diskutované dani z nemovitosti. Zamýšlí se, cože to vlastně měly koaliční strany ve volebním programu? Ohledně „kauzy Feri“ zmínil syndrom ředitele zeměkoule a poslal vzkaz našim zákonodárcům. V souvislosti s PR generála Pavla vzpomenul na Masarykovu brožurku. Evě Holubové pak připomněl petici S komunisty se nemluví, kterou prý sama před lety podepsala.
19.02.2023 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (378 článků) , Eva Holubová (408 článků) , Ivan Vyskočil (377 článků) , Marek Benda (656 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Klíma pryč, Šafr začal naříkat. Není sám. Ale přišlo varování a výsměch

 
Vláda premiéra Petra Fialy zrušila pozici zmocněnce pro oblast médií a dezinformací, kterou zastával Michal Klíma, jenž čelil kritice kvůli Akčnímu plánu pro čelení dezinformacím, o jehož přepracování požádala Unie vydavatelů a Asociace online vydavatelů. To rozlítilo šéfredaktora Fora24 Pavla Šafra, podle kterého právě někteří z těchto vydavatelů svobodu slova ohrozili. Velkou ztrátou v boji proti dezinformacím je Klíma také pro Rekonstrukci státu, která vyjadřuje obavy, aby téma nebylo upozaděno. Naopak bývalý šéfredaktor týdeníku Reflex Marek Stoniš soudí, že je nejvyšší čas s „posedlým“ bojem proti dezinformacím skoncovat.
15.02.2023 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Babišovy billboardy? Jinak. Pavel. Prchal? „Nechápu.“ Zasvěcený promluvil

 
Babišovi se „válečnými“ billboardy povedlo nastolit téma, které potřeboval, nicméně téma nedokázal udržet. „Jeho soupeř měl dost času a příležitostí, aby vysvětlil, že to je jinak. Na výsledku se podepsalo i načasování celé této komunikace,“ hodnotí přední politický marketér, tvůrce kampaní TOP 09 a majitel společnosti PRodukujeme.cz Jaroslav Poláček. Ten ParlamentnímListům.cz též sdělil, že generál Pavel nebyl „produktem“, na jehož kampani nešlo nic zkazit. A zastal se též nyní již bývalého Babišova marketéra Marka Prchala.
02.02.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Pavel zatím se Zemanem nehovořil, možná se tak stane už v pondělí

 
Vítěz prezidentské volby Petr Pavel zatím nemluvil s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News. Pavel předpokládá, že se tak stane možná už v pondělí. V České televizi Pavel uvedl, že pravděpodobně jmenuje soudci státní zástupce Petra Babku a Marka Bodláka, které Zeman odmítl jmenovat.
29.01.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků) , Petr Pavel (2027 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Pavel Babka (1 článek)

Odborník: Babiš působí nejistě. Nekoordinuje své pohyby

 
Jedna z organizací, která sdružuje reklamní a marketingové experty Art Directors Club Czech Republic, vyloučila ze svých řad Marka Prchala. Zároveň se bude zabývat etikou politických kampaní. Klub se k tomu rozhodl pro údajné šíření strachu, lží a štěpení společnosti. Ve stejnou chvíli se ale reportéři radují, že generál Pavel povstal a pokropen živou vodou se naučil útočit na svého konkurenta. Své si k oběma kandidátům řekl i odborník na řeč těla.
26.01.2023 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Volíte předlistopadového lampasáka. Dáte už pokoj Nohavicovi?! Nedávný šéf Reflexu udeřil

 
Bývalý šéfredaktor týdeníku Reflex Marek Stoniš nechápe, proč voličům tzv. demokratického bloku nevadí minulost generála Petra Pavla, ale pokrytecky odmítají třeba koncerty Jarka Nohavici. „Když už ti zavilí demokrati volí s písní na rtu předlistopadového komunistického funkcionáře, lampasáka a frekventanta špionské školy, myslíte, že už dají pokoj Nohavicovi?“ ptá se Stoniš.
24.01.2023 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2027 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Další známý duchovní vyzval k volbě generála Pavla

 
Generál ve výslužbě a prezidentský kandidát Petr Pavel se před druhým kolem volby dočkal podpory od dalšího katolického duchovního. Přírodovědec a kněz Marek Vácha konstatoval, že svým dětem dlužíme volbu muže, který na Hrad opět vrátí důstojnost a ukončí období současné „morální pustoty“, jakou zažíváme s prezidentem Zemanem.
21.01.2023 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2027 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Marek Zeman (162 článků)

„Mladí jsou hloupí a věří propagandě! Nemůžete dnes říct ani svůj názor.“ Mezi účastníky pražské demonstrace

 
Budu volit Babiše. Je to odborník a něco pro lidi udělal. Zdá se mi přirozený, i když mu do hlavy nevidím. Pavel je válečný štváč. Zbrojení, tanky a stíhačky jsou vyhozený peníze. To řekl ParlamentnímListům.cz důchodce Marek, který se zúčastnil sobotní demonstrace Česká republika na 1. místě.
21.01.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Babiš? Dotace. Pavel? Stíhačky. Hilšer přemýšlel, okřikli ho

 
Marek Hilšer vyrazil do finále své kampaně a na poslední chvíli se snaží uzmout hlasy hlavním favoritům. Po jeho včerejším demonstrativním odchodu z prezidentské debaty na Nově se dnes na svém twitteru pustil do soupeřů, kterým průzkumy přisuzují daleko větší šance na zvolení, než má právě Hilšer. A střílel ostrými náboji, řečeno vojenskou terminologií, která tvořila hlavní část jeho výtek.
13.01.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (249 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Z „prezidentů“ na Nově: Fischer, Bašta a Ukrajina. Víc netřeba dodávat

 
Jaroslav Bašta (SPD), Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. Pět mužů, kteří se zúčastnili odpolední debaty na TV Nova. Tedy jen prvních pár minut, protože následně z diskuse odešel Marek Hilšer, který se vyhranil proti modelu debaty, jehož nebyli účastni první tři favorité volby – Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Ti budou v debatě ve večerním čase.
12.01.2023 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků) , Petr Pavel (2027 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Pavel Fischer (318 článků) , Karel Zima (63 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Tomáš Marek (120 článků) , Tomáš Marek (120 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Marek Diviš (7 článků) , Pavel Diviš (4 články)

Hilšer odešel uprostřed debaty na Nově. A Diviš to opět nakopl

 
Jaroslav Bašta (SPD), Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. Pět mužů, kteří se zúčastnili odpolední debaty na TV Nova. Tedy jen prvních pár minut, protože následně z diskuse odešel Marek Hilšer, který se vyhranil proti modelu debaty, jehož nebyli účastni první tři favorité volby – Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Ti budou v debatě ve večerním čase.
12.01.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků) , Petr Pavel (2027 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Pavel Fischer (318 článků) , Karel Zima (63 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Tomáš Marek (120 článků) , Tomáš Marek (120 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Marek Diviš (7 článků) , Pavel Diviš (4 články)

Jaroslav Bašta šířil v debatě nesmysly: Jak je to s pravomocí prezidenta odvolat vládu

 
Kandidát na prezidenta Jaroslav Bašta v debatě na CNN Prima News zopakoval, že by odvolal vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Za protiústavní tento postup ihned označili senátoři Marek Hilšer a Pavel Fischer. Jak navíc upozorňují odborníci na ústavní právo, prezident to jen tak udělat nemůže.
05.01.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Pavel Fischer (318 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Jaroslav Fiala (152 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Pavel Fiala (277 článků)

To nikdo nečekal. Po 47 % pro Baštu se dějí věci

 
47 % získal v hlasování diváků prezidentský kandidát SPD Jaroslav Bašta. Ten se v debatě CNN Prima NEWS pohádal s Pavlem Fischerem a Markem Hilšerem o to, zda prezident může odvolat vládu. Výsledek hlasování překvapil i ty pozorovatele, kteří Baštovi zatím příliš nevěřili. Strana Tomia Okamury samozřejmě oslavuje výsledek debaty, kde chyběli tři hlavní favorité: Babiš, Pavel a Nerudová.
05.01.2023 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (318 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků)

Hilšer: Národu říkat pravdu, i když se mu to nelíbí. To chtěl Masaryk

 
Generál ve výslužbě Petr Pavel si v prezidentské kampani vyzkoušel něco, co dosud nezkoušel. Všechno je jednou poprvé. Danuše Nerudová se v kampani vrátila o 30 let zpět. Marek Hilšer se přihlásil k Masarykovi. A Josef Středula doporučil lidem, jak by měli volit.
02.01.2023 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2027 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Marek Masaryk (4 články)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »