Články k osobnosti

Pavel Lukáš

  režisér, dokumentarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Lukáš »
 

V Praze demonstrace, Fiala odjel k Jurečkovu bratrovi. FOTO z kravína se nedá popsat

 
Místopředseda Rady České televize Pavel Matocha na Facebooku upozorňuje, že v den velké stávky a masivních protestů v Praze premiér Petr Fiala raději odjel do zemědělského družstva na Moravě, kterému šéfuje Lukáš Jurečka, bratr ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky. Matocha se Fialovi vysmívá za fotku s igelitovými návleky, se kterými do kravína mířil.
27.11.2023 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Pavel Fiala (346 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Pozor, tady tečou miliardy! A vy řešíte Blažka... Drahé trubky za vládní peníze

 
Ekonom Lukáš Kovanda si položil otázku, zda vláda Petra Fialy (ODS) myslí vážně svůj nápad vzít peníze českým důchodcům a dát je důchodcům kanadským. Analytička Lenka Zlámalová v souvislosti s tímto tématem upozornila, že vláda se zcela zbytečně chystá utratit desítky miliard, ale novináři si toho nevšímají, neboť se raději honí za ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem z ODS. Podcaster Michal Půr situaci shrnul. „Zbytek médií řeší fakt debility.“
24.08.2023 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Pavel Blažek (815 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Jak šel Pavel Blažek do hospody „na jedno“. Ke kauze Nejedlý nečekané vzpomínky z Brna

 
„Jste ministr spravedlnosti a vy nevysvětlíte, co tady děláte s panem Nejedlým“ konfrontovala novinářka Adéla Jelínková ministra Pavla Blažka, zatímco si před pražskou hospodou zapaloval cigaretu. Kauza z řecké restaurace na Žižkově otřásá vládní koalicí. Blažkovi se ale dostalo nečekané podpory, kterou lze shrnout do věty: Tohle nepochopí člověk, co není z Brna. Doplněné historkami z hospod jihomoravské metropole.
20.08.2023 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Pavel Blažek (815 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Kauza Fremr, Kysela v pozadí... Do čeho byl Pavel vtažen? Odhaleno. A je toho víc

 
Za několik týdnů to bude právě půl roku, kdy se Petr Pavel ujal funkce prezidenta ČR. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly na jeho hodnocení čtyř osobností spjatých s Pražským hradem. Podle mluvčího bývalého prezidenta Zemana Jiřího Ovčáčka nastoupil Pavel do velmi složité doby. Exředitel Klausovy kanceláře Ladislav Jakl se obává, že současná hlava státu má velmi daleko ke starostem běžných Čechů. Na přetřes přišla i poslední kauza s Robertem Fremrem, Pavlovým kandidátem na ústavního soudce, který se ale kvůli svému předlistopadovému působení v justici po tlaku veřejnosti své kandidatury vzdal. Politolog Jelínek posoudil Pavlovu roli v této kauze. Pohled do zákulisí pak nabídl právník Pavel Hasenkopf.
14.08.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1400 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Jiří Jelínek (81 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

VIDEO s Fremrem letí sítěmi. „Skutečný terč je Pavel,“ vpadlo do kauzy

 
Internetem se šíří ukázky z propagandistického komunistického filmu o procesu Olšanských hřbitovů. Ve filmu vystupuje i soudce Robert Fremr. V ukázce je zobrazen akorát ve chvíli, kdy třem obžalovaným předčítá rozsudek. O tom, že byl politický proces zinscenován, tak asi věděl, usnesla se publicistka Lenka Zlámalová. „Skutečný terč je Pavel,“ řekl k celé kauze okolo Fremra politolog Lukáš Jelínek. Odpůrci prezidenta se mu snaží pomstít.
08.08.2023 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lukáš (80 článků)

Obrátí se to proti Pavlovi? Prý ani neví, co právě mladým slíbil

 
Prezident Pavel v Ostravě načal téma elektronické volby, které velice připomíná diskusi o volbě korespondenční. „Pojďme do 21. století,“ vyzval prezident. Čímž vyvolal nesouhlasné reakce. Ozval se herní vývojář Daniel Vávra, který připomenul, že není žádný způsob, jak zabezpečit zároveň anonymitu a bezpečnost. Objevily se také obavy, že mladí budou „přemlouvat bábu“ rovnou při volbě, ale zároveň i obavy, že ti, kdo teď nevolí, by volili antisystémové strany. A komentátor Petr Holec ParlamentnímListům.cz naznačil další riziko: Šéfové ve firmách budou kontrolovat, jak zaměstnanci volí. Váhá i analytik Lukáš Jelínek.
25.07.2023 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Jelínek (8 článků) , Petr Jelínek (61 článků) , Pavel Lukáš (80 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (618 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (314 článků)

Ministr Blažek: Získané materiály jsem bezprostředně po obdržení předal ministru vnitra. Nic jsem tedy „nekryl“

 
Server Seznam zprávy dnes pod různě měněným titulkem zveřejnil článek autorů Adély Jelínkové a Lukáše Valáška „Blažek získal část utajeného policejního spisu, kolegu z ODS kryl“. K tomu dnes ministr spravedlnosti Pavel Blažek vydal toto prohlášení.
05.06.2023 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (815 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Dá Pavel Jurečkovi své první veto? Vyloučit se to prý nedá

 
Česká politická scéna čeká, jak se k vládou připravenému zpomalení valorizace penzí postaví budoucí prezident Petr Pavel. Podepíše tento zákon? Vetuje ho? Nebo legislativní proces zdrží tím, že neudělá ani tak, ani tak a k zákonu se nevyjádří, čímž celý legislativní proces protáhne a vládě Petra Fialy (ODS) zkomplikuje pozici. Politolog Lukáš Jelínek odhadl, proč zatím Pavel neřekl jasné slovo.
26.02.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Fiala (346 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Petr Pavel naštval Ukrajince, analytik mu dává za pravdu. Rozpad Ruska bude bolestivý pro celý svět, tvrdí

 
Petr Pavel na včerejší schůzce politických špiček v Mnichově poněkud podráždil ukrajinskou delegaci. Stalo se tak poté, co vyzval k realistickému uvažování a vyslovil jisté pochybnosti nad tím, že Ukrajina si ve válce proti Rusku povede tak, jak její zástupci předpokládají, a že je třeba se zamyslet nad tím, jak dál budeme nakládat s případně poraženým Ruskem. Shoduje se tak s analytikem Lukášem Visingrem, který pro eXtra.cz naznačil, že rozpad jaderné velmoci bude teprve opravdový problém.
20.02.2023 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Jelínek: Pavel má podle průzkumů nyní větší podporu než Babiš. Za týden ale může být vše jinak

 
Rozhodnutí voličů, kdo bude dalším českým prezidentem, bude podle politologa Lukáše Jelínka záležet na televizních debatách, ale hlavně emocích. Jak který kandidát dokáže zapůsobit na voliče. A výběr je jasný - na jedné straně ofenzivní činorodý Babiš, často vyskakující jako čertík z krabičky, a proti němu Pavel s jeho stoickým klidem a velmi stručným málo mluvným vystupováním.
22.01.2023 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lukáš (80 článků)

„Turbodiplomy“ Nerudové, minulost Babiše a Pavla... Černé na bílém. Kdo má teď největší šance na Hrad?

 
POLITOLOGOVÉ Nerudová přirovnávána ke slovenské kandidátce, Středulovy šance v politických debatách i obtížné pozice prezidentských adeptů, kteří nejsou v čele průzkumů. Politolog Lukáš Jelínek shrnul dosavadní předvolební dění a rozebral, jaké má kdo šance a co lze očekávat.
17.12.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lukáš (80 článků)

Jde o minulost? Jaroslav Bašta ji má lepší než generál Pavel. Jenže se to bere jinak

 
Člověk, který usiluje o funkci prezidenta, musí svoji minulost vysvětlovat jasně. Politolog Lukáš Jelínek pro ParlamentníListy.cz popsal, jaký vliv na volby budou mít současná odhalení a svědectví ohledně osoby generála Petra Pavla. Chybějící kandidát vládních stran může být vnímán jako otázka reputace, která může vyvolat obavy z vyprázdněnosti stran nebo vzájemné neschopnosti se dohodnout.
26.10.2022 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Jde o minulost? Jaroslav Bašta ji má lepší než generál Pavel. Jenže se to bere jinak

 
Člověk, který usiluje o funkci prezidenta, musí svoji minulost vysvětlovat jasně. Politolog Lukáš Jelínek pro ParlamentníListy.cz popsal, jaký vliv na volby budou mít současná odhalení a svědectví ohledně osoby generála Petra Pavla. Chybějící kandidát vládních stran může být vnímán jako otázka reputace, která může vyvolat obavy z vyprázdněnosti stran nebo vzájemné neschopnosti se dohodnout.
26.10.2022 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Fialova koalice Nerudovou, Pavla a Fischera oslabila. Proč to udělala? Expert kroutí hlavou

 
POLITOLOGOVÉ Pro Andreje Babiše (ANO) je mnohem lákavější křeslo premiéra než křeslo prezidenta. Tvrdí to politolog Lukáš Jelínek, který zauvažoval nad šancemi prezidentských kandidátů. Další možná jména hnutí ANO mají prý také velkou šanci a za sebou navíc silný marketing.
15.10.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Pavel Lukáš (80 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

Pavel Mádl z Ulice oslaví dnes narozeniny

 
Víte, koho hrál v Ulici Pavel Mádl? No přece Froda! To byla jeho přezdívka, vlastním jménem to byl Lukáš Kreibich a do školy chodil spolu s Frantou, Rozinou, Viki, Lucií a dalšími. V Ulici se pak objevil znovu po maturitě a byl velkou oporou kamarádovi Frantovi.
29.05.2022 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lukáš (80 článků)

Milostivé léto končí, exekutoři ostrouhali. Zadlužené Čechy čeká nová šance?

 
Milostivé léto končí, vláda však nejspíš oddlužovací akci letos zopakuje, oznámil tento týden ministr spravelnosti Pavel Blažek (ODS) a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný (KDU-ČSL). Byť za upravených podmínek. To překvapilo některé ekonomy, ale i Exekutorskou komoru. „Je to vstřícné gesto od státu, ale nemyslím si, že by se to mělo přeceňovat. Může tam být i nepříznivý efekt, když si dlužníci řeknou, že přijde další Milostivé léto a budou se zadlužovat ještě víc než doposud,“ uvedl pro Blesk Zprávy ekonom Lukáš Kovanda.
28.01.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (815 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Pavel Marek (385 článků) , Pavel Lukáš (80 článků) , Marek Blažek (11 článků)

Pavel Batěk z Ordinace v růžové zahradě si role padouchů užívá

 
Pavla Baťka známe hlavně jako Sašu Becka z Ulice, Lukáše Beneše z Ordinace v růžové zahradě nebo jako Martina Kloudu z První republiky. Prošel dlouhou řádkou seriálů i filmů, hraje však i v divadlech, věnoval se dabingu či rozhlasové tvorbě.
26.12.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Batěk (34 článků) , Beck Beck (130 článků) , Martin Beneš (51 článků) , Pavel Lukáš (80 článků) , Martin Beck (1 článek)

Nositelka dvou Thálií Pavla Břínková přišla o dvě děti. Po posledním porodu se učila chodit

 
Zpěvačka Pavla Břínková přišla o první dítě, dcerka zemřela po porodu . Syn Pavlík měl po narození zdravotní obtíže. Časem musel podstoupit operace. Nakonec si ho z nemocnice na reverz odvezla. Budoucí manžel Břínkové za nimi obden jezdil a přístroj, který měl hoch na noze, upravoval, milimetr po milimetru, aby se kost natahovala. Doktor Trč (65) měl o čtyři roky mladšího chlapečka, Tomáška, Pavlovi bylo osm. Vzali se, v 39 letech Pavla otěhotněla, narodil se Lukášek. „Pro mě bylo důležité mít naše společné dítě, ovšem to mi pánbíček osladil. Na začátku 4. měsíce se mně zablokovala páteř a já nebyla schopná udělat ani krok,“ vzpomíná pro Super.cz . Měsíce ležela, jednou přinesl manžel domů berle. „Říkala jsem si, jestli se vůbec ke zpívání vrátím. Budu mít dítě, možná ale skončím na vozíku.“ Porodníci se rozhodli pro císařský řez. „Moc mi tehdy pomáhal Pavlík, úžasně se mi věnoval. V deseti najednou dospěl.“ Lukášek byl po příchodu na svět v pohodě, jenže máma zůstala v porodnici měsíc. „Chytla jsem nějakou infekci, hrozně krvácela. Měla jsem horečnaté stavy, navíc jsem otekla, dělaly se mi po těle boláky.“ O malého se nemohla postarat. Doma se učila chodit o berlích. „Po dvou měsících slavila Nelly Gaierová životní jubileum a já přišla štíhlá, na jehlách a dál jsem tančila svůj kankán.“ Se slavnou subretou si život ošklivě zahrál: Předčasně vyvolaným porodem přišla o první dítě Najednou měla doma děti tři – Tomáškova máma se odstěhovala do Švýcarska a syna nechala exmanželovi. „Já byla ve svém živlu, vše jsem zvládala. Úžasně se mi zpívalo,“ řekla Super.cz. Pavel se z obtíží dostal, odmaturoval na jedničky, přijali ho na práva. Měl za sebou první ročník. Koupil ojeté auto a čtyři kamarádi v srpnu 1998 vyrazili na prázdniny na jih. Přes Bulharsko jeli v noci a za jednou zatáčkou stál neosvětlený kamión. Řídil kamarád, Pavel seděl vedle. „Řidič Pavel, daleko statnější než ten můj, to přežil. Pavlík byl na místě mrtvý a s ním další hoch.“ Děsivá tragédie se stala před 22 lety, přesto přiznává, že se se smrtí syna dodnes nesmířila. „Přestala jsem mluvit, přepadaly mě nejčernější myšlenky. Nebýt desetiletého Lukáše, který bratrův odchod těžce nesl, nevím, jak by to dopadlo.“ V té době měla rozjeto spoustu práce, dařilo se jí na volné noze, když po revoluci odešla z Hudebního divadla Karlín. „Dostala jsem křídla, osvobodila se. Měla jsem koncerty s filharmoniemi, hostovala v jiných divadlech, točila pro televizi. Získala jsem čtyři Zlaté desky, napsala autobiografickou knihu.“ Rok tajila smrt syna před 87letou maminkou, byl její nejmilejší vnuk. Téměř na den za rok maminka zemřela. A ten další maminka manžela. „Vždycky, když jsem se z úmrtí trošku sebrala, přišla další facka. Každý týden jezdím za Pavlem na vinohradský hřbitov. Už tam nepláču, někdy mu i zazpívám,“ svěřila se zpěvačka. Tahle slavná dáma po nehodě přišla o dítě, točila s Hitchcockem a obdivovali ji Hitler i Goebbels. Poznáte ji? V roce 2006 proběhl v HDK konkurz na Čardášovou princeznu. „Říkala jsem si, jestli jsem neprohloupila, že jsem se ani neozvala. Nakonec mi zavolali sami s otázkou, zda s nimi do toho půjdu,“ vzpomíná zpěvačka s tím, že si vzala týden na rozmyšlenou, protože musela odjet s manželem do Itálie. Po příletu se setkala s maďarským režisérem Kerem. „Okamžitě jsme si porozuměli a já na nabídku kývla,“ nelituje Pavla Břínková svého rozhodnutí. Za roli Anhilty obdržela nakonec v roce 2007 Cenu Thálie. O deset let později druhou za celoživotní mistrovství v operetě a muzikálu. Kdyby HDK hrálo, ztvárňuje čtyři postavy. Současnou dobu snáší špatně, na začátku panikařila, cítila se jako ohrožený druh. Dva měsíce prakticky nevyšla ven, jen vyvenčit pejska. V létě dostala roli v muzikálu Rebelové, zkoušeli během prázdnin, pak to skončilo. „Jen díky tomu, že mám manžela doktora, který do toho oproti mně vidí, zůstávám nohami na zemi. Téměř denně cvičím, protože pouze připraveným štěstí přeje. Když odcházím od piana, jak já říkám – od stroje, bývám spokojená, že mi to pořád zpívá. Mám lepší náladu, líp se mi dýchá, svět je barevnější,“ uzavřela.
07.03.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Nelly Gaierová (5 článků) , Lukáš Pavlík (14 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Politolog Jelínek sleduje utváření koalic kolem Babiše a vidí zde ohrožení pro samotného premiéra

 
ROZHOVOR „Daňový balíček byl prosazen a schválen prostřednictvím poslanecké lidové tvořivosti. Možná už to byla alchymistická dílna. Ukazuje to, jak u nás neefektivně a neprofesionálně funguje stát, když se klíčové ekonomické zákony prosazují a schvalují prostřednictvím jednotlivých poslaneckých iniciativ,“ hodnotí poslední události politolog Lukáš Jelínek. Zdůraznil, že v následujících měsících před volbami uvidíme dvě vládní strany, které si jdou sobecky za vlastními cíli. V rozhovoru rovněž řekl, že Pavel Novotný svým chování fakticky zapříčinil svůj konec v ODS, ale pravděpodobně s tím sám počítal, protože je pro něj důležitější úspěch v médiích než v politice.
05.12.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1273 článků) , Pavel Lukáš (80 článků)

Wagenknecht vážně onemocněl Babišem. Po posledním výstupu užalovaného senátora komentátor Holec jen kroutí hlavou

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí středočeského krajského úřadu ohledně střetu zájmů premiéra Babiše.  Jeho rozhodnutí velmi kritizuje senátor Lukáš Wagenknecht, který to považuje za „selhání“. Prohlásil, že Babiš po státu „převzal“ i Zemana.  Na jeho slova reaguje komentátor Petr Holec, podle kterého „vážně onemocněl Babišem. „Užaluje mu zadek, aby byl miláček médií. Stát i EU přebírá Wageknecht,“ glosuje Holec vývoj dění na serveru Info.cz s tím, že jeho tažení připomíná „totální teror“.
10.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (373 článků) , Pavel Lukáš (80 článků) , Petr Pavel (2642 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »