Články k osobnosti

Pavel Kubera

  sportovec - závody dragsterů

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Kubera »
 

Bookmakeři: Hlavními favority voleb jsou Čunek, Kubera a Fischer. Kam se poděl Drahoš?

 
Největšími favority senátních voleb jsou podle bookmakerů senátoři Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jaroslav Kubera (ODS) a diplomat Pavel Fischer (nezávislý). Kurzy na jejich zvolení nepřesahují 1,03:1. Kurz nižší než 1,1:1 mají ještě bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš (za STAN) a rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek (za STAN). Sázky na volby zatím dosáhly zhruba pět milionů korun. Vyplývá to z odpovědí zástupců sázkových kanceláří, které ČTK oslovila.
30.09.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (726 článků) , Jaroslav Kubera (668 článků) , Jiří Drahoš (1110 článků) , Pavel Fischer (107 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Liberální institut: Díky skóre mají senátoři nastavené zrcadlo své práce

 
Nejliberálnějším senátory v právě končícím volebním období 2012-2018 se stali Pavel Eybert a Jaroslav Kubera z ODS, nejméně liberálními naopak Šárka Jelínková z KDU-ČSL a František Bublan (BEZPP/ČSSD). Čelo senátního žebříčku, na rozdíl od sněmovního, opanovali senátoři ODS. Na chvostu se střídají senátoři KDU-ČSL a ČSSD.
20.09.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Eybert (16 článků) , Jaroslav Kubera (668 článků) , František Bublan (190 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

ODS vybrala kandidáty do Senátu. Třeba v Brně nikoho nehledá, podpoří rektora Beka

 
Občanská demokratická strana vyšle do letošních senátních voleb například herce Vladimíra Kratinu nebo bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka. Do Senátu podpoří i diplomata a kandidáta z letošních prezidentských voleb Pavla Fischera v obvodu Praha 12 nebo rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka. Obhajovat své křeslo v horní parlamentní komoře bude i místopředseda Senátu a teplický primátor Jaroslav Kubera. ODS představila kandidáty na své dnešní programové konferenci, uvedla ČTK.
26.05.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Kratina (78 článků) , Jaroslav Kubera (668 článků) , Martin Červíček (315 článků) , Pavel Fischer (107 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Rychetského soud zrušil částečně zákaz kouření. A v ČT nastoupil Jaroslav Kubera

 
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský před kamerami České televize popsal, jak se soud vyrovnal s návrhem části senátorů v čele s Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivem Valentou na zrušení absolutního zákazu kouření v restauracích. Značnou část návrhu Ústavní soud ČR smetl ze stolu, vyhověl jen v dílčích věcech. Kubera byl přesto spokojen. Ústavní soud prý zrušil „ty největší zrůdnosti“.
18.04.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Pavel Rychetský (52 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Prezident už stříhá metr. Kdo vytáhne do boje o Hrad?

 
Prezident Miloš Zeman slaví tři roky od zvolení do funkce. Pomalu se tak rozbíhá debata o tom, kdo by ho na Pražském hradě mohl nahradit. Někteří kandidáti se dobrovolně přihlásili – třeba senátor za ODS Jaroslav Kubera. Některé by zase voliči na Hradě viděli rádi, osobnosti jako generál Petr Pavel se ale vzpírají.
26.01.2016 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Miloš Zeman (22064 článků) , Petr Pavel (489 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Třetí světová válka je nevyhnutelná, řekl nám Kubera. Zde jsou reakce na jeho šokující slova

 
Třetí světová válka je nevyhnutelná, protože neexistuje ekonomický způsob, jak zamést pod koberec dluhy světa, prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor a primátor Jaroslav Kubera z ODS. "Nesouhlasím. Jaroslav míchá několik věcí dohromady," reagoval na to poslanec František Laudát. "Pan senátor vždy uměl provokovat," připomněl vicepremiér a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.
13.02.2015 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , František Laudát (232 článků) , Pavel Bělobrádek (1553 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Na Kuberu z ODS vytáhli vulgární odposlechy, prý vymyšlené

 
Drsnou realitu předvolebního boje zakusil na vlastní kůži teplický primátor a šéf senátního klubu ODS Jaroslav Kubera. Po internetu koluje přepis jeho údajné konverzace s některými politiky, například s exposlancem ODS a zastupitelem Milanem Zunou, s teplickým radním za ODS Pavlem Šustáčkem a bývalým náměstkem ministra dopravy Jiřím Hodačem (také ODS).
10.10.2014 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Pavel Zuna (67 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Šéfka ÚSTR odmítla přijít do Senátu na debatu o jejím ústavu

 
Ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Foglová odmítla přijít do Senátu na dnešní debatu o důvodech kritiky dosavadního chodu ústavu. Vysvětlila to mimo jiné tím, že akci s historiky a archiváři pořádá ODS. Za pořadatele to uvedl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.
24.04.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Šéfka ÚSTRu udělala podobnou chybu jako Karolína Peake, míní Kubera

 
Senátor Jaroslav Kubera (ODS) ve vyjádření pro Českou televizi poznamenal, že současná ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Foglová se po příchodu do funkce dopustila podobného zvláštního jednání jako na konci minulého roku vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM), která po příchodu na post ministry\ně obrany spustila personální zemětřesení.
23.04.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Kubera (ODS): Jak se zbavit osoby blízké i vzdálené

 
V článku Zmršený zákon (Právo 14. 3.) popisuje Pavel Mates právní souvislosti současné úpravy silničního zákona. Kromě osoby blízké vznikla osoba vzdálená a další možný viník, kterým se stal provozovatel.
20.03.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kubera (17 článků)

Kubera: Svět se zbláznil, to jsou blbosti. Zde se už nedá pracovat ani žít

 
V ODS vznikl spor ohledně anonymních akcií. Předseda Rozpočtového výboru sněmovny Pavel Suchánek chce, aby akcionáři firem, které se neucházejí o veřejné zakázky, mohly zůstat anonymní. Suchánek v ODS rozhodně není sám. Šéf senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera je pro zachování nynějšího stavu.
18.02.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Pavel Suchánek (78 článků) , Jaroslav Suchánek (10 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Kubera souhlasí s odborářem Dufkem: Po stávce tu není poptávka

 
TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU Dva muži odlišného politického spektra v názorové aréně komentářů na události minulého týdne. Tématem je tentokrát Karolína Peake, končící ministr dopravy Pavel Dobeš a 17. listopad.
17.11.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Přímá volba prezidenta: Ještě se budete hodně divit

 
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka varuje, že zvolení nového prezidenta ČR prostřednictvím přímé volby mimo dvě nejsilnější politické strany, tedy ODS a ČSSD, jež tvoří pilíř české politiky, bude mít destruktivní důsledky pro celou politiku. Senátor za ČSSD Pavel Lebeda a senátor ODS Jaroslav Kubera s Pečinkou víceméně souhlasí.
16.08.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Pavel Lebeda (35 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Přímá volba prezidenta: Ještě se budete hodně divit

 
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka varuje, že zvolení nového prezidenta ČR prostřednictvím přímé volby mimo dvě nejsilnější politické strany, tedy ODS a ČSSD, jež tvoří pilíř české politiky, bude mít destruktivní důsledky pro celou politiku. Senátor za ČSSD Pavel Lebeda a senátor ODS Jaroslav Kubera s Pečinkou víceméně souhlasí.
16.08.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Pavel Lebeda (35 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Nefunguje jeden registr? Zvykejte si, přijdou ještě čtyři další, varuje Kubera

 
TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU Poslanec ČSSD proti senátorovi ODS v politické aréně názorů na události uplynulého týdne. Tentokrát komentují prověřování premiéra Petra Nečase policií, ohledně podezření vzniklých v souvislosti se založením strany Lidem. Vyjadřují se k požadavku případné rezignace Pavla Dobeše kvůli nefungujícímu registru vozidel.
28.07.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Petr Nečas (9285 článků) , Pavel Nečas (446 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Čtvrt milionu, plat poslance. Ptali jsme se autora návrhu z ODS

 
Zákonodárci se nechtějí smířit s tím, že si koncem minulého roku odsouhlasili snížení svých příjmů o víc, než zamýšleli. A tak hledají způsoby, jak je narovnat na loňskou úroveň. Jedním ze způsobů může být myšlenka superplatu, s níž v minulosti přišli tehdejší předseda sněmovny Miloslav Vlček či senátor Jaroslav Kubera a kterou chce oživit předseda rozpočtového výboru Pavel Suchánek.
26.05.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (668 článků) , Miloslav Vlček (154 článků) , Pavel Suchánek (78 článků) , Jaroslav Vlček (6 článků) , Jaroslav Suchánek (10 článků) , Pavel Kubera (17 článků)

Konta v ohrožení – Steam začal vánoční výprodej

 
Zatímco normální člověk pozná, že jsou Vánoce na krku podle hučícího davu v obchodech a stánků s grogem a svářákem na náměstích, hráč je pozná podle slev. Na GoG.com už slevy nějaký ten den běží, na Steamu se velký vánoční výprodej rozeběhl včera. A jako obvykle stojí za to. Vyjmenovávat všechny dostupné slevy a doporučovat vám výhodně koupě, by byla sysifovská...
29.11.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (407 článků) , Pavel Kubera (17 článků)
« Předchozí 1 Další »