Pavel Francouz

hokejový brankář

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Francouz »

Pavel Francouz oslavil v rodné Plzni se stovkami fanoušků zisk Stanleyova poháru

Hokejový brankář Pavel Francouz z Colorada přivezl ukázat Stanley Cup do Plzně. V rodném městě s ním zisk slavné trofeje za triumf v zámořské NHL oslavily v prostorách Plzeňského Prazdroje stovky fanoušků, mezi nimiž byl třeba i bývalý fotbalista a opora Viktorie Pavel Horváth.
22.07.2022 15:00 |

Osobnosti: Pavel Francouz (35 článků) , Pavel Horváth (165 článků)

Hokejisté Colorada slavili v ulicích Denveru zisk Stanleyova poháru

Po 21 letech si ve čtvrtek hokejisté Colorada užili s fanoušky v ulicích Denveru oslavnou jízdu městem. Stanley Cup jim ukazovali z hasičských vozů při cestě do čtvrti Civic Center, podle místních deníků se do ulic vypravilo až půl milionu lidí. Mezi slavícími hráči byl i brankář Pavel Francouz.
01.07.2022 12:50 |

Osobnosti: Pavel Francouz (35 článků)

Colorado získalo třetí Stanley Cup, slaví ho i Francouz

Hokejisté Colorada zdolali v šestém finále Tampu Bay 2:1 a získali třetí Stanley Cup v klubové historii. Vítěznou branku Avalanche vstřelil v čase 32:28 Artturi Lehkonen. Brankář Pavel Francouz, který v NHL triumfoval poprvé v kariéře, v rozhodujícím zápase nenastoupil. Ondřej Palát, nejproduktivnější český hokejista v play off, ve čtvrté minutě asistoval u jediné branky Lightning.
27.06.2022 08:00 |

Osobnosti: Ondřej Palát (68 článků) , Pavel Francouz (35 článků)

Colorado zvítězilo na ledě Tampy Bay v prodloužení a je krok od zisku Stanley Cupu

Hokejisté Colorada zvítězili ve čtvrtém finále play off NHL na ledě Tampy Bay 3:2 v prodloužení gólem Nazema Kadriho ze 73. minuty a vedou v sérii 3:1 na zápasy. Na jeden gól poražených přihrál Jan Rutta, jeho spoluhráč Ondřej Palát nebodoval. Na druhé straně Pavel Francouz, který dochytal minulé utkání, zůstal tentokrát na střídačce.
23.06.2022 10:00 |

Osobnosti: Ondřej Palát (68 článků) , Pavel Francouz (35 článků) , Nazem Kadri (1 článek) , Cupu Cupu (19 článků)

Tampa porazila Colorado 6:2 a snížila na 1:2 na zápasy. Palát si připsal dva body

Český hokejový útočník Ondřej Palát gólem a asistencí pomohl Tampě Bay k první výhře ve finále Stanley Cupu. Lightning porazili Colorado 6:2 a snížili stav série na 1:2 na zápasy. První minuty ve finále odchytal brankář Avalanche Pavel Francouz, který ve 32. minutě za stavu 2:5 nahradil Darcyho Kuempera.
21.06.2022 08:00 |

Osobnosti: Ondřej Palát (68 článků) , Pavel Francouz (35 článků) , Cupu Cupu (19 článků)

Colorado je ve finále, Stanleyův pohár získá potřetí za sebou český hokejista

Hokejisté Colorada s Pavlem Francouzem v brance vyhráli v Edmontonu 6:5 v prodloužení, ovládli sérii 4:0 na zápasy a po 21 letech postoupili do finále play off NHL.
07.06.2022 08:25 |

Pavel Francouz zazářil v play off NHL, vychytanou nulou navázal na Patricka Roye

Brankář Pavel Francouz zastavil ve finále Západní konference play off NHL při výhře hokejistů Colorada 4:0 nad Edmontonem všech 24 střel hostů a stal se první hvězdou zápasu. Domácí hráči rozhodli zápas v rozmezí 24. až 27. minuty, kdy vstřelili úvodní tři góly, a v sérii vedou 2:0.
03.06.2022 10:45 |

Osobnosti: Patrick Roy (6 článků) , Pavel Francouz (35 článků) , Patrick Patrick (84 článků)

NHL: Pastrňák přispěl třemi asistencemi k výhře 8:1, Hertl přihrál na dva góly

Hokejový útočník David Pastrňák se podílel v NHL třemi přihrávkami na jednoznačné výhře Bostonu 8:1 nad New Jersey. Tomáš Hertl připravil oba góly San Jose, které podlehlo v Coloradu 2:4. Domácím vychytal svou čtvrtou výhru v řadě Pavel Francouz, jenž zastavil 25 střel. Z českých hráčů bodoval ve čtvrtečním programu ještě Radko Gudas, který pomohl asistencí k výhře Floridy 4:0 nad Chicagem a blýskl se i tvrdým bodyčekem.
01.04.2022 09:35 |

Osobnosti: Pavel Francouz (35 článků) , Tomáš Hertl (54 článků) , David Pastrňák (89 článků) , Jose Jose (25 článků)

NHL: Vaněček má nulu, Vejmelka vychytal lídra a Pastrňák dvakrát skóroval

Hokejový gólman Vítek Vaněček zneškodnil v NHL 36 střel Caroliny, připsal si při výhře Washingtonu 4:0 třetí nulu sezony a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Zazářil i Karel Vejmelka, který předčil v českém brankářském souboji Pavla Francouze a pomohl 42 zákroky k vítězství Arizony 2:1 nad Coloradem. David Pastrňák se podílel dvěma góly na výhře Bostonu 5:2 ve Vegas. Chicago zdolalo Edmonton 4:3 v prodloužení i díky trefě Dominika Kubalíka, který skóroval po jedenácti utkáních bez gólu.
04.03.2022 08:20 |

Osobnosti: Pavel Francouz (35 článků) , Dominik Kubalík (8 článků) , David Pastrňák (89 článků) , Vítek Vaněček (5 článků) , Pavel Vítek (123 článků) , Karel Vítek (16 článků)

Dva čeští gólmani v NHL prvními hvězdami zápasu, Francouz vychytal nulu

Hokejový brankář Pavel Francouz kryl v NHL na ledě Anaheimu všech 34 střel při výhře Colorada 2:0 a vychytal v šestém startu v sezoně první čisté konto. Další český brankář Karel Vejmelka zastavil v New Jersey 35 pokusů domácích a dovedl Arizonu k vítězství 4:1. Oba byli vyhlášeni prvními hvězdami zápasu.
20.01.2022 09:40 |

Pastrňákovi se vrátila střelecká forma: Pomohl Bostonu k výhře a byl první hvězdou zápasu

Hokejový útočník David Pastrňák dvěma góly a asistencí pomohl Bostonu k výhře 7:3 na ledě Washingtonu a podruhé za sebou byl v NHL vyhlášen první hvězdou zápasu. Vítek Vaněček v 28. minutě nahradil v brance Capitals Zacharyho Fucalea a inkasoval třikrát. Chytal také Pavel Francouz, který třiadvaceti zásahy pomohl Coloradu k výhře 4:3 nad Seattlem. Do statistik se zapsal i Filip Chytil, jeho asistence ale New York Rangers k výhře na ledě Los Angeles nepomohla.
11.01.2022 10:10 |

Osobnosti: Pavel Francouz (35 článků) , David Pastrňák (89 článků) , Vítek Vaněček (5 článků) , Pavel Vítek (123 článků) , Pavel Chytil (2 články)

Čeští hokejisté vyhlížejí semifinále. USA porazili po nájezdech

Čeští hokejisté vyhráli ve čtvrtfinále olympijských her v Pchjongčchangu nad Spojenými státy americkými 3:2 po nájezdech. Jako jediný se trefil v rozstřelu ve druhé sérii útočník Petr Koukal. Brankář Pavel Francouz kryl všech pět pokusů USA.
21.02.2018 09:50 |

Osobnosti: Petr Koukal (211 článků) , Petr Koukal (211 článků) , Pavel Francouz (35 článků)

Francouzi rozhodli, Poláci zuří: Jan Pavel II. přijde o kříž!

Nejen Poláky rozhořčilo usnesení francouzských soudů odstranit sedmimetrový kříž z pomníku papeže Jana Pavla II. (†84) ve francouzském městečku Ploërmel. Důvodem je rostoucí sekularizace, tedy potlačování vlivu náboženství na stát.
03.11.2017 12:05 |

Šéf československých spolků ve Francii: Volím Le Penovou. Z té rodiny dělají hrozbu, ale její otec bojoval v Alžírsku a přišel tam o oko. Strach z terorismu je zde vidět na každém kroku

ROZHOVOR Žiju zde osmačtyřicet let a pořád slyším, jaká je Marine Le Penová hrozba a nebezpečí. Její otec byl jako voják v Alžírsku, kde přišel o oko. Byl dost tvrdý, ale už on říkal nahlas, o čem si lidé povídali potichu. Jeho dcera je inteligentní žena, advokátka. Proč by měla být nebezpečím pro Francouze? Takhle hovoří Pavel Lesák, mimo jiné i šéf Sdružení československých dobrovolníků ve Francii.
29.04.2017 04:35 |

Expert na Francii před kamerami ČT: Až bude mít Le Penová svůj poslanecký klub, to bude teprve tanec

Moderátorka Světlana Witowská přivítala v pátečním Interview ČT24 bývalého velvyslance ČR ve Francii Pavla Fischera. Zeptala se ho na předvolební situaci ve Francii. Francouzi a Francouzky půjdou už tuto neděli k volebním urnám a šanci uspět mají hned čtyři kandidáti – nacionalistka Marine Le Penová, pravicový expremiér François Fillon, středolevý kandidát Emmanuel Macron a politik radikální levice Jean-Luc Mélenchon. Jak s šancemi kandidátů zamíchá teroristický útok na Champs-Élysées?
21.04.2017 20:20 |

Osobnosti: Světlana Witowská (393 článků) , Pavel Francouz (35 článků)

Vyhrát skupinu je parádní vizitka, míní Francouz. Ale na konci jsme se klepali

V závěru utkání se Švýcary dostal podle svých slov – s nadsázkou samozřejmě – gólman Pavel Francouz málem infarkt. Soupeř totiž z jasně vyhraného duelu udělal drtivým tlakem při hře bez brankáře drama, snížil z 2:5 na 4:5 a čeští reprezentanti nakonec nebyli v poslední minutě daleko tomu, aby ztratili výhru a tím pádem i jistotu celkového triumfu ve skupině mistrovství světa, kterou už měli téměř v kapse. Francouz ale společně s bránící pěticí úsilí Švýcarů přestál bez 5. inkasované branky a nakonec si mohl oddechnout.
17.05.2016 16:30 |

Prohra s Dány zamíchala sestavou. Nepříjemní Švýcaři na Čechy umějí

Nedělní porážka s Dánskem, první na letošním světovém šampionátu, pobídla trenéry české reprezentace pozměnit sestavu. Střídání v brance je tradiční, vrátí se do ní zřejmě Pavel Francouz, nově se ale přeskupí i hráči v poli. Národní tým potřebuje ve svém závěrečném duelu skupiny A (11.15) porazit Švýcary v základní hrací době, aby ji vyhrál, aby odvrátil hrozbu stěhování na čtvrtfinále do Petrohradu, a aby se nemusel ohlížet na výsledek večerního duelu Rusko – Švédsko.
17.05.2016 08:10 |

Škoda té nuly. Teď už asi nevydržím s Dominikem na pokoji, směje se Francouz

Už to vypadalo, že česká reprezentace odehraje na světovém šampionátu 3. z 5 duelů bez inkasované branky. Po 2 nulách Dominika Furcha k ní v utkání s Kazachstánem spěl i jeho konkurent Pavel Francouz. Dlouho odolával všem střelám, držel tým, jenže 4 a půl minuty před koncem jej překonal Nigel Dawes. A bylo po naději na ceněný úspěch.
14.05.2016 11:30 |

Osobnosti: Pavel Francouz (35 článků) , Nigel Dawes (1 článek)

Díky, kapitáne! Upracovanou výhru 3:1 nad Kazachstánem vystřílel Česku Plekanec

Dřina až do úplného konce… Národnímu týmu proti Kazachstánu stejně jako proti Lotyšsku zajistil vedení 2:0 svými trefami kapitán Tomáš Plekanec a stejně jako v sobotu na to tým z postsovětské republiky dokázal odpovědět. Čtyři a půl minuty před koncem snížil na 1:2 Nigel Dawes. Další komplikace tentokrát však naštěstí nepřišly, 5. výhru na turnaji v 5. zápase stvrdil střelou do prázdné branky v čase 58:51 Robert Kousal. Zisk 3 bodů zajistil týmu jistotu účasti ve čtvrtfinále.
13.05.2016 15:20 |