Články k osobnosti

Pavel Fischer

  politik, diplomat, prezidentský kandidát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Fischer »
 

Z USA Pavlu Fischerovi a dalším: Nord Stream 2? Celé jinak

 
Plynovod Nord Stream 2, vedoucí pod baltským mořem mezi Ruskem a Německem, stále mnohým nedává spát. I když nedávno ustoupila od kritiky vláda USA, která byla nejhlasitějším globálním odpůrcem projektu, někteří stále požadují zastavení prací a upozorňují na nárůst vlivu Ruska na Evropu. Z Česka se ke skupině přidal senátor Pavel Fischer. Americký akademik však varuje: Celé to může být jinak.
03.08.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (200 článků)

Politici z USA i Evropy vydali prohlášení proti Nord Streamu 2. Za Čechy podepsali Fischer a Veselý

 
Členové parlamentů Spojených států, Česka a dalších sedmi evropských zemí dnes vydali prohlášení kritizující rusko-německý plynovod Nord Stream 2 a nedávnou dohodu mezi Washingtonem a Berlínem o jeho dokončení. Varují před nárůstem vlivu Ruska na Evropu a před důsledky pro bezpečnost na Ukrajině. ČR má mezi signatáři dva zástupce: senátora Pavla Fischera a poslance Ondřeje Veselého.
02.08.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (140 článků) , Ondřej Veselý (140 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

Generál Pavel by na Hrad preferoval Fischera či Hilšera? Jan Zahradil si mne ruce

 
Blížící se prezidentské volby vzbuzují společenské vášně nad možnými kandidáty v boji o prezidentský úřad. Europoslanec Jan Zahradil (ODS) na svém facebookovém profilu vyjádřil jisté rozčarování nad preferovanými kandidáty generála Petra Pavla, mezi které řadí například senátora Pavla Fischera nebo Marka Hilšera.
26.07.2021 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (653 článků) , Petr Pavel (791 článků) , Marek Hilšer (189 článků) , Pavel Fischer (200 článků) , Pavel Marek (294 článků) , Pavel Marek (310 článků)

Zahradil (ODS): Pavel, Fischer a Hilšer by si mohli o Hrad střihnout kámen/nůžky/papír

 
Komentář na facebookovém profilu k blížícím se prezidentským volbám.
26.07.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (200 článků)

Není objektivní důvod zbavit Zemana funkce, tvrdí šéf ústavní komise

 
Neexistují objektivní důvody, proč zbavit prezidenta Miloše Zemana úřadu, říká předseda senátní komise pro Ústavu Zdeněk Hraba (STAN). Ta bude o podnětu v úterý jednat. Návrh senátora Pavla Fischera (nezávislý) je podle Hraby nešťastný a jeho schválení by poškodilo pověst horní komory.
20.07.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25776 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

Pašování migrantů: Na Lukašenkův režim se zlobí EU i USA, soused staví bariéry

 
Předsedové zahraničních výborů parlamentů 11 zemí, včetně České republiky, ve společném prohlášení kritizují režim běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za podle nich státem organizované pašování migrantů do Litvy. Prohlášení zveřejnil na twitteru mimo jiné předseda zahraničního výboru Senátu Pavel Fischer, který ho podepsal stejně jako šéf sněmovního zahraničního výboru Ondřej Veselý.
09.07.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (140 článků) , Ondřej Veselý (140 článků) , Alexandr Lukašenko (207 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

„Prasárna a hyenismus,“ soptí Mynář kvůli žalobě na Zemana. Fischera poslal na psychiatrii

 
Žaloba senátorů na prezidenta Miloše Zemana opírající se o tvrzení, že hlava státu není schopna vykonávat svůj úřad, budí emoce také na Pražském hradě. Za prasárnu a nebývalý hyenismus to v pořadu Rozstřel serveru iDnes.cz označil šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Senátor Pavel Fischer by se podle Mynáře měl jít vyšetřit na psychiatrii. Hradní kancléř se v rozhovoru věnoval také nedávně oslavě exprezidenta Václava Klause, který v prostorách přilehlých zahrad slavil 80. narozeniny a za pronájem zaplatil 180 tisíc korun.
22.06.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10504 článků) , Miloš Zeman (25776 článků) , Vratislav Mynář (1231 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

Biden a Putin? Odděleně. Senátor Fischer vytáhl Ukrajinu. Divákům ČT řekl o ruské vině

 
Senátor Pavel Fischer by nechtěl, aby se k summitu Biden – Putin vztahovala přehnaná očekávání. „Snahou ruské strany často bylo ty své priority stavět úplně podle vlastního zájmu, dokonce i v rozporu s mezinárodním právem a na to je potřeba dát pozor,“ upozorňuje Fischer. Ideální usnesení summitu by prý bylo takové, aby měly obě strany společný telefon, na který by si mohly zavolat. Podobně to prý bylo i za studené války. „Kdyby mohly například vrátit své velvyslance, to by byl sám o sobě dobrý posun a myslím, že to vypadá slibně,“ pověděl.
16.06.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (200 článků)

Zeman je i můj prezident, dušoval se Fischer a pak ho znovu srazil

 
Senátor a předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer se na svém blogu pro server Aktuálně.cz zamýšlí nad tím, jestli Miloš Zeman, prezident republiky, je, či není schopen vykonávat svoji funkci. Zvláště ho kritizuje za jeho přístup v kauze Vrbětice. Je proto podle něj naše povinnost jednat neprodleně vůči Zemanovi.
14.06.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25776 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

Senát žádá bojkot olympiády v Pekingu. Fischer připomněl Hitlera a Putina na Krymu

 
Senát schválil návrh Pavla Fischera na politický bojkot zimní olympiády v Pekingu v roce 2022. Návrh připravil zahraniční výbor Senátu, podle nějž by účasti České republiky mohlo být zneužito k legitimizaci diskriminace, násilí a potlačování základních lidských práv.
10.06.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (200 článků)

Okamura: Snaha senátorů odvolat prezidenta Zemana z funkce je útokem na demokracii

 
Senát se má zabývat návrhem Výboru pro zahraničí, bezpečnost a obranu, jehož předsedou je senátor Pavel Fischer, zbavit prvního přímo zvoleného prezidenta ČR Miloše Zemana funkce. Prezident Miloš Zeman není podle tohoto senátního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. „Senát tímto krokem pouze dokazuje, že je zbytečný,“ uvedl předseda hnutí SPD.
09.06.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25776 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

„Páchal tunel. Dodnes se o něm vypráví.“ Sesazení Zemana: Hrad o strůjci, senátoru Fischerovi

 
Usnesení o možnosti odstranění prezidenta Zemana z funkce pro jeho neschopnost vykonávat úřad přimělo vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře k akci. Prostřednictvím ParlamentníchListů.cz zaútočil na předsedu senátního zahraničně-bezpečnostního výboru Pavla Fischera přes jeho minulost. Tvrdí, že někdejší diplomat vyfakturoval milion korun za příslib zakázek pro podnik Pražské strojírny. Zakázky přijít nikdy neměly. Upozorňuje též, že Fischer dle jeho informací pobírá nejvyšší náhrady za telefon ze všech členů Parlamentu. Mynář útočí i na senátora Václava Lásku, kterému připomíná minulost ve firmě ABL a též to, že měl za audit městské firmě fakturovat 3 tisíce korun za hodinu.
09.06.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1231 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

„Vždyť je to filolog!“ Znalec ústavního práva se totálně vysmál „odborné“ argumentaci Fischera ke svržení Zemana

 
ROZHOVOR Část senátorů v čele s neúspěšným a zřejmě i budoucím prezidentským kandidátem Pavlem Fischerem by ráda zbavila prezidenta Miloše Zemana jeho funkce. Prý není schopný vykonávat úřad prezidenta. Fischer přitom sází na dosti obecný článek 66 české Ústavy. ParlamentníListy.cz se zeptaly právníka Pavla Hasenkopfa, který se zabývá ústavním a mezinárodním právem, nakolik může být snaha senátorů úspěšná. Ten míní, že přestože se senátor Fischer ohání údajnou zdravotní nezpůsobilostí Miloše Zemana, pro jeho sesazení argumentuje politicky, což je nesmysl.
08.06.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25776 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

„To mě s*alo.“ Vystrčil a Bělorusko: Šéf Senátu nebude rád

 
Návštěva představitelky běloruské opozice Svjatlany Cichanouské v Česku přináší směs reakcí. Zatímco senátoři Miloš Vystrčil a Pavel Fischer Cichanouskou vítají se všemi myslitelnými poctami, některým politikům z menších stran se právě toto nelíbí. Ostře se k celé věci vyjádřil třeba spolupředseda hnutí Budoucnost, Filip Hausknecht. A nebyl sám.
08.06.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (200 článků)

Fischer v ČT obsáhle pomlouval Zemana, jak nezvládá úřad. V tom zakročil Kobza: Mluvil jsem s ním, je jasné mysli!

 
Jsme nepřáteli Ruska? Na tuto otázku hledali u Václava Moravce odpověď exministr zahraničí z ČSSD Tomáš Petříček, senátor Pavel Fischer a poslanec Jiří Kobza (SPD). Ten to rázně odmítl. Zdůrazňoval také, že kauza Vrbětice je stále otevřená. „Omezovat to na jednu verzi považuji za nesprávné,“ pravil Kobza. Fischer kontroval, že teď je načase, aby se Rusko Česku za kauzu Vrbětice omluvilo a zaplatilo odškodnění. Pak udeřil na prezidenta Zemana. Ten prý vystupuje jako ruský „ideový diverzant“.
06.06.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (200 článků) , Jiří Zeman (1323 článků)

Krása (Trikolóra): Pavel Fischer se zviditelňuje na úkor druhých. Je to nechutné

 
Komentář na facebookovém profilu ke snaze Pavla Fischera zbavit Miloše Zemana prezidentské funkce.
06.06.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25776 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

„To dle zákona nejde.“ Odstavení Zemana: Senátoři ostře narazili

 
Prezident Miloš Zeman se znovu ocitl pod palbou. Senátor Pavel Fischer s kolegy ze Zahraničního výboru horní komory Parlamentu chce prezidenta zbavit funkce jinou cestou než žalobou pro velezradu. Senátoři z výboru konstatovali, že prezident již není schopen vykonávat úřad, jelikož se neorientuje v prostoru a v čase. Tato cesta zvolená senátorem Fischerem má však několik úskalí. Na jedno z nich upozorňuje předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský a další významní právníci.
03.06.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25776 článků) , Pavel Rychetský (160 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

Senátní bezpečnostní výbor chce zbavit Zemana funkce: Je to útok na svobodu, hřmí Ovčáček

 
Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. O tomto návrhu zbavit Zemana funkce hlavy státu bude příští týden rozhodovat Senát. Jeho případný verdikt o nezpůsobilosti Zemana zastávat prezidentský úřad by musela podle ústavy potvrdit Sněmovna. Novinářům to dnes řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý). 
02.06.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25776 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

Zeman není schopný funkce prezidenta, tvrdí senátní výbor a chce ho sesadit. Ovčáček hrozí paragrafy

 
Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. O tomto návrhu - zbavit Zemana funkce hlavy státu - bude příští týden rozhodovat Senát. Jeho případný verdikt o nezpůsobilosti Zemana zastávat prezidentský úřad by musela podle ústavy potvrdit Sněmovna. Novinářům to dnes řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý). Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v ostré reakci na twitteru napsal, že jde o lživý útok skupiny senátorů, který budí podezření z rozvracení republiky.
02.06.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25776 článků) , Pavel Fischer (200 článků)

Do boje o Hrad se přihlásili první zájemci. Sázkaři však věří Babišovi

 
Miloši Zemanovi skončí druhý prezidentský mandát v roce 2023, po třetí v řadě už podle Ústavy kandidovat nemůže. I když je do prezidentských voleb ještě poměrně daleko, kandidaturu na hlavu státu již oznámili neúspěšní kandidáti z roku 2018 a nynější senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Sázkové kanceláře naopak preferují premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo generála Petra Pavla.
29.05.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Petr Pavel (791 článků) , Marek Hilšer (189 článků) , Pavel Fischer (200 článků) , Pavel Marek (294 článků) , Pavel Marek (310 článků) , Marek Zeman (153 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »