Články k osobnosti

Pavel Fischer

  politik, diplomat, prezidentský kandidát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Fischer »
 

Za Schwarzenberga úspěšná TOP 09, zato dnes... Padlo v ČT

 
Zemřel někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Ve vysílání ČT24 na něj vzpomínali mimo jiné komentátor Českého rozhlasu Plus Radko Kubičko či senátor Pavel Fischer. Zaznívala slova jako mimořádná osobnost, státník či vlastenec.
12.11.2023 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

Senátor Fischer: Pan soudce si s tím nelámal hlavu a šel cestou nejkratší

 
Projev na 17. schůzi Senátu dne 18. října 2023, k návrhu prezidenta ČR Petra Pavla na jmenování Pavla Simona soudcem Ústavního soudu.
18.10.2023 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

Divišovi vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Nerudová eurokomisařkou? Tak to je s námi amen!

 
Nadcházející volby do Evropského parlamentu budou opět soubojem politiků, kteří se o hlasy voličů již utkali v nedávných prezidentských volbách. Svoji kandidaturu potvrdil Pavel Fischer, Danuše Nerudová i Karel Diviš, který posílí kandidátku Svobodných. „Diviš a Nerudová to je jako oheň a voda,“ říká Karel Diviš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém přiznal, že se mu z některých výroků Danuše Nerudové vstávají hrůzou vlasy na hlavě. „Ona hodně cílí na mladší ročníky, které si už bohužel nepamatují centrální plánování a socialismus, ale mě z jejich výroků opravdu běhá mráz po zádech. Když si ještě pomyslím, že by to měla být česká eurokomisařka, tak je s námi asi amen,“ uvedl Diviš.
01.09.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků) , Pavel Diviš (6 článků)

„Nevědomky odsoudil nejméně dva lidi?!“ Fischer zuří nad Fremrem. Prezident dostal ránu

 
Výsledek středečního hlasování Senátu, které podpořilo jmenování bývalého místopředsedy Mezinárodního trestního soudu Roberta Fremra ústavním soudcem, ani s odstupem času předseda senátního bezpečnostního výboru Pavel Fischer (nezávislý) nevítá. Pro CNN Prima News senátor uvedl, že se s hlasováním mělo počkat, až se vyvrátí všechny pochybnosti kolem Fremrovy předlistopadové minulosti a prezident Petr Pavel měl svou nominaci stáhnout. Otázky kolem Fremra dle něj neubývají, „spíše naopak“.
05.08.2023 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

Senátor Fischer v Interview: Vetřelec musí pryč. Ukrajině vše vrátit, Rusko platit reparace. A Putina soudit

 
Ukrajina se posunula zase o něco blíž EU, rychlé zahájení přístupových rozhovorů chce i český prezident Petr Pavel. Ukrajina tak bude chránit demokratický prostor, řekl v pořadu Interview ČT24 předseda senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer. Rusko-ukrajinský konflikt by podle něj měl skončit územní celistvostí Ukrajiny, tak jak to bylo před rokem 2014 včetně Krymu. Navíc by Rusko podle něj mělo pak ještě zaplatit reparace.
24.04.2023 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

Pavel ho porazil, Babiš také. Teď se mu zachtělo do Evropy

 
Mezi neúspěšnými prezidentskými kandidáty se začíná šířit zájem o místa v Evropském parlamentu. Po někdejší rektorce Mendelovy univerzity v Brně a prezidentské kandidátce Danuši Nerudové se s touhou ucházet se o funkci europoslance vytasil také senátor a exdiplomat Pavel Fischer, který již na prezidenta neúspěšně kandidoval nadvakrát. Do voleb do Evropského parlamentu chce jít jako nestraník za KDU-ČSL. „Těším se,“ raduje se z Fischerova oznámení lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.
21.04.2023 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (229 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

„Neřekli by to tak. Ale myslí jako on.“ V EU neodsoudili Macrona. Z Česka zní brekot

 
Macrona a jeho rozhovor po návštěvě Číny, ve kterém mluvil o „strategické autonomii“ Evropy, podpořil předseda Evropské rady Charles Michel. Podle něj stejně jako Macron smýšlí celá řada evropských lídrů, i když by to možná neformulovali stejně výstižně jako francouzský prezident. Nesouhlasí s tím Marek Ženíšek, Evropa se bez USA sama nedokáže ubránit, spojence by se tak neměla zbavovat. Proti Macronovi se vyslovil i Pavel Fischer. I Čína ohrožuje bezpečnost Evropy, Macron má krátkou paměť, napsal.
12.04.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Pavel Marek (385 článků) , Michel Michel (83 článků) , Michel Michel (83 článků) , Michel Michel (83 článků)

Senátor Fischer vysvětlil: Potrestáním válečných zločinců pomůžeme i Rusku

 
Senátor Pavel Fischer, předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, prohlásil, že vyšetřování válečných zločinů Ruska při konfliktu na Ukrajině je vlastně pomocí pro obě země. „Je to pomoc nejenom Ukrajině, je to i pomoc samotnému Rusku, aby nemělo v čele v budoucnosti válečné zločince,“ uvedl Fischer, který podpořil vyslání patnácti českých specialistů, kteří by válečné zločiny na místě vyšetřovali.
30.03.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků)

Senátor Fischer: Respektuji vůli vlády, která nese odpovědnost za rozpočet

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podepsání snížené valorizace důchodů prezidentem Pavlem
17.03.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků)

Celá Evropa potřebuje rychle vyzbrojit. Pokud naše firmy nejedou na plný výkon, dělá se tu něco špatně, říká senátor

 
Podle senátora a prezidentského kandidátka Pavla Fischera již nadobro odzvonilo době, kdy se české firmy mohou spolehnout na obchodování s Ruskem. Válka na Ukrajině vše změnila. „Zajistit bezpečnost dodavatelských řetězců dnes znamená, že výpadek dodávek z Ruska nebo Číny vezmeme jako výzvu, abychom si to podstatné vyrobili sami,“ myslí si Pavel Fischer, předseda senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Podle jeho slov je teď nadevše jasné, že celá Evropa potřebuje rychle vyzbrojit. „Pokud naše firmy nejedou na plný výkon v třísměnném provozu, pokud vláda s nimi nepracuje na strategii, dělá se tu něco špatně, protože bezpečnostní situace je skutečně mimořádně vážná,“ říká senátor s tím, že právě letectví je podle něj strategický obor, ve kterém se navíc můžeme opřít o know-how našich expertů.
14.03.2023 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků)

Pavel vyrazil na Ostravu: Herci, Nerudová s Fischerem a zaplněné hlavní náměstí

 
„Pavel na Hrad“ skandoval častokrát mnohatisícový dav na centrálním Masarykově náměstí v Ostravě, které bylo zaplněné do posledního místečka. Málokdo by tak věřil, že právě v Moravskoslezském kraji zvítězil v prvním kole prezidentských voleb generálův rival Andrej Babiš.
20.01.2023 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

Nejdu volit. Vhodím prázdnou obálku. Rodiče by se v hrobě obraceli... Voličům Nerudové a Fischera se za generálem nechce

 
Výsledky prvního kola prezidentských voleb jsou jasné, mezi voliči Petra Pavla ale bujaré oslavy nepanují. Síly se teď budou upínat k druhému kolu, a námi oslovení příznivci generála přiznávají, že mají obavy. Někteří dokonce nešetří kritikou a myslí si, že Petru Pavlovi může srazit vaz to, co je považováno za jeho přednost – klid a jistota. Navíc není vůbec jisté, že voliči Danuše Nerudové a Pavla Fischera uposlechnou a ve druhém kole Pavla podpoří. Mnozí z nich se nedokážou přenést přes jeho komunistickou minulost.
16.01.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

Komínem létají miliardy a řeší se jen Čapí hnízdo, říká Jiří Holík. Připomněl Fischerovu „sviňárnu“ ze Senátu

 
„Volím Babiše, jinak tu vznikne Národní fronta,“ říká Jiří Holík. Babišovi nevyčítá neúčast ve většině předvolebních diskusí, protože pořadatelská média mu jdou prý trvale po krku. Určitě nebude volit senátora Pavla Fischera. A bude ochoten uznat zvoleného prezidenta za svého, ať už to bude kdokoliv.
14.01.2023 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Holík (40 článků) , Pavel Fischer (326 článků) , Pavel Holík (6 článků)

Fischerova ostuda! Babiš si smlsnul, pak i kavárna. Nezachránil to

 
Po včerejší debatě tří favorizovaných prezidentských kandidátů odvysílané televizí Nova vyzdvihl vystoupení Babiše proti Pavlovi a Nerudové jeho dlouhodobý oponent, senátor a rovněž současný prezidentský kandidát, Pavel Fischer. Za to mu Babiš veřejně na sociální síti poděkoval, Fischer jej však o pár hodin vyvedl z omylu s tím, že podpoří kohokoli, kdo se proti němu v boji o Hrad postaví. Podle většiny názorů tím prohrávající kandidát Fischer, chtivý vysoké funkce, udělal přešlap, kterým odradí některé své potenciální voliče.
13.01.2023 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků)

Rozčarování v provládním táboře: Babiš je oba válcoval

 
Vystoupení Andreje Babiše ve finální debatě uchazečů o Hrad, kde se postavil proti svým největším soupeřům Petru Pavlovi a Danuši Nerudové, ocenili překvapivě někteří z řad jeho oponentů. Podle senátora a kandidáta na post hlavy státu Pavla Fischera Babiš v debatě nasbíral body, podobně to vidí i komentátor Petr Honzejk.
13.01.2023 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Fischer (326 článků)

Z „prezidentů“ na Nově: Fischer, Bašta a Ukrajina. Víc netřeba dodávat

 
Jaroslav Bašta (SPD), Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. Pět mužů, kteří se zúčastnili odpolední debaty na TV Nova. Tedy jen prvních pár minut, protože následně z diskuse odešel Marek Hilšer, který se vyhranil proti modelu debaty, jehož nebyli účastni první tři favorité volby – Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Ti budou v debatě ve večerním čase.
12.01.2023 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Marek Hilšer (253 článků) , Pavel Fischer (326 článků) , Karel Zima (64 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Tomáš Marek (134 článků) , Tomáš Marek (134 článků) , Pavel Marek (385 článků) , Marek Diviš (7 článků) , Pavel Diviš (6 článků)

Hilšer odešel uprostřed debaty na Nově. A Diviš to opět nakopl

 
Jaroslav Bašta (SPD), Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. Pět mužů, kteří se zúčastnili odpolední debaty na TV Nova. Tedy jen prvních pár minut, protože následně z diskuse odešel Marek Hilšer, který se vyhranil proti modelu debaty, jehož nebyli účastni první tři favorité volby – Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Ti budou v debatě ve večerním čase.
12.01.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Marek Hilšer (253 článků) , Pavel Fischer (326 článků) , Karel Zima (64 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Tomáš Marek (134 článků) , Tomáš Marek (134 článků) , Pavel Marek (385 článků) , Marek Diviš (7 článků) , Pavel Diviš (6 článků)

Už natvrdo: Babiš, Pavel, Nerudová. Největší nebezpečí odhaleno

 
PL.cz se ptaly: Zvolení kterého z kandidátů na Hrad je největším nebezpečím pro Českou republiku? Pro někoho je to Andrej Babiš, pro jiné Jaroslav Bašta, pro další Danuše Nerudová či Petr Pavel, nebo Pavel Fischer. Někdo to bere s nadsázkou. Například Roman Šmucler: „V zábavné show Hledá se prezident někdo vyhraje job na Hradě a já doufám, že z něj nakonec bude i prezident,“ uvedl.
11.01.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Pavel Fischer (326 článků) , Pavel Roman (352 článků)

Fischer a kampaň? Nezaznamenal jsem. Senátor to podle expertů hrubě podcenil

 
Prezidentský kandidát Pavel Fischer, jenž si v průzkumech udržuje kolem šesti procent, na svém twitteru apeluje na voliče, aby pro ně výsledky volebních průzkumů nebyly směrodatné a aby volili srdcem. Podle expertů, kteří se vyjádřili pro Novinky, podcenil Fischer svou kampaň a na poslední chvíli se snaží oslovit voliče alespoň touto cestou.
08.01.2023 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků)

Už se perou! Ve SPOLU kvůli volbám létají nadávky. Panuje strach, co z toho bude

 
„Sorry, ale v případě volby Fischera jsi k…t neschopný přijmout realitu. Vytáhněte hlavy z p….e a zapomeňte na Mirka Dušína.“ „Proč podporujete prodavačku titulů?“ „Nechci vojáka na Hradě!“ Co Babiš spojil, pětikoalice rozdělila – tak by se dala popsat atmosféra mezi voliči, kteří se rozmýšlejí mezi Pavlem, Nerudovou a Fischerem. Lidé, kteří ještě před rokem ve volbách spojili síly proti hnutí ANO, se teď častují sprostými nadávkami a vzájemně dehonestují své kandidáty.
06.01.2023 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »