Články k osobnosti

Pavel Fiala

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Fiala »
 

Nečekané: Blažek ve válce s lidmi od Bakaly. Ovládání Fialy, padlo

 
Doložte, že jsem prověřován policií! Vyzývám vás k omluvě a opravě! Tak ministr spravedlnosti Pavel Blažek reagoval na komentář Martina Fendrycha na Aktuálně.cz, který ho obvinil, že kvůli brněnským kauzám, kterých má být sám účasten, odstavil z pozice vrchního státního zástupce Iva Ištvana. Fendrych v komentáři naznačuje, že vliv Blažka na premiéra Fialu, který má nad Blažkovými postupy zavírat oči, může být větší, než se předpokládalo.
04.08.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (656 článků) , Martin Blažek (42 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Je to divné. Stíhačky z USA: Po Černochové mluví ANO, vážně

 
Opoziční poslanci ve velkém kritizují rozhodnutí vlády Petra Fialy o nákupu amerických stíhaček F-35. Podle opozice jde o dražší stroje, ke kterým se bude muset připravovat nová logistika, zatímco u levnějších gripenů tento problém nebude. „Rozhodnutí české vlády koupit letadla F35 je politické, ne bezpečnostní,“ uvedl poslanec Pavel Růžička (za ANO). Jiří Mašek (ANO) dokonce spekuluje, zda za nákupem amerických strojů nevězí něco nekalého.
20.07.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Jiří Fiala (295 článků) , Jiří Fiala (295 článků) , Pavel Fiala (197 článků) , Pavel Mašek (10 článků)

Euro se propadá. Wall Street si mne ruce. Ale pozor... Černocký „odhalil“ i Zemana

 
POLOČAS ROKU HRŮZY „Kašle na vlastní národ a snaží se, za každou cenu zavděčit bruselské ,věrchušce'. Na to, že budou polovině národa v zimě mrznout zadky klidně kašlou,“ říká na adresu vlády publicista Pavel Černocký a dodává. „Orbán je státník. Fiala je bohužel jen ubohý šašek“. Nešetřil ani ČT a přišlo srovnání s „televizí Zelenkovou“ z doby Československé televize. EU pak označil za „obra, stojícího na hliněných nohou“. Rozebral i kandidáty na prezidenta.
13.07.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (197 článků)

Fialovi roztleskávači dorazili, jedna pochvala střídala druhou

 
Kritiku plynoucí k dnešnímu mimořádnému projevu předsedy vlády Petra Fialy (ODS) zdaleka nesdílejí všechny osobnosti politického a novinářského světa. Komentáře lidí pohlížejících na Fialův projev ne zcela pozitivně se vydal odrazit například bývalý aktivistický lídr Milionu chvilek Mikuláš Minář. „Proneseno klidně, jasně, důrazně,“ tleská Fialovi za dobrý projev. Připojil se k němu také šéfredaktor Forum24 Pavel Šafr a odmítl, že by bylo dnešní vystoupení šéfa vlády nadbytečné. „Autoritář a estébák“ Babiš prý byl v televizi také často.
22.06.2022 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Máme tomu říkat atentát? Česko slaví výročí, ale přišla otázka

 
Česko si dnes připomíná 80 let od úspěšného atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Premiér Petr Fiala (ODS) v rámci připomínky výročí likvidace Heydricha ocenil výsadkáře za jejich hrdinství a zdůraznil, že šlo v dějinách 2. světové války o čin naprosto ojedinělý. Právě hrdinství Gabčíka s Kubišem zdůrazňují také další čeští ústavní činitelé. Dochází však také na přirovnání k současnému dění. „Dnes opět čelíme zlu,“ zdůraznil generál Petr Pavel. Na sociálních sítích zaznělo i postesknutí nad nemožností podobně zlikvidovat Putina.
27.05.2022 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Petr Pavel (941 článků) , Pavel Kubiš (12 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Pavel Novotný vystrčil pupek. Ukázalo se, co Fiala přehlíží

 
Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) ukázal své břicho. Tentokrát představil svůj tanec, a to na melodii písně One Way Ticket od Boney M. A nebylo to jediné, co jsme se z jeho instagramu dozvěděli. Mimo jiné zde totiž jedna z uživatelek napsala, jak přijel jednou do Litovle zhuleným autobusem. „Jiný nebudu,“ napsal pak mimo jiné Novotný. Znovu tedy potvrdil, že coby člen konzervativní politické strany „hulí“.
19.05.2022 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1211 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Fialova schůzka se Scholzem byla dobře načasovaná, hodnotí analytik

 
Čtvrteční schůzka premiéra Petra Fialy (ODS) s německým kancléřem Olafem Scholzem byla vzhledem k okolnostem dobře načasovaná. Uvedl to analytik Pavel Havlíček z Asociace pro mezinárodní otázky. Nedávné Fialovo setkání s polským protějškem Mateuszem Morawieckým sice podle něj ukázalo, že minimálně ve vnímání ruské hrozby jsou si dnes Česko s Polskem bližší, shoda na potřebě spolupráce v energetice je ale velmi důležitá.
07.05.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Fiala na Hrad, je to ideální kandidát. Poprvé to vážně zaznělo z ODS

 
Politici i politologové se shodují, že nejlepším kandidátem koalice SPOLU na prezidenta by byl současný premiér Petr Fiala. Fialu by si na Hradě uměli představit například ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) nebo politolog Petr Sokol.
05.05.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Blažek (656 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Póvl a společenský hnis. Došlo i na Bartošovou. Štěpánek se vrátil k debatě na Primě

 
První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek se jako mediální expert s dlouholetou praxí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vrátil k velmi emotivní televizní debatě, ve které se střetli bývalá poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková a Pavel Novotný z ODS. „Já opravdu nejsem žádný moralista, ale veřejný politický diskurs by se měl odehrávat v určitých mantinelech elementární slušnosti. Dalším levelem už je jen, že se lidé budou v televizních debatách fackovat,“ říká Štěpánek, který však komentuje nejen volbu Miroslava Ševčíka děkanem Národohospodářské fakulty VŠE, ale také boj vlády Petra Fialy proti dezinformacím.
22.04.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (921 článků) , Petr Fiala (3874 článků) , Petr Štěpánek (921 článků) , Pavel Novotný (1211 článků) , Miroslav Novotný (76 článků) , Pavel Fiala (197 článků) , Miroslav Novotný (53 článků)

Ukrajina byla jen záminka. Vláda plánovala potírat svobodu slova dávno předtím, dokládá předseda Svobodných

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek prozradil, že jeho rezort chystá nový zákon, který by měl dát vládě podobně jako na Slovensku do ruky nástroj, jak bojovat s dezinformacemi. Ministerstvo spravedlnosti se tak chce vyhnout právnímu vakuu, které nastalo v okamžiku, kdy se kabinet Petr Fialy rozhodl k „odvážnému“ kroku a docílil toho, že osm údajně proruských webů z hodiny na hodinu bude odpojeno od své dosavadní domény.
25.03.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Blažek (656 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Ukrajina byla jen záminka. Vláda plnovala potírat svobodu slova dávno předtím, dokládá předseda Svobodných

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek prozradil, že jeho rezort chystá nový zákon, který by měl dát vládě podobně jako na Slovensku do ruky nástroj, jak bojovat s dezinformacemi. Ministerstvo spravedlnosti se tak chce vyhnout právnímu vakuu, které nastalo v okamžiku, kdy se kabinet Petr Fialy rozhodl k „odvážnému“ kroku a docílil toho, že osm údajně proruských webů z hodiny na hodiny bude odpojeno od své dosavadní domény.
25.03.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Blažek (656 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Praha sobě radí Fialovi: Rychle přijmout euro a zvýšit daně

 
Přestože se vláda v posledních dnech snaží diskutovat o řešení růstu cen, mnoho lidí jí vyčítá, že nenabízí dostatečné kroky, které by lidem se zvyšováním cen energií, potravin či paliva skutečně pomohly. Také podle názoru zaznívajícího z pražské koalice je řešení situace úplně jinde. Pražský náměstek primátora Zdeňka Hřiba pro oblast financí Pavel Vyhnánek (za Praha sobě) míní, že Česku pomůže zvýšení daní a „hlubší integrace do evropských struktur skrze přijetí eura“. Premiérovi doporučuje, aby se postavil proti slibům svým voličům, jelikož mu současná doba „nabízí unikátní příležitost“.
14.03.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (197 článků)

Kvóty na Ukrajince pro regiony. Zastavit plyn! Rady Fialovi. A srovnání

 
Tři rady se dostaly české vládě Petra Fialy (ODS) ze sociálních sítí. Týkaly se ubytování uprchlíků i celého řízení „uprchlické krize“. A senátor Pavel Fischer radí zastavit import plynu a ropy z Ruska.
13.03.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Fischer (239 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

„Ty sr*či.“ Fialova show na Primě dohrána za branami studia

 
Na slova premiéra Petra Fialy (ODS) ohledně „Putinových cen“ zareagoval na sociální síti exministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). „Naše vláda si zatím vede v EU nejhůře,“ píše mimo jiné Havlíček. Velmi zostra na něj pak reagoval například Pavel Novotný. Ten si, jak je jeho zvykem, „vzal na pomoc“ i sprostá slova.
13.03.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Novotný (1211 článků) , Karel Fiala (217 článků) , Karel Fiala (141 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Gripeny, tanky, celou armádu na Ukrajinu! Fialův starosta bouchá do stolu

 
Ukrajinská armáda hlásí, že ztráty ruských agresorů po dvou dnech bojů dál narůstají. Invazní armáda Vladimira Putina prý již přišla o 3500 vojáků, 102 tanků, 14 letadel a o další techniku. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) vyzývá vládu Petra Fialy (ODS), aby do Kyjeva poslala stíhačky a další vojenskou techniku, která pomůže Ukrajincům uhájit jejich nezávislost na Rusku. A šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová chce posílit rozpočet české armády.
26.02.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Novotný (1211 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Pavel Novotný: Okamura je vyp*čenec. Fiala: Vydírat se nenecháme

 
Předseda SPD docela sám zablokoval jednání o programu stávající schůze Sněmovny na 6 hodin. A koaličním poslancům došla trpělivost. Z toho, co si o Okamurovi myslí, se vypsali na sociálních sítích. Ozval se i starší bratr Tomia Okamury, lidovecký poslanec Hayato Okamura. Se svou troškou do mlýna přispěchal také starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). A opět byl pořádně drsný.
16.02.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1211 článků) , Pavel Fiala (197 článků) , Hayato Hayato (18 článků)

Rozkol u Fialy: Papír, co se líbí neziskovkám. Jde o mnoho

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) požádal o odklad projednání Istanbulské úmluvy do ledna 2023. Vysvětluje to tím, že úmluvu je ještě nutné politicky projednat. Proti tomu se zvedla velká vlna odporu ze strany těch, kteří v Istanbulské úmluvě vidí jakousi spásu před domácím násilím a sexuálně motivovanými trestnými činy. Rozkol panuje i ve vládnoucí pětikoalici, neboť zejména pro mnohé Piráty je dokument něčím, co je potřeba schválit nejlépe ihned. Pojďme si tedy připomenout (nejen) klíčové body, na kterých je nejčastěji stavěna kritika Istanbulské úmluvy a také postoje některých politických představitelů.
02.02.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (656 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Blažek chce odložit projednání Istanbulské úmluvy. Vláda se k ní staví vlažně

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) požádal o odklad projednání Istanbulské úmluvy do konce ledna 2023, napsal Deník N. Odklad projednání úmluvy odsuzující mimo jiné domácí násilí a sexuální obtěžování, kterou Česko před lety podepsalo, ale stále neratifikovalo, vysvětluje potřebou politických debat. Podle deníku má současná vládní koalice premiéra Petra Fialy (ODS) k úmluvě spíše vlažný postoj. Fiala serveru na dotaz, zdali on sám je pro ratifikaci dokumentu, či nikoli, neodpověděl.
31.01.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Blažek (656 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Fiala dorazil referovat do Senátu. Fischer mu obratem předal tři „doporučení“ směrem k Rusku

 
Senátor Pavel Fischer v dnešním projevu děkoval premiérovi Petru Fialovi, že vystoupil na půdě horní komory, aby osobně senátorům poreferoval o výsledcích jednání Evropské rady. To běžně není zvykem, jelikož kabinet coby vrcholný orgán výkonné moci odpovídá Poslanecké sněmovně. Konkrétně se věnoval napětí v ukrajinsko-ruských vztazích.
20.01.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Fischer (239 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

Další problém Fialy? Náměstek dělal účetního firmě, která prý okradla stát

 
Vláda Petra Fialy (ODS) má možná další problém. Po tom, co se již nějaký čas vedou i ve Sněmovně debaty o tom, jak je to vlastně s financováním Starostů a nezávislých a s dary od firem napojených na kyperský daňový ráj, vyšlo najevo, že ministr spravedlnosti Pavel Blažek jmenoval náměstkem svého kamaráda Radomíra Daňhela. Ten dělal účetního skupině, která okradla stát o stamiliony na DPH.
17.01.2022 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Blažek (656 článků) , Pavel Fiala (197 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »