Články k osobnosti

Pavel Fiala

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Fiala »
 

10,68 Kč dovoz, Čechovi za 35 Kč. „Nový Mnichov. Fiala a Pavel mlčí.“

 
„Má naše zemědělství a potravinářství budoucnost, je o něj vůbec zájem, sehrává Agrární komora ČR důstojnou roli?“ ptá se exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba a vypočítává. „Poprvé v novodobé historii Země živitelky nebyl přítomen prezident. Předseda vlády, politolog Petr Fiala nemá zájem o prosperující české zemědělství a potravinářství produkující kvalitní české potraviny…“ Nešetřil ani předsedu Senátu Vystrčila a ministra zemědělství Výborného. Toho především kvůli nechtěnému „dárku“ pro zemědělce ohledně zrušení programu podpory například na chov dojnic. Rozebral neradostný stav českého zemědělství a prezidentovi Agrární komory Doležalovi vzkazuje: „Postavte se proti tomu, nebo se zemědělci postaví proti vám“. A připomněl Caesara.
13.09.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Pavel Fiala (331 článků) , Jan Čech (278 článků) , Jan Doležal (36 článků) , Pavel Čech (182 článků) , Pavel Doležal (11 článků)

Šlachta o Ukrajincích a organizovaném zločinu. „Rakušan sám přiznal, že nikdo neshromažďuje informace“

 
Předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta tvrdí, že ve vládě vůbec nerozhoduje premiér Petr Fiala, ale ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle Šlachty je to zřejmé z toho, že Fiala Blažka kvůli jeho kauzám neodvolal. „Je jasné, že Fiala Blažka odvolat nemůže. Zato Blažek může odvolat premiéra Fialu, ta nadřízenost a podřízenost je naprosto jasná,“ prohlásil Šlachta. Rýpl si také do ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), že nesbírá data o ukrajinských uprchlících, což nahrává vzniku organizovaných zločineckých skupin.
08.09.2023 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Premiér Fiala se opřel do prezidenta Petra Pavla a bránil Jurečku: Vláda v otázce penzí postupovala odpovědně

 
Premiér Petr Fiala (ODS) se v pořadu Co na to premiér vymezil proti slovům prezidenta Petra Pavla. Hlava státu totiž v minulých dnech vyjádřila nesouhlas s plánem, který avizoval ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Ten se vyjádřil v tom smyslu, že v případě dalšího vysokého výkyvu inflace by vláda přijala další zákon, který by upravil valorizace důchodů. Pavel na to reagoval slovy, že mu to „nepřipadne úplně srozumitelné“. Prezident podepsal vládní penzijní novelu i přes výhrady a v termínu, který neumožnil její účinnost už od září.
07.09.2023 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Marian Jurečka (1113 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Duhová úderka naběhne... 66 globálních korporací si stěžuje Fialovi. Manželství pro všechny přinese zemi miliardy, mávají studií

 
„Fialo, zaveď homosexuální sňatky,“ vyzývají Amazon, Microsoft, Coca-Cola atd. Zástupci 66 globálních korporací podnikajících na českém trhu zaslali otevřený dopis předsedovi vlády ČR, v němž ho žádají o uzákonění tzv. „manželství pro všechny“. Současná právní úprava je podle nich ekonomicky nevýhodná a neslučitelná s představami o „rozmanité a otevřené společnosti“. Právník Pavel Hasenkopf výzvu přirovnává k „aktivní poslušnosti“, kterou po lidech vyžadoval komunistický režim v 50. letech. Kdyby prý firmy nevyvíjely aktivistickou činnost, riskovaly by, že na ně naběhne „duhová úderka“. V pozadí BlackRock a ESG?
06.09.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Coca Cola (150 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Fiala obdržel signál. Od Pavla. A pozitivní není, varuje premiéra komentátor

 
Komentátor Miroslav Korecký tvrdí, že rozhodnutí prezidenta Petra Pavla odložit podpis penzijní novely může být výrazem vymezení se vůči vládě Petra Fialy. „Je také možné, že si pan prezident kolíkuje větší prostor, nebo se dokonce schyluje ke konfliktu mezi ním a vládou,“ uvedl Korecký s tím, že Pavel tím vyslal jasný signál vládě, že má vlastní politickou vůli.
05.09.2023 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Zdeněk Lanz: Jak to vidí premiér Fiala a prezident Pavel?

 
„Pravidelná porada vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v?zahraničí se uskuteční 28. až 31. srpna 2023 v?Černínském paláci. Poradu zahájí předseda vlády Petr Fiala a ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Představitelé české diplomacie a pozvaní hosté budou hovořit o řadě zahraničně politických, bezpečnostních, konzulárních, unijních a ekonomických témat, včetně války na Ukrajině a jejích dopadů na Evropu a svět.“
05.09.2023 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Předčasné volby! Fiala si musí znovu říct o hlasy, burcuje mladý politik

 
Předseda strany Svobodných v Moravskoslezském kraji a předseda spolku Odchod.EU Matěj Gregor se v pořadu Aby bylo jasno kriticky vyjádřil k tomu, že na poradě českých diplomatů hovořil ukrajinský ministr zahraničí. Opřel se také do vlády premiéra Petra Fialy (ODS) za neuvěřitelné lhaní, stejně tak lidem otevřeně lže podle něj prezident Petr Pavel.
04.09.2023 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Hrdý na své IQ 107... Babošíková a hradní „tým pro ochytřování“

 
Uplynulé dny přinesly závažné informace o současné politické reprezentaci. Už i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek je šokován přístupem premiéra Petra Fialy k hospodářské politice, když ten nerozumí podstatě tržní ekonomiky. Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno vyzdvihla několik výroků a situací, kterým média nevěnovala příliš pozornost, byť nad jejich obsahem zůstává rozum stát. V hlavní roli je i občany na veřejnosti vypískaný prezident Petr Pavel a jeho manželka, které pomáhají externí poradci na sociální média.
31.08.2023 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Miroslav Kalousek (7794 článků) , Jana Bobošíková (975 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Pavel penzijní novelu buď vetuje, nebo podepíše později, změny nebudou od 1. září

 
Prezident Petr Pavel bude penzijní novelu buď vetovat, nebo ji podepíše až v následujících dnech. Novinářům to po dnešním jednání hlavy státu s premiérem Petrem Fialou (ODS) řekla mluvčí Hradu Markéta Řeháková. Kabinet přitom chtěl účinnost některých opatření od 1. září, což při tomto prezidentově postupu nebude možné. Novela by musela vyjít ve sbírce zákonů dnes. Fiala se k dalšímu postupu vyjádří až poté, co Pavel oznámí konečné rozhodnutí, sdělil ČTK mluvčí vlády Václav Smolka.
31.08.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Václav Fiala (193 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Na ČT Blažka už mluvit nechali. Takáč dotíral, tak to řekl od plic

 
Ministr spravedlnost Pavel Blažek (ODS) dostal od premiéra Petra Fialy (ODS) žlutou kartu. A to za své setkání s Martinem Nejedlým, lobbistou a exporadcem někdejšího prezidenta Miloše Zemana. Ostatní koaliční strany považují takové schůzky za nevhodné. Blažek v pořadu Interview ČT24 prozradil, jak sám nyní vidí svou politickou budoucnost, uznal, že udělal chybu, ale nehodlá kvůli ní rezignovat. Mimo jiné komentoval i odmítnutí Milionu chvilek, aby mohl vystoupit na demonstraci proti němu.
23.08.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Miloš Zeman (27964 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Martin Blažek (64 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Vladimír Ustyanovič: Každá ryba smrdí od hlavy neboli delirium moci nás vede k nové totalitě

 
Úvaha na téma „Kam jsme došli, kdo to ví, kdopak nám na to odpoví“, jak zní v jedné písničce od Petra Spáleného. Trochu odbočím a vrátím se k ostravskému festivalu Colours of Ostrava, ke kterému se vyjádřil právník JUDr. Ondřej Dostál, že mu připomíná festival politické písně Sokolov, který probíhal v dobách minulého režimu. Nebudu komentovat slova premiéra Fialy, o tom, jak Česká republika obrazně vzkvétá a budujeme dálnice jako málokterý stát a jak jsme jednou z nejbezpečnějších zemí Evropy. Někdo z komentujících se vyjádřil, že se Fialovi na prudkém slunci přehřál mozek. Hlavní poselství festivalu přednesl exkomunista tělem i duší, prezident republiky Petr Pavel, podle hesla „liška mění svou srst, ale nemění své zvyky“. Vypadlo z něho, že by v České republice měly být zavedeny elektronické volby, že to mají mimo jiné v Estonsku (pro informaci, Estonsko má cca 800 tisíc obyvatel). Svoboda člověka, který nejde za plentu ve volební místnosti a pak hodí do volební urny lístek s číslem strany nebo kandidátem, by byla výrazně anulována. Chápu pana prezidenta v tom, že kdo šel v dobách reálného socialismu za plentu, byl evidován volební komisí a nahlášen jako potencionální nepřítel státu. Ke korespondenčnímu hlasování mohu sdělit svůj názor, že lidé, kteří žijí v cizině dlouhá léta, až na pár výjimek, neví, co se v naší zemi děje, a proto by této volby měli být zbaveni. Ti, kteří se o dění v Česku opravdu zajímají, si mohou dojít na české zastupitelské úřady, které jsou ve všech větších světových městech.
08.08.2023 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Spálený (67 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Spálený (12 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (472 článků) , Ondřej Svoboda (80 článků) , Pavel Fiala (331 článků) , Pavel Dostál (30 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Petra Svoboda (226 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

Premiér Fiala věří, že ÚS pod Baxovým vedením bude garancí ústavnosti

 
Premiér Petr Fiala (ODS) věří tomu, že Ústavní soud (ÚS) bude pod vedením Josefa Baxy garancí ústavnosti a bude chránit základní práva a svobody. Uvedl to ve vyjádření, které má ČTK k dispozici. Končícímu šéfovi Pavlu Rychetskému poděkoval za dlouhodobou práci pro justici i Českou republiku. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) doufá v to, že Baxa naplní, co avizoval, tedy že se z ÚS nestane aktivistický tvůrce práva, uvedl na sociální síti X, dříve twitter.
06.08.2023 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Pavel Fiala (331 článků) , Pavel Rychetský (224 článků)

Česko dokončilo ratifikaci obranné smlouvy s USA, podepsal ji prezident Pavel

 
Česko dokončilo ratifikaci smlouvy o obranné spolupráci se Spojenými státy. Dohodu podepsal prezident Petr Pavel, informoval v dnešní tiskové zprávě Hrad a uvedl, že dokument ještě podléhá spolupodpisu premiéra Petra Fialy (ODS). Ministerský předseda smlouvu podepíše hned první den po svém návratu z dovolené, sdělil ČTK Jakub Tomek z odboru komunikace vlády. Fiala je nyní v Chorvatsku.
01.08.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

„Něco tak protiprávního jsem neviděl.“ Kauza ruské tenistky se rozjíždí. Právníci tuší žalobu

 
Vláda Petra Fialy (ODS) schválila usnesení zakazující účast ruských sportovců na sportovních akcích pořádaných na českém území. Podle právníka Tomáše Tyla je toto usnesení vlády protiprávní a očekává zažalování od Ženské tenisové asociace. Ekonom Pavel Šik za zákazem vidí populismus, „že by i Babiš zíral“. Vláda se jím snaží zakrýt svou neschopnost, uvedl Šik. „Zneužití moci,“ potvrdil ústavní právník Pavel Hasenkopf.
29.07.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Elektronické volby? Horší než korespondenční. Manipulace. K tomu 16letí k volbám? Obavy jsou zde

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Pokud Fiala tvrdí, že máme špičkovou dopravu a obranu, pak podle komentátora vysílá dezinformační signály a je ještě hloupější, než prezident Pavel. Byl totiž na dovolené. „Nemám pocit, že bychom na tom byli v dopravě lépe než Poláci nebo východní Němci, kudy jsem projížděl,“ míní s tím, že i často jezdí přes D1. Opřel se i do generála Pavla za elektronickou volbu.
28.07.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (331 článků)

Kdo se nestará o své zdraví, ať platí. Legalizace konopí... Fiala, Pavel a další veřejně v Ostravě

 
Letošní hudební festival Colours of Ostrava navštívil v rámci diskusního fóra Meltingpot předseda vlády České republiky Petr Fiala (ODS) i její prezident Petr Pavel. Česká republika by podle Fialy měla patřit mezi deset nejlepších zemí světa a zdůraznil, že tuto vizi je důležité sdílet v rámci společnosti. Připomněl i zdravotnický systém České republiky, který je „nejlepší v Evropě“. Podle lékaře Petra Smejkala je čas začít přemýšlet o finanční spoluúčasti na léčbě u pacientů, kteří se nedostatečně starají o své zdraví. Petr Fiala hovořil v rámci fóra o legalizaci konopí. Podle jeho slov působí méně škody než ostatní povolené drogy.
23.07.2023 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

„Darebáci“. Holec nově o Fialově vládě

 
V dalším díle pořadu Živě naložil moderátor Petr Holec slušnou porci kritiky nejen prezidentu Pavlovi, ale i premiéru Fialovi, ministru vnitra Rakušanovi a ministru financí Stanjurovi. „Asi nejsou darebáci, jen ničemu nerozumějí,“ zaznělo od Klause. Ale ke slyšení byla i tvrdší slova. Pavel prý od Kundery četl maximálně jeho spis, Fiala je chorobný lhář, Rakušan se očividně zbláznil. Když jde do tuhého, jdu radši na Shakespeara, padlo zase o Stanjurovi. A vláda? Ta prý jen živí nenávist menšiny svých podporovatelů k ostatním lidem.
20.07.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Pavel Fiala (331 článků) , Petr Pavel (2465 článků)

„Za naše ho přivezli, za naše ho odvezli.“ Holec se nebál jít proti návštěvě Zelenského

 
MONITORING Komentátor Petr Holec se na svém streamu zase jednou rozjel. Po návrtu z dovolené v Itálii zhodnotil situaci v Česku. Ostře. Nešetřil celý kabinet Petra Fialy (ODS). Promluvil o „sebevraždě Fialovy vlády“, o tom, jak celou vládu zachrání Piráti a o tom, že se český prezident Petr Pavel stále více podobá ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Zmínil i Volodymyra Zelenského, kterého si česká vláda přivezla do Prahy. Holec vložil svůj pohled na Zelenského cestu.
14.07.2023 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5144 článků) , Petr Fiala (5706 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Summit NATO ve Vilniusu: Černochová, Fiala, Pavel, všichni nadšení. Akorát Němcové se přání nesplnilo

 
NATO se shodlo na odstranění Akčního plánu členství z procesu připojení Ukrajiny, což zkrátí přístupový proces na jeden krok, oznámil první den summitu Jens Stoltenberg. „Ukrajině byl dnes na summitu ve Vilniusu usnadněn vstup. Za zásluhy o rozšíření aliance bychom měli Vladimiru Putinovi nechat zahrát písničku – Proč mě nikdo nemá rád,“ komentuje poslanec za TOP 09 Marek Ženíšek. Akorát senátorka Miroslava Němcová
12.07.2023 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5144 článků) , Miroslava Němcová (1769 článků) , Pavel Marek (368 článků) , Pavel Marek (384 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Pavel na jednání se Zelenským: Rusko není tak silné, jak se tváří

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes pokračuje ve dvoudenní návštěvě České republiky. Jednat bude s premiérem Petrem Fialou a předsedy obou parlamentních komor Milošem Vystrčilem a Markétou Pekarovou Adamovou.
07.07.2023 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5706 článků) , Pavel Fiala (331 článků) , Miloš Fiala (67 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »