Články k osobnosti

Pavel Dvořák

  prozaik, publicista, historik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Dvořák »
 

Pavel Foltán: Kavka kavce oči nevyklove?

 
Před několika dny Petr Dvořák - coby generální ředitel České televize - ohlásil, že udělá razantní změny v programech ČT, např. včetně zrušení celého programu ČT3, omezení ČT4 Sport, a další změny, přičemž ale ponechá zpravodajství a publicistiku beze změn. Téměř obratem na to reagovali tři mediální odborníci: Petr Žantovský, pak Petr Štěpánek a potom i Štěpán Kotrba, ale i další. Všechny je znám už velmi dlouho, podobně, jako i Petra Dvořáka, přičemž i celou mediální scénu v tuzemsku znám dobře i s celou její problematikou, a to už 30 let, od počátku vzniku duálního systému i mediálního práva v ČR - a už od tehdy po celou dobu až dosud jsem varoval, že ne všechno je tu dobře nastaveno, jak právně (a tedy i legislativně), tak i věcně a systémově, a že se to časem negativně projeví. To se děje už dlouho. A zdá se, že ta vleklá krize (relativně pomalu, ale jistě) spěje k další kulminaci.
09.06.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (921 článků) , Petr Štěpánek (921 článků) , Petr Dvořák (816 článků) , Petr Dvořák (811 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

„Lidé si zaslouží televizi, která nikomu nefandí.“ Kandidát do Rady ČT vyjmenoval novináře, kteří musí odejít

 
„Představa, že by stát řídili „Alien“ Bartoš, „Sandokan“ Ferjenčík a nebo arogantní „šplhounek“ Michálek a další exoti, začíná být pro mnoho voličů nepřijatelná,“ říká k blížícím se volbám publicista a kandidát do Rady ČT Pavel Černocký. Ohledně Roberta Šlachty mluví o nepoučitelnosti lidí. Nešetřil ani ČSSD. Vyjádřil se i ke slovům prezidenta a pobavila ho představa demonstrace heterosexuálů. V případě zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Lutonského použil slovo „hlupák“ a v případě ředitele Dvořáka „zoufalec“. Rázně se pak pustil do zpravodajství ČT.
11.07.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Bartoš (48 článků)

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

 
„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále oddalované volby nových členů Rady ČT. Pro ParlamentníListy.cz rozebral, proč si podle něj někteří poslanci nové členy nepřejí. V té souvislosti zmínil nejen ředitele ČT Dvořáka, ale například i moderátory Moravce nebo Wollnera. „Zablokování volby do Rady umožní zpravodajství ČT významně ovlivnit nadcházející volby. To by umožnilo fungovat ČT tak jako doposud,“ varuje.
23.06.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Krvavý nos budete mít! Lipovská a Xavere, třeste se. Po včerejšku nový nepřítel

 
Včera generální ředitel ČT Petr Dvořák oznámil, že hodlá podat trestní oznámení na Hanu Lipovskou. Ale nebyl sám, kdo ho chtěl podat. „Pokud by tak dnes neučinil Petr Dvořák, učinil bych tak v dohledné době já,“ tvrdí Bořivoj Holínek. Opřel se do Pavla Matochy, Hany Lipovské, Xavera Veselého, že provádějí v ČT normalizaci. Ti, kdo „lynčují“ Wollnera, Fridrichovou, Železného a Moravce prý skončí jako „ufňukané figurky s krvavým nosem a rudou hvězdou na čele“. Holínek přitom pracoval v NKÚ a chlubí se, že se znal s Janem Zajícem a předchůdci kardinála Duky.
20.05.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Honza Zajíc (26 článků) , Petr Dvořák (816 článků) , Jan Zajíc (26 článků) , Petr Dvořák (811 článků) , Jan Zajíc (10 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

 
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje současná Rada České televize a jak ovlivňuje atmosféru v největším veřejnoprávním médiu? Proč radní zahrnuli do své zprávy také výtku na malou účast politiků z hnutí Svoboda a přímá demokracie ve vysílání? A jak se radní stavějí k diváckým stížnostem?
11.05.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Svoboda (445 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Svoboda (30 článků) , Pavel Svoboda (30 článků)

Podcast: Havlová a Landovský byli dojatí. Jejich milovaní znova obživli na plátně, řekl režisér Slávek Horák

 
Zlínský režisér Slávek Horák si svým druhým celovečerním filmem ukousl pořádně složitý kousek. Natočil totiž svůj pohled na šedesátá a sedmdesátá léta Václava Havla. Hlavní role se ujal Viktor Dvořák a českého prezidenta zahrál tak přesvědčivě, že dojal i Dagmar Havlovou. Co mu o ztvárnění tatínka řekl Pavel Landovský, prozradil Slávek Horák v Blesk Podcast.
30.03.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6290 článků) , Dagmar Havlová (1461 článků) , Pavel Landovský (205 článků) , Viktor Dvořák (32 článků) , Václav Horák (28 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

„Sundají“ noví radní šéfa ČT Dvořáka? Kdo je krok od zvolení a proč se může ředitel bát

 
Tucet mužů se uchází o čtyři křesla v Radě ČT, v níž to od loňského nástupu tří kritiků veřejnoprávní televize vře. O posty dál usiluje i režisér Jiří Kratochvíl, který jako radní už působí - a během kandidátské řeči vystupňoval svou kritiku vůči řediteli ČT Petru Dvořákovi. Rada je nyní rozdělená na dva tábory. Kritici Dvořáka však mohou posílit, mezi adepty je třeba bratr filmové Saxany Petry Černocké Pavel Černocký, který by Dvořáka nejraději „odstřelil“ také. A s ním i další známé tváře z České televize.
19.03.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petra Černocká (330 článků) , Petr Dvořák (816 článků) , Petr Dvořák (811 článků) , Jiří Dvořák (458 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

„Nejsem ničí loutka!“ Klíma se neudržel před volebním výborem. A už se pustil do Xavera, Lipovské a Matochy

 
Kandidát do Rady ČT za Federaci židovských obcí Michal Klíma, který se o místo v radě ucházel již v loňském roce, se vrátil k uniklému e-mailu poslance Stanislava Berkovce (ANO) s hodnocením kandidátů. „V tom dokumentu se psalo, že budu zastupovat zájmy Petra Dvořáka a Milionu chvilek pro demokracii. Nejsem ničí loutka ani aktivista!“ ubezpečoval Klíma a rovnou zkritizoval tehdy zvolené členy rady Hanu Lipovskou, Pavla Matochu a Luboše Xavera Veselého, kteří podle něj nevnímají velikost a složitost celé instituce.
16.03.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (816 článků) , Petr Dvořák (811 článků) , Luboš Veselý (633 článků) , Michal Dvořák (192 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Michal Dvořák (190 článků)

„My přece víme, že už v prosinci...“ Matocha svlékl Šarapatku donaha. Připomněl, jak to s Radou ČT bylo loni. Úplně jinak

 
Místopředseda Rady České televize Pavel Matocha nesouhlasí s tím, že by odvolání dozorčí komise Rady ČT proběhlo protizákonně. Část lidí se prý bojí toho, že nová komise bude kontrolovat hospodaření České televize mnohem pečlivěji. „Dozorčí komise je pouze náš poradní orgán,“ tvrdí Matocha. Pavel Dvořák je nejlepší ředitel České televize, jaký tu kdy byl. Pro jeho odvolání by nehlasoval.
12.12.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Kdo ovládá ČT, může manipulovat volbami. Mají i svou agenturu na „průzkumy“. Publicista Černocký popsal, jak celý systém funguje

 
„Televize rozhazuje peníze, financuje mizerné filmy a staví ‚vosí hnízda‘ pro svého prominentního moderátora,“ říká na adresu ČT publicista Pavel Černocký. A ptá se, jak je možné, že televize zveřejní platy zaměstnanců prezidentské kanceláře, ale plat Moravce a „dalších prominentů“ ne. Mluví o síle médií a „ovládnutí státu“. Pro ParlamentníListy.cz rozebral svůj pohled na veřejnoprávní televizi nejen v posledních letech. Připomíná „spacákovou revoluci“ i, jak říká, „osmašedesátníky a jejich pohrobky“. Poukazuje na to, koho ČT zve do svých pořadů, a koho tam příliš neuvidíme. Zmiňuje tak Kalouska i Okamuru. Velmi rázná slova se snesla na hlavu ředitele Dvořáka. Toho označil mimo jiné za „nestoudného člověka“.
07.12.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Díra v kase. Konec Dvořáka v čele ČT? Radní Matocha řekl více

 
Rada České televize odvolala svou dozorčí komisi a vzápětí rezignovali předseda a místopředseda Rady ČT. V pořadu K věci vysílaném na CNN Prima News k tématu hovořil místopředseda Rady ČT, publicista Pavel Matocha. Za absurdní označil tvrzení, že by se někdo snažil o odvolání generálního ředitele veřejnoprávní televize Petra Dvořáka; sám by pro něco takového prý nehlasoval. Sdělil, zda má zájem o uvolněné místo předsedy Rady ČT.
21.11.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (816 článků) , Petr Dvořák (811 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Mohli nás zavřít. Už nemohl mlčet: Radní ČT k tomu, za co kavárna řve

 
Dnes se bude na Kavčích horách konat autodemonstrace na obranu ČT, jejíž účastníci kritizují Radu ČT, že odvolala Dozorčí komisi a to údajně bez udání důvodu a bez možnosti, aby se členové obhájili. Ale tato prohlášení vyvrací ve svém textu místopředseda Rady ČT Pavel Matocha. Upozorňuje, že Rada ČT měla s Dozorčí komisí problém ještě před tím, než do ní přišli on, Lipovská a Xaver Veselý. Nákup pozemků tak, jak ho komise doporučila, by prý byl potenciálně trestný. A uvedl i jak chyboval generální ředitel Dvořák.
17.11.2020 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Vítězství senilního Bidena s komunistkou Harris v zádech? Katastrofa pro celý svět. Publicista ukazuje, kdo by se ve skutečnosti dostal k moci

 
ROZHOVOR „Zvolení senilního Bidena s komunistkou Harris za zády by znamenalo obrat USA k socialismu... což by mohlo mít katastrofální dopad na celý svět,“ říká publicista Pavel Černocký a dodává. „Americké volby jasně ukazují, že měl Trump od začátku pravdu, když varoval před podvody. Korespondenční i internetové hlasování je nebezpečné.“ V rozhovoru se vrací ještě k udílení státních vyznamenání a již tradičnímu „humbuku“ kolem něj a servítky si nebere jak na adresu ČT, tak moderátora Jakuba Železného. Prozradil také, co mu řekl k ocenění herec Josef Dvořák, kterého si právě Železný vzal „do úst“. Na závěr se dostal i k teroristickému útoku ve Vídni.
05.11.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Dvořák (181 článků) , Jakub Železný (173 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Pan prezident dobře ví, komu to dává, říká o státním vyznamenání Trávníček

 
U příležitosti státního svátku 28. října ocenil prezident Miloš Zeman i umělce. Nejvyšší ocenění Řád Bílého lva dostal in memoriam Karel Gott. Posmrtně byl medailí za zásluhy oceněn také nedávno zesnulý herec Karel Fiala. Jak na vyznamenání reagovali Pavel Trávníček, Josef Dvořák či Jožka Černý?
30.10.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6712 článků) , Pavel Trávníček (490 článků) , Karel Fiala (217 článků) , Josef Dvořák (181 článků) , Karel Fiala (141 článků) , Miloš Zeman (27374 článků) , Jožka Černý (32 článků) , Karel Černý (80 článků) , Pavel Černý (130 článků) , Karel Černý (81 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Černý (130 článků) , Karel Dvořák (53 článků) , Karel Dvořák (53 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Fiala (197 článků) , Karel Dvořák (53 článků) , Karel Černý (80 článků) , Josef Černý (29 článků)

Šok z ČT. Předvolební tlačenka do vysílání? Podle Dvořáka bylo vše ok

 
Člen Rady ČT Pavel Matocha proti sobě postavil průzkumy, s nimiž pracovala Česká televize před volbami, a skutečné výsledky voleb. Průzkumy v některých krajích ukazovaly, že může uspět i Demokratická strana zelených. Realita ale byla nakonec zcela jiná. Matocha si v této souvislosti položil otázku, v níž naznačil, zda se náhodou někdo nesnaží o zviditelnění této politické strany.
23.10.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Witowská, agentka Petra Pavla? Šéf ČT Dvořák má jasno

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák se vyjádřil k možnému střetu zájmů moderátorky Světlany Witowské. Budou ji prý muset „hlídat“ kvůli jejímu vztahu s bývalým velvyslancem v USA Petrem Kolářem, který nyní působí jako poradce Petra Pavla, jenž připouští kandidaturu v příští přímé volbě prezidenta, informuje Blesk.cz.
08.09.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (641 článků) , Světlana Witowská (393 článků) , Petr Dvořák (816 článků) , Petr Dvořák (811 článků) , Petr Pavel (940 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

Martin Hofmann a Viktor Dvořák: Jak Lanďák tlapkal Havla

 
Temperamentní, odvážní a opravdoví. Takoví jsou hlavní hrdinové dlouho očekávaného životopisného dramatu Havel. Do kin jde už ve čtvrtek a kromě poutavého příběhu láká právě i na výkony představitelů ústředních rolí: Viktora Dvořáka coby našeho prvního prezidenta, Ani Geislerové jako Olgy Havlové nebo Martina Hofmanna v kůži Pavla Landovského.
19.07.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (205 článků) , Martin Hofmann (82 článků) , Viktor Dvořák (32 článků) , Olga Havlová (153 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

„Lanďák“ a vztah s Havlem. Film už jde do kin. Známý herec popsal, jak se při hraní přiblížili k realitě

 
Blíží se premiéra nového filmu Havel, který bude pojednávat o životě prvního českého prezidenta ještě v době, kdy byl dramatikem a disidentem. Roli Václava Havla hraje Viktor Dvořák, role Pavla Landovského, důležité osoby v Havlově životě, se zhostil Martin Hofmann. „Já měl Pavla Landovského hodně nakoukaného a přemýšlel jsem nad tím, jaký skutečně je. Mám pocit, že kromě toho řvaní tam bylo i dost něhy,“ prohlásil Hoffman o známém bouřlivákovi.
15.07.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6290 článků) , Pavel Landovský (205 článků) , Martin Hofmann (82 článků) , Viktor Dvořák (32 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

V 11:00 si StB došla pro známého herce. Jenže ten byl namol, zamčený v bytě i s milenkou. Začalo galapředstavení. Kam se hrabe Dvořák s Bohdalovou…

 
CHARTA 77 Při listování archivními záznamy StB vyvstávají nové skutečnosti. Tou nejmarkantnější zůstává absolutní a až hrůzná pečlivost, s jakou policejní orgány přistupovaly i k tomu nejmenšímu detailu týkajícímu se takzvaně zájmové osoby. Většinou tyto zprávy nemířily pouze na dotyčného člověka. Často jen tak mimoděk zmínily okruh jemu blízkých. V dnešním případu půjde o výpověď režiséra, scenáristy a producenta, výrazného představitele české nové vlny 60. let Pavla Juráčka.
11.07.2020 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Juráček (4 články) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Kam Kam (555 článků)

Z pivovaru na Hrad. Trailer láká na film Havel

 
Nové záběry nabízí film Havel režiséra Slávka Horáka. Václava Havla hraje Viktor Dvořák, Olgu Havlovou Anna Geislerová a Pavla Landovského Martin Hofmann.
08.07.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6290 článků) , Anna Geislerová (113 článků) , Pavel Landovský (205 článků) , Martin Hofmann (82 článků) , Viktor Dvořák (32 článků) , Olga Havlová (153 článků) , Václav Horák (28 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »