Články k osobnosti

Pavel Blažek

  politik, bývalý ministr spravedlnosti

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Blažek »
 

Fiala pirátskou výzvu nebere vážně, Blažkovu kauzu má za uzavřenou

 
Premiér Petr Fiala (ODS) má kauzu setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s lobbistou Martinem Nejedlým za uzavřenou. I když ještě promluví s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem o výsledcích víkendového hlasování jeho spolustraníků o výzvě k Blažkově odstoupení, lídři dalších vládních stran se k případu vracet nechtějí. Fiala to řekl novinářům při dnešní návštěvě Loun.
20.09.2023 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5707 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Martin Blažek (64 článků) , Pavel Bartoš (57 článků)

Piráti žádají hlavu Blažka. Chtějí se domluvit se STAN

 
Piráti ve stranickém hlasování schválili ustanovení o výzvě k okamžitému odvolání Pavla Blažka z postu ministra spravedlnosti. Celkem hlasovalo 545 členů a členek strany, z toho 331 hlasovalo pro přijetí ustanovení. To podle tiskové zprávy přímo reaguje na „problematické“ setkání Blažka s poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým.
18.09.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (384 článků) , Miloš Zeman (27964 článků) , Pavel Blažek (808 článků)

Piráti vyzvali své špičky, aby naléhaly na odvolání Blažka z vlády

 
Piráti ve stranickém hlasování vyzvali své zákonodárce a zástupce ve vládě, aby navrhli okamžité odvolání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) z čela ministerstva. Podnětem k hlasování bylo Blažkovo srpnové setkání s proruským lobbistou a poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým.
18.09.2023 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (384 článků) , Miloš Zeman (27964 článků) , Pavel Blažek (808 článků)

Od ledna bude o žádostech o milost rozhodovat prezident

 
Nejpozději od 1. ledna bude o žádostech o milost rozhodovat prezident Petr Pavel. Hrad se na tom dohodl s ministerstvem spravedlnosti. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Rozhodnutí hlavy státu vítá, připomněl, že udělení milosti je pravomoc, kterou má prezident danou ústavou. Ministerstvo podle Blažka nyní jedná s hradní kancléřkou Janou Vohralíkovou, aby se převedení od ledna zvládlo.
17.09.2023 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků) , Petr Pavel (2465 článků)

Mám dělat, že Nejedlého neznám? V takovém světě odmítám žít, bouřil se Blažek v ČT

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek u Václava Moravce popsal, jak by změnil ukládání trestů ve věznicích. Některé pachatele by prý poslal do vězení jen na týden, protože dnes jsou případy, kdy někdo ukradne dvě tatranky a jde na 3 roky. „To není správné,“ volal před kamerami ČT Blažek. A prozradil, v čem se shodne s Piráty. Nakonec popsal, v jakém světě odmítá žít. Došlo i na exprezidenta Miloše Zemana.
17.09.2023 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27964 článků) , Pavel Blažek (808 článků)

Ministerstvo spravedlnosti dnes na jednání Poslanecké sněmovny představilo čtyři návrhy zákonů

 
Ministerstvo spravedlnosti plní legislativní závazky. Poslanecká sněmovna dnes totiž do dalšího projednávání postoupila několik zákonů z dílny Ministerstva spravedlnosti. Konkrétně dnes Pavel Blažek představil návrh zákona o státním zastupitelství, změnu zákona o výkonu trestu odnětí svobody, o výkonu vazby, o výkonu zabezpečovací detence a návrh zákona o hromadném řízení.
15.09.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků)

Ta nenávist... Blažek po nátlaku z internetu a médií zvažoval rezignaci

 
„Ano, uvažoval,“ tak odpověděl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) na otázku, zda přemýšlel nad rezignací poté, co ho novináři nachytali na setkání s lobbistou Martinem Nejedlým. Rozhovor poskytl dnešnímu deníku Právo.
09.09.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků) , Martin Blažek (64 článků)

Kvůli hnojometu po schůzce s Nejedlým prý Blažek zvažoval rezignaci

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) uvažoval kvůli svému setkání s poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým o rezignaci. Připustil to v rozhovoru pro dnešní  Právo .
09.09.2023 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (384 článků) , Miloš Zeman (27964 článků) , Pavel Blažek (808 článků)

Ministerstvo spravedlnosti: Záležitosti služebního poměru příslušníků přecházejících mezi sbory

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek podal kompetenční žalobu. Důvodem podání kompetenční žaloby je fakt, že ze zákona nevyplývá, kdo má kompetenci rozhodovat o záležitostech služebního poměru v případech, kdy příslušníci bezpečnostních složek přecházejí mezi sbory. Žalobu posoudí zvláštní kompetenční senát při Nejvyšším správním soudu. Nejedná se o spor mezi resorty spravedlnosti a vnitra, otázku jsme před podáním žaloby s Ministerstvem vnitra probírali.
08.09.2023 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků)

Šlachta o Ukrajincích a organizovaném zločinu. „Rakušan sám přiznal, že nikdo neshromažďuje informace“

 
Předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta tvrdí, že ve vládě vůbec nerozhoduje premiér Petr Fiala, ale ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle Šlachty je to zřejmé z toho, že Fiala Blažka kvůli jeho kauzám neodvolal. „Je jasné, že Fiala Blažka odvolat nemůže. Zato Blažek může odvolat premiéra Fialu, ta nadřízenost a podřízenost je naprosto jasná,“ prohlásil Šlachta. Rýpl si také do ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), že nesbírá data o ukrajinských uprchlících, což nahrává vzniku organizovaných zločineckých skupin.
08.09.2023 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5707 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Pavel: Na Hradě jsme vyprali závěsy. Byly od kouře

 
„To setkání mi přišlo velice nedůvěryhodné. Respektive to jeho zdůvodnění. Myslím si, že si to musí vyhodnotit především premiér,“ řekl v rozhovoru pro MF Dnes prezident Petr Pavel k setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s lobbistou Martinem Nejedlým. A jak dopadla očista Hradu? „Musely se vyprat závěsy,“ podotkl prezident.
06.09.2023 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Martin Blažek (64 článků)

Ministr Blažek chce mít jasno: Podal kompetenční žalobu na vnitro

 
Vyjasnění zákona o služebním poměru v případech, kdy příslušníci bezpečnostních složek přecházejí mezi jednotlivými bezpečnostními sbory, má přinést kompetenční žaloba ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) na ministerstvo vnitra vedené Vítem Rakušanem (STAN). Nesoulad ve výkladu zákona mezi ministerstvy se týká rozhodovací pravomoci o nárocích příslušníka za dobu jeho služby u původního sboru, které nemají žádnou souvislost s výkonem služby u nového sboru, sdělil ČTK mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška. Žalobu, o jejímž podání dnes informoval server  Česká justice , posoudí zvláštní kompetenční senát při Nejvyšším správním soudu (NSS).
06.09.2023 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků)

Chvilkaři a Blažek: „Debata probíhala způsoby, které jsou adekvátní pro debatu.“

 
Spolek Milion chvilek se setkal s negativní odezvou, že nenechal ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) promluvit na demonstraci za jeho odvolání. Za tímto postojem si ale stále stojí, uvedla v rozhovoru pro Český rozhlas politická analytička Milionu chvilek Mariana Novotná Nachtigallová.
01.09.2023 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků)

Vlastimil Podracký: Ministr Pavel Blažek v hospodě

 
Stala se neobyčejně závažná věc, podle mnohých znaků dokonce světového významu: ministr Blažek se setkal v restauraci s Martinem Nejedlým, někdejším poradcem prezidenta Zemana.
29.08.2023 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků) , Martin Zeman (384 článků) , Martin Blažek (64 článků)

Nemají vzdělání ani paměť, ale zatleskají všemu, co jim „pan prezident“ řekne. Ondřej Dostál natvrdo o morálních majácích

 
Souhlasit s kádrováním lidí jenom proto, s kým se setkávají, to je zvlášť pokrytecké, ministři a strany se chovají legračně, komentuje kauzu ministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS právník Ondřej Dostál. Jako pokrytectví označil i projev prezidenta Petra Pavla k 55. výročí začátku okupace. „Projev pana prezidenta byl nepochybně pokrytectvím, které je rakovinou České republiky,“ dodal právník.
28.08.2023 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Dostál (30 článků)

Chvilkaři spustili novou akci proti Blažkovi. Hrozí se i Fialovi. Ale přišel výprask

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii se opětovně pustil do ministra spravedlnosti Pavla Blažka a začal sbírat podpisy lidí, požadujících, aby jej premiér Petr Fiala (oba ODS) odvolal z ministerské funkce. „Pane Fialo, odvolejte ministra Blažka. Anebo to zabalte s ním,“ zaznívá ve vzkazu aktivistů. „Parodie na demokracii,“ vrací se však spolku v reakcích. Odvrací se od něj i jeho bývalí podporovatelé.
27.08.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5707 článků) , Pavel Blažek (808 článků)

Blažek, chvilkaři. Někdo potřeboval kauzu. Tušení, co přijde. Pozorovatel ukazuje dovnitř ODS

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Připomenutí 55. výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy na území tehdejšího Československa bylo dominantní událostí tohoto týdne. Prezident Petr Pavel v projevu před Českým rozhlasem prohlásil, že bychom měli projevovat úctu lidem, kteří si i po roce 68 stáli za svým, což lze brát jako vrchol farizejství. Sledována byla i kauza setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s Martinem Nejedlým. Petr Žantovský v té souvislosti zmiňuje kontakty Václava Havla se Zdeňkem Bakalou a Mariánem Čalfou. „To, že se někdo dal do spolku s Čalfou, znamená, že neměl žádné skrupule,“ hodnotí mediální analytik.
26.08.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6425 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Václav Český (624 článků) , Martin Havel (162 článků) , Martin Blažek (64 článků)

Dvojka, co naháněla Blažka po taverně: Vždycky napíšou blbost a pak se to zpětně přepisuje. Xaver s Macinkou vzpomínali

 
Luboš Xaver Veselý a spolupracovník Václava Klause Petr Macinka se setkali v pořadu Podtrženo, sečteno na XTV.cz. A témata? Zatčení exprezidenta USA Donalda Trumpa, ale samozřejmě, že i setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s lobbistou Martinem Nejedlým. A nechybělo ani okomentování skutečnosti, že se prezidenta Petr Pavel objevil na trutnovském hudebním festivalu.
25.08.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Donald Trump (6019 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Luboš Veselý (675 článků) , Martin Blažek (64 článků)

Průšvih koalice podle novináře: Měli jen antibabiše a nějaká hesla. A shodou okolností se dostali do vlády...

 
Komentátoři Petr Kolář a Martin Schmarcz se ve vysílání CNN Prima News věnovali konsolidačnímu balíčku, ale také setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s lobbistou Martinem Nejedlým. Lidé chtějí čisté, ale trochu pokrytecké politiky, zaznělo mimo jiné z úst Martina Schmarcze.
25.08.2023 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (710 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Martin Blažek (64 článků)

Jindřich Karel: K rukám ministra spravedlnosti JUDr. Pavla Blažka, Ph.D.

 
Pane ministře, znovu vykonáváte funkci ministra spravedlnosti. Znovu se podílíte na úpadku české justice, která již dávno ”našla svoje dno”, a která zároveň klesá ještě hlouběji.
25.08.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »