Články k osobnosti

Pavel Bém

  politik, lékař, poslanec, primátor města prahy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Bém »
 

Prožrali to za pitomosti. Bém vytáhl zlé info o Hřibově Praze

 
Bývalý pražský primátor a první místopředseda ODS Pavel Bém poskytl velký rozhovor webu PrahaIn.cz. Kromě událostí v metropoli, kde podle něj současné Hřibovo vedení rozhazuje peníze za nesmysly, aniž by cokoliv nového vybudovalo, se jako lékař, protidrogový expert i někdejší pravicový politik zamyslel i nad současnou covidovou pandemií.
18.01.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)

Bárta se raduje, soud osvobodil exšéfa „véček“ v kauze odposlechů Béma a „Mazánka“ Janouška

 
Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) a bývalého ministra Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Dnešní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.
30.11.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Vít Bárta (2859 článků) , Pavel Roman (341 článků) , Jan Bárta (19 článků)

Chřipka je horší než covid. Roušky? Škodí. Pavel Bém se nebál

 
O tom, co covid-19 dělá s psychickým zdravím, hovořil nedávno na XTV psychiatr a bývalý primátor Prahy Pavel Bém. Epidemie prý vytváří „stav, kdy lidé se nechovají normálně. Nechovají se zdravě, tak strašně se bojí o své zdraví.“ A není ani velkým fanouškem nošení roušek. „Jestli si někdo myslí, že nošení roušek tu naši imunitu podporuje, tak to tedy vůbec ne,“ řekl. „Jsou stavěni očkovaní proti neočkovaným, promoření proti nepromořeným, výsledkem toho je růst té sociální paniky, psychózy. Výsledkem toho je nezdraví společnosti. Covid s tím zamíchal hrozně,“ stěžoval si.
24.11.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)

Odposlechy s Mazánkem a Kolibříkem jsou zfalšované, vzkázal Bém soudu

 
Někdejší pražský primátor Pavel Bém vzkázal soudu, že v médiích zveřejněné odposlechy s Mazánkem a Kolibříkem jsou falzifikát a vznikly s cílem ho poškodit.
27.08.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)

„Uměle vytvořená realita,“ tvrdí Bém o odposleších s „Mazánkem“. Jak se »výmysl« dostal k exministrovi?

 
Jako falzifikát a uměle vykonstruovanou realitu označil někdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) odposlechy hovorů s lobbistou Romanem Janouškem, kde zazněly populární výrazy jako „Kolibřík“ nebo „Mazánek“. Soud řeší případ jejich úniku z BIS, ze kterého je obžalován bývalý zpravodajec Jan P. Předat je měl bývalému ministrovi Vítu Bártovi (VV), který tehdy šéfoval bezpečnostní agentuře ABL. Bém k soudu nedorazil, ale četla se jeho výpověď, ve které tvrdí, že slyšel o tom, že zveřejnění odposlechů rozhodně nebyla náhoda a že kauza jeho život velmi poškodila.
27.08.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Vít Bárta (2859 článků) , Pavel Roman (341 článků) , Jan Bárta (159 článků) , Jan Bárta (19 článků) , Jan Bárta (3 články)

Bývalý zpravodajec popřel vinu v kauze vynesení odposlechů Janouška a Béma

 
Bývalý zpravodajec Bezpečnostní informační služby Jan Petržílek dnes u soudu popřel vinu ohledně vynesení odposlechů lobbisty Romana Janouška a někdejšího pražského primátora Pavla Béma.
23.08.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Pavel Roman (341 článků)

Únik odposlechů s „Mazánkem“ a „Kolibříkem“ řeší soud. Žádá si i exministra Bártu, který je poslouchal

 
Městský soud v Praze začal projednávat kauzu úniku odposlechů bývalého primátora Pavla Béma (ODS) a lobbisty Romana Janouška. Záznamy měl předat bývalý příslušník BIS Vítu Bártovi, který tehdy řídil bezpečnostní agenturu ABL a později se stal také ministrem dopravy za Věci veřejné ve vládě Petra Nečase (ODS). Soudní líčení se nakonec až do čtvrtka koná bez účasti veřejnosti, o čemž soud předem neinformoval. Oba muži již dříve vinu odmítli, hrozí jim každopádně až 8 let vězení.
23.08.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Petr Nečas (9391 článků) , Vít Bárta (2859 článků) , Pavel Nečas (465 článků) , Pavel Roman (341 článků)

Hřib opět vytáhl proti autům a opřel se o Béma. Tvrdě narazil

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) opět uhodil na řidiče automobilů i na pražské občanské demokraty, přičemž zaznělo, že právě ODS měla v plánu zavést v Praze mýto, o kterém se nyní na magistrátu čile hovoří. Přestože občanští demokraté od plánu ustoupili, Hřib připomenul slova svého předchůdce Pavla Béma z roku 2006, kdy se Bém vyjadřoval k mýtu a motoristům. Přišel ale tvrdý náraz. „Počítá se úplně stejně názor Ivana Bartoše před deseti lety na EU a NATO?“ zaznělo v reakci. Hřib raději mlčí.
10.07.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Pavel Bartoš (48 článků)

Oslava narozenin Václava Klause: Stovka VIP hostů, bizarní tanec i neúnosné vedro

 
Bývalá hlava státu Václav Klaus (80) se dnes 19. června dožívá zásadního životního jubilea. Velkolepou oslavu se rozhodl uspořádat v Jižních zahradách Pražského hradu, kam mu přišlo popřát několik stovek hostů. Mezi nimi nechyběly osobnosti jako bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný, pražský arcibiskup Dominik Duka nebo bývalý primátor Prahy Pavel Bém. 
19.06.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Václav Klaus (10776 článků) , Pavel Bém (854 článků) , Dominik Duka (1136 článků)

Pavel Bém naložil Praze: „Prožerou“ Blanku. Každý rok! Ale on už se zajímat nemusí

 
Pavel Bém je rád, že už v politice být nemusí. Jak prozradil na CNN Prima News, doba charismatických osobností v politice skončila. A je rád, že se podařilo dokončit tunel Blanka, který tehdy mnozí kritizovali, že je moc drahý. Ale nyní se mnohem víc „prožere“ na běžných výdajích, uvedl. „Každý rok 30 miliard navíc, to znamená každý rok jeden tunel Blanka navíc,“ říká bývalý primátor.
08.05.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)

To je dárek, pane Fialo. Pavel Bém zhodnotil, jak dobře to děláte

 
U příležitosti výročí 30 let ODS si Luboš Xaver Veselý pozval jednu z jejích slavných osobností, lékaře a bývalého primátora Pavla Béma. Ten zkritizoval spojování do koalice SPOLU. Nechápe, proč ODS zachraňuje své konkurenty, kteří mají „hoňku“, protože jsou na hranici volitelnosti. Současný magistrát primátora Hřiba odsoudil za to, že „jenom žvaní“. A covid? Ochrana všech byla chyba, říká. „Co se stane asi důchodci, seniorovi, když je zavřen, izolován od okolního světa? Prostě umře a umře v žalu,“ říká s tím, že chráněna měla být ohrožená skupina, ale jinak.
22.04.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Luboš Veselý (634 článků) , Pavel Fiala (198 článků)

Pavel Bém: ODS takhle nemá šanci

 
Bývalý pražský primátor, někdejší vlivný člen ODS a lékař Pavel Bém se rozjel v rozhovoru pro CNN Prima News. Jeho domovská ODS? „Chybí lídr a všichni to vědí. Mlčet by bylo slabošství.“ Návrat prezidenta Klause zpět do politiky by Bém uvítal. Rouška je prý fenomenální škoda na zdraví občanů a pravděpodobně do budoucna zhorší psychické zdraví. Piráti jsou dle Béma jen žvanící papaláši. Správu Prahy považuje za zločin. Co konkrétně? Jde o desítky miliard. A řekl také jasně, jak to bylo s Janouškem.
05.04.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)

Pavel Bém: Čipy ve vakcínách? Nejsou potřeba. Probíhá loupež. Pravda o očkování

 
Budou dlouhodobě fungovat vakcíny proti covidu? A co konspirační teorie o čipování? Se svými závěry přichází lékař a exprimátor Prahy Pavel Bém v nové knize Institutu Václava Klause. Podle Béma jsme nonstop bombardováni různými čísly a chybně interpretovanými závěry. „To, v co se proměnila virtuální hra čísel v příběhu pandemie viru SARS-CoV-2, považuji za tragický omyl a za ‚loupež‘ na kredibilitě současné vědy i úrovni našeho poznání. Sdělovací prostředky a sociální sítě podporovány politickými elitami a nomenklaturními epidemiology rozpoutali surrealistické ‚reality show‘,“ uvádí Bém.
22.02.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Pavel Bém (854 článků)

Soud zprostil Víta Bártu obvinění v kauze odposlechů BIS

 
Po téměř sedmi letech došlo ke zproštění Víta Bárty od obžaloby. Tomu bylo kladeno za vinu, že měl vynést odposlechy bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Městský soud v Praze řízení zastavil a konstatoval, že nebylo prokázáno, že by Bárta skutek spáchal. Exministr dopravy byl obžalován spolu s bývalým policejním důstojníkem Janem Petržílkem za ohrožení utajované informace, respektive za zneužití pravomoci v případě Petržílka. Ten byl obžaloby také zproštěn.
10.12.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Vít Bárta (2859 článků) , Pavel Roman (341 článků) , Jan Bárta (19 článků) , Tomu Tomu (308 článků)

Ať tady mluvíme německy, řekl umělec David Černý. A vynadal do pohlavních údů

 
Známý umělec David Černý dal před časem rozhovor v pořadu Real Talk. Rozhovor vznikl těsně po výročí 100 let od vzniku Československa. Černý prý rozhodně nic neslavil. Prý bylo možná lepší, kdybychom tady mluvili německy. Cítí se spíš Evropanem. Peníze mu šly od Bakaly i Babiše. A Pavel Bém. To je natřikrát čurák.
19.10.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , David Černý (303 článků) , Pavel Černý (130 článků) , Pavel Černý (130 článků)

Krasomluvci nám budou k ničemu! Tošenovský vzpomíná na tvrdou politiku s Klausem a Zemanem

 
ROZHOVOR Je to dvacet let, co vznikly kraje, a posléze jejich Asociace. První „šéf hejtmanů“ Evžen Tošenovský k výročí pro ParlamentníListy.cz vzpomíná, jak jej zvolili proto, že z Ostravy nestihl přijet do Prahy, i na jednání s Milošem Zemanem jako předsedou vlády. A také na to, jak mu pomohl Pavel Bém.
02.10.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Miloš Zeman (27384 článků) , Evžen Tošenovský (124 článků)

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

 
Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta jsou nyní zahrádky místních podniků. Podle náměstka pro dopravu a A2larmu se jedná o posun do 21. století. Podle mnoha komunálních politiků a jiných osobností se jedná o pirátskou zvůli a neschopnost. Zazněly ironické pochvaly, sprostá slova i vzpomínky na Pavla Béma. A také perličky z jednání zastupitelstva. „Nájemce jedné ze čtyř provozoven, (kterým by uzavřením vznikl zadarmo unikátní prostor pro zahrádky) zkoprnělým zastupitelům sdělil, ať se moc nevybavujou a koukaj nábřeží uzavřít, protože on už si nakoupil stolky a židličky,“ informoval člen pražské ODS.
25.05.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)

Xaver řešil ricin a Pavla Novotného. To netušil, že jeho host obě věci spojí. A primátor Hřib ať raději nečte

 
Agent s ricinem, start CNN Prima, Piráti a Pražský okruh, taková byla například témata pořadu Podtrženo sečteno na XTV. Petr Holec v něm konstatoval, že když bývalou pracovnici ČT utřel i exministr Tvrdík, tak že to už je co říct. A dělal si legraci, že do Respektu 'muže s ricinem' zatelefonoval Pavel Novotný, který se teď musí smát. Piráty označil za bonzáky a primátora Hřiba se ptal, kde je Pražský okruh. A Xaver měl na dopravu v Praze řešení. „Pavla Béma na jedno volební období posadit do křesla," pravil.
11.05.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků) , Pavel Novotný (1211 článků) , Petr Novotný (396 článků) , Petr Prima (64 článků) , Petr Novotný (135 článků) , Petr Pavel (946 článků)

Lékař a bývalý primátor Bém promlouvá, co zažívá jako nakažený koronavirem. A má strach, abychom se nakonec nevrátili do časů minulého režimu

 
ROZHOVOR Žijeme v době ohrožení koronavirem, ale co bude po ní? Totalita anebo chudoba? O tom jsme se bavili, samozřejmě bezpečně přes sítě mobilních operátorů, s jednou z nejznámějších českých osobností, infikovanou nemoci covid-19. S lékařem, psychiatrem, jenž se velkou část života stará o lidi s narušenou imunitou. Mezitím byl poslancem a pražským primátorem. Hovořili jsme s Pavlem Bémem. Působí na Klinice adiktologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze; nyní je v domácí karanténě.
05.04.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)

Nechtěli na něj plýtvat testem, a přece... Pavel Bém má koronavirus

 
Někdejší primátor Prahy za ODS Pavel Bém prochází nemocí COVID-19. Je z toho prý zaskočený. Když chtěl, aby mu udělali testy na stanovištích v Praze, odmítli ho, že nemá příznaky, tak ho testovat nebudou. Našel si tedy jinou cestu...
03.04.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »