Články k osobnosti

Pavel Bém

  politik, lékař, poslanec, primátor města prahy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Bém »
 

Hřib opět vytáhl proti autům a opřel se o Béma. Tvrdě narazil

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) opět uhodil na řidiče automobilů i na pražské občanské demokraty, přičemž zaznělo, že právě ODS měla v plánu zavést v Praze mýto, o kterém se nyní na magistrátu čile hovoří. Přestože občanští demokraté od plánu ustoupili, Hřib připomenul slova svého předchůdce Pavla Béma z roku 2006, kdy se Bém vyjadřoval k mýtu a motoristům. Přišel ale tvrdý náraz. „Počítá se úplně stejně názor Ivana Bartoše před deseti lety na EU a NATO?“ zaznělo v reakci. Hřib raději mlčí.
10.07.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Pavel Bartoš (47 článků)

Oslava narozenin Václava Klause: Stovka VIP hostů, bizarní tanec i neúnosné vedro

 
Bývalá hlava státu Václav Klaus (80) se dnes 19. června dožívá zásadního životního jubilea. Velkolepou oslavu se rozhodl uspořádat v Jižních zahradách Pražského hradu, kam mu přišlo popřát několik stovek hostů. Mezi nimi nechyběly osobnosti jako bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný, pražský arcibiskup Dominik Duka nebo bývalý primátor Prahy Pavel Bém. 
19.06.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (174 článků) , Václav Klaus (10504 článků) , Pavel Bém (847 článků) , Dominik Duka (1095 článků)

Pavel Bém naložil Praze: „Prožerou“ Blanku. Každý rok! Ale on už se zajímat nemusí

 
Pavel Bém je rád, že už v politice být nemusí. Jak prozradil na CNN Prima News, doba charismatických osobností v politice skončila. A je rád, že se podařilo dokončit tunel Blanka, který tehdy mnozí kritizovali, že je moc drahý. Ale nyní se mnohem víc „prožere“ na běžných výdajích, uvedl. „Každý rok 30 miliard navíc, to znamená každý rok jeden tunel Blanka navíc,“ říká bývalý primátor.
08.05.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků)

To je dárek, pane Fialo. Pavel Bém zhodnotil, jak dobře to děláte

 
U příležitosti výročí 30 let ODS si Luboš Xaver Veselý pozval jednu z jejích slavných osobností, lékaře a bývalého primátora Pavla Béma. Ten zkritizoval spojování do koalice SPOLU. Nechápe, proč ODS zachraňuje své konkurenty, kteří mají „hoňku“, protože jsou na hranici volitelnosti. Současný magistrát primátora Hřiba odsoudil za to, že „jenom žvaní“. A covid? Ochrana všech byla chyba, říká. „Co se stane asi důchodci, seniorovi, když je zavřen, izolován od okolního světa? Prostě umře a umře v žalu,“ říká s tím, že chráněna měla být ohrožená skupina, ale jinak.
22.04.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Luboš Veselý (580 článků) , Pavel Fiala (158 článků)

Pavel Bém: ODS takhle nemá šanci

 
Bývalý pražský primátor, někdejší vlivný člen ODS a lékař Pavel Bém se rozjel v rozhovoru pro CNN Prima News. Jeho domovská ODS? „Chybí lídr a všichni to vědí. Mlčet by bylo slabošství.“ Návrat prezidenta Klause zpět do politiky by Bém uvítal. Rouška je prý fenomenální škoda na zdraví občanů a pravděpodobně do budoucna zhorší psychické zdraví. Piráti jsou dle Béma jen žvanící papaláši. Správu Prahy považuje za zločin. Co konkrétně? Jde o desítky miliard. A řekl také jasně, jak to bylo s Janouškem.
05.04.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků)

Pavel Bém: Čipy ve vakcínách? Nejsou potřeba. Probíhá loupež. Pravda o očkování

 
Budou dlouhodobě fungovat vakcíny proti covidu? A co konspirační teorie o čipování? Se svými závěry přichází lékař a exprimátor Prahy Pavel Bém v nové knize Institutu Václava Klause. Podle Béma jsme nonstop bombardováni různými čísly a chybně interpretovanými závěry. „To, v co se proměnila virtuální hra čísel v příběhu pandemie viru SARS-CoV-2, považuji za tragický omyl a za ‚loupež‘ na kredibilitě současné vědy i úrovni našeho poznání. Sdělovací prostředky a sociální sítě podporovány politickými elitami a nomenklaturními epidemiology rozpoutali surrealistické ‚reality show‘,“ uvádí Bém.
22.02.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10504 článků) , Pavel Bém (847 článků)

Soud zprostil Víta Bártu obvinění v kauze odposlechů BIS

 
Po téměř sedmi letech došlo ke zproštění Víta Bárty od obžaloby. Tomu bylo kladeno za vinu, že měl vynést odposlechy bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Městský soud v Praze řízení zastavil a konstatoval, že nebylo prokázáno, že by Bárta skutek spáchal. Exministr dopravy byl obžalován spolu s bývalým policejním důstojníkem Janem Petržílkem za ohrožení utajované informace, respektive za zneužití pravomoci v případě Petržílka. Ten byl obžaloby také zproštěn.
10.12.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Vít Bárta (2850 článků) , Pavel Roman (333 článků) , Jan Bárta (12 článků) , Tomu Tomu (224 článků)

Ať tady mluvíme německy, řekl umělec David Černý. A vynadal do pohlavních údů

 
Známý umělec David Černý dal před časem rozhovor v pořadu Real Talk. Rozhovor vznikl těsně po výročí 100 let od vzniku Československa. Černý prý rozhodně nic neslavil. Prý bylo možná lepší, kdybychom tady mluvili německy. Cítí se spíš Evropanem. Peníze mu šly od Bakaly i Babiše. A Pavel Bém. To je natřikrát čurák.
19.10.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , David Černý (297 článků) , Pavel Černý (106 článků) , Pavel Černý (106 článků)

Krasomluvci nám budou k ničemu! Tošenovský vzpomíná na tvrdou politiku s Klausem a Zemanem

 
ROZHOVOR Je to dvacet let, co vznikly kraje, a posléze jejich Asociace. První „šéf hejtmanů“ Evžen Tošenovský k výročí pro ParlamentníListy.cz vzpomíná, jak jej zvolili proto, že z Ostravy nestihl přijet do Prahy, i na jednání s Milošem Zemanem jako předsedou vlády. A také na to, jak mu pomohl Pavel Bém.
02.10.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Miloš Zeman (25775 článků) , Evžen Tošenovský (124 článků)

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

 
Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta jsou nyní zahrádky místních podniků. Podle náměstka pro dopravu a A2larmu se jedná o posun do 21. století. Podle mnoha komunálních politiků a jiných osobností se jedná o pirátskou zvůli a neschopnost. Zazněly ironické pochvaly, sprostá slova i vzpomínky na Pavla Béma. A také perličky z jednání zastupitelstva. „Nájemce jedné ze čtyř provozoven, (kterým by uzavřením vznikl zadarmo unikátní prostor pro zahrádky) zkoprnělým zastupitelům sdělil, ať se moc nevybavujou a koukaj nábřeží uzavřít, protože on už si nakoupil stolky a židličky,“ informoval člen pražské ODS.
25.05.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků)

Xaver řešil ricin a Pavla Novotného. To netušil, že jeho host obě věci spojí. A primátor Hřib ať raději nečte

 
Agent s ricinem, start CNN Prima, Piráti a Pražský okruh, taková byla například témata pořadu Podtrženo sečteno na XTV. Petr Holec v něm konstatoval, že když bývalou pracovnici ČT utřel i exministr Tvrdík, tak že to už je co říct. A dělal si legraci, že do Respektu 'muže s ricinem' zatelefonoval Pavel Novotný, který se teď musí smát. Piráty označil za bonzáky a primátora Hřiba se ptal, kde je Pražský okruh. A Xaver měl na dopravu v Praze řešení. „Pavla Béma na jedno volební období posadit do křesla," pravil.
11.05.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Pavel Novotný (1138 článků) , Petr Novotný (391 článků) , Petr Prima (50 článků) , Petr Novotný (132 článků) , Petr Pavel (791 článků)

Lékař a bývalý primátor Bém promlouvá, co zažívá jako nakažený koronavirem. A má strach, abychom se nakonec nevrátili do časů minulého režimu

 
ROZHOVOR Žijeme v době ohrožení koronavirem, ale co bude po ní? Totalita anebo chudoba? O tom jsme se bavili, samozřejmě bezpečně přes sítě mobilních operátorů, s jednou z nejznámějších českých osobností, infikovanou nemoci covid-19. S lékařem, psychiatrem, jenž se velkou část života stará o lidi s narušenou imunitou. Mezitím byl poslancem a pražským primátorem. Hovořili jsme s Pavlem Bémem. Působí na Klinice adiktologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze; nyní je v domácí karanténě.
05.04.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků)

Nechtěli na něj plýtvat testem, a přece... Pavel Bém má koronavirus

 
Někdejší primátor Prahy za ODS Pavel Bém prochází nemocí COVID-19. Je z toho prý zaskočený. Když chtěl, aby mu udělali testy na stanovištích v Praze, odmítli ho, že nemá příznaky, tak ho testovat nebudou. Našel si tedy jinou cestu...
03.04.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků)

Exprimátor Bém se nakazil koronavirem

 
Psychiatr a bývalý pražský primátor Pavel Bém byl minulý týden pozitivně testován na nový koronavirus. Žádné příznaky nemoci Covid-19 nepociťuje a je v domácí karanténě, do které muselo i několik zdravotníků, se kterými přišel do styku. Bém, který působí na Klinice adiktologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, to potvrdil pátečním Hospodářským novinám (HN).
03.04.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků)

Koronavirus má i pražský exprimátor a lékař Pavel Bém: Přijel z Kanady, kolegové museli do karantény

 
Koronavirus se nevyhnul ani řadě politiků. Nemocí COVID-19 se nakazil pražský exprimátor a psychiatr Pavel Bém. Pozitivně testován byl minulý týden. Žádné příznaky nemoci nepociťuje a je v domácí karanténě, do které muselo i několik zdravotníků, se kterými přišel do styku. Bém, který působí na Klinice adiktologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, to potvrdil dnešním Hospodářským novinám (HN).
03.04.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků)

Praha platí za Hřibovy poradce půl milionu. Nejvíc v historii

 
Poradci pirátského primátora Zdeňka Hřiba stojí Prahu měsíčně v průměru kolem půl milionu korun. Je to dvakrát až třikrát víc, než kolik byly magistrátní náklady na týmy jeho předchůdců, ať už to byl Pavel Bém, Bohuslav Svoboda (oba ODS), Tomáš Hudeček (TOP 09), nebo Adriana Krnáčová (ANO).
21.11.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Bohuslav Svoboda (737 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků) , Adriana Krnáčová (790 článků) , Pavel Svoboda (438 článků) , Pavel Svoboda (437 článků) , Pavel Svoboda (438 článků) , Pavel Svoboda (438 článků) , Pavel Svoboda (24 článků) , Pavel Svoboda (24 článků)

Mazánek a Kolibřík, vzpomínáte? Vít Bárta za odposlechy Béma s Janouškem půjde k soudu

 
Státní zástupce podal obžalobu na exministra Víta Bártu a bývalého důstojníka BIS Jana Petržílka. Viní je z úniku odposlechů lobbisty Romana Janouška a exprimátora Prahy Pavla Béma.
14.11.2019 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Vít Bárta (2850 článků) , Pavel Roman (333 článků) , Jan Bárta (12 článků)

Žalobce žene exministra Bártu k soudu. Za odposlechy „Mazánka“ a „Kolibříka“

 
Státní zástupce podal obžalobu v kauze vynesení odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Na posun v případu dnes upozornila Česká televize. V případu čelí od roku 2013 stíhání někdejší šéf Věcí veřejných a exministr dopravy Vít Bárta společně s policistou Janem Petržílkem.
14.11.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Vít Bárta (2850 článků) , Pavel Roman (333 článků) , Jan Bárta (12 článků)

Klaus křtil novou knihu s „věrnými“ i Bémem. A přidal „sametové“ varování

 
Bývalý prezident Václav Klaus rozšířil své portfolio čítající více než tři desítky knih a publikací a pět dní před výročím sametové revoluce pokřtil nejnovější knihu Třicet let cesty ke svobodě. Ale i zpět. Knížku napsal „narychlo“ letos v létě. Na křtu se objevili jeho nejbližší „letití spojenci“, bývalý kancléř Jiří Weigl, Ladislav Jakl, mezi pozvanými byl i někdejší pražský primátor Pavel Bém.
12.11.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10504 článků) , Pavel Bém (847 článků)

„Patlal a učedník.“ Bém sepsul nového primátora Hřiba. Vzkaz mají i Krnáčová a Svoboda

 
Za necelý měsíc bude ustavující zastupitelstvo hlavního města. Praze povládne seskupení několika stran v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem za Piráty. Odcházející primátorka Adriana Krnáčová (ANO) mu přeje hodně štěstí. Bývalý primátor Pavel Bém (ODS) se obává, že Hřib povede město za zády s aktivisty, což je podle něj zločin.
29.10.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Adriana Krnáčová (790 článků) , Pavel Svoboda (438 článků) , Pavel Svoboda (437 článků) , Pavel Svoboda (438 článků) , Pavel Svoboda (438 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »