Články k osobnosti

Pavel Bělobrádek

  politik, předseda KDU-ČSL, místopředseda vlády pro vědu a výzkum

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Bělobrádek »
 

Bělobrádek by bral ministerstvo. Hladík: Nejdelší dny mého života

 
Petr Hladík dal najevo, že po návštěvě policie u něj v magistrátní kanceláři toho má na srdci opravdu hodně. Prý prožil dva nejdelší dny svého života. Z opozičního hnutí ANO už zaznívá otázka, zda bude vládní pětikoalice měřit stejným metrem, nebo zda se bude na Hladíka dívat jinak než na Kláru Dostálovou. A v této situaci se hlásí o slovo i o místo bývalý předseda lidovců Pavel Bělobrádek.
20.10.2022 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Petr Pavel (2642 článků)

Nejsme jen Češi a Němci, jsme Evropané, řekl Bělobrádek na sudetském srazu

 
Nejsme jen Češi a Němci, jsme Evropané s rozdílnými kořeny, ale společnými plody. Dnes to na sudetoněmeckém sjezdu v bavorském Hofu prohlásil český poslanec a někdejší vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Sudetské Němce v projevu ujistil, že Česko chce nadále intenzivně spolupracovat s Německem a že Praha ve vztahu k Německu a sudetským Němcům přes všechna vzájemná příkoří hledí do budoucnosti.
05.06.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Hamáčkova manželka Kloudová (39) má nový „flek“. Uprosil ji Bělobrádek

 
Manželka exministra vnitra Jana Hamáčka (43, ČSSD), Gabriela Kloudová (39) nakonec našla práci ve Sněmovně. Pod svá křídla si ji vzal coby asistentku exšéf lidovců Pavel Bělobrádek (45).
22.01.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Zajímavá jména mezi poslaneckými asistenty. Třeba obě ženy Jana Hamáčka...

 
Ačkoli Jan Hamáček již není ani poslancem, ani ministrem vnitra, ani předsedou ČSSD, obě jeho ženy, exmanželka i stávající choť, nadále zůstávají ve Sněmovně. Exmanželka Kamila dělá asistentku poslankyni ANO Janě Pastuchové a jeho stávající manželka Gabriela Kloudová spolupracuje s lidoveckým poslancem Pavlem Bělobrádkem. Ve Sněmovně se oklikou udržely i další známé tváře.
21.01.2022 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Bělobrádkova komise: BIS neporušila zákon, Zeman nemůže požadovat, co jej napadne

 
Ve čtvrtek zasedala sněmovní komise pro kontrolu BIS, která podle slov jejího předsedy Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) konstatovala, že BIS postupovala v rámci úkolů prezidenta republiky v souladu se zákonem. Na stole totiž měla stížnost hlavy státu, který si stěžoval, že mu Michal Koudelka neodpověděl na dotaz ohledně odposlechů jeho spolupracovníků.
23.09.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Poslanci odmítli Zemanovu stížnost: Prezident nemá co úkolovat BIS

 
Bezpečnostní informační služba postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně úkolů od prezidenta Miloše Zemana v souladu se zákonem. Po čtvrtečním jednání komise to řekl novinářům její předseda Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
23.09.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Lhal snad Zeman? naznačoval Jakub Železný. A začalo se to sypat

 
Mezi prezidentem Zemanem a BIS dál zuří otevřená válka, do které byl zatažen premiér Andrej Babiš (ANO) s poslanci stálé Komise pro kontrolu BIS. Z hradní kanceláře zaznívá, že šéf BIS plukovník Michal Koudelka tajnou službu zneužívá a nechává odposlouchávat okolí prezidenta. Předseda zmíněné komise Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) označil spor Hradu a BIS za nešťastný. A pak si vzal slovo bezpečnostní analytik a bývalý zpravodajec, který se BIS rázně zastal.
27.08.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Jakub Železný (226 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Dojemná slova Bělobrádka o zesnulém otci: Bylo to náhlé, zemřel ve spánku. Slavii znal nazpaměť

 
Někdejší šéf KDU-ČSL a poslanec Pavel Bělobrádek se dnes naposledy rozloučí se svým otcem. Celoživotní slávista Josef Bělobrádek (†79) zemřel v neděli ve spánku. Otec tří synů podle politika prodělal v minulosti také covid-19 a prodělal také řadu operací kvůli podlomenému zdraví. „Po zádušní mši svaté, bude převezen k tichému zpopelnění,“ uvádí rodina na parte. Po svém otci Pavel Bělobrádek vystudoval veterinu. O smrti svého otce promluvil někdejší místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace premiéra Bohuslava Sobotky pro Blesk Zprávy.
27.08.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků)

BIS může odposlouchávat každého, i mě, naznačil Bělobrádek. Koudelka prý nepochybil

 
Zákon BIS dovoluje odposlouchávat kohokoli. Pokud to povolí předseda Nejvyššího soudu v Praze. Právě jemu se BIS zodpovídá, pokud žádá o povolení odposlechu. Novinářům to připomněl předseda sněmovní Komise pro kontrolu BIS Pavel Bělobrádek. Nejvyšší ústavní činitele BIS neodposlouchávala. Tedy ani prezidenta Miloše Zemana.
26.08.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Velký smutek v rodině bývalého šéfa lidovců: Bělobrádkovi zemřel tatínek

 
Poslanec a bývalý šéf lidovců Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se nyní vyrovnává se smutnou zprávou. Zemřel totiž jeho milovaný otec Josef Bělobrádek. Informaci, kterou sdílel fotbalový klub Slavia na svém facebooku, Blesk Zprávám potvrdila i mluvčí strany.
23.08.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Zemanovy odposlechy z BIS: Mynář promluvil pro Blesk o schůzce s Babišem

 
Prezident Miloš Zeman opět rozvířil vody české politické scény. V nedělním rozhovoru pro Blesk S prezidentem v Lánech uvedl, že šéf BIS Michal Koudelka nařídil před několika lety odposlechy lidí z jeho nejbližšího okolí včetně ekonomického poradce Martina Nejedlého. Zeman tvrdí, že se to dozvěděl z nitra BIS, věc měl pak řešit s premiérem Andreje Babišem (ANO). Být u toho měl i kancléř Vratislav Mynář, který nyní promluvil pro Blesk Zprávy.
22.08.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Jana Černochová (943 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Zbabělost, posmíval se Bělobrádek Babišovi kvůli Koudelkovi. Lepšího kandidáta prý nevidí

 
Politické dusno kolem šéfa BIS Michala Koudelky. Tomu končí mandát pro funkci ředitele v polovině srpna, ale ještě teď není jasno, jestli mu ho vláda prodlouží, nebo jmenuje někoho jiného, nebo zda o tom rozhodne až vláda příští. Proč premiér získává tolik času? I o tom hovořil poslanec KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v Interview ČT24.
03.08.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Tomu Tomu (368 článků)

„Naprosto šílené.“ Černochová se děsí kauzy kolem Hamáčka a Rusů, zmínila nahrávku na smeč

 
Okolnosti kolem plánované cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy budí další rozpaky. Zatímco setkání sněmovních komisí se šéfy tajných služeb průlomové informace pro veřejnost nepřinesly, pachuť z celého rozměru aféry narůstá. Poslankyně a místopředsedkyně komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství Jana Černochová (ODS) Blesk Zprávám napsala, že Hamáčkovu cestu - necestu nechce vůbec komentovat, jakkoli předtím představitelé koalice SPOLU původně rázně vystupovali vůči vicepremiérovi, Černochová prý odmítá nahrávat Rusům na další smeč. Spekulovat nechtěl ani šéf sněmovního výboru pro kontrolu BIS Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), kam dorazil šéf BIS Michal Koudelka.
07.05.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Jana Černochová (943 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Poslanec Bělobrádek: Svrchovanost republiky se nedá vyhandlovat, přesto bychom neměli propadat rusofobii

 
„Plánovaná cesta do Moskvy ministra Hamáčka se musí důkladně vyšetřit, a potom vysvětlit veřejnosti, protože vážný stín pochybností stále existuje,“ uvedl pro ParlamentniListy.cz poslanec Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), který je i předsedou Stálé komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby při Parlamentu ČR. Bývalý šéf křesťanských demokratů také vysvětluje, proč došlo u zveřejnění příčin vrbětické kauzy k tak velkému časovému prodlení.
06.05.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Bělobrádek: Koudelka potvrdil Hamáčkovu verzi

 
Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka potvrdil na dnešní schůzi sněmovního výboru pro kontrolu BIS časové údaje v kauze explozí ve Vrběticich na Zlínsku. Novinářům to dnes řekl šéf komise Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
06.05.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Richterová (Piráti): Máme špatně nastaven celý systém podpory osob se zdravotním postižením

 
Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 3. 2021 ke třetímu čtení návrhu poslanců Víta Kaňkovského, Václava Klause, Pavly Golasowské, Mariana Jurečky, Pavla Bělobrádka, Stanislava Juránka, Ondřeje Benešíka, Jana Čižinského, Marka Výborného, Jana Bartoška a Jiřího Miholy na vydání zákona, kterým se mění zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením
12.03.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11038 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Jiří Bartoška (844 článků) , Jiří Marek (479 článků) , Jan Marek (476 článků) , Jiří Stanislav (111 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Václav Kaňkovský (4 články) , Jiří Marek (479 článků) , Pavel Marek (385 článků) , Standa Vít (28 článků)

Gajdůšková (ČSSD): Civilizační úroveň společnosti se pozná podle toho, jak se stará o ty nejslabší

 
Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 3. 2021 ke třetímu čtení návrhu poslanců Víta Kaňkovského, Václava Klause, Pavly Golasowské, Mariana Jurečky, Pavla Bělobrádka, Stanislava Juránka, Ondřeje Benešíka, Jana Čižinského, Marka Výborného, Jana Bartoška a Jiřího Miholy na vydání zákona, kterým se mění zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením
12.03.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11038 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Jiří Bartoška (844 článků) , Jiří Marek (479 článků) , Jan Marek (476 článků) , Jiří Stanislav (111 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Václav Kaňkovský (4 články) , Jiří Marek (479 článků) , Pavel Marek (385 článků) , Standa Vít (28 článků)

Kaňkovský (KDU-ČSL): V době covidu je každá návštěva úřadu zbytečně zatěžující

 
Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 3. 2021 ke třetímu čtení návrhu poslanců Víta Kaňkovského, Václava Klause, Pavly Golasowské, Mariana Jurečky, Pavla Bělobrádka, Stanislava Juránka, Ondřeje Benešíka, Jana Čižinského, Marka Výborného, Jana Bartoška a Jiřího Miholy na vydání zákona, kterým se mění zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením
12.03.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11038 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Jiří Bartoška (844 článků) , Jiří Marek (479 článků) , Jan Marek (476 článků) , Jiří Stanislav (111 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Václav Kaňkovský (4 články) , Jiří Marek (479 článků) , Pavel Marek (385 článků) , Standa Vít (28 článků)

Bělobrádek: Babiš je nemehlo, covid lidi podceňují. A kvůli nemoci mě mají za opilce

 
„Oslavil“ 20 let s roztroušenou sklerózou. Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) Blesk Zprávám řekl: „Občas zakopávám, padají mi věci z ruky, mívám i pověst u lidí, že chodím od rána nalitý, protože se občas zamotám.“ V politice však nohu z plynu nesundal. Je poslancem i náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje, který nyní trápí to, že nemocnice přestávají stíhat nový příval pacientů s covidem. Bělobrádek varuje, že lidé si neuvědomují vážnost situace. A zkritizoval i premiéra Andreje Babiše (ANO), kterého označil za diletanta a nemehlo.
07.01.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

„To nikdo nepamatuje,“ uvedla komise k Zemanovu úkolování BIS. Koudelku vyzvala k odpovědi

 
Sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS) se ve čtvrtek usnesla, že kontrarozvědka má informovat ústavní činitele striktně podle zákona. Novinářům to po jednání komise řekl její předseda Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Prezident Miloš Zeman podle Radiožurnálu žádá, aby mu zpravodajci dodali mimo jiné seznam ruských agentů v Česku a podrobnosti o jejich operacích. Bělobrádek znění úkolů nepotvrdil kvůli tomu, že jde o utajený materiál.
03.12.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »