Články k osobnosti

Ondřej Neff

  prozaik, novinář, spisovatel sci-fi

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ondřej Neff »
 

Tipuji, že Hamáček ten bruselský návrh ještě ani nečetl... Šílené opatření, hoďte jim to na hlavu, vyzývá komentátor

 
Publicisté Ondřej Neff a Marian Kechlibar na serveru NeviditelnýPes.cz upozorňují na vážná úskalí nového návrhu na reformu migrace v Evropské unii, do které se mají zapojit všechny členské státy. Děsí je skutečnost, že Česko je ochotné o vrácení uprchlíků do místa jejich původu vůbec jednat. Navrhované opatření, které tento migrační balíček obsahuje, by měl prý premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) Evropské komisi „hodit na hlavu“.
25.09.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Andrej Babiš (19424 článků) , Jan Hamáček (2111 článků)

Marian Kechlibar: Petice proti omezování svobody slova na sociálních sítích

 
Tak, milí čtenáři, je to venku: stránka Stop cenzuře a k ní náležející online petice na serveru Petice.com. S potěšením mohu říci, že mezi prvními signatáři jsou taková velká jména, jako je egyptolog Miroslav Bárta, pivovarník Stanislav Bernard (který to v časech MeToo dotáhl až do New York Times) a spisovatel Ondřej Neff. Podle rychlosti, kterou přibývají podpisy, pociťuje ten problém jako palčivý docela dost lidí. Budu rád, pokud se připojíte.
20.09.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Ondřej Bárta (11 článků)

Publicista Neff uvažuje: Tohle Zeman neudělá

 
Koalice ANO a ČSSD, konkrétně premiér Andrej Babiš a vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, žádají konec předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje. A právě proto, že to vládní politici žádají, tak to podle publicisty Ondřeje Neffa prezident Miloš Zeman v žádném případě neudělá.
20.09.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Andrej Babiš (19424 článků) , Petr Rafaj (227 článků) , Jan Hamáček (2111 článků) , Miloš Zeman (24250 článků)

Ondřej Naff má obavy. Zeleně zblblí Němci nám ještě ukážou

 
Navzdory koronavirové epidemii počítá předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová s tím, že plán na zezelenání evropské ekonomiky bude uveden v život. Každého, kdo doufá, že to nakonec skončí přece jen jinak, rozumněji, vyvádí z omylu publicista Ondřej Neff. Stačí se prý podívat na nálady v Německu.
18.09.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

Ondřej Neff o druhé vlně koronaviru: Virtuální hra

 
V České republice významným způsobem narůstají počty lidí s nemocí covid-19. Nošení roušek už je povinné ve veřejné dopravě a možná zase přijde doba, kdy bude nařízeno jejich nošení i ve všech obchodech. Jenže lidé se už teď začínají bouřit, protože nevidí, že by dnes narůstaly i počty mrtvých.
05.09.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

Ondřej Neff pro PL: „Tchajwanec“ Vystrčil? Trapné. Ale trapná je i reakce Číny. Nemají nám čím hrozit

 
Když pan Vystrčil oznámí hrdě světu, že je vlastně Tchajwanec, tak to je spíš vysvědčení trapnosti,“ sdělil ParlamentnímListům.cz publicista, spisovatel a provozovatel internetového listu Neviditelný pes Ondřej Neff. Ten však za trapné považuje i čínské vyhrožování odvetou za návštěvu předsedy Senátu na Tchaj-wanu, byť si současně myslí, že Čína nás příliš nemá jak „potrestat“. Neff se vyjádřil i o Gretě Thunbergové, kterou považuje za „nešťastné děvče, jež se vinou svých megalomanských rodičů dostalo do zcela nepřirozeného stavu“.
03.09.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

Ondřej Neff natvrdo: Neziskovky? Mnohdy profesionální sabotážní skupenství

 
Publicista Ondřej Neff má za to, že před poslanci teď stojí dvě velká dilemata. První potrápí všechny poslance, kteří dnes kritizují jednorázový příspěvek pro důchodce, ale i ČSSD, která tento příspěvek prosazuje. A druhé dilema se týká bolavého místa výstavby silnic, domů a dalších objektů v Česku, kterou nejednou blokovaly ekologické neziskové organizace.
30.08.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

Sdělím vám, proč majitelé pravdy nenávidí volby, říká Ondřej Neff

 
Spisovatel Ondřej Neff předestřel jediné možné řešení situace v Bělorusku. Řešení, které by mohlo pro diktátora Alexandra Lukašenka dopadnout dobře. Naznačil také, že už by lidé nemuseli poslouchat vládu Andreje Babiše (ANO).
18.08.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Andrej Babiš (19424 článků) , Alexandr Lukašenko (131 článků)

Co tu opravdu dělal Pompeo? Ondřej Neff k věci. Dukovany, Rusko a budoucí problém USA

 
„Na Evropu nebude z Ameriky skrz clonu hořících obchodů a automobilů vidět,“ předpovídá ve svém komentáři na serveru Neviditelnypes.cz publicista Ondřej Neff. A shrnuje, co může nastat po volbách nové americké hlavy státu. „Pokud vyhraje Biden, bude čelit tlaku jakobínů v Demokratické straně a extremistů jako BLM a teroristů typu Antifa. Pokud vyhraje Trump, bude mít na krku všechny tyto,“ píše Neff. Při hodnocení aktuální návštěvy amerického ministra zahraničí Mika Pompea tak máme brát v úvahu, že by Spojené státy brzo mohly značně oslabit.
15.08.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

Takhle to bude, i kdyby se Andrej Babiš postavil na hlavu, napsal Ondřej Neff

 
Publicista Ondřej Neff s obavami sleduje, co se děje ve Škodě Auto. Vláda se kvůli tomu sice zlobí, ale podle Neffa je celkem jedno, jak moc se bude Andrej Babiš zlobit. Němci si se slavnou Škodou Auto stejně udělají, co chtějí.
08.08.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Andrej Babiš (19424 článků)

EU neukázala ani špetku iniciativy, vypálil Ondřej Neff

 
Publicista Ondřej Neff zhodnotil počínání orgánů EU v koronakrizi. Vyčetl jim, že dotyční aktéři nebyli aktivnější. Zároveň však ocenil, že teď přece jen nějakou aktivitu vyvíjejí. Pokud jde o vývoj vakcíny vůči nemoci covid-19, Neff by přál úspěch ruským vědcům. Vysvětlil, proč.
01.08.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

Bruselské jednání: Děsivé, ta snaha o velikost, píše Ondřej Neff. Merkelová a spol. se rozešli

 
Lídři EU jednají od pátku o parametrech fondu určeného na obnovu ekonomiky. Podle informací ČTK už je ale na politicích znát únava a roztrpčení. Francouzský prezident Emmanuel Macron prý v jednu chvíli bouchl do stolu a rakouský kancléř Sebastian Kurz už přestal kolegy poslouchat. Publicista Ondřej Neff jednání EU zhodnotil slovy, která by v Bruselu asi radost neudělala.
20.07.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Emmanuel Macron (455 článků) , Sebastian Sebastian (40 článků)

Neff udeřil na senátora Wagenknechta: Jste vůbec loajální vůči vlastní zemi?

 
Publicista Ondřej Neff kroutí hlavou nad tím, co předvedl senátor Lukáš Wagenknecht zvolený za Piráty. Spisovatel má za to, že pocit bazální loajality vůči vlastní zemi asi Wagenknechtovi zcela schází, jinak by prý nemohl udělat to, co udělal.
18.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

H*vno a švestkový knedlíky. Měl pravdu! Jakešova smrt: Uvolněný internet sype

 
Legrační groteska na závěr československé totality. I tak někteří zhodnotili zemřelého generálního tajemníka ÚV KSČ z let 1987-1989. Jiní, třeba Jindřich Šídlo, považovali za nutné zdůraznit, že to byl především gauner. Ondřej Neff jej považuje za typický produkt československé normalizace a jejího úpadku. Klára Samková naopak dodala, že řada věcí, které Jakeš říkal, se vyplnila a je to naše velká ostuda.
15.07.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

Spisovatel Neff uvažuje: Kdyby byl Zeman normální čestný člověk...

 
Publicistu Ondřeje Neffa zaujaly v tomto týdnu dvě události. Pár slov věnoval nárůstu koronavirových případů v Česku, přesněji řečeno na Karvinsku. Stranou jeho pozornosti však nezůstal ani prezident Miloš Zeman.
04.07.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Miloš Zeman (24250 článků)

Mladí pokrokáři mají pravdu, napsal Ondřej Neff. A spustil slovní palbu

 
Podle mladých pokrokářů je třeba zatlačit stárnoucí bílé muže do pozadí a nejlépe bude počkat, až vymřou. Publicista Ondřej Neff napsal, co mu to připomíná.
23.06.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků)

Rezoluce Bruselu o Babišově střetu zájmů? Nestane se nic, má jasno Neff

 
„Nestane se nic. Budeme se nadále patlat v polštářové bitvě, která nemůže mít vítěze. Bezzubá opozice se bude ohánět usnesením bez právní váhy a bude mít svoji pravdu, Babiš bude oponovat, že je to výsledek lobbingu jeho oponentů na půdě EU. Což je nepochybně taky pravda,“ hodnotí ve svém komentáři novinář a spisovatel Ondřej Neff pro deník Neviditelný pes a jmenuje, jaké dopady přinese páteční rezoluce Evropského parlamentu (EP) o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Radí, co by měl Babiš udělat.
21.06.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Andrej Babiš (19424 článků)

S Babišem se budeme dál babrat ve „srač*ách“, soudí Ondřej Neff

 
Podle Ondřeje Neffa je jasné, že premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů. Jenže se s tím nikomu nechce nic dělat. Ani v Česku, ani v EU.
20.06.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Andrej Babiš (19424 článků)

Ondřej Neff pro PL: Tohle nedopadne dobře. Už nadávají i černochům. Hledají nepřítele. A v EU se tomu tleská

 
ROZHOVOR Americká společnost platí daň za nakupování otroků, které ve velkém praktikovala v 18. a 19. století – myslí si Ondřej Neff, který se vyjadřuje také k možnosti ovlivnění amerických prezidentských voleb protirasistickými náladami. Za podstatně větší problém současnosti považuje však narůstající zhoubný vliv progresivistické levice – neboli politické korektnosti, kterou označuje za komunismus či nacismus tohoto století. Rozhovor vedl Tomáš Procházka.
18.06.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Ondřej Procházka (5 článků)

Nekompromisní Neff: Hřib, Kolář a Novotný? Vašnostové utržení ze řetězu. A Respekt...

 
Kauza agenta s nebezpečným jedem ricinem dospěla do finále. Premiér Andrej Babiš oznámil, že jde o smyšlenou historku, kterou vypustil jeden z pracovníků ruské ambasády kvůli sporům uvnitř zastupitelského úřadu. A spisovatel Ondřej Neff k tomu napsal pár slov. Vynadal Ondřeji Kundrovi z Respektu.
06.06.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (278 článků) , Andrej Babiš (19424 článků) , Ondřej Novotný (115 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »