Články k osobnosti

Ondřej Neff

  prozaik, novinář, spisovatel sci-fi

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ondřej Neff »
 

Takhle to bude, i kdyby se Andrej Babiš postavil na hlavu, napsal Ondřej Neff

 
Publicista Ondřej Neff s obavami sleduje, co se děje ve Škodě Auto. Vláda se kvůli tomu sice zlobí, ale podle Neffa je celkem jedno, jak moc se bude Andrej Babiš zlobit. Němci si se slavnou Škodou Auto stejně udělají, co chtějí.
08.08.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Andrej Babiš (18989 článků)

EU neukázala ani špetku iniciativy, vypálil Ondřej Neff

 
Publicista Ondřej Neff zhodnotil počínání orgánů EU v koronakrizi. Vyčetl jim, že dotyční aktéři nebyli aktivnější. Zároveň však ocenil, že teď přece jen nějakou aktivitu vyvíjejí. Pokud jde o vývoj vakcíny vůči nemoci covid-19, Neff by přál úspěch ruským vědcům. Vysvětlil, proč.
01.08.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

Bruselské jednání: Děsivé, ta snaha o velikost, píše Ondřej Neff. Merkelová a spol. se rozešli

 
Lídři EU jednají od pátku o parametrech fondu určeného na obnovu ekonomiky. Podle informací ČTK už je ale na politicích znát únava a roztrpčení. Francouzský prezident Emmanuel Macron prý v jednu chvíli bouchl do stolu a rakouský kancléř Sebastian Kurz už přestal kolegy poslouchat. Publicista Ondřej Neff jednání EU zhodnotil slovy, která by v Bruselu asi radost neudělala.
20.07.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Emmanuel Macron (448 článků) , Sebastian Sebastian (34 článků)

Neff udeřil na senátora Wagenknechta: Jste vůbec loajální vůči vlastní zemi?

 
Publicista Ondřej Neff kroutí hlavou nad tím, co předvedl senátor Lukáš Wagenknecht zvolený za Piráty. Spisovatel má za to, že pocit bazální loajality vůči vlastní zemi asi Wagenknechtovi zcela schází, jinak by prý nemohl udělat to, co udělal.
18.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

H*vno a švestkový knedlíky. Měl pravdu! Jakešova smrt: Uvolněný internet sype

 
Legrační groteska na závěr československé totality. I tak někteří zhodnotili zemřelého generálního tajemníka ÚV KSČ z let 1987-1989. Jiní, třeba Jindřich Šídlo, považovali za nutné zdůraznit, že to byl především gauner. Ondřej Neff jej považuje za typický produkt československé normalizace a jejího úpadku. Klára Samková naopak dodala, že řada věcí, které Jakeš říkal, se vyplnila a je to naše velká ostuda.
15.07.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

Spisovatel Neff uvažuje: Kdyby byl Zeman normální čestný člověk...

 
Publicistu Ondřeje Neffa zaujaly v tomto týdnu dvě události. Pár slov věnoval nárůstu koronavirových případů v Česku, přesněji řečeno na Karvinsku. Stranou jeho pozornosti však nezůstal ani prezident Miloš Zeman.
04.07.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Miloš Zeman (24057 článků)

Mladí pokrokáři mají pravdu, napsal Ondřej Neff. A spustil slovní palbu

 
Podle mladých pokrokářů je třeba zatlačit stárnoucí bílé muže do pozadí a nejlépe bude počkat, až vymřou. Publicista Ondřej Neff napsal, co mu to připomíná.
23.06.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

Rezoluce Bruselu o Babišově střetu zájmů? Nestane se nic, má jasno Neff

 
„Nestane se nic. Budeme se nadále patlat v polštářové bitvě, která nemůže mít vítěze. Bezzubá opozice se bude ohánět usnesením bez právní váhy a bude mít svoji pravdu, Babiš bude oponovat, že je to výsledek lobbingu jeho oponentů na půdě EU. Což je nepochybně taky pravda,“ hodnotí ve svém komentáři novinář a spisovatel Ondřej Neff pro deník Neviditelný pes a jmenuje, jaké dopady přinese páteční rezoluce Evropského parlamentu (EP) o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Radí, co by měl Babiš udělat.
21.06.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Andrej Babiš (18989 článků)

S Babišem se budeme dál babrat ve „srač*ách“, soudí Ondřej Neff

 
Podle Ondřeje Neffa je jasné, že premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů. Jenže se s tím nikomu nechce nic dělat. Ani v Česku, ani v EU.
20.06.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Andrej Babiš (18989 článků)

Ondřej Neff pro PL: Tohle nedopadne dobře. Už nadávají i černochům. Hledají nepřítele. A v EU se tomu tleská

 
ROZHOVOR Americká společnost platí daň za nakupování otroků, které ve velkém praktikovala v 18. a 19. století – myslí si Ondřej Neff, který se vyjadřuje také k možnosti ovlivnění amerických prezidentských voleb protirasistickými náladami. Za podstatně větší problém současnosti považuje však narůstající zhoubný vliv progresivistické levice – neboli politické korektnosti, kterou označuje za komunismus či nacismus tohoto století. Rozhovor vedl Tomáš Procházka.
18.06.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Ondřej Procházka (5 článků)

Nekompromisní Neff: Hřib, Kolář a Novotný? Vašnostové utržení ze řetězu. A Respekt...

 
Kauza agenta s nebezpečným jedem ricinem dospěla do finále. Premiér Andrej Babiš oznámil, že jde o smyšlenou historku, kterou vypustil jeden z pracovníků ruské ambasády kvůli sporům uvnitř zastupitelského úřadu. A spisovatel Ondřej Neff k tomu napsal pár slov. Vynadal Ondřeji Kundrovi z Respektu.
06.06.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Andrej Babiš (18989 článků) , Ondřej Novotný (112 článků)

On ho snad udusil sám Trump? Zlo kolem rasových bouří v USA. Ondřej Neff a Miroslav Macek proti proudu

 
Ve více než sedmi desítkách měst Spojených států zuří nepokoje. Dochází k rabování, hoří auta. Černošská aktivistka Tamika Mallory v projevu k demonstrantům řekla, že za rabování nesou odpovědnost úřady, protože nepomáhají frustrovaným Afroameričanům a pak to takhle dopadá. Publicista Ondřej Neff a spolu s ním i glosátor veřejného dění Miroslav Macek to vidí trochu jinak.
03.06.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

 
Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady ČT se pro některé stalo nestravitelným soustem. Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti), který volbu nových členů Rady ČT „v režii ANO“ označil za poslední kapku, na svém twitteru oznámil, že záležitostí se na jeho podnět budou zabývat v Bruselu. Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) prohlásila, že noví radní ČT vyvolávají obavy na úrovni EU. Dění komentuje publicista Ondřej Neff, že konkrétně Lipovskou tato „štvanice posiluje, a ne oslabuje“, její názory mají totiž v Radě ČT své místo.
30.05.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Michaela Šojdrová (220 článků) , Luboš Veselý (488 článků) , Ondřej Veselý (110 článků) , Michael Rady (13 článků) , Pavel Marcel (8 článků) , Ondřej Veselý (110 článků)

Zlatá Krnda, říká se dnes v Praze. Možná nám totéž předvedou Piráti v celé zemi, obává se Ondřej Neff

 
Říká se, že Adriana Krnáčová (ANO) byla tou nejhorší primátorkou Prahy za mnoho desítek let. Jenže pak se funkce ujal Zdeněk Hřib a ukázalo se, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Alespoň podle spisovatele Ondřeje Neffa, který má pocit, že si Piráti na pražském magistrátu počínají opravdu špatně. A kdo ví, jak by si počínali, kdyby se stali členy vlády...
29.05.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Adriana Krnáčová (779 článků) , Zdeněk Ondřej (52 článků)

Německá ideologie multikulturalismu a selektivního ekologismu je šílená, říká Neff

 
Publicista Ondřej Neff připomíná, že v těchto dnech slavíme 75. výročí porážky nacistů. Neff konstatoval fakt, o kterém asi málokdo pochybuje, že nacistická ideologie byla šílená. Jedním dechem však dodává, že Němci podléhají šílené ideologii i dnes – ideologii multikulturalismu a selektivního ekologismu.
10.05.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

Ivo Fencl: Trable s rouškou v lesích českých

 
Jak nejednou napsal Ondra Neff: „Chlapi jsou prasata.“
27.04.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

Opozice hraje na tu nejhorší notu, zlobí se Ondřej Neff

 
Spisovatel Ondřej Neff kroutí hlavou nad tím, jak rychle se může měnit situace v České republice. Ještě před pár dny bylo nemyslitelné, aby se opatření omezující maloobchod a volný pohyb osob nějak rychle měnila. A stačilo jedno rozhodnutí soudu, a najednou je všechno jinak. Neff však v této souvislosti varoval, že „čínský virus“ nikam nezmizel. Obul se také do českých opozičních stran.
25.04.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

Neff pálí natvrdo: Zbabělci Kalousek a Pekarová. Očekávám, že je Šídlo semele jak haranty nachytané na hruškách. Nebo ne?!

 
Publicista Ondřej Neff se zamyslel nad situací v českém školství v časech koronaviru. A udeřil přitom na předsedu ODS Petra Fialu. Navíc se vysmál předsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a jejímu stranickému kolegovi Miroslavu Kalouskovi. Ránu dostal i časopis Respekt a komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo.
09.04.2020 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Petr Fiala (1665 článků) , Miroslav Kalousek (7112 článků)

Ondřej Neff pro PL: EU se křivdí, ale musí se rehabilitovat. Zelení se oklepou. Pokud budou na troskách razit své nesmysly, je s Unií amen

 
ROZHOVOR Ondřej Neff, publicista a spisovatel, hovoří především o pandemii koronaviru, kterou označuje jako válku a zcela originální situaci, se kterou nemáme žádné zkušenosti. Respektuje současná vládní opatření, zastává se EU a v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz varuje před znovuzrozením „zeleného údělu“.
08.04.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)

Cítí i teď někdo environmentální úzkost? Ondřej Neff přemýšlí nad koronavirem

 
Spisovatel a publicista Ondřej Neff se zamyslel nad tím, jak dlouho asi ještě vydrží celá země žít v karanténě. A nakonec položil jednu provokativní otázku.
28.03.2020 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »