Články k osobnosti

Olga Sehnalová

  europoslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Olga Sehnalová »
 

Dvojí kvalita potravin. Není dobojováno. Česká europoslankyně odhaluje, co se děje na úrovni Bruselu

 
Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) vyjadřuje své rozčarování nad posledním vývojem ve dvojí kvalitě výrobků, které v jednotlivých zemích na první pohled vypadají stejně, ale liší se složením. Podle rakouské vlády dvojí kvalita totiž není problém. Poslední návrh, se kterým Rakušané na jednání týden před Vánoci přišli, zmínku o dvojí kvalitě zcela z textu vypouští. „Je třeba se ozvat nahlas. Wienerschnitzel z kuřecího rakouské vládě nevadí,“ dodává Sehnalová.
24.12.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): Je dobré na psané i nepsané střety zájmů v politice a ekonomice upozorňovat

 
Vyjádření Olgy Sehnalové k debatě o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše na půdě EP
14.12.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Olga Sehnalová (94 článků)

Do eurovoleb mají ČSSD vést nynější poslanci EP Poc a Sehnalová

 
Do evropských voleb, které se budou konat příští rok v květnu, chce ČSSD na prvním místě nominovat europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam dnes sestavilo grémium ČSSD, schvalovat ho má příští sobotu v Hradci Králové širší vedení sociální demokracie, později ústřední výkonný výbor. "Jde o vyváženou kandidátku," řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.
30.11.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Pavel Poc (83 článků) , Olga Sehnalová (94 článků)

ČSSD má v eurovolbách „vzkřísit“ Poc. Na kampaň bude mít jen 5 milionů

 
Do evropských voleb, které se budou konat příští rok v květnu, chce ČSSD na prvním místě nominovat europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam dnes sestavilo grémium ČSSD, schvalovat ho má příští sobotu v Hradci Králové širší vedení sociální demokracie, později ústřední výkonný výbor. „Jde o vyváženou kandidátku,“ řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.
30.11.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Pavel Poc (83 článků) , Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): Školáci jako spotřebitelé - Co děláme a co dělat můžeme?

 
Proč jsou čeští spotřebitelé považování za málo sebevědomé, a může za to nedostatečné vzdělávání? Měla by spotřebitelská nauka být povinnou součástí školních osnov? I na tyto otázky hledala odpovědi mezinárodní konference na téma spotřebitelského vzdělávání dětí a mládeže, kterou v pondělí 19. 11. pořádala europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) v prostorách Poslanecké sněmovny PČR. Záštitu nad akcí převzala poslankyně PČR Kateřina Valachová (ČSSD), podpředsedkyně výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a bývalá ministryně školství.
19.11.2018 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): V Evropské unii nejsou výrobky ani občané druhé kategorie

 
Evropský parlament schválil zprávu Olgy Sehnalové ke dvojí kvalitě
14.09.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Dvojí kvalita potravin dostala stopku: U kojenecké výživy to je na policejní vyšetřování, hřímal europoslanec

 
Různě kvalitní filé, prací prášek, ale také kojenecká výživa. Testy napříč zeměmi EU ukázaly, že především ve střední a východní Evropě dostávají lidé na pultech jiné zboží, než západoevropané. Europoslanci proto ve Štrasburku podpořili zprávu české poslankyně Olgy Sehnalové (ČSSD), která je apelem na změnu směrnice o nekalých praktikách.
13.09.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): Včasnému určení diagnózy demence brání významné překážky

 
Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, SD) a Sirpa Pietikäinen (Finsko, EPP) uspořádaly konferenci v Evropském parlamentu, kde představily nový průzkum organizace Alzheimer Europe. Průzkum poukazuje na významné překážky zabraňující včasnému určení diagnózy demence napříč Evropou.
01.07.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Sirpa Pietikäinen (1 článek) , Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): I nejmenší obce přispívají ke kulturnímu bohatství Evropy

 
Evropským parlamentem se rozléhal zvuk vlčnovských houslí a kolemjdoucí se nestačili divit, že potkali krále. Se svou družinou totiž do Bruselu přijel král z Vlčnova na dvě události, které k představení tradic Slovácka připravily poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová a Martina Dlabajová.
18.05.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Dejte dvojí kvalitu potravin na „černou listinu“ EU, žádá Sehnalová

 
Přidejte praktiky spojené s dvojí kvalitou potravin na „blacklist“ Evropské unie. To chce ve své zprávě europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD). V příslušné směrnici totiž zatím klamání spotřebitele v tomto směru chybí. Nadále tak do Česka proudí ze zahraničí méně kvalitní výrobky, než jsou obvyklé například v Německu. Text Sehnalová představí ve čtvrtek na jednání Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Evropského parlamentu.
16.05.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD) přivítala v Evropském parlamentu studenty z nizozemského Tilburgu

 
Skupinu studentů z Tilburgské univerzity Olga Sehnalová přivítala v Evropském parlamentu v Bruselu. Studenti, kteří přijeli do Bruselu na prohlídku institucí Evropské unie, mohli v Parlamentu pozorovat část zasedání a hlasování plenárního zasedání.
05.05.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): Argument výrobců o chuťových preferencích nesmí obhajovat dvojí kvalitu

 
Olga Sehnalová se v pondělí 30. dubna v bulharské metropoli Sofii zúčastnila mezinárodní konference na téma dvojí kvality výrobků, uspořádalo stávající bulharské předsednictví Rady EU a veřejná ochránkyně práv Bulharska.
01.05.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): Počty obětí dopravních nehod se nedaří snižovat

 
Poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová včera vystoupila na Valném shromáždění OSN v New Yorku, kam byla pozvaná na základě své dlouhodobé činnosti v oblasti bezpečnosti dopravy ve výboru pro dopravu a výboru pro vnitřní trh Evropského parlamentu.
13.04.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Do volby místopředsedů ČSSD se přihlásilo 17 uchazečů

 
Na řadového místopředsedu sociální demokracie na sjezdu strany v Hradci Králové nominovali straníci 17 členů. Po odstoupení nejmladšího kandidáta Matěje Bendy budu delegáti vybírat ze 16 uchazečů. Patří mezi ně poslanci Jaroslav Foldyna, Roman Onderka, Antonín Staněk a Ondřej Veselý, pardubický hejtman Martin Netolický či europoslanci Pavel Poc a Olga Sehnalová. Z posledního vedení, které členové ČSSD vinili z neúspěchu v loňských volbách do Sněmovny, nekandiduje nikdo, píše ČTK.
07.04.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (79 článků) , Ondřej Veselý (79 článků) , Pavel Poc (83 článků) , Olga Sehnalová (94 článků) , Jaroslav Foldyna (525 článků) , Matěj Benda (2 články) , Ondřej Roman (21 článků) , Martin Roman (296 článků) , Pavel Roman (285 článků) , Pavel Antonín (50 článků) , Pavel Staněk (27 článků)

Sehnalová (ČSSD): Spotřebitelé by měli být přesně a transparentně informováni

 
Olga Sehnalová volá po změně legislativy ke dvojí kvalitě výrobků, v Evropském parlamentu představila návrh zprávy
25.03.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Olga Sehnalová (ČSSD) ke společenské odpovědnosti podniků

 
Europoslankyně Olga Sehnalová vystoupila na plenárním zasedání Evropského parlamentu s proslovem ke společenské odpovědnosti podniků.
17.03.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat

 
REPORTÁŽ Chcete euro? „Jakmile euro nebude pro lidi přijatelné, je to z mého pohledu riskantní věc.“ Chcete czexit? „Nejvíc googlovaný pojem po zveřejnění výsledků referenda o brexitu bylo: Co je to Evropská unie?“ To si opravdu Evropská komise myslí, že teroristé páchají trestné činy s legálně drženými zbraněmi? „Některé části směrnice jsou dobré, některé mizerné.“ Tři europoslankyně z různých frakcí Evropského parlamentu – Olga Sehnalová, Michaela Šojdrová a Kateřina Konečná – diskutovaly se studenty na semináři „Fakta vs. mýty o EU“ v Olomouci. Středoškoláci chtěli vědět i to, zda v Bruselu někomu vadí, že náš prezident jezdí do Ruska a do Číny.
24.02.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (198 článků) , Kateřina Konečná (257 článků) , Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): Se studenty a veřejností o Evropské unii

 
Ve zcela zaplněném Divadle na cucky v Olomouci včera poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová diskutovala se svými kolegyněmi Kateřinou Konečnou a Michaelou Šojdrovou o tom, jak funguje Evropská unie, jak pracuje Evropský parlament a svých aktivitách.
24.02.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (198 článků) , Kateřina Konečná (257 článků) , Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): Cíl je ještě poměrně daleko, byť jsme k němu blíže než v roce 2011

 
Vyjádření Olgy Sehnalové k tiskové konferenci Věry Jourové na téma dvojí kvality
03.02.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)

Sehnalová (ČSSD): EP se přípravou zprávy k dvojí kvalitě přihlásil k důležitosti tohoto tématu

 
Olga Sehnalová jmenována zpravodajkou Evropského parlamentu ke dvojí kvalitě.
20.01.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (94 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »