Články k osobnosti

Nora Fridrichová

  moderátorka, reportérka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Nora Fridrichová »
 

Chystají lži. Tady je pravda. Babiš „doběhl“ Noru Fridrichovou

 
Andrej Babiš opět přivítal diváky svého každotýdenního skládání účtů Čau lidi, kterému, jak prozradil, věnuje vždy zhruba půl neděle. Odměnou mu je zjištění, že se jedná nejspíš o nejsledovanější politický pořad na YouTube. Dnes se prý má vysílat „antibabišovský pořad“, kde se má o Babišovi lhát, tudíž již teď vytáhl grafy, které dotyčná tvrzení mají popírat. Dotyčným pořadem je, jak jinak, 168 hodin Nory Fridrichové.
12.09.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Nora Fridrichová (390 článků)

Babiš spustil válku o ČT: Dvořák, Ovčáček, Fridrichová, Šarapatka. A rozštípl to Železný: „Byli jsme zdrženliví,“ přiznal náklonnost ČT

 
„Veřejnost dobře ví, že slova pana premiéra nejsou pravdivá,“ ohradil se proti výroku předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) o „rozeštvávání lidí“ Českou televizí generální ředitel ČT Petr Dvořák. Ne všichni ovšem souhlasili. „Soustavná agresivní kampaň,“ vypálil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, načež bylo v diskusi horko. Objevil se totiž radní ČT Zdeněk Šarapatka a varoval, že tvrzení nezůstane bez následků, přičemž ukázal, že Babiš ještě nedávno ČT chválil za „vysoce profesionální zpravodajství“. Nechyběl ani Jakub Železný s tvrzením, že byla ČT k vládě ještě „zdrženlivá“, či Nora Fridrichová. Ta dokonce dorazila s omluvou.
12.09.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Petr Dvořák (784 článků) , Nora Fridrichová (390 článků) , Petr Dvořák (779 článků) , Jakub Železný (132 článků) , Jiří Dvořák (425 článků) , Zdeněk Dvořák (48 článků) , Zdeněk Železný (13 článků)

Fridrichová z ČT má průšvih a brání se už i Prymulovým „plácnutím“ v televizi. Matematička je ohromena. A to není vše

 
Nora Fridrichová má oplétačky u RRTV a na pomoc si bere Romana Prymulu, pro kterého ve své show obvykle nemívala dobrého slova. Až do takové situace se podle matematičky Lucie Houfkové, jejíž matematické analýzy covidových statistik sledují tisíce lidí, dostala touha některých médií tahat do pandemie politiku a kritizovat vládu za každou cenu.
09.09.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

Fridrichová už bude bez korekce. Populární rubrika v jejím pořadu končí

 
Novinář Miroslav Korecký odchází z pořadu 168 hodin. Jeho Malostranské korekce tak na obrazovkách České televize již neuvidíme. Nora Fridrichová a její tým se ohánějí změnou koncepce pořadu. „Čím to chtějí nahradit, nechtějí, ty potvory, říct ani mně,“ napsal končící novinář.
24.08.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

„Vzala jste děti?“ Nora Fridrichová se chichotala odpůrcům Prague Pride. Přišel jí nahý penis

 
Letošní ročník festivalu Prague Pride s tematikou sexuálních menšin (LGBT+) se prezentuje jako akce pro celou rodinu včetně akcí věnovaných těm nejmenším, pro které kupříkladu pořadatelé připravili pohádkové dopoledne od transvestitů. Přestože je letos program akce ušitý „rodinám na míru“, najdou se i tací, kteří si úplně nemyslí, že jde o místo vhodné pro čas s rodinou. Právě pro takové si připravila sarkastický vzkaz moderátorka České televize Nora Fridrichová. „Po Praze se pohybují homosexualisti, aby zničili tradičních rodiny,“ chichotá se moderátorka nad odpůrci. V diskusi to schytala. „Jistě jste vzala své děti, aby se o tom přesvědčily na vlastní oči,“ sneslo se k moderátorce v příspěvku doprovázeném drsnými fotografiemi z akce.
04.08.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

Miroslav Kulhavý: Patnáct let stále totéž – Noře Fridrichové 168 hodin vlezlo na mozek

 
Poslední výroky Nory Fridrichové jsou nejspíš ovlivněny nemilým hnutím mysli, které může mít více příčin, ale jedno je zřejmé: Patnáct let vařit stále stejně zaujatou novinářskou kaši vleze na mozek i silnějším náturám, než je ona.
27.07.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

My lžeme o vládě? Nora Fridrichová vrací úder

 
ČT má menší problém. Jedna věta totiž Radu pro rozhlasové a televizní vysílání zatahala za uši: „Vláda dovedla Českou republiku k nejhorším číslům světa v covidové krizi.“ Podle Rady neměl pořad toto tvrzení dostatečně dokázané. „Rádi doložíme,“ říká Nora Fridrichová, která má pořad na starosti. Ale ona a další mediálně známé tváře mají zato, že se jedná o účelové a politicky motivované zjištění. Padlo jméno jednoho radního.
27.07.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

Nora Fridrichová: Češi jsou méně vzdělaní, věří Parlamentním listům. Nemám jim to za zlé

 
V novém podcastu Stošestka neziskové organizace Transparency International zazářila Nora Fridrichová z ČT. Témat bylo víc než dost, ústup investigativní novinařiny, stav médií, Rada ČT i ekologie. Fridrichová uvedla, že zamlada na škole vzhlížela k novinářům západního světa, kteří měli čas kauzu studovat třeba půl roku. „Veřejnost, která nemá čas zkoumat každou větu, tak myslím, že má potíže se zorientovat se v tom, jaká je realita a kdo tady lže a podvádí a nakládá špatně s veřejnými zdroji,“ uvedla také s odkazem na jisté „servery“. Češi jsou prý méně vzdělaní v práci se zdroji. A že má ekologie v Česku špatné jméno, za to dle moderátorky 168 hodin může Václav Klaus.
26.07.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10543 článků) , Nora Fridrichová (390 článků)

Fridrichová z ČT: Covid? Zatěžkávací zkouška pro vládu. Nevyšla z toho dobře

 
Novinářka a moderátorka veřejnoprávní ČT24 Nora Fridrichová poskytla rozhovor serveru Prazskadrbna.cz. Svěřila se mimo jiné s tím, že vnímá stupňující se tlak ze strany politiků. „Volby jsou za dveřmi, a politici jsou nervózní,“ říká Fridrichová.
24.07.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

Fridrichová z ČT má jasno: Loňskou podzimní vlnu covidu způsobily volby

 
Novinářka a moderátorka veřejnoprávní ČT24 Nora Fridrichová poskytla rozhovor serveru Prazskadrbna.cz. Svěřila se mimo jiné s tím, že vnímá stupňující se tlak ze strany politiků. „Volby jsou za dveřmi, a politici jsou nervózní,“ říká Fridrichová.
24.07.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

 
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla vést přestupkové řízení s Českou televizí kvůli větě o covidu-19, jež zazněla v reportáži 168 hodin moderátorky Nory Fridrichové. Píše to server Mediaguru.cz. Na danou skutečnost už na Twitteru reagovalo i hnutí Milion chvilek pro demokracii, kterému se rozhodnutí kontrolního orgánu vůbec nelíbí.
23.07.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

Pár řádek – a už je zle! Kavárna plive, Piráti jsou ve varu. A pak to přišlo: Vyhazov od Fridrichové?

 
Politický komentátor z MF DNES Miroslav Korecký si ve své pravidelné glose dovolil zapochybovat o kvalitě českých odbornic na klima. V e-mailu, který mu poslaly, prý měly dokonce gramatické chyby. To, co přišlo pak, asi nečekal. Sesypal se na něj skoro celý Twitter. Novináři z Alarmu, Deníku N, Referenda, České televize i od Bakaly. Kopnulo si také Pirátstvo. „Blitky, kokotiny, blbec a šovinistické prase!“ zaznělo. A co na to Nora Fridrichová?
16.07.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

Vypekli Noru Fridrichovou. Než stačila pustit reportáž, ANO zaúřadovalo

 
Nora Fridrichová zabrousila se 168 hodinami do tématu migrace. V pořadu jeden odborník za druhým tvrdil, že se Babiš snaží získat zpátky své voliče od SPD. „Je v tom určitá nízkost a hraní na velký populismus,“ uvedla v 168 hodinách předsedkyně Sdružení pro integraci a migraci a pro pořad se vyjádřil dokonce i analytik evropského think-tanku. Ale Andrej Babiš ještě před vysíláním zveřejnil čísla. „Fakta a čísla jsou jasná. A pak jsou tady dojmy. Televizních redaktorek,“ rýpnul si poslanec Kolovratník, který se kvůli reportáži hádal s Fridrichovou.
21.06.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Nora Fridrichová (390 článků)

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

 
Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novinářkou Zuzanou Černou s tím, že „tady přeci žádní migranti nejsou“, má další dohru. Do sporu ohledně chování moderátorky se pustila i redaktorka Nora Fridrichová, která sdílela video, jak vše probíhalo, a Černé se zastala. Kolovratník však vytáhl článek o úmrtích migrantů pokoušejících se dostat z Afriky na Kanárské ostrovy, který jí měl dokázat, že je téma skutečně na místě. Reakce Fridrichové na tuto smutnou zprávu jej šokovala. Přestože ji posléze Fridrichová smazala a hájila se, že o utonutí lidí, mezi nimiž byla i těhotná žena, nevěděla, bylo již pozdě. „Nora je v osobní rovině kráva,“ znechutila novinářka také řeporyjského starostu Pavla Novotného.
19.06.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1147 článků) , Nora Fridrichová (390 článků)

Fridrichová se dobývala na Hrad. Odpověď? Jiná, než chtěla

 
Když Nora Fridrichová chtěla zkoumat, proč měl kancléř Vratislav Mynář v roce 2020 tak vysoké odměny, narazila na zeď. Mynář trval na tom, že dezinformačnímu pořadu nic sdělovat nebude. „Kancléř Mynář nás ve své odpovědi odkázal na to, že vysoké odměny pobírá i generální ředitel České televize,“ zaznělo. Jak vysoké odměny má ředitel ČT ovšem v pořadu nebylo. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček to však Fridrichové připomenul na twitteru.
14.06.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků) , Vratislav Mynář (1244 článků)

Fridrichová: Legendární Zemanův projev. Prezident se "odhalil" už před 30 lety

 
Pustili jsme Noře Fridrichové jeden z nejlegendárnějších projevů prezidenta Miloše Zemana.
10.06.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků) , Miloš Zeman (25971 článků)

Důchodci by pochopili, že víc nedostanou. U Fridrichové trhali rozpočet Schillerové

 
„To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou,“ uvedla Nora Fridrichová reportáž o státním rozpočtu z dílny ministryně financí za hnutí ANO, Aleny Schillerové, která na jedné straně kývla na snižování daní a na straně druhé na zvyšování důchodů. „Umí vláda počítat?“ zeptala se Fridrichová. A nechala promluvit politologa z Masarykovy univerzity v Brně, Stanislava Balíka, podle kterého by senioři pochopili, že se jim důchody nebudou zvedat tak rychle, když je stát v tak hluboké krizi.
07.06.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

MHMP: Šatník Nory Fridrichové nově funguje v Pražské tržnici

 
ymbolicky na Den dětí zahájil provoz v Pražské tržnici Šatník pro rodiny samoživitelů. Za úspěšným projektem stojí reportérka České televize Nora Fridrichová. Ve veřejné sbírce, která je v provozu již rok, se jí dosud podařilo vybrat přes 10 milionů korun a aktuálně projekt pomáhá více než 400 rodinám. Šatník měl dříve útočiště v Kasárnách Karlín nebo v Divadle pod Palmovkou. V Pražské tržnici bude fungovat minimálně do konce tohoto roku v Hale 13.
02.06.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků)

Strejda, kterého už nechtějí. Fridrichová se věnovala Faltýnkovi

 
Blízký spolupracovník premiéra Andreje Babiše Jaroslav Faltýnek to schytal od Nory Fridrichové z České televize: Reportáž s názvem jako pro psa. Faltýnek prý nemá kde kandidovat v nadcházejících sněmovních volbách. Jeho straničtí kolegové to nechtějí příliš komentovat. Novinářka Slonková ho zase popsala jako strýce Jarka z Moravy. Sám politik je už údajně z politiky otráven, ale neví co dál. Rozhodne opět Babiš?
31.05.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Nora Fridrichová (390 článků) , Jaroslav Faltýnek (334 článků)

Feri to má opravdu zlé. Hovoří už i Nora Fridrichová

 
Deník N a A2larm.cz přinesly sérii výpovědí dívek a žen, které popisují, že se k nim mladý poslanec Dominik Feri choval nevhodně a že po nich požadoval jejich intimní fotografie. Novináři uveřejnili i výpovědi, ve kterých padlo obvinění ze znásilnění. Moderátorka pořadu ČT 168 hodin to označila za „tíživé čtení“. Obvinění ze znásilnění Feri odmítá, ale za nevhodné chování k ženám se omluvil. ParlamentníListy.cz na daný problém upozornily jako vůbec první už v pátek 21. května, aniž by naše zprávy převzala jakákoli jiná média. PL navíc daly Ferimu abnormálně času na odpověď; téměř tři dny. Žádali jsme, aby se k jednotlivým záležitostem vyjádřil. Neučinil tak ani on, ani tiskový pracovník TOP 09.
26.05.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (390 článků) , Dominik Feri (334 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »