Články k osobnosti

Nick Archer

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Nick Archer »
 

Velvyslanec Archer: V Británii se ruským trollům nedaří. Plyn by hned odstřihnul

 
„Západ nesmí do války vstupovat, vyhrát musí sami Ukrajinci,“ argumentuje britský velvyslanec v ČR Nick Archer. To jen Vladimir Putin tvrdí, že jde o konflikt Ruska a NATO. Proč by neváhal odstřihnout ruský plyn a nebojí se ruských dezinformací? O tom všem hovořil v pořadu Epicentrum.
14.04.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4923 článků) , Nick Archer (12 článků)

Proč Britové přijali tak málo ukrajinských uprchlíků? Velvyslanec Archer v Blesku zmínil důvody

 
Velká Británie stála pevně za Ukrajinou, ještě než vůbec začala ruská invaze. Dodávky zbraní, sankce na Rusko, asistence tajných služeb či prokurátorů… V jednom naopak za dalšími evropskými zeměmi zaostává: Přijala relativně málo uprchlíků. Proč, to vysvětlil britský velvyslanec v Česku Nick Archer v pořadu Epicentrum.
13.04.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (12 článků) , Sam Sam (672 článků)

Češi, schvalte sňatky homosexuálů, vyzval velvyslanec Británie

 
Britský velvyslanec v Praze Nick Archer horuje za možnost svateb pro gaye a lesby. Dnes se má totiž ve Sněmovně hlasovat o tomto návrhu zákona. V Británii to funguje již od roku 2014. „Velká většina to podpořila včetně konzervativců, kteří věřili, že pokud je manželství pro společnost dobré, je dobré pro všechny,“ napsal na twitteru. Lidem se však nelíbí to, že velvyslanci cizí země zasahují do českého legislativního procesu. „Blahosklonné a nevhodné,“ myslí si Petr Mareš.
29.04.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (12 článků)

„Lidé chtějí méně povodní i nižší složenky.“ Velvyslanec o klimatu i zelené Petřínské rozhledně

 
Jak o víkendu padla tma, do modré a zelené se zbarvil Thunovský palác, tedy sídlo velvyslanectví Spojeného království, a také řada oficiálních budov nejen v Praze. Britský velvyslanec Nick Archer tím chtěl zvýšit povědomí o klimatických změnách. V čem se Česko může od Británie přiučit, jak je to s britským uhlím a jádrem a proč se královská rodina smí o ekologii vyjadřovat?
15.12.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (12 článků)

„Psychopate!“ Čulík to schytal za útok na britského velvyslance. Jde o Dukovy květiny pod posprejovaným Churchillem

 
Kardinál Dominik Duka položil květiny pod sochou státníka Winstona Churchilla v Praze 3, která se nedávno stala obětí vandalismu. Uctění Churchillovy památky si všiml i britský velvyslanec Nick Archer a pronesl slova díků, což šéfredaktorovi Britských listů Janu Čulíkovi stačilo k tomu, aby britského diplomata nařkl z pokrytectví. Neušetřil ani Duku či současného britského premiéra Borise Johnsona. Ve svých názorech však zůstal osamocen. „Čulík je psychopat,“ zní po Čulíkově běsnění na Twitteru.
13.06.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (174 článků) , Dominik Duka (1141 článků) , Nick Archer (12 článků)

Nejkrásnější zahrada i výhled v Praze? Britský velvyslanec Nick Archer si v podhradí žije jako „král“

 
Výhled na Prahu má doslova jako král. Však také královskou rodinu v České republice zastupuje, byť ne tu českou, nýbrž anglickou. Nicholas Stewart Archer (59) je velvyslancem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Do své přepychové rezidence, v níž se od roku 1919 vystřídali všichni britští velvyslanci, nás pozval na nevšední návštěvu, při které nám ukázal krásy a zajímavosti.
18.02.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (12 článků) , Nicholas Stewart (1 článek)

Smrtící nákaza, žaloba na Trumpa a únor bez alkoholu. I to nabídlo Epicentrum

 
Nákaza koronavirem děsí svět, ale pro Čechy zatím nejsou roušky na místě, míní epidemiolog Roman Prymula. Velvyslanec Velké Británie v Česku Nick Archer zase popsal, co bude pro Čechy i Brity znamenat přechodné období brexitu. Prezidenta USA Donalda Trumpa se většina republikánů bojí, i když jím pohrdají, tvrdí Tomáš Klvaňa z New York Univerzity v Praze. I to zaznělo v pořadu Blesk Zpráv Epicentrum v posledním lednovém týdnu.
04.02.2020 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5951 článků) , Nick Archer (12 článků)

Britský velvyslanec Archer exkluzivně: Brexit? Po frustraci přichází úleva!

 
Rozvod s Unií, tedy brexit, se blíží. Posledního ledna Spojené království vstoupí do tzv. přechodného období. Jaká panuje nálada na ostrovech, řekl Blesku v pořadu Epicentrum britský velvyslanec v Česku Nick Archer (59). Velvyslanec promluvil i od „odloučení“ prince Harryho a Meghan od královské rodiny a pravidlech královského dvora.
29.01.2020 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (12 článků) , Harry Harry (1738 článků)

Vysílali jsme: Britský velvyslanec o brexitové úlevě a nafouknutém megxitu

 
Rozvod s Unií, tedy brexit, se blíží. Ale ne tak úplně: posledního ledna Spojené království vstoupí do tzv. přechodného období. A podobné přechodné období, kdy se musí vyjasnit budoucnost, zahájil i princ Harry (35) s manželkou Meghan (38), kteří »odstoupili« z královské rodiny a přesunuli se do Kanady. Jaká panuje nálada na ostrovech, popsal Blesku v pořadu Epicentrum britský velvyslanec v Česku Nick Archer (59).
28.01.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (12 článků) , Harry Harry (1738 článků)

„Diana byla fajn paní.“ A co na britské ambasádě nahradí kočky a embéčko?

 
Na dohled od Poslanecké sněmovny, na úpatí jižních zahrad Pražského hradu. Tato lukrativní lokalita patří už od 14. století Thunovskému paláci, kde sídlí už téměř sto let velvyslanectví Spojeného království. Do útrob britské ambasády je vstup přísně střežen, otevřeno je jen sporadicky. Podívat se ale můžete v rámci pokračování seriálu Blesk Zpráv Když promluví zdi. Průvodcem byl i sám nový velvyslanec Nick Archer.
21.07.2018 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (12 článků)

Babiš: Vyhoštění třiadvaceti ruských diplomatů z Británie považuji za nepříjemné

 
Premiér v demisi a šéf vládního hnutí ANO Andrej Babiš má vyhoštění 23 ruských diplomatů z Británie za velice nepříjemnou záležitost. Před dnešní plánovanou schůzkou s britským ministrem pro Brexit Davidem Davisem, kterého doprovodí nový britský velvyslanec Nick Archer, odmítl věc blíže komentovat.
14.03.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků) , Nick Archer (12 článků)

Z Česka odchází velvyslankyně, která vynikala orginálními zálibami

 
Velvyslankyně Jan Thompsonová v pátek oficiálně ukončí své působení v čele britské ambasády v Praze. Jejím nástupcem bude Nick Archer, který dorazí do Prahy příští týden. ČTK to sdělil mluvčí úřadu Jiří Šebek.
03.01.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Nick Archer (12 článků) , Jan Šebek (9 článků)
« Předchozí 1 Další »