Články k osobnosti

Naděžda Kavalírová

  předsedkyně konfederace politických vězňů

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Naděžda Kavalírová »
 

Josef Ježek: Kavalírka

 
Byl jsem účastníkem mnoha kongresů Občanské demokratické strany. Vzpomínám si, že asi v roce 2006 na něm vystoupila se svou zdravicí předsedkyně Konfederace politických vězňů. Za „kecpultem“ jí skoro nebylo vidět. Drobná bělovlasá dáma s drdůlkem na hlavě, přednesla svůj pozdrav dramatickým hlasem a vzbudila bouřlivý potlesk. Ta žena se jmenovala MUDr. Naděžda Kavalírová.
28.01.2017 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků) , Josef Ježek (90 článků)

Lidé se loučili s Kavalírovou jako s hlasem obětí komunismu

 
Rodina, desítky přátel a zástupců společenského života se dnes ve Strahovském klášteře rozloučily s dlouholetou předsedkyní Konfederace politických vězňů Naděždou Kavalírovou. Kardinál Dominik Duka, který vedl smuteční mši, ji označil za hlas těch, kdo trpěli a položili život za komunistického režimu. Kavalírová zemřela před týdnem v nemocnici v Pardubicích ve věku 93 let. Zprávu přinesla ČTK.
27.01.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1067 článků) , Naděžda Kavalírová (32 článků)

Poslední rozloučení s ženou, která byla hlasem trpících a život zasvětila lásce a svobodě

 
Ve Strahovském klášteře se lidé v pátek loučili s předsedkyní Konfederace politických vězňů Naděždou Kavalírovou, která zemřela před týdnem v pardubické nemocnici ve věku 93 let. Smuteční mši vedl kardinál Dominik Duka, který Naděždu Kavalírovou označil za hlas těch, kteří trpěli.
27.01.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1067 článků) , Naděžda Kavalírová (32 článků)

Pohřeb Naděždy Kavalírové (†93): Loučil se Herman i „muži určení k likvidaci“

 
Desítky přátel a zástupců společenského života se dnes ve Strahovském klášteře rozloučily s dlouholetou předsedkyní Konfederace politických vězňů Naděždou Kavalírovou. Kardinál Dominik Duka, který vedl smuteční mši, ji označil za hlas těch, kdo trpěli a položili život za komunistického režimu. Kavalírová zemřela před týdnem v nemocnici v Pardubicích ve věku 93 let.
27.01.2017 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1067 článků) , Naděžda Kavalírová (32 článků) , Daniel Herman (638 článků) , Daniel Herman (1106 článků)

Bělobrádek (KDU-ČSL): Národ, který se nepoučí z vlastní historie, je odsouzen k tomu ji opakovat

 
Upřímně lituji odchodu Naděždy Kavalírové. Předsedkyně Konfederace politických věznů byla skvělá, moudrá a silná žena. Neúnavná energie, s níž bojovala za přeživší i mrtvé kamarády, za uznání třetího odboje a proti ztrátě společenské paměti je obdivuhodná.
22.01.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

Zemřela dlouholetá šéfka Konfederace politických vězňů Kavalírová

 
Ve věku 93 let dnes v nemocnici v Pardubicích náhle zemřela dlouholetá předsedkyně Konfederace politických vězňů (KPV) Naděžda Kavalírová. ČTK to řekla její dcera Blanka Matějíčková. V období komunismu Kavalírová strávila několik let ve vězení. Po listopadu 1989 se zasloužila o řešení otázek odškodnění politických vězňů a podílela se na přípravě legislativních návrhů v této oblasti.
20.01.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

Zemřela Kavalírová (†93). Šéfka Konfederace politických vězňů podlehla nemoci

 
Ve věku 93 let v pátek nemocnici v Pardubicích náhle zemřela dlouholetá předsedkyně Konfederace politických vězňů (KPV) Naděžda Kavalírová. ČTK to řekla její dcera Blanka Matějíčková.
20.01.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

Kavalírová navrhla odchod členům rady ÚSTR za výměnu jeho vedení

 
Bývalá předsedkyně rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Naděžda Kavalírová dnes vyzvala k rezignaci své kolegy, kteří jako členové rady rozhodli o výměně vedení ústavu. Připojily se k tomu i zástupci odborových organizací. Současná šéfka rady Emilie Benešová naopak postup rady hájila. Podobně jako nynější ředitel ústavu Zdeněk Hazdra si stěžovala na vytváření nepřátelské atmosféry vůči nynějšímu managementu ÚSTR.
03.06.2014 17:51 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

Kavalírová navrhla odchod členům rady ÚSTR za výměnu jeho vedení

 
Bývalá předsedkyně rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Naděžda Kavalírová dnes vyzvala k rezignaci své kolegy z této rady, kteří vyměnili vedení ústavu. Současná šéfka rady Emilie Benešová tento krok naopak hájila. Podobně jako nynější ředitel ústavu Zdeněk Hazdra si stěžovala na vytváření nepřátelské atmosféry vůči managementu ÚSTR.
03.06.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

Předsedkyně politických vězňů na kongresu ODS prozradila: Kdybych mohla, hlasuji pro paní Mirku

 
Konfederace politických vězňů (KPV ČR) v čele s Naděždou Kavalírovou by ráda viděla v čele ODS Miroslavu Němcovou. Podle Kavalírové má KPV k Němcové mimořádné sympatie pro její pevný charakter, hluboce lidské chápání všeho dění a nezlomnou víru v budoucnost.
19.01.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1620 článků) , Naděžda Kavalírová (32 článků)

Kavalírová tepe ÚSTR za údajný skandál: Krátí má práva

 
Předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová se rozčiluje, že Ústav pro studium totalitních režimů jednal za jejími zády. Možná proto, že kroky ústavu v minulosti kritizovala. Zprávu přináší server iDnes.cz.
11.11.2013 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

ÚSTR má opět vědeckou radu, jsou v ní Prečan či Pithart

 
Nová vědecká rada Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude zatím mít 12 členů, mimo jiné se do ní vrátil historik Vilém Prečan, který z ní odešel v roce 2010. 
15.05.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (220 článků) , Naděžda Kavalírová (32 článků)

ÚSTR má novou vědeckou radu, jsou v ní i Pithart s Prečanem

 
Nová vědecká rada Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude mít dočasně 12 členů. Vrátil se do ní historik Vilém Prečan, spolu s nímž v ní zasednou například politik a historik Petr Pithart (KDU-ČSL), ředitel Ústavu pro soudobé dějiny Oldřich Tůma či francouzská historička Muriel Blaiveová. Kandidáty ve středu předložila ředitelka ÚSTR Pavla Foglové hlavní radě úřadu. Ta je schválila pěti hlasy, zdržela se Naděžda Kavalírová.
15.05.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (220 článků) , Naděžda Kavalírová (32 článků)

Je to mafie, řekla nám o ÚSTRu Kavalírová. Proběhla závažná kontrola

 
REPORTÁŽ Válka o vedení Ústavu pro studium totalitních režimů se dostala do další fáze bojů. Na současnou ředitelku Pavlu Foglovou praskly podivné souvislosti ohledně její firmy a černého konta ODS. Podle předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděždy Kavalírové je řízená tajnou mafií. V Archivu bezpečnostních složek také proběhla kontrola z vnitra.
23.04.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

Třenice v ÚSTR pokračují, kvůli politizaci odstoupila část vědecké rady

 
Spory uvnitř Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) ve čtvrtek gradovaly rezignací části vědecké rady včetně předsedy Michaela Krause. Radní zdůvodnili své rozhodnutí nesouhlasem s odvoláním šéfa ústavu Daniela Hermana. Kritici Hermanova odvolání tvrdí, že jde o snahu ČSSD a KSČM účelově ovlivňovat chod instituce. Sociální demokraté to odmítají a hovoří o "pravicovém bolševismu".
11.04.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

U jáchymovské piety zasahovala záchranka. Odvezla šéfku politických vězňů

 
Předsedkyni Konfederace politických vězňů Naděždě Kavalírové se udělalo během jáchymovské piety nevolno. Nakonec ji musela odvézt záchranná služba, nyní je v nemocnici.
26.05.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků)

Fischer otevřel "prezidentskou" kancelář, chce slyšet názory voličů

 
Jan Fischer v sobotu na pražském Žižkově otevřel "prezidentskou" kancelář, kde mohou lidé tohoto uchazeče o Hrad kontaktovat. Expremiéra podpořili například bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor, předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová či mecenáška Národního divadla Dadja Altenburg-Kohl.
28.04.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Naděžda Kavalírová (32 článků) , Jan Fischer (1760 článků)
« Předchozí 1 2 Další »