Články k osobnosti

Mona Mona

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Mona Mona »
 

Everest je obří skládka. Horolezci radši zaplatí pokutu, než aby po sobě uklidili

 
Snímky z výprav na Mount Everest berou dech. Vyfotit na nejvyšší hoře světa čistý neposkvrněný sníh je však možná stejně složité jako zvěčnit Monu Lisu bez davu turistů. Cesta na vrchol je natolik lemovaná odpady, že úřady požadují po expedicích kauce, aby donutily horolezce alespoň trochu po sobě uklízet. Jejich výše je však v porovnání s náklady na výstup směšná...
14.07.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Na safari kvete hroší láska: To je můj těžkotonážní harém

 
Těžkotonážní láska rozkvétá v Safari Parku ve Dvoře Králové. Hrošice Hulu (6) a Monu (5) si tam namlouvá zkušený samec Mike (33).
10.06.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Monou Lisou za 5 hodin! Žena umí s make-upem hotové divy

 
Čínská blogerka Che Jü-chung (27) ukázala obrovskou sílu make-upu. Dívka, která se díky líčení dokázala v minulosti změnit třeba ve zpěvačku Taylor Swift (28) nebo herečku Selenu Gomez (25), se šminkami přetvořila na Monu Lisu!
18.05.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Taylor Swift (296 článků) , Selena Gomez (379 článků) , Mona Mona (52 článků)

Národní knihovna: Ománská princezna si prohlédla korán z roku 844 i dopisy W. A. Mozarta

 
První dáma Sultanátu Omán, její výsost princezna Mona Fahad Al-Said, navštívila Národní knihovnu České republiky. Návštěva se konala na žádost samotné princezny, která projevila zájem navštívit zdejší pracoviště rukopisů a starých tisků.
27.04.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

„Radikální imámy jsme v Somálsku zavírali, ale ve Švédsku mají pré. A papež? Je to vlastně levicový politik...“ bývalá muslimka promlouvá

 
Americký think-tank Gatestone Institute publikoval rozhovor se švédskou aktivistkou somálského původu Monou Walterovou, která do své nové země přišla zkraje 90. let minulého století jako muslimka, ale konvertovala ke křesťanství a kritizuje islám.
24.04.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Nový samec z Německa dal nevěsty do latě: Hroši šli do trojky!

 
I hroši mají své dny a také své černé vdovy! Hula (5) a Mona (4) ze safari parku ve Dvoře Králové totiž uštvaly svého samce Karla Wilhelma (†2) k smrti. Jeho zkušený náhradník Mike (32) je ale srovnal do latě!jp
18.04.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (156 článků) , Mona Mona (52 článků)

Zanechala studií a koupila si kytaru, dnes tvoří hudbu k slavným seriálům. V dubnu Lucy Rose vystoupí v Praze

 
Anglická písničkářka Lucy Rose, jejíž písničky můžete znát z nejrůznějších seriálů, se opět vrací do Prahy. Vystoupí 22. dubna v novém klubu Mono Fono. Po tvůrčí krizi se vrací plná energie a nápadů.
16.02.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Další 'vetřelci' z jezera Mono. Proč si místní mouchy libují na dně jedových tůní?

 
Jezero Mono můžeme s trochou nadsázky označit za střípek cizí planety ve východní Kalifornii. Za posledních šedesát tisíc let, kdy je kompletně odříznuté od okolních toků, vyschlo do podoby koncentrovaného solného roztoku. Solanka obsahující chloridy, karbonáty a sulfáty z něj dělá nehostinné, životu nepřející místo, nemluvě o vysokých koncentracích vyložených jedů, jako je například arsen.
09.01.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Vědci objevili nejstaršího žijícího obratlovce: 512 let starý žralok! Plaval, už když Da Vinci maloval Monu Lisu

 
Narodil se v době, kdy u nás vládl Vladislav Jagellonský a Leonardo da Vinci ve Florencii portrétoval Monu Lisu. Vědci tvrdí, že objevili nejstaršího žijícího živočicha – žraloka, který podle nich může být starý až 512 let!
17.12.2017 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Jagellonský (2 články) , Mona Mona (52 článků)

Fascinace posmrtnými maskami, díky které víme, jak se po smrti 'tvářil' Beethoven

 
Tutanchamon, Lenin, Napoleon Beethoven, ale také známí sérioví vrazi. Ti všichni mají společné jedno - někdo po jich smrti udělal posmrtnou masku. Díky jejich sbírkám mohou lidé i po desetiletích či staletích přesně vědět, jak dotyčný vypadal. I přesto slavná jména je nejznámější a nejkopírovanější posmrtnou maskou v hostorii takzvaná "Neznámá ze Seiny" nebo-li "utopená Mona Lisa".
18.11.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Hrošího vdovce rozptýlí milenky Hula a Mona!

 
Nového partnera přivezla královédvorská zoo svým hrošicím Hule (5) a Moně (4). Samec Mike (32) z Německa nahradí Karla Wilhelma (†2), který zemřel v létě na následky zranění ze šarvátek se samicemi.
20.10.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (156 článků) , Mona Mona (52 článků)

Kunsthistorikové objevili uhlový návrh nahé „Mony Lisy“

 
Uhlová kresba zvaná Monna Vanna ležela skryta před zraky veřejnosti 150 let. Francouzští kunsthistorikové ji ale teď vytáhli ze sbírek s velmi troufalým tvrzením, že nahá žena na papíře je studijní předlohou pro Monu Lisu Leonarda Da Vinciho. Přitom Monna Vanna je autorsky přičítána studiu tohoto velkého všeuměla renesanční doby.
02.10.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Tragédie ve dvorské zoo: Hrocha Karla Wilhelma (†2) smrtelně zranila samice

 
Ve dvorské zoo tragicky zemřel dvouletý hroch Karl Wilhelm. Ten byl přitom čerstvým přírůstkem, ve velkém výběhu společně s hrošicemi Hulou a Monou žil teprve od června. Jedna z nich mu ale nejspíš způsobila smrtelné zranění. V úterý to oznámil ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas. Dvorská zoo původně počítala s tím, že s novým samcem obnoví chov hrochů.
16.08.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Rabas (36 článků) , Mona Mona (52 článků)

55 let od smrti Marilyn Monroe: Nahota za 10 dolarů na hodinu

 
Ještě nebyla známá jako sexbomba Marilyn Monroe, říkala si Mona. Psal se rok 1946, snažila se prorazit u filmu, na nájem a jídlo si vydělávala jako modelka. Za deset dolarů za hodinu pózovala Earlu Moranovi...
07.08.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Monroe (411 článků) , Mona Mona (52 článků)

Recenze: Vnitřní síla se nevyplácí. 'Pojď sem, ať ti můžu dát pusu' přináší důkaz

 
Kniha se zastavuje ve třech obdobích života hlavní hrdinky Mony - dětství, ve 24 a později také 35 letech. Spojující linkou vývoje celého děje je upřímnost, kterou ale dívka, později žena, cítí nejčastěji jen sama k sobě. Doma se o problémech ani pocitech nemluví. Mona se částečně proti své vůli stává neochvějnou jistotou celé rodiny. I proto jde místy o depresivní čtení, které autorka velmi umě protkává humornými situacemi, jízlivostí, ironií...
23.06.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Kdo je ománská princezna mířící do Prahy? Lékařka z bohaté rodiny, co miluje futsal

 
V pátek dopoledne do Prahy dorazí jedna z nejvýše postavených žen v arabském světě. Na letiště v Ruzyni dosedne ománská princezna Dr. Mona Fahad Mahmoud Al Said, dcera místopředsedy tamní vlády. V Česku se bude snažit zajistit své zemi lepší vzdělání a také poznatky z medicíny, které by mohly vyústit v dlouholetou spolupráci. Bohatství sultánské rodiny se odhaduje na přibližně 18 miliard korun, což ji pasuje na 11. nejbohatší rodinu světa.
12.05.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Do Prahy míří princezna Mona: Chce tu domluvit vzdělávání ománských elit

 
Téměř po dvou letech opět míří do Prahy velice vážený host. K českým akademikům se v pátek připojí veličenstvo princezna Dr. Mona Fahad Al-Said, která je první dámou Sultanátu Omán. V české metropoli se bude snažit vyjednat s českou akademickou obcí možnosti, jak by čeští profesoři mohli vzdělávat ománské nejvyšší státní představitele. Týkat by se to mohlo však i studentů, kteří ve velkém projevují zájem o vzdělání na českých univerzitách.
11.05.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Co stojí za přeceňovanou slávou Mony Lisy?

 
Pějí se na ni ódy po celém světě, před jejím portrétem se tísní davy lidí, kteří ji chtějí vidět na vlastní oči. Když se však na pár vyhrazených minut před Monu Lisu postaví, nastává zpravidla podobné zklamání jako při pohledu na bruselského čůrajícího chlapečka. Proč je zrovna toto dílo Leonarda da Vinciho tak přeceňované?
21.01.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)

Pavlína Wolfová přišla o vilu po Filipovském: Jak bydlí teď? Má i Monu Lisu

 
Dcera herečky Pavlíny Filipovské (75) a vnučka legendárního Františka Filipovského (†86), moderátorka Pavlína Wolfová (45) se v pořadu TV Barrandov Můžu dál? pochlubila rodinným bohatstvím. V ložnici jí visí nejslavnější portrét všech dob – obraz Mony Lisy. Nejde samozřejmě o originál, ale o jeho kopii, která si zahrála v českém filmu Císařův pekař a pekařův císař.
20.01.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: František Filipovský (58 článků) , Pavlína Wolfová (33 článků) , Pavlína Filipovská (48 článků) , Mona Mona (52 článků)

Bankéř prodal celebritám padělané obrazy za miliony. Podvedl i Bohdalovou

 
Bývalý bankéř Komerční banky Radek Pokluda prodával za miliony korun obrazy, které byly podle policie padělky. Podvedeným tvrdil, že umělecká díla jsou z majetku banky. Pokluda měl v bance na starosti primárně VIP klienty. Informoval o tom zpravodajský web Českého rozhlasu iROZHLAS.cz.
27.10.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (52 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »