Články k osobnosti

Mojmír Hampl

  bankéř

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Mojmír Hampl »
 

„Nyní jsem na řadě já!“ Válka kolem ČEZ. Státní úředník rozpálil akcionáře

 
Ekonom a předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl se pustil do on-line boje s energetickým expertem a minoritním akcionářem ČEZu Michalem Šnobrem. Podle Hampla nemá Šnobr pravdu ve své kritice windfall tax a v neustálé kritice vlády a jejích opatření. „Začal fungovat jako vůdce sekty, která přestala přemýšlet.“ Šnobr si útok nenechal líbit a už chystá velkou mediální odvetu. Na sociální síti zatím reagoval na několik výroků a dodal, že státní úředník placený z daní z Národní rozpočtové rady by si takové výstupy neměl dovolit.
19.04.2024 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

Lži a švindly. Kalousek podpálil vládu

 
„Stanjuru dobíhají nekompetence, lži a švindly,“ řekl v Partii Terezie Tománkové Karel Havlíček (ANO). Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek mu dal na Twitteru za pravdu. Nedával by však vše za vinu pouze ministrovi financí Zbyňku Stanjurovi (ODS). Připomněl, že vláda má členů 18. Zmínil i komentář ekonoma a předsedy Národní rozpočtové rady Mojmíra Hampla z Otázek Václava Moravce. Zrušení superhrubé mzdy dle něj bylo superhrubou chybou, na které se shodnou všichni ekonomové.
11.06.2023 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků) , Miroslav Kalousek (7862 článků)

Důchodový systém zůstane i po reformě v mínusu

 
Současný důchodový systém je beze změn , které vláda předložila Sněmovně, v každém případě neudržitelný pro ty, kteří do důchodu půjdou v budoucnu . V pořadu Otázky Václava Moravce to v neděli řekl předseda Národní rozpočtové rady a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Mojmír Hampl.
11.06.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

Moravec a dva poradci vlády: Jaké ožebračování důchodců? Sociální soudržnost narušil naopak Babiš!

 
V první hodině Otázek Václava Moravce řídil moderátor diskusi předsedy Národní rozpočtové rady Mojmíra Hampla, poradkyně premiéra Heleny Horské a ekonomky Jany Matesové. Ta hned na úvod vyčinila šéfovi ANO Andreji Babišovi, který tvrdí, že vláda Petra Fialy (ODS) ožebračuje důchodce. Hampl poznamenal, že pokud vůbec existuje nějaká skupina obyvatel chráněná v maximální možné míře od inflace, pak to jsou důchodci. Moravec položil na stůl průzkum se známkami jako ve škole. Odhalil následující...
11.06.2023 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6543 článků) , Mojmír Hampl (73 článků) , Václav Moravec (765 článků)

Kalousek vládě: „Zastavíme zadlužování.“ Pro tu větu jsme vás volili

 
Rozvratu rozpočtu se zjevně bojí méně, než ztráty přízně voličů, exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se opakovaně opřel do neodpovědné rozpočtové politiky vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Učinil tak v reakci na vyjádření předsedy Národní rozpočtové rady vlády Mojmíra Hampla, který kritizoval sliby politiků v podobě nízkých daní a přidávání.
27.03.2023 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6543 článků) , Mojmír Hampl (73 článků) , Miroslav Kalousek (7862 článků)

Zvýšit úrokové sazby... Nezvyšovat! Zvýšit... Ne! Mojmír Hampl a Švejnar se nepohodli v ČT

 
V první hodině nedělních Otázek Václav Moravec řídil debatu předsedy Národní rozpočtové rady Mojmíra Hampla, ekonoma Jana Švejnara a člena Evropského účetního dvora Jana Gregora. Pánové diskutovali o tom, jak rychle se zotaví česká ekonomika a celý český národ. Shodli se na tom, že se musí změnit uvažování současných politiků, a to napříč politickým spektrem, protože pokud se nezmění, zřítí se Česko do velké katastrofy.
05.02.2023 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (330 článků) , Mojmír Hampl (73 článků) , Václav Moravec (765 článků)

Balaštíková (ANO): ČNB

 
Bývalý viceguvernér ČNB M. Hampl v rozhovoru pro SZ: Ekonomické špičky z NERVu připravily pro vládu 28 nápadu, kde škrtat a kde danit. Podle ekonoma Mojmíra Hampla by krizi měli pocítit všichni, nejen zaměstnanci, ale i penzisté.
03.12.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

Hlavní vládní poradce Hampl navrhuje další škrty: I důchody musí dýchat s ekonomikou

 
Předseda Národní rozpočtové rady vlády (NERV) Mojmír Hampl se v souvislosti se zveřejněním návrhů NERVu, jak snížit výdaje státního rozpočtu a zvýšit jeho příjmy, vyjádřil i k problematice valorizace důchodů. Podle něj by se úsporná opatření měla týkat i důchodců a ti by měli nést také jejich tíhu a dýchat s ekonomikou.
11.11.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

Tak to řekni. Tak řekneš to, nebo ne? Mojmír Hampl v ČT dotíral na Středulu

 
Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard. O své recepty na naplnění státní pokladny se v první části Otázek Václava Moravce v ČT podělili předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Shodli se, že jsou zapotřebí změny v daňovém systému. Zaznělo varování, že začínáme jít řeckou cestou, ale že nikomu to už jaksi nevadí.
02.10.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

Mojmír Hampl: Když zrušíme energetický trh, budou příděly

 
Předseda Národní rozpočtové rady a bývalý člen Bankovní rady ČNB Mojmír Hampl má za to, že válečná daň, o jejímž zavedení uvažuje vláda Petra Fialy (ODS), Česku pomůže. Vedle toho prý Česku pomůže i opětovné zvýšení daní, na úroveň před zrušením superhrubé mzdy. Pokud by Česku něco nepomohlo, tak je to podle Hampla odstavení trhu v oblasti energií. Pokud bude trh zatlačen do pozadí, dostane se Česko do maďarské situace, kde teď funguje přídělový systém.
29.08.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6543 článků) , Mojmír Hampl (73 článků)

Večírek skončil. Život bude jiný, varuje ekonom. Rusko, covid, temné důsledky

 
Český ekonom, bankéř a publicista Mojmír Hampl v rozhovoru pro Prostor X uvedl, že jsme byli zvyklí na bezstarostný život. Éra globalizace, která znamenala zbohatnutí Západu, má ale podle něj už to nejlepší za sebou. Obecně dva tyto šoky, tedy koronavirus a následně válka, vedou přirozeně k tomu, že lidé se více uzavírají a začínají si uvědomovat, že takto závislí být nechtějí.
23.03.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

Nejhorší šéfka státní kasy v historii? Tvrdá slova u Moravce, přidal se i Rusnok

 
V první hodině Otázek Václava Moravce řídil moderátor diskusi guvernéra centrální banky Jiřího Rusnoka a bývalého viceguvernéra Mojmíra Hampla. Ministryně financí Alena Schillerová schytala několik tvrdých slovních úderů. Podle Hampla historie jednou může ukázat, že Schillerová byla absolutně nejhorší šéfkou státní kasy v moderních dějinách České republiky.
03.10.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků) , Jiří Rusnok (1938 článků)

Paní ministryně, my spolu máme korektní vztahy, ale to, co mi tu říkáte... Maláčová v Partii zvedla ze židle Hampla

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD a ekonom Mojmír Hampl. Maláčová tvrdě útočila na svého šéfa ve vládě Andreje Babiše (ANO). Babiš podle ní spolu s ODS zničil státní rozpočet, a ona jako ministryně sociálních financí odmítá připustit, aby to dopadlo na seniory. „Vy hájíte zájmy nadnárodního kapitálu,“ udeřila na Hampla. Jenže ten si to nenechal líbit a přešel do protiútoku...
23.05.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26371 článků) , Mojmír Hampl (73 článků)

Maláčová se hádala o vyšší důchody. Střelili jsme se do nohy a může za to Babiš, tvrdila

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v neděli v Partii na Primě hájila, proč by se měly od příštího roku zvednout důchody víc než o zákonnou valorizaci 450 korun. Rýpla si přitom do premiéra Andreje Babiše (ANO). Maláčová již dříve uvedla, že je pro zvýšení o 750 korun, Babiš zmínil cca 650 korun k průměrnému důchodu pro rok 2022 navíc. „Party skončila a zdroje nejsou. Jakékoliv zvyšování nad rámec zákonné valorizace je naprosto nezodpovědné a populistické,“ vytýkal Maláčové ekonom Mojmír Hampl.
23.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26371 článků) , Mojmír Hampl (73 článků)

Dekrety jsou pořád trauma, málo řešíme minulost. Český šlechtic promluvil. Chce pro Čechy víc EU

 
Nejslavnějším současným českým šlechticem je asi Karel Schwarzenberg, nicméně v Česku žijí i jiní. Například hrabě Constantin Kinský, se kterým vyšel rozhovor v Reflexu. „My jsme, jak napsal někdejší guvernér ČNB Mojmír Hampl, národ deseti milionů nasraných lidí a trošku zapomínáme, že ta 90. léta měla i své kouzlo,“ řekl v něm například. A problém v Česku podle něj není, že by se lidé měli moc špatně, ale naopak, že se mají moc dobře.
04.01.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků) , Mojmír Hampl (73 článků)

Mojmír Hampl bouchl do stolu: Dobrovolné očkování proti covidu? Tak ať je dobrovolné i proti zarděnkám, černému kašli...

 
Bývalý viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl se domnívá, že si zaděláváme na infarkt. „Rozpočtová katastrofa se neprojeví hned,“ poznamenal Hampl v rozhovoru pro CNN Prima News. Zároveň se také rozhovořil o očkování a o tom, že vládu nikdo nemučí otázkami, kde je vakcinační strategie.
30.12.2020 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

„Vláda dluhů a mrtvých!“ Ekonom v Partii pálil do Schillerové. Když došlo na rozpočet, konflikt propukl naplno

 
V nedělní Partii televize Prima se střetli ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, předseda Pirátů Ivan Bartoš a ekonom Mojmír Hampl. Ten Babišovu vládu popsal jako vládu dluhů a mrtvých. Nešetřil ani prezidenta Miloše Zemana a končícího ministra zdravotnictví za hnutí ANO, když konstatoval, že se nám v Česku rozšířila epidemie papalášství. Prymulu kritizovali Bartoš i Schillerová.
25.10.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Ivan Ivan (2968 článků)

Prymulova fatální chyba a rozmáhající se papalášství

 
Noční schůzka ministra zdravotnictví Romana Prymuly s šéfem poslanců hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem byla podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) fatální chybou. Bývalý viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl ji má za doklad toho, že se v ČR rozmohlo papalášství.
25.10.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

Moravec se posmíval Maláčové: Vy to nejste schopni prosadit. A za to nemohou moderátoři veřejnoprávní televize...

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD), 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová a bývalý viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. „Ona byla pandemie od roku 2018?“ rýpal do Maláčové Moravec. Ekonom Hampl i poslankyně Richterová se přidali. Maláčová čelila ostré slovní palbě. A v jednu chvíli se pořádně rozčílila. To když došlo na národní korporace...
23.08.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků) , Václav Moravec (765 článků)

Z Partie přišlo varování. Opakovaně. Ekonomka Švihlíková se obává silné sociální krize, pokud...

 
Lide se bojí o práci, podle průzkumu až padesát procent. Podobně jako v jiných zemích v Evropě fungují programy, které jsou jistou variantou na německý tzv. kurzarbeit, tedy programy, které se snaží udržet pracovní místa. Zároveň se s tím v čase objevuje nejistota, jak dlouho tyto programy budou trvat a zda se podaří pracovní místa v čase zachovat. Jak může stát pomoct co nejvíc zmírnit ekonomické dopady covidové krize? Nejen o tom debatovali v nedělní Partii na TV CNN Prima News ekonomka Ilona Švihlíková a ekonom, viceguvernér ČNB Mojmír Hampl.
03.08.2020 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »