Články k osobnosti

Miroslava Němcová

  politička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslava Němcová »
 

Na Putinovu inauguraci přijel zástupce Slovenska i Steven Seagal. S vrahem se na tribunu nechodí, zuří Němcová

 
Na úterní inauguraci začal ruský prezident Vladimir Putin už svůj pátý mandát v čele země. Na slavnostní akt poslaly své zástupce například Slovensko nebo Francie. Naopak slavnost v Rusku kvůli agresivní politice této země a její invazi na Ukrajinu bojkotovalo Česko, Velká Británie či Estonsko. V Moskvě se objevil mimo jiné také herec Steven Seagal. Účast zahraničních diplomatů ostře odsoudila česká senátorka Miroslava Němcová (ODS).
07.05.2024 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Steven Seagal (129 článků) , Vladimir Putin (5357 článků) , Miroslava Němcová (1788 článků)

Miroslava Němcová nemůže mlčet, jaké je Babiš zlo. Prezident totiž odsoudil kampaň SPOLU

 
Prezident Petr Pavel kriticky vstoupil do kampaně ANO i koalice SPOLU do Evropského parlamentu. Kampaň Babišových oponentů, která vyobrazuje hnutí ANO jako zastánce ruských zájmů, je podle hlavy státu stejně nefér a nebezpečná jako výroky šéfa hnutí ANO Babiše podněcující protiukrajinské nálady. Kritika na obě strany se ale vůbec nepozdává senátorce Mirce Němcové ani komentátorovi Alexandru Mitrofanovi, podle nich se Pavlovi moderování společenské diskuse vůbec nedaří.
03.05.2024 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Petr Pavel (2890 článků)

To je psycho, tohle... Němcová odešla z místnosti. Ostatní hlasovali pro

 
Členové ústavněprávního výboru Senátu dali zelenou petici 15 tisíc zemědělců. Ti chtějí zrušit Fialovou vládou zavedený přístup k rozdělování dotací, který je podle petentů diskriminační. Usnesení podpořili všichni senátoři z výboru s jedinou výjimkou. Miroslava Němcová po celou dobu nesouhlasně kroutila hlavou, vystoupení zástupců označila za „psycho“ a před hlasováním odešla.
10.04.2024 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků)

„Jedovatá tchýně“ Němcová se opět vyznamenala. Vyskočilovi se chce zvracet

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Podle posledního průzkumu věří vládě jen 2 % obyvatel. Ale oni se tam pořád drží, a je jim to úplně jedno,“ žasne herec a člen Klubu 2019 Ivan Vyskočil. „Podivná neziskovka pro barmské ženy, čachry a peníze v podivné kampeličce, kauza Dozimetr…“ Nešetří vládní politiky a dostal se i ke kandidátům do eurovoleb. Velmi ostře se kvůli vyjádření v souvislosti s nedávným útokem na koncertní síň na okraji Moskvy opřel do Miroslavy Němcové. „Svým posledním výrokem se opravdu vyznamenala a do smrti ztratila místo mezi slušnými lidmi,“ vzkázal Ivan Vyskočil a vzpomněl hrůzy války.
07.04.2024 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (418 článků) , Ivan Vyskočil (417 článků) , Miroslava Němcová (1788 článků)

Bez soucitu. Miroslava Němcová o útoku v Moskvě

 
Nelítostná senátorka Miroslava Němcová na sociální síti X popsala, za jakých podmínek by byla ochotná cítit soucit s Ruskem a jeho obyvateli po teroristickém útoku skupiny ISIS u Moskvy. Mnozí uživatelé sítě jí děkovali a poukázali na pokrytectví politiků, kteří Rusku kondolují. „Russáci jsou mi lhostejní,“ zaznělo.
24.03.2024 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků)

Ajaj, Zaorálek dupnul na kuří oko Miroslavě Němcové. A Etzlerovi. Začal řev

 
Lubomír Zaorálek (SOCDEM) se vrátil. Dá se tak usuzovat z toho, jak pohnul veřejnou diskusí a svolal na sebe blesky politiků z jiných politických stran i od lidí. A blesky létají. „Dva Lubošové, Zaorálek a Blaha. Uřvaní bolševici,“ neudržela se například senátorka Miroslava Němcová (ODS). Na čí kuří oko Zaorálek tak dupnul? Vyjádřil své pochybnosti o ministru zahraničních věcí Janu Lipavském (Piráti) a posvítil si i na prezidentskou volbu Petra Pavla.
17.03.2024 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2890 článků) , Miroslava Němcová (1788 článků) , Petr Pavel (2890 článků) , Petra Němcová (663 článků) , Jana Němcová (130 článků)

S Ficem ne! Hašek, Němcová i Nerudová se radují. Opoziční Šimečka už se chystá do Prahy

 
Na ochladnutí česko-slovenských diplomatických vztahů zareagovaly i české osobnosti veřejného života. Shánějme zbraně, jednání o míru jsou nechutná, zaznělo také společně s výkřiky bývalého hokejového brankáře Slava Herojam. Podle Nerudové zase Fico podkopává zásady právního státu. Vyjádřila se i Miroslava Němcová. Šéf slovenské opozice dokonce navštíví Čechy s diametrálně odlišnou zahraniční politikou, než je ta oficiální.
07.03.2024 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků)

Putin dal lekci, všichni přispěchali s „opravou“. A pak to korunovala Němcová

 
Ruský prezident Vladimir Putin věnoval rozhovor moderátoru Tuckeru Carlsonovi. Asistent poslance STAN Exnera, Adam Trunečka se následně zaměřil na sociálních sítích na dle jeho slov Putinovo přepisování ukrajinské historie. „Putin využil rozhovor pro šíření ruského ahistorického narativu – že Ukrajinci jsou prý umělý národ a Ukrajina slepený stát,“ napsal Trunečka. Nebyl sám, kdo se rozhovoru na sociálních sítích věnoval. Komentář si nenechala ujít ani senátorka Miroslava Němcová.
09.02.2024 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5357 článků) , Miroslava Němcová (1788 článků) , Adam Adam (611 článků) , Adam Adam (611 článků)

Miroslava Němcová: „Chystají se podřezávat krky.“ Není prý rozhořčená

 
Největší cvičení NATO od konce studené války začne příští týden. Je třeba se připravit na éru, kdy se může stát cokoli, uvedl předseda vojenského výboru aliance Rob Bauer. To samé říká i náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel Řehka. Podle opozičních zástupců jde o strašení a s výroky by se měl mírnit. V Událostech, komentářích se jej zastávala senátorka Miroslava Němcová (ODS). Lidé by o přípravách armády na konflikt měli prý slyšet častěji, musí chápat rizika. Protože Rusko chystá něco velkého.
19.01.2024 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Rob Rob (26 článků)

Fiala rozdával medaile. Prozradil, za co ji má Němcová

 
Premiér Petr Fiala (ODS) v tomto týdnu v Kramářově vile ocenil za zásluhy medailí Karla Kramáře 17 osobností, které dle něj naši společnost „posunují dál“. Mezi oceněnými je senátorka a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS), jež medaili Karla Kramáře získala za zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, či další politici ODS. Za zásluhy o rozvoj občanské společnosti pak od premiéra ocenění obdržel také šéf neziskovky Člověk v tísni Šimon Pánek.
09.12.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Šimon Pánek (44 článků) , Miroslava Němcová (1788 článků) , Karel Kramář (45 článků) , Karel Fiala (276 článků)

Lépe jste se narodit nemohla. Němcová slavila, Džamila Stehlíková a další ji opěvují

 
Současná senátorka, dlouholetá politička Miroslava Němcová (ODS) v den výročí, kdy odstartovala sametová revoluce, oslavila 71. narozeniny. Strávila je tradičně na Národní třídě. Gratulace přišly od jejích podporovatelek Džamily Stehlíkové, Michaely Kudláčkové i Martiny Fraňkové. Shodovaly se, že jako „odvážná politička s rovnými zády“ se Němcová více symbolicky narodit nemohla.
18.11.2023 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Kudláčková (96 článků) , Džamila Stehlíková (198 článků) , Miroslava Němcová (1788 článků)

Vyhrožoval prezidentu Pavlovi, že ho pobodá, a vulgárně ho urážel: Po muži pátrá policie

 
Vrcholné politiky posílal do plynu. Pražská policie pátrá po muži, který prostřednictvím dopisů vyhrožoval prezidentovi Petru Pavlovi, senátorce Miroslavě Němcové a politikům z Jihočeského kraje. "Takovýchto dopisů zaslal několik desítek, kdy je vždy adresoval politikům," informoval policejní mluvčí Jan Daněk prostřednictvím tiskové zprávy.
15.11.2023 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Petr Pavel (2890 článků) , Petra Němcová (663 článků)

Čaputovou nahradil Che Guevara. „Podzimní úklid“, chlubil se místopředseda slovenského parlamentu

 
Místopředseda slovenského parlamentu L’uboš Blaha (Směr-SD) se na sociálních sítích pochlubil, jak si představuje „podzimní úklid“ své kanceláře. Ten postihl i portrét slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, jejíž fotografii Blaha schoval do skříně a nahradil ji marxistickým revolucionářem Che Guevarou. „Měl by tam pověsit i Pol Pota,“ reaguje senátorka Miroslava Němcová (ODS) a připomenula Blahovy výroky o Janu Palachovi.
03.11.2023 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Jan Palach (272 článků) , Che Guevara (54 článků) , Jana Němcová (130 článků) , Zuzana Čaputova (91 článků)

„Poškozování státního symbolu“ a ještě se „řehtali“. Zhrození nad Němcovou. Koluje FOTO

 
Neúspěšný kandidát na prezidenta Petr Hannig upozornil na svém blogu na serveru iDnes.cz na prohřešek někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) ohledně špatně připevněné vlajky na klopě. Snímek však nesdílel, jen zkritizoval, že Němcová dle jeho slov bere desítky let peníze ze státního rozpočtu a neví, jak vypadá česká vlajka.
03.11.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Petr Hannig (46 článků)

Senátorka Kovářová: Právě paní Němcová a politici jí podobní rozdělují společnost

 
Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na útoky senátorky ODS Miroslavy Němcové na sociálních sítích
29.10.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků)

Zeman odešel, Miroslava Němcová se vrací na Hrad

 
Bývalý prezident Miloš Zeman se nezúčastní sobotního slavnostního předávání státních vyznamenání, která bude v sobotu na Pražském hradě poprvé předávat jeho nástupce Petr Pavel. Komentátor Jindřich Šídlo a senátorka Miroslava Němcová z ODS si proto neodpustili na jeho adresu škodolibé poznámky, kterými si notovali na sociální síti X.
25.10.2023 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Miloš Zeman (28075 článků) , Petr Pavel (2890 článků)

Jste zlá a krutá, řekla Němcová senátorce Kovářové. Ta ji zpražila. Šlo o Rusko

 
Na jednání Senátu to jaksepatří jiskřilo, alespoň se to tak může zdát podle slov Miroslavy Němcové (ODS), která se ohradila na sociální síti X proti jednání svojí kolegyně Daniely Kovářové. Nazvala ji zlou, krutou a bezcitnou. Důvodem pro tato slova byl požadavek Kovářové na dodržování platného jednacího řádu a absence potřebných dokumentů k projednání bodu ohledně ukrajinských dětí.
20.10.2023 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Daniela Kovářová (309 článků)

Podle ÚS není důvod stíhat Němcovou za její sprosťárny, chrání ji právo na svobodu projevu

 
Policisté, státní zástupci a nakonec ani ústavní soudci nenašli důvod k trestnímu stíhání senátorky Miroslavy Němcové (ODS) za to, že označila protivládní demonstranty za pátou kolonu a psala také o „ruských parchantech“. Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost advokáta Norberta Naxery, jenž podal také neúspěšné trestní oznámení. Anonymizované usnesení, které poukazuje na svobodu projevu,  zpřístupnili  ústavní soudci v internetové databázi.
05.10.2023 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků)

„Já jsem zděšen jak Miroslava Němcová.“ Profesor Keller zle překvapen vládou

 
Sociolog, profesor Jan Keller uvedl, že je zděšen „jako dokáže být zděšena snad jen Miroslava Němcová,“ protože vláda nemá ani plán A. „Nevěřím, že národ, který si zvolil prezidentem Petra Pavla, by byl schopen uspořádat generální stávku, anebo něco podobně rozumného,“ vzkázal. Kromě září pak může případné další nápady na pouliční bouře vyřešit mírná zima. A jak přečkat podzim? Rozhodne Německo. My si můžeme krátit dlouhou chvíli podle chuti.
24.08.2023 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1788 článků) , Petr Pavel (2890 článků) , Petra Němcová (663 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »