Články k osobnosti

Miroslav Toman

  politik, podnikatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Toman »
 

Ministr Toman: Sektory vepřového i drůbežího masa procházejí složitým obdobím

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman na Radě ministrů zemědělství znovu upozornil na potřebu snížit administrativní zátěž v připravované Společné zemědělské politice (SZP). Upozornil také na nepříznivou situaci v sektoru vepřového masa a v chovech drůbeže v důsledku šíření ptačí chřipky.
01.05.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Kvóty na podíl českých potravin v obchodech poslanci smetli. Prouza: Zvítězil zdravý rozum

 
Povinný podíl českých potravin na pultech obchodů nakonec platit nebude. Sněmovna ho v úterý na návrh Senátu vyřadila z novely zákona o potravinách. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) senátní návrh podpořil. Do novely se kvóty na potraviny dostaly ve Sněmovně na základě pozměňovacího návrhu poslanců SPD. Měly se už od příštího roku vztahovat na obchody s plochou nad 400 metrů čtverečních a na zákonem stanovené potraviny. Novinku už dříve podpořily například Agrární komora ČR nebo Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků. Naproti tomu Evropská komise kvůli kvótám pohrozila Česku žalobou. Zastánci kvót hovoří o zvýšení potravinové soběstačnosti. Odpůrci argumentují třeba hrozbou zdražení.
13.04.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Ministr Toman: Je důležité, aby EK přijala opatření na pomoc chovatelům prasat

 
Vývoji nákazové situace, týkající se afrického moru prasat (AMP) v Německu, Polsku a České republice, se na videokonferenci věnovali ministři zemědělství Julie Klöcknerová, Grzegorz Puda a Miroslav Toman. Český ministr ocenil informace od svých kolegů pro případ, že AMP pronikne na území ČR.
21.03.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků) , Julie Julie (113 článků)

Ptačí chřipka zasáhla i kachny z Pereny. Likvidace potrvá tři dny, pomůžou i hasiči

 
Ptačí chřipka se rozšířila do dalších tří chovů kachen firmy Perena. Jeden je v Chudonicích v Královéhradeckém kraji, druhý na farmě Vinice ve Středočeském kraji a třetí ve Vápně u Přelouče v Pardubickém kraji. Novinářům to v pátek odpoledne v Hradci Králové řekli ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a zástupci statní veterinární správy. Nová ohniska v Pardubickém a Středočeském kraji mají po 3000 kusech drůbeže a farma v hradeckém kraji asi 9000.
19.03.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Ptačí chřipka se dál šíří na východě Čech. Utracení čeká 40 tisíc kachen

 
Ptačí chřipka se rozšířila do chovů kachen firmy Perena v Královéhradeckém kraji. V regionu jsou dvě ohniska vzdálená od sebe zhruba 15 kilometrů, 40 000 ptáků utratí veterináři v pondělí, řekl dnes novinářům ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Jde o první komerční chovy, které letos ptačí chřipka zasáhla, a první letošní ohnisko v kraji.
19.03.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Očkování: Dominik Hašek se pozvracel

 
Česko už má proočkované 4 ministry. Kromě Jana Blatného dostali vakcínu i Marie Benešová, Lubomír Metnar a také ministr zemědělství Miroslav Toman, který tím vzbudil nevoli a znechucení u bývalého hokejového brankáře Dominika Haška a dalších. Vadilo mu, že se Toman ani neobtěžoval vysvětlit, proč byl očkován přednostně. „Jsme pro něj plebs, který má držet hubu a krok,“ myslí si. A přidal se také Miroslav Kalousek.
17.03.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (428 článků) , Miroslav Kalousek (7357 článků) , Marie Benešová (400 článků) , Miroslav Toman (200 článků)

Očkování na vládě: Jak se dostali k vakcínám Benešová, Toman a Metnar?

 
Očkováno proti nemoci covid-19 už je nejméně pět ze 14 členů české vlády. Informovala o tom dnes večer Televize Seznam. Vedle premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), kteří dostali vakcínu mezi prvními, byli očkováni také ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a ministři obrany Lubomír Metnar (za ANO) a zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Televize uvedla, že podle odpovědí dalších ministerstev a obou komor Parlamentu zatím další političtí činitelé očkováni nebyli.
15.03.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22228 článků) , Marie Benešová (400 článků) , Miroslav Toman (200 článků)

Toman: Kvóty na české potraviny jsou dobré, špatné je provedení

 
Preference českých potravin v obchodech dává smysl, řekl Právu ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Myšlenku kvót na potraviny chce v Bruselu hájit. Připustil ale, že zákon schválený Sněmovnou, který odsoudil i premiér Andrej Babiš (ANO), potřebuje přepracovat. Senát by se normou měl zabývat v březnu.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22228 článků) , Miroslav Toman (200 článků)

Z napadení kůrovcem se budou lesy v Česku zotavovat dalších pět let, míní Toman

 
Návrat k normálnímu stavu kvůli přemnoženému kůrovci v českých lesích nebude možný dalších tři až pět let. Lýkožrouti loni napadli 25 až 30 milionů metrů krychlových dříví, podobně jako předloni, zpracovatelé ho zvládli vytěžit mezi 22 až 25 miliony metrů krychlových. ČTK to v rozhovoru řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Ministerstvo podle něj bude letos chtít najít pro vlastníky lesa sedm miliard na kompenzaci snížených cen dříví. Loni vyplatil na této dotaci zhruba stejně, na všech podporách vyplatil rekordních deset miliard korun.
03.01.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Drtivá rána pro české potravinářství. Přitom na jaře pracovali 16 hodin denně, aby lidé měli vše, připomíná ministr Toman

 
Ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman prozradil, jak tvrdě koronavirová krize dopadla na potravinářský sektor. Škody podle odhadů dosáhly až 2,5 miliardy korun. Vůbec nejtvrdší rána dopadla na malé pivovary.
26.12.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Česku znovu hrozí africký mor prasat

 
Česku reálně hrozí opětovné zavlečení afrického moru prasat do tuzemských chovů. Toto vysoce infekční onemocnění se totiž objevilo blízko českých hranic v Německu a Polsku. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) proto svolal Ústřední nákazovou komisi.
14.11.2020 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Ministr Toman: V boji s africkým morem prasat byla vytyčena oblast s intenzivním lovem divočáků

 
Ústřední nákazová komise (ÚNK), kterou minulý týden svolal ministr zemědělství Miroslav Toman, dnes projednávala problematickou nákazovou situaci ve vztahu k africkému moru prasat (AMP), ptačí chřipce a také Covidu-19.
12.11.2020 22:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Koronavirus položil i místopředsedu ČSSD. „Válčím, zatím těsně vyhrávám,“ říká Šmarda

 
Koronavirem se nakazil další český politik. Pozitivní výsledek oznámil místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. „Já to teď nějak vyležím, ale naše babičky a dědečkové by to mohli mít mnohem těžší,“ řekl na instagramovém videu. Nakažen je také předseda strany a ministr vnitra Jan Hamáček nebo šéf zemědělství Miroslav Toman. U něj se v neděli prokázala nákaza jako u prvního. V karanténě jsou další členové vedení sociálních demokratů.
24.10.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků) , Miroslav Toman (200 článků)

Hamáček i Maláčová jsou v karanténě: Na schůzi ČSSD přišel nakažený ministr

 
Grémium ČSSD je v dobrovolné karanténě po čtvrtečním jednání, kterého se účastnil ministr zemědělství Miroslav Toman. Test u něho prokázal nákazu koronavirem. Členy grémia jsou další ministři včetně předsedy strany a ministra vnitra Jana Hamáčka a také předseda sněmovního klubu sociálních demokratů Jan Chvojka. Mluvčí ČSSD Eva Gregorová ČTK řekla, že všichni, kdo se jednání užšího vedení strany zúčastnili, jsou v dobrovolné karanténě a v úterý půjdou na test.
19.10.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků) , Jan Chvojka (204 článků) , Miroslav Toman (200 článků)

Vedení ČSSD je kvůli Tomanovi v izolaci

 
Pro domácí izolaci se rozhodli členové grémia ČSSD po svém čtvrtečním jednání. Důvodem je účast ministra zemědělství Miroslava Tomana, u kterého byla posléze prokázáno onemocnění covid-19. Jak sdělila Novinkám tisková mluvčí strany Eva Gregorová, všichni, kteří se schůze zúčastnili, půjdou v úterý na test.
19.10.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků) , Jan Chvojka (204 článků) , Miroslav Toman (200 článků)

I Hamáček zrušil program: Nakažený Toman poslal na home office všechny ministry ČSSD

 
Epidemie koronaviru již zasáhla i kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Prvním vládním činitelem s pozitivním testem byl ministr Miroslav Toman (ČSSD), u něhož se prokázala infekce minulý týden. S Tomanem se v době, kdy mohl být infekční, viděla nejen hlava státu Miloš Zeman a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), ale také všichni další ministři a členové grémia strany, kteří zamířili do dobrovolné izolace a čekají na test. Ministři tak pracují z domova, jak všem radil i premiér Andrej Babiš (ANO). Program zrušil i vicepremiér Jan Hamáček.
19.10.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22228 článků) , Lubomír Zaorálek (2799 článků) , Jan Hamáček (3129 článků) , Miloš Zeman (25616 článků) , Miroslav Toman (200 článků)

Covid obkličuje Zemana: Po Tomanovi ho chytil i Nejedlý

 
Koronavirus pronikl do nejvyšších pater české politiky. Ve vládě je covid pozitivní ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman a podle Deníku N už se koronavirus objevil v nejbližším okolí prezidenta Miloše Zemana. Covid pozitivní je poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý.
19.10.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (355 článků) , Miloš Zeman (25616 článků) , Miroslav Toman (200 článků)

Ministr Toman měl pozitivní test na koronavirus, ve středu byl u Zemana

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman měl pozitivní test na koronavirus. V neděli to řekl mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Ministr je podle něj v kontaktu s pražskou hygienickou stanicí a řídí se jejich pokyny. Toman přitom ve středu jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem.
18.10.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků)

Ministr Toman má koronavirus, jednal i se Zemanem. Ovčáček: Slova o ohrožení prezidenta

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) měl pozitivní test na koronavirus, řekl ČTK mluvčí ministerstva. Je v kontaktu s hygieniky a řídí se jejich pokyny. Toman byl ve středu u Miloše Zamana v Lánech. Co vzkázal hradní mluvčí Jiří Ovčáček o případném ohrožení prezidenta?
18.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků) , Miloš Zeman (25616 článků)

Ministr Toman: Při africkém moru prasat je zásadní intenzivní odklízení uhynulých divokých prasat

 
Výskytu afrického moru prasat v Evropě věnovali dnešní jednání prostřednictvím videa ministr zemědělství Miroslav Toman a německá ministryně výživy a zemědělství Julie Klöcknerová.
10.10.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (200 článků) , Julie Julie (113 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »