Články k osobnosti

Miroslav Toman

  politik, podnikatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Toman »
 

Zemřel Zemanem i Husákem dekorovaný ministr Toman starší. Havaroval v autě

 
Při dopravní nehodě zahynul bývalý komunistický ministr zemědělství Miroslav Toman, informuje v sobotu server Novinky.cz.
22.07.2023 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Policie v kauze IT zakázek na ministerstvu zemědělství obvinila 2 lidi

 
Policie v kauze údajné korupce při IT zakázkách na ministerstvu zemědělství, v rámci které loni zadržela několik lidí, obvinila dva podezřelé. Jedním ze stíhaných je bývalý šéf ministerského IT odboru Oleg Blaško, exministr Miroslav Toman (ČSSD), který v době zakázek ministerstvo řídil, mezi obviněnými není, uvedl dnes server Seznam Zprávy.
17.06.2023 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků) , Oleg Oleg (9 článků)

Ministerstvo zemědělství: Sazby přechodných vnitrostátních podpor pro rok 2021 jsou schváleny, zemědělci dostanou více než 550 milionů

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman schválil výši sazeb pro přechodné vnitrostátní podpory pro rok 2021.
28.11.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Povodí Vltavy: Zahájili jsme stavbu nového přelivu na Orlíku

 
Po dlouhých letech příprav dnes ministr zemědělství Miroslav Toman, generální ředitel státního podniku Povodí Vltavy Petr Kubala a zástupce společnosti Metrostav poklepali na symbolický základní kámen nového doplňkového bezpečnostního přelivu na hrázi vodního díla Orlík. Zahájili tak stavbu na ochranu před povodněmi strategického významu v hodnotě 1,78 mld. korun, která bude dokončena v roce 2026.
21.10.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Vyhublý ministr Toman: Byl jsem na drobném zákroku

 
Dosluhující ministr zemědělství Miroslav Toman (61, ČSSD) byl kulantně řečeno při těle. Jenže za poslední rok výrazně zhubl, až se začaly šířit spekulace o jeho zdraví. On sám teď v rozhovoru pro Aha! přiznal, co stálo za rapidním úbytkem jeho váhy. A také zhodnotil své působení v čele rezortu.
18.10.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2021

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman schválil výši sazeb pro přímé platby pro rok 2021. Také v letošním roce se budou vyplácet zálohy na jednotnou platbu na plochu zemědělské půdy ve výši 70 procent.
15.10.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

SVS: Ústřední nákazová komise v boji s africkým morem prasat doporučila intenzivní odlov

 
Ústřední nákazová komise (ÚNK), kterou svolal ministr zemědělství Miroslav Toman, projednávala aktuální nákazovou situaci v České republice a okolních státech. Nejvážnějším rizikem pro tuzemské chovy je africký mor prasat (AMP) šířící se v Německu a Polsku v blízkosti českých hranic.
05.10.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Toman: Na biopotraviny musí být kupní síla

 
V Česku je zhruba 3,3 milionu hektarů orné půdy. Když se bude na téměř čtvrtině hospodařit ekologicky, jak požaduje Evropská unie, bude to znamenat nižší zemědělskou produkci. Tu přitom potřebujeme zvyšovat, abychom omezili závislost na dovozech, řekl Právu ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).
01.09.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Ministr Toman: Na dopracování národní varianty plánu zbývá velmi málo času

 
O aktuálním vývoji afrického moru prasat (AMP) v Evropě, kůrovcové kalamitě, nové lesnické strategii Evropské unie a o přípravě strategického plánu Společné zemědělské politiky (SZP) jednal ministr zemědělství Miroslav Toman se svým slovenským protějškem Samuelem Vlčanem.
30.08.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Povinný elektrický kombajn... Václav Klaus rozpaloval návštěvníky Země živitelky. Schillerová pak vynesla důležitou zprávu

 
Agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích přilákal hned první den poměrně značnou část naší politické scény. Už 47. ročník si nenechal ujít premiér Andrej Babiš, ministr zemědělství Miroslav Toman, ministryně financí Alena Schillerová, předseda Senátu Miloš Vystrčil nebo exprezident Václav Klaus. Ten dal prý akci přednost před obědem s prezidenty. Po letech naopak nedorazil současný prezident Miloš Zeman, který v té době hostil německého prezidenta.
26.08.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Andrej Babiš (26334 článků) , Miloš Zeman (28086 článků) , Miroslav Toman (214 článků)

Ministr Toman: Slíbili jsme za každý den vybudovat nebo opravit jeden rybník, a to jsme splnili

 
Pravidelné pondělní tiskové konference sociálních demokratů se dnes zúčastnil předseda strany a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman a lídr ČSSD pro parlamentní volby v Libereckém kraji Josef Jadrný. Tématem bylo zemědělství, životní prostředí a aktuální politická situace, kde se ministr Hamáček vyjádřil k napjaté situaci v Afghánistánu.
16.08.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3332 článků) , Miroslav Toman (214 článků)

Zemědělci, připravte si pera a formuláře. Toman z ČT vykládal, co všechno se bude kompenzovat

 
Vláda sečetla, že červnové živly způsobily zemědělcům na jihu Moravy a také na Lounsku škody za 1,5 miliardy, stejnou částku proto vyčlenila na kompenzace. Ode dneška až do konce srpna je možné o tyto kompenzace žádat. O tom, zda bude toto číslo konečné, v pořadu Interview ČT24 hovořil ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Pomoc zemědělcům podle něj bude každopádně rychlá, aby mohli začít co nejdříve normálně fungovat dál. „Snažíme se, aby se pomoc dostala všem, nejen zemědělcům,“ uvedl.
12.07.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Ministr Toman: Finanční pomoc musí dostat zemědělci co nejdříve

 
Aktuální situaci v postižených obcích na Moravě a v obci Stebno na Lounsku řešil v Lucemburku se svými evropskými protějšky a eurokomisařem pro zemědělství Januszem Wojciechowskym ministr zemědělství Miroslav Toman. Požádal o pomoc pro naše zemědělce při řešení škod způsobených tornádem.
30.06.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Ministr Toman: Jednání ve Slovinsku jako nastávající předsednické zemi EU jsou klíčová

 
Budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP), priority Slovinska, poté co převezme od července předsednictví v Radě EU, a podpora včelařství. Tato témata projednal ministr Miroslav Toman s ministrem zemědělství, lesnictví a potravinářství Slovinské republiky Jože Podgoršekem v Lovrenci na Pohorju ve Slovinsku.
22.06.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Ministr Toman: Sektory vepřového i drůbežího masa procházejí složitým obdobím

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman na Radě ministrů zemědělství znovu upozornil na potřebu snížit administrativní zátěž v připravované Společné zemědělské politice (SZP). Upozornil také na nepříznivou situaci v sektoru vepřového masa a v chovech drůbeže v důsledku šíření ptačí chřipky.
01.05.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Kvóty na podíl českých potravin v obchodech poslanci smetli. Prouza: Zvítězil zdravý rozum

 
Povinný podíl českých potravin na pultech obchodů nakonec platit nebude. Sněmovna ho v úterý na návrh Senátu vyřadila z novely zákona o potravinách. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) senátní návrh podpořil. Do novely se kvóty na potraviny dostaly ve Sněmovně na základě pozměňovacího návrhu poslanců SPD. Měly se už od příštího roku vztahovat na obchody s plochou nad 400 metrů čtverečních a na zákonem stanovené potraviny. Novinku už dříve podpořily například Agrární komora ČR nebo Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků. Naproti tomu Evropská komise kvůli kvótám pohrozila Česku žalobou. Zastánci kvót hovoří o zvýšení potravinové soběstačnosti. Odpůrci argumentují třeba hrozbou zdražení.
13.04.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Ministr Toman: Je důležité, aby EK přijala opatření na pomoc chovatelům prasat

 
Vývoji nákazové situace, týkající se afrického moru prasat (AMP) v Německu, Polsku a České republice, se na videokonferenci věnovali ministři zemědělství Julie Klöcknerová, Grzegorz Puda a Miroslav Toman. Český ministr ocenil informace od svých kolegů pro případ, že AMP pronikne na území ČR.
21.03.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků) , Julie Julie (259 článků)

Ptačí chřipka zasáhla i kachny z Pereny. Likvidace potrvá tři dny, pomůžou i hasiči

 
Ptačí chřipka se rozšířila do dalších tří chovů kachen firmy Perena. Jeden je v Chudonicích v Královéhradeckém kraji, druhý na farmě Vinice ve Středočeském kraji a třetí ve Vápně u Přelouče v Pardubickém kraji. Novinářům to v pátek odpoledne v Hradci Králové řekli ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a zástupci statní veterinární správy. Nová ohniska v Pardubickém a Středočeském kraji mají po 3000 kusech drůbeže a farma v hradeckém kraji asi 9000.
19.03.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Ptačí chřipka se dál šíří na východě Čech. Utracení čeká 40 tisíc kachen

 
Ptačí chřipka se rozšířila do chovů kachen firmy Perena v Královéhradeckém kraji. V regionu jsou dvě ohniska vzdálená od sebe zhruba 15 kilometrů, 40 000 ptáků utratí veterináři v pondělí, řekl dnes novinářům ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Jde o první komerční chovy, které letos ptačí chřipka zasáhla, a první letošní ohnisko v kraji.
19.03.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Očkování: Dominik Hašek se pozvracel

 
Česko už má proočkované 4 ministry. Kromě Jana Blatného dostali vakcínu i Marie Benešová, Lubomír Metnar a také ministr zemědělství Miroslav Toman, který tím vzbudil nevoli a znechucení u bývalého hokejového brankáře Dominika Haška a dalších. Vadilo mu, že se Toman ani neobtěžoval vysvětlit, proč byl očkován přednostně. „Jsme pro něj plebs, který má držet hubu a krok,“ myslí si. A přidal se také Miroslav Kalousek.
17.03.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (575 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků) , Marie Benešová (448 článků) , Miroslav Toman (214 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »