Články k osobnosti

Miroslav Toman

  politik, podnikatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Toman »
 

Ministr Toman: V šetrném zemědělském hospodaření máme náskok

 
Společné zemědělské politice a budoucnosti českého zemědělství a také suchu bylo věnované čtvrteční Žofínské fórum v Praze. Ministr zemědělství Miroslav Toman na něm hovořil o tzv. Nové zelené dohodě, Strategii Evropské komise „Od zemědělce ke spotřebiteli“ a Strategii k biodiverzitě.
26.06.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Hádka o klecové chovy: Zakážou je poslanci?

 
Kdy bude v Česku zakázán klecový chov slepic? Tak to zatím stále není jasné. Poslanci se o tom hádali a odložili rozhodnutí o dva týdny. Proti návrhu je ministr zemědělství Miroslav Toman (60, za ČSSD), naopak pro je premiér Andrej Babiš (65, ANO).
20.06.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18770 článků) , Miroslav Toman (168 článků)

Takhle bydlí ministři: Realitní magnáti Babiš a Toman, bytovka Maláčové či dům Schillerové

 
Můj dům, můj hrad. Pro většinu Čechů je mít vlastní bydlení vysněným cílem. Nejinak to mají podle katastru nemovitostí i naši ministři. Zdálo by se, že co do počtu baráků, bytů a vil bude mít jasné prvenství premiér Andrej Babiš (65, ANO). Jenže vládním „realitním magnátem“ je i šéf rezortu zemědělství Miroslav Toman (60, za ČSSD).
19.06.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18770 článků) , Miroslav Toman (168 článků)

Sněmovna by měla rozhodnout o zákazu chovu slepic v klecích

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání, do níž chtějí opoziční Piráti vložit zákaz chovu slepic v klecích. Proti zákazu se již dříve vyslovil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Podle něj by to znevýhodnilo české drůbežáře proti dovozům z jiných zemí.
19.06.2020 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Jak bydlí naši ministři: Šéf rezortu zemědělství Miroslav Toman coby realitní magnát

 
Můj dům, můj hrad. Pro většinu Čechů je mít vlastní bydlení vysněný cíl. Nejinak to mají podle katastru nemovitostí i naši ministři. Zdálo by se, že co do počtu baráků, bytů a vil bude mít jasné prvenství premiér Andrej Babiš (65, ANO). Jenže vládním »realitním magnátem« je i šéf rezortu zemědělství Miroslav Toman (60, za ČSSD).
15.06.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18770 článků) , Miroslav Toman (168 článků)

Sněmovnu čeká bitva o zákaz klecových chovů slepic

 
Sněmovnu čeká bitva o zákaz klecových chovů slepic, který chce část vládních i opozičních poslanců v čele s Piráty v zákoně o ochraně zvířat. Proti zákazu se postavil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), podle něhož by to znevýhodnilo české drůbežáře ve prospěch dovozců z cizích zemí. Zákaz by tak podle jeho odpůrců měl smysl v případě, pokud by k němu přistoupila celá EU. Poslanci o zákazu rozhodnou zřejmě za dva týdny.
04.06.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Konec utrpení v klecích? Poslanci chtějí zakázat brutální chov slepic, Toman je proti

 
Sněmovnu čeká bitva o zákaz klecových chovů slepic, který chce část vládních i opozičních poslanců v čele s Piráty v zákoně o ochraně zvířat. Proti zákazu se dnes postavil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), podle něhož by to znevýhodnilo české drůbežáře ve prospěch dovozců z cizích zemí. Zákaz by tak podle jeho odpůrců měl smysl v případě, pokud by k němu přistoupila celá EU. Poslanci o zákazu rozhodnou zřejmě za dva týdny.
03.06.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

V řekách je místy jen desetina vody, některým tokům hrozí vyschnutí

 
Aktuální průtoky v řekách jsou na některých místech pod 10 procenty dlouhodobého průměru. Uvedl to ministr zemědělství Miroslav Toman po pondělním jednání s generálními řediteli státních podniků Povodí a Lesů ČR o extrémním suchu. Zásobování obyvatel pitnou vodou ohroženo není díky zásobám v přehradních nádržích, které jsou naplněny zhruba z 90 procent.
05.05.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Ministr Toman bude dnes informovat o suchu v řekách

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) bude dnes na tiskové konferenci informovat o suchu na vodních tocích a v lesích, o situaci se bude bavit s vedením státních Povodí a Lesů ČR. V minulém týdnu měl podobnou akci ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), sucho je podle něj katastrofální. Toman již dříve hovořil o tom, že v některých menších řekách je jen desetina vody obvyklého stavu, pitné vody by ale mělo být dost.
04.05.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (427 článků) , Miroslav Toman (168 článků)

Ceny jídla v Česku letí nahoru i kvůli koronaviru. A na polích nebude mít kdo pracovat, varuje Toman

 
V tuzemském zemědělství bude v případě zrušení nouzového stavu chybět až 5000 pracovníků ze zahraničí. Zhruba tolika cizincům pracujících v zemědělství totiž skončí platnost víza, a budou tak muset opustit ČR. V dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi to řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Už nyní podle něj v oboru chybí přes 3000 lidí. Podle předsedy opoziční KDU-ČSL Mariana Jurečky lze situaci řešit i mimo nouzový stav. Resort zemědělství zároveň chystá další program na podporu malých podniků.
26.04.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Nesmysly, já se tím nebudu řídit! Ve studiu ČT si ministr Toman vyléval zlost na Brusel. Moravec musel zakročit

 
Ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman před kamerami České televize Václavu Moravcovi vysvětloval, proč potřebujeme prodloužit nouzový stav. Půjde prý mimo jiné o to, že v zemědělství budou bez nouzového stavu chybět tisíce pracovníků. Poté se pořádně obul do Evropské unie. Ta prý v koronavirové krizi vydává jedno nesmyslné vyjádření za druhým. „To jsou nesmysly a já na to nepřistoupím,“ křičel před kamerami na Brusel Toman.
26.04.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků) , Václav Moravec (566 článků)

Pivo v ohrožení? Zemědělci se bojí jara, studenty mají na chmelu i v traktorech

 
Oblíbený český nápoj - pivo - je v ohrožení. Duben je totiž období sběru chmele a kvůli koronavirové pandemii není dostatek rukou na drátkování a sběr. V ohrožení jsou i jiné plodiny, jako třeba jahody nebo zelenina. Zemědělci tak volají o pomoc, a tu se jim začíná dostávat od studentů tří univerzit. Studenti tak míří na chmelové brigády, výzkumné stanice a usedají i za volant traktorů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) poznamenal, že když to dělali jejich prarodiče, nevidí důvod, proč by neměli jezdit i oni. Jejich pomoc považuje za zásadní.
30.03.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Jídla bude dost, ujišťuje ministr Toman. Málokdo si prý uvědomuje, jak jsou zemědělci pracovití

 
Farmáři se potýkají s nedostatkem pracovníků, buď zůstali doma kvůli zavřeným školám, nebo jsou ze zahraničí a nedostali se do Česka přes hranice. Ministerstvo zemědělství proto volá na pomoc studenty zemědělských škol. Vláda ale ujišťuje, že produkce potravin ohrožená není. Ministr zemědělství Miroslav Toman (nestr. za ČSSD) v pořadu Interview na ČT24 prozradil, jaká chystá opatření, aby potravin bylo stále dost.
24.03.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Ministr Toman vyzývá studenty: Přijďte pomoct i zemědělcům

 
Ministr zemědělství Miroslav Toman s rektorem České zemědělské univerzity v Praze Petrem Skleničkou, rektorkou Mendelovy univerzity v Brně Danuší Nerudovou a rektorem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Tomášem Machulou se obrátili na studenty oborových vysokých škol. Ve společném prohlášení je vyzvali, aby se zapojili do prací v zemědělském, potravinářském a lesnickém sektoru.
18.03.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Ministr Toman: Platba na první hektary efektivně a jednoduše podpoří nejmenší farmáře

 
O posílení rozpočtu na Společnou zemědělskou politiku (SZP), podpoře malých zemědělců i problematice afrického moru prasat (AMP) včera jednal ministr zemědělství Miroslav Toman s německou ministryní výživy a zemědělství Julií Klöcknerovou.
07.03.2020 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Kůrovcová kalamita v Česku: Konec za 3 až 5 let, míní Brabec. Záleží i na počasí

 
Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) by kůrovcová kalamita mohla skončit za tři až pět let. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) k tomu dodal, že záleží i na množství srážek. Ministři to řekli novinářům po schůzi poradního týmu prezidenta Miloše Zemana, kteá se uskutečnila tento víkend.
02.03.2020 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků) , Miroslav Toman (168 článků)

Brabec s Tomanem probírali se Zemanem kůrovce

 
Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) by kůrovcová kalamita mohla skončit za tři až pět let. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) k tomu dodal, že záleží i na množství srážek. Ministři to řekli novinářům po sobotní schůzce poradního týmu prezidenta Miloše Zemana.
29.02.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků) , Miroslav Toman (168 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): Andrej Babiš i Miroslav Toman setkání odmítli

 
Komentář na facebookovém profilu k příjezdu členů výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropské unie do Prahy
27.02.2020 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18770 článků) , Miroslav Toman (168 článků)

Ministr Toman: Nejsem proti zákazu klecového chovu slepic, musí ale být racionální

 
Diskuze kolem možného ukončení klecového chovu slepic musí mít racionální základ. Pokud nezačne zákaz platit ve všech evropských zemích současně a nebude regulovaný i dovoz ze třetích zemí, pak je z hlediska prospěchu pro zvířata zbytečný. Je o tom přesvědčený ministr zemědělství Miroslav Toman. Podle něj by nepromyšlené ukončení klecových chovů zhoršilo konkurenceschopnost našich zemědělců.
20.02.2020 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)

Vláda je advokátem Babiše i Agrofertu, bouřila opozice kvůli žalobě na EU. Marně

 
Opozice chtěla v úterý na plénu Sněmovny probrat žalobu vlády na Evropskou komisi kvůli pozastavení dotací pro holding Agrofert. Návrh schválený minulý týden kabinet odsouhlasil bez toho, aby o tom informoval. Projednání ale zabránili poslanci hnutí ANO. Podle předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové dělá kabinet advokáta premiérovi Andreji Babišovi místo toho, aby se zabýval zájmy země. To ale pak ve svém vystoupení striktně odmítl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Jde o platby týkající se Programu rozvoje venkova ve výši téměř 247 000 eur (6,3 milionu korun) pozastavené kvůli možnému střetu zájmů premiéra Babiše. Podání žaloby v úterý potvrdilo ministerstvo zahraničí.
11.02.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (168 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »