Články k osobnosti

Miroslav Štěpán

  Politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Štěpán »
 

Rudý Štěpán o nových elitách. Je tajemný jak hrad v Karpatech, přesto něco pustil

 
VLASTNÍMA OČIMA Probíhá formování nových elit, které nahradí staré struktury. A možná přijde anarchie. Bude to doprovázet světová pohroma v podobě přírodní katastrofy anebo velké války. I proto je třeba se kamarádit s mocnou Čínou. Tak přemýšlí Miroslav Štěpán o české budoucnosti. Na zákaz komunistů, jak o to usiluje část dnešní politické garnitury v případě KSČM, by mu prý stačilo pár brigád.
19.08.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Komunistický pamětník Miroslav Štěpán říká, koho chce na Hrad a hodnotí Klause

 
JINÝMA OČIMA Co sociální demokrat, to bývalý komunista. Když si takhle šťouchnul jeden z mála uvězněných funkcionářů bývalého režimu Miroslav Štěpán do tehdejšího předsedy ČSSD Miloše Zemana, sklidit za to bouřku. Vyšel o něm článek: Miroslav Štěpán je idiot a grázl. Chtěl jezevce z Vysočiny žalovat, teď ho chce na hrad. Ani Václava Klause, i když zpackal privatizaci, nehodnotí moc příkře.
07.08.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Komunistický pamětník Miroslav Štěpán říká, koho chce na Hrad a hodnotí Klause

 
JINÝMA OČIMA Co sociální demokrat, to bývalý komunista. Když si takhle šťouchnul jeden z mála uvězněných funkcionářů bývalého režimu Miroslav Štěpán do tehdejšího předsedy ČSSD Miloše Zemana, sklidil za to bouřku. Vyšel o něm článek: „Miroslav Štěpán je idiot a grázl.“ Chtěl jezevce z Vysočiny žalovat, teď ho chce na Hrad. Ani Václava Klause, i když zpackal privatizaci, nehodnotí moc příkře.
07.08.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Komunista Miroslav Štěpán: Velký dům, pozemky, auto za půl milionu... A opuštěná žena!

 
Vzpomínáte na Miroslava Štěpána (66), na poměrně mladého, obtloustlého šéfa pražských komunistů, který v listopadu 1989 z balkonu pražské ČKD označil davy protestujících za děti? Myslíte si, že poté, co si odseděl trest 11 měsíců v kriminále, žije dnes v ústraní, kaje se za svoji aroganci a úzké spojení s totalitní mocí? Tak to jste na velkém omylu.
17.07.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Mladý konzervativec šije do Kalouska: Ten se snad nemůže podívat ani do zrcadla

 
ROZHOVOR Štěpán Křeček, předseda libereckých Mladých konzervativců, působí dojmem autentického idealistického pravicového politika v nejlepším slova smyslu. „Mými vzory jsou Winston Churchill, Ronald Reagan a Margareth Thatcherová,“ říká. Brojí proti sociálnímu státu. A ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) považuje za rozporuplného člověka.
15.06.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (103 článků) , Winston Churchill (119 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků)

Vážený proletariáte, takhle tě odírá buržoazie. Píše mladík se soudružským pozdravem

 
Jako by se člověk vrátil o padesát let zpátky. Tak působí článek Vojtěcha Mišičáka, mladého člena ÚV KSČ, ve kterém zbavuje lidi iluzí o kapitalistickém systému. „Vážený pracující lide, proletariáte, každý den prodáváte svou pracovní sílu proto, abyste přežili v kapitalistickém systému. Považuji proto za svou povinnost informovat vás o faktech kapitalismu, které vám buržoazní média neřeknou a neukážou,“ zhostil se svého poslání Mišičák. Ten je členem mikrostrany jménem Komunistická strana Československa, v jejímž čele stojí někdejší vysoký rudý kádr Miroslav Štěpán.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Kmotři byli bez Béma. Bulvár obsáhle informuje o pražské párty

 
Deník Blesk se na své stránce věnované politice obvykle zaobírá tajným partajničením, anebo tím, s kým kdo a proti komu. Také večírky, na nichž se mihnou politici, nezanedbává. Na paškál si nyní vzal ale Blesk pražské kmotry. Ti - a samozřejmě nejen oni - byli totiž pozvaní na Beaujolais párty do Žlutých lázní, kam chodíval rád například bývalý primátor Prahy Pavel Bém. Mejdan vlivných se ale protentokrát odehrál bez něj. Naopak na něm nechyběl Roman Janoušek, anebo komunistický funkcionář Miroslav Štěpán.
26.11.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (828 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků) , Pavel Roman (285 článků)

Šéf hasičů bude po svém odchodu brát rentu 55 tisíc měsíčně

 
Generální ředitel hasičského záchranného sboru (HZS) Miroslav Štěpán za týden opustí státní službu. Jako jednorázové odchodné dostane přes 600 tisíc korun a bude dostávat výsluhový příspěvek ve výši 55 524 korun měsíčně. Píše deník Právo.
23.11.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Odcházející šéf hasičů bude mít doživotní rentu 55 tisíc měsíčně

 
Doživotní výsluhový příspěvek ve výši 55 524 korun měsíčně a jednorázové odchodné přes 666 tisíc korun. S takovou odměnou opustí za týden státní službu generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HSZ) Miroslav Štěpán.
23.11.2011 03:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Bývalý funkcionář KSČ Štěpán: Nejlepší politik po listopadu je Klaus

 
Podle bývalého vysokého funkcionáře KSČ Miroslava Štěpána je nejlepším polistopadovým politikem Václav Klaus. Přiznává, že se po roce 1989 změnil a v něčem i k lepšímu. Vadí mu ale nynější podoba kapitalismu.
17.11.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků)

Nový šéf hasičů: Snad přesvědčíme Kalouska, aby nám přidal

 
Ještě v úterý seděl v křesle ředitele hasičského záchranného sboru na Vysočině. Den na to se plukovník Drahoslav Ryba stal generálním ředitel HZS. Nový šéf hasičů v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznal, že hasiče čekají těžké časy, poodhalil důvod rezignace svého předchůdce Miroslava Štěpána a netají se tím, že když nebude zbytí, půjde i za Kalouskem.
13.11.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Šéf hasičů a kandidát lidovců: S Desaterem problém nemám

 
Odstupující šéf hasičského záchranného sboru Miroslav Štěpán po letech odchází ze své funkce koncem listopadu. Náhradu za sebe zatím nemá. Z toho, jestli ve volbách uspěje, si hlavu nedělá.
16.10.2011 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Šéf hasičů Štěpán odchází. Chce být senátorem

 
Dlouholetý šéf hasičů Miroslav Štěpán dnes oznámil, že ke konci listopadu odejde z funkce. Dostal prý nabídku kandidovat na senátora nestraníka za KDU-ČSL.
08.09.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Na pohřeb Švorcové poslala věnec také kubánská ambasáda

 
Pohřeb herečky a političky Jiřiny Švorcové proběhl v pátek 12. srpna v krematoriu v Praze-Strašnicích. Přišel také bývalý generální tajemník Ústředního výboru KSČ Miloš Jakeš a jeho kolega Miroslav Štěpán. Smuteční věnce poslalo například velvyslanectví Kubánské republiky, ÚV KSČM nebo televize Barrandov. Píše to sobotní MF Dnes.
13.08.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Švorcová (159 článků) , Miloš Jakeš (85 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků) , Miroslav Jakeš (21 článků)

Pohřeb Švorcové: Jakeš se Štěpánem vzpomínali na minulost. Bylo lépe

 
Na pohřeb legendární Ženy za pultem Jiřiny Švorcové dorazil i bývalý prominentní komunista Miroslav Štěpán a bývalý generální tajemník KSČ Miloš Jakeš, který právě dnes slaví své 89. narozeniny. Zatímco Jakeš se rozhovořil o politické situaci, Štěpán se svěřil, že rád vzpomíná především na roli Švorcové ve filmu Král Šumavy.
12.08.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Švorcová (159 článků) , Miloš Jakeš (85 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků) , Miroslav Jakeš (21 článků)

Komunista proti soudruhovi. Filip chce zakázat Štěpánovu KSČ

 
Čistě účelový tah k odvedení pozornosti. Tak hodnotí politolog Josef Mlejnek pokus kabinetu Petra Nečase, respektive některých členů koaliční TOP 09 o pozastavení činnosti KSČM. Proti němu se ozval i předseda zmíněné strany Vojtěch Filip. Ten prozměnu nechápe, proč chce vláda zakazovat zrovna jeho partaj, když v Česku legálně působí i KSČ bývalého prominenta předlistopadového režimu Miroslava Štěpána.
30.07.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků) , Vojtěch Filip (1175 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků)

Hasiči už mohou přiznat melouchy. Policisté mají stále smůlu

 
Nízké příjmy si mnoho hasičů už dříve dorovnávalo různými melouchy. Nikdo z nich to ale nepřiznal, protože jim za to hrozil vyhazov. To už teď nehrozí. Jejich šéf Miroslav Štěpán totiž melouchy zlegalizoval.
28.07.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Vodrážka z ODS: Odborář Zavadil mluví jako komunista Štěpán

 
V Impulsech Václava Moravce přirovnal David Vodrážka, poslanec za ODS a starosta Prahy 13, šéfa odborů Jaroslava Zavadila ke komunistovi Miroslavu Štěpánovi. Zhodnotil tak jeho projev před ministerstvem zdravotnictví, kde dnes odbory pořádaly happening.
12.07.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků) , David Vodrážka (124 článků)

Hasiči udělovali mediale. Vyznamenáni byli P. Sobotka, Hašek a Duka

 
V prostorách pražského Trojského zámku se v úterý uskutečnilo slavnostní předání medailí a plaket hasičského záchranného sboru. Ocenění předali náměstek ministra vnitra Viktor Čech spolu se šéfem hasičů Miroslavem Štěpánem. Ministr vnitra Kubice se akce nezúčastnil.
10.05.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Hasič o odměnách: Jako bych měl Davidovu hvězdu. Každý si kopne

 
Ředitel hasičského záchranného sboru generál Miroslav Štěpán čelí od minulého týdne ostré kritice z vlastních řad. Server Novinky.cz uvedl, že Štěpán dostal na konci roku 2010 odměny ve výši bez mála půl milionu korun. Informaci potvrdil i ministr vnitra Radek John, nicméně šéf hasičů popřel nejen výši odměny, ale i důvod, pro který mu odměny měly být uděleny.
04.03.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Miroslav Štěpán (109 článků)