Články k osobnosti

Miroslav Sládek

  politik, publicista, zakladatel a předseda sdružení pro republiku

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Sládek »
 

Zdeněk Drahoš opět čelí kritice, brněnský Útěchov ve varu

 
Jedna z nejmenších brněnských městských částí, Útěchov, se objevila v celostátních médiích naposledy v roce 2004, kdy se do čela radnice dostal republikán Miroslav Sládek. V mimořádných komunálních volbách ho tehdy vystřídal bývalý ředitel brněnského studia České televize Zdeněk Drahoš.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků)

Zdeněk Drahoš opět čelí kritice, brněnský Útěchov ve varu

 
Jedna z nejmenších brněnských městských částí, Útěchov, se objevila v celostátních médiích naposledy v roce 2004, kdy se do čela radnice dostal republikán Miroslav Sládek. V mimořádných komunálních volbách ho tehdy vystřídal bývalý ředitel brněnského studia České televize Zdeněk Drahoš.
23.09.2022 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků)

Velké výročí devadesátkové politiky. Helmut Kohl v Praze, Miroslav Sládek v amoku

 
Právě před 25 lety se v centru Prahy odehrávaly velké policejní manévry. Přijel německý kancléř Helmut Kohl, aby podepsal dohodnutou Česko-německou deklaraci, která měla udělat tečku za vzájemnými spory o minulost, která určovala českou politiku celá devadesátá léta. Příběh, který začal osm let předtím omluvou Václava Havla skončil podáním rukou mezi Václavem Klausem a Helmutem Kohlem.
21.01.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků) , Helmut Kohl (24 článků) , Miroslav Sládek (147 článků)

Sládek, Bárta, Okamura, Babiš... teď Šlachta. Jiří Pehe koulí očima nad českou demokracií

 
Jiří Pehe má za to, že vzestup hnutí Přísaha má mnoho společného s Republikány Miroslava Sládka. „Nyní přichází další spasitel, Robert Šlachta. Chce, jak jinak, bojovat s korupcí a nastolit spravedlnost. Hnutí Přísaha je budováno okolo něj, i ono může přežít, jen dokud stojí v jeho čele. Vznik jeho a dalších protestních hnutí založených na vůdcovském principu vyjevuje nevyzrálost české demokracie,“ domnívá se.
11.06.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (472 článků) , Miroslav Sládek (147 článků) , Robert Bárta (21 článků) , Jiří Bárta (265 článků) , Jiří Bárta (265 článků)

A teď chytil flákanec Volný. Další po zatčení na Václaváku

 
Lubomír Volný jako nový Miroslav Sládek? Těžko, protože ten byl ve svém segmentu sám, soudí experti oslovení ParlamentnímiListy.cz. Bouřlivácký ,,poslanec-flákanec” dělá kolem covidu-19 psí kusy, ale to je vše, říkají den po jeho zatčení nq demonstraci na Václaváku. Ohrožuje Okamurovu SPD? A co na něj Václav Klaus ml.?
08.03.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Miroslav Sládek (147 článků)

Na den před 25 lety. Miroslav Sládek přišel do ČT a celou ji p*blil. A pak přišla romská otázka. „Chanov? To vyřešíme.“ Masakr, který Marek Benda a Petr Uhl nevydrželi

 
VZPOMÍNKY A PERLY Psal se rok 1995. Na Hradě se zabydlel dramatik Václav Havel, ve Strakově akademii úřadovala vláda pod vedením ekonoma Václava Klause. Ale velkou část pozornosti na sebe strhával enfant terrible tehdejší politiky, Miroslav Sládek. V srpnu 1995 přijal pozvání České televize do politické Arény, kde na něj číhalo pět oponentů. A debata to byla velmi vyhrocená. Možná především proto, že Sládek, zjednodušeně řečeno, věnoval polovinu prostoru v pořadu Romům, a tu druhou České televizi. A těch zbylých pár sekund „věnoval“ Václavu Havlovi. Debata to byla tak vyhrocená, že se jednou neudržel ani moderátor Milan Šíma. Jestli Sládek něco ovládal, pak to bylo umění vytočit své oponenty.
15.08.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků) , Václav Klaus (11117 článků) , Marek Benda (685 článků) , Miroslav Sládek (147 článků) , Petr Václav (1049 článků) , Petr Marek (230 článků) , Petr Benda (233 článků) , Milan Sládek (3 články)

Pamětník Filip se naštval na Piráty: Takto se tu chovali Sládkovi republikáni

 
Šéf komunistů Vojtěch Filip dnes nařkl Piráty z toho, že se nechutně předvádějí, a připodobnil je k republikánům Miroslava Sládka, kteří se objevovali v české politice v 90. letech. Podle Pirátů je ale Filipovo vyjádření vrcholem demagogie. Filipovi vadilo, že Piráti svými interpelacemi na nepřítomného premiéra Andreje Babiše zabrali téměř polovinu dopoledního bloku jednání Sněmovny.
30.01.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26328 článků) , Vojtěch Filip (1564 článků) , Miroslav Sládek (147 článků)

Jako republikáni, obořil se Filip na Piráty, kteří interpelovali nepřítomného Babiše

 
Šéf komunistů Vojtěch Filip se během čtvrtečních interpelací dostal do sporu s Piráty, kteří postrádali nepřítomného premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle Filipa se pirátští poslanci nechutně předvádějí a přirovnal je k republikánům Miroslava Sládka, kteří zasedali ve Sněmovně v 90. letech.
30.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26328 článků) , Vojtěch Filip (1564 článků) , Miroslav Sládek (147 článků)

Sládek pro PL: Zeman je alkoholik v posledním stadiu rozkladu, nemáme co slavit

 
REPORTÁŽ Naše republika právě dnes slaví sté narozeniny. Připomínají si je prakticky všichni obyvatelé země, byť každý po svém. Monarchisté smutní po posledním habsburském císaři Karlovi I. a Miroslav Sládek, zakladatel a předseda Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa (republikánů), odsoudil současného českého prezidenta Miloše Zemana.
28.10.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28084 článků) , Miroslav Sládek (147 článků)

Policajti se schovávají u metra, nechytají lumpy! Jeden z kandidátů na pražského primátora se v rozhlasové debatě neudržel

 
Moderátor Jan Pokorný přivítal ve studiu Českého rozhlasu poslední čtyřku pražských volebních lídrů, kteří si přejí na postu primátorky nahradit Adrianu Krnáčovou (ANO). Ve studiu proti sobě usedli čtyři lídři. Byl mezi nimi i Zdeněk Krampera ze Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka, který se hned na úvod pořádně obul do pražských policistů. Prý se rádi schovávají u metra místo toho, aby chytali lumpy.
04.10.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (192 článků) , Miroslav Sládek (147 článků) , Adriana Krnáčová (799 článků) , Miroslav Pokorný (23 článků) , Miroslav Pokorný (23 článků)

Fleischer (SPR-RSČ): Jsme pro pomoc občanům válkou zničených zemích. Ale v jejich domovských státech

 
Obchod s lidmi, přelidnění a ekonomická i morální likvidace Evropy a evropských kultur, násilné obsazování evropských států lidmi z Afriky, tak by se dalo nazvat rozhodnutí EU, proti kterému SPR-RSČ Miroslava Sládka tvrdě vystupuje.
25.07.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků)

Rusíni si to po válce v SSSR „vyžrali“. Dodnes se tam vzpomíná na Masaryka, říká šéf Klubu přátel Podkarpatské Rusi

 
ROZHOVOR Zakarpatská Ukrajina v minulosti i v současnosti slouží jako dodávka mladé krve, „kanónenfutru“ do nejrůznějších míst konfliktů. Bylo to na Dukle, za Sovětského svazu a je to i dnes vzhledem ke konfliktu na východě republiky s Ruskou federací. Sliby vůdce českých republikánů Miroslava Sládka o znovupřipojení k Československu se staly jen záminkou nacionalistů k upevnění Ukrajiny a rusínská národnost vlastně neexistuje. Třiaosmdesátiletý Libor Chytílek, vedoucí brněnského Klubu přátel Podkarpatské Rusi, který byl v Zakarpatí téměř dvěstěkrát a jehož otec tam za prvorepublikového Československa několik let pracoval, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz připomíná mnohdy opomíjené historické souvislosti. Upozorňuje také na „čachry“, které se děly ohledně získávání víz, i na to, že na jedné straně deklarujeme životní nutnost získávání dalších pracovníků, ale praxe je naprosto odlišná a Polsko či Maďarsko nás v tomto daleko předbíhají. Na rozdíl od řady krajů, měst a obcí v ČR mnohá ministerstva pozapomínají, že se na masarykovskou první republiku lidé stále ještě dívají jako na období, kdy v těchto mnohdy bohem zapomenutých místech bylo nejlépe...
14.07.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků)

Posmívat se Ježíšovi si nedovolili ani komunisti, říká autor petice: Protestuje proti znásilňování muslimky

 
Ježíš znásilní muslimku. Tento výjev z divadelní hry chorvatského režiséra Olivera Frljiće (42) „Naše násilí a vaše násilí“ už několik týdnů lomcuje s brněnskou veřejností. Hra se v rámci festivalu bude hrát tuto sobotu. Divadlo ji i přes protesty nehodlá stáhnut, navíc je zcela vyprodáno. Před divadlem se chystají protesty. Účast ohlásil například Miroslav Sládek, ale i neznámí občané, kteří se zpodobněním nesouhlasí. Jedním z nich je i křesťan Jan Rozek (39), který své důvody vysvětlil Blesk.cz.
21.05.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků) , Jan Sládek (21 článků)

Umírající ČSSD: Extremista Foldyna ji potápí až na úplné dno!

 
GLOSA: V čím dál větší nahotě se ukazuje to, co někteří z nás už dávno vědí: ČSSD si do nejužšího vedení nedávno zvolila člověka, který hájí zájmy Kremlu. A používá slovník, za který by se nestyděl ani Tomio Okamura křížený s Miroslavem Sládkem či komunistickým politbyrem, ať už tím současným, nebo předlistopadovým!
09.05.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3156 článků) , Miroslav Sládek (147 článků)

První máj, jaký v ČT neuvidíte: Devadesátiminutová exhibice doktora Sládka nebo spílání neziskovkám

 
REPORTÁŽ Miroslav Sládek rozjel „one man“ show na náměstí Míru. Na Kampě se zase zhusta nadávalo na neziskovky. ParlamentníListy.cz mapovaly letošní oslavy prvního máje i z pohledu méně exponovaných akcí.
01.05.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků)

VIDEO Miroslav Sládek demonstroval proti ČT. Už abys chcípnul, ty hajzle, řekli mu

 
Miroslav Sládek se na prvního máje opět pokusil oživit svou zkomírající politickou kariéru. Demonstraci nazval Protest proti lžím České televize, proti veřejnoprávnímu médiu však na pražském Náměstí Míru demonstroval skoro sám. Nízká účast se podepsala i na politikově náladě, vůči novinářům byl nekompromisní.
01.05.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků)

Lidmi Okamurova typu Zeman dříve pohrdal, podotýká Štěch. Dnes prezidentovi nerozumí

 
Milan Štěch se pohybuje ve veřejném životě dlouho. Řadu let zastává post předsedy Senátu. Před tím byl velmi aktivní v odborech. Pamatuje si proto Miloše Zemana jako politika, který do určité míry pohrdal politiky jako byly Miroslav Sládek. Dnes tento typ politiků reprezentuje Tomio Okamura (SPD) a Štěch nechápe, proč změnil názor.
02.02.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků) , Tomio Okamura (3156 článků) , Miloš Zeman (28084 článků) , Miroslav Sládek (147 článků)

Sládek (SPR-RSČ Miroslava Sládka): Všem lidem dobré vůle

 
Máme za sebou náročný rok, ve kterém jsme se snažili ze všech sil ne přesvědčovat, ale vysvětlovat lidem, podstatu současných problémů a odhalovat pravou tvář a skutečné cíle těch, kdo jimi takřka nepřetržitě manipulovali z televizní obrazovky.
23.12.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků)

Stížnosti na volby? Nejvíce od příznivců Sládka a DSZ

 
Zvláštní senát Nejvyššího správního soudu (NSS) obdržel po volbách do Poslanecké sněmovny 61 stížností. Před čtyřmi lety jich bylo 42. Lhůta pro zpochybnění výsledků hlasování vypršela v pátek odpoledne, soud chce o všech volebních stížnostech rozhodnout před první schůzí sněmovny, kterou prezident svolal na 20. listopadu. Novinářům to oznámila mluvčí soudu Sylva Dostálová.
03.11.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sládek (147 článků)

Klacky místo sametu! Totalitní komanči ze mě komunistu neudělali, to až demokraté. Babiši, buď jako Kaddáfí, vykládá svérázný člen KSČM

 
Komunista Oldřich Duchoň byl kandidátem KSČM do Poslanecké sněmovny v Jihomoravském kraji, ovšem do Poslanecké sněmovny se nedostal, přestože lidi dráždil svérázným heslem „nastal čas vyměnit samet za klacky“. Podle Duchoně ale v KSČM ne všichni pochopili, že v tomto případě šlo o recesi; podobně prý kdysi dráždil i Miroslav Sládek heslem, že by občané měli vládu Václava Klause naházet do Vltavy. „Politická strana či hnutí je kolektivní sport a v kolektivním sportu nevyhrává jedinec, ale celek. Jedinec může v kolektivu vyniknout přirozeně, podobně jako Miroslav Grebeníček. Ale postoupit se dá i z recese. Podívejte, jak to dokázal Dominik Feri, či Marek Benda!“ říká k tomu mimo jiné v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Duchoň.
01.11.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Miroslav Grebeníček (197 článků) , Marek Benda (685 článků) , Miroslav Sládek (147 článků) , Dominik Feri (478 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »