Články k osobnosti

Miroslav Poche

  politik, ekonom

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Poche »
 

Poche se svěřil Drtinové: Nečekal jsem, že komunisté vládu podpoří. Já myslel, že jen odejdou ze sálu

 
Hostem pořadu DVTV.cz a moderátorky Daniely Drtinové je nominant na post ministra zahraničních věcí, europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Toho odmítá jmenovat prezident Miloš Zeman, šéfem diplomacie je tak prozatím Jan Hamáček.
13.07.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (911 článků) , Miloš Zeman (21142 článků) , Daniela Drtinová (328 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Vysvětlovat by měl Zeman, ne Poche. Babiš oslabuje premiérský post, míní Telička

 
Zda bude kandidovat znovu do Evropského parlamentu příští rok, ještě neví, za hnutí ANO to ale nebude. Z dříve Babišova zahraničního poradce číslo jedna je „volný hráč“. I proto si místopředseda europarlamentu Pavel Telička může dovolit poměrně upřímné komentáře i směrem k dění na české politické scéně. V rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Štrasburku šil především do prezidenta Miloše Zemana, kterému podle něj dává premiér Babiš příliš mnoho pravomocí, a oslabuje tak premiérský post v Česku. Sebevědomější by podle Teličky měl být i „nechtěný“ kandidát na ministra zahraničí Miroslav Poche, jeho kolega z unijního parlamentu.
13.07.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21142 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Ať se Babiš pochlapí a jde znovu na Hrad s nominací Pocheho, žádá Netolický z ČSSD

 
Tohle jméno se skloňovalo během útoků opozice poměrně často. Miroslav Poche jako odmítnutý kandidát ČSSD na ministra zahraničí se stal symbolem pro údajnou zradu na sociální demokraty. Z jejich strany přitom zní, že na Pochem dál trvají. Opakovaně se ho zastává Jan Hamáček, přidal se i místopředseda Martin Netolický, který vyzývá premiéra Andreje Babiše (ANO), aby se pochlapil a u prezidenta Zemana europoslance prosadil.
12.07.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13534 článků) , Jan Hamáček (911 článků) , Miroslav Poche (98 článků) , Martin Zeman (295 článků)

Poche podle Hamáčka nemá na MZV oficiální funkci

 
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), který je nominantem strany na post šéfa diplomacie, v Černínském paláci v žádné oficiální funkci není, řekl dnes poslancům zahraničního výboru ministr vnitra a místopředseda vlády pověřený řízením ministerstva zahraničí Jan Hamáček (ČSSD). Státní tajemník Miloslav Stašek informoval členy výboru, že na ministerstvu zahraničí budou obnoveny posty politických náměstků, sedmičlenný politický kabinet ministra a vznikne analytický odbor. Změny jsou zahrnuty v systemizaci, kterou na dnešním jednání schválila vláda, doplnil Stašek.
10.07.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (911 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Hamáček si dupnul: Poche zůstává jediným nominantem ČSSD na šéfa diplomacie

 
Nejužší politické vedení ČSSD, grémium, se dnes shodlo na tom, že stále platí usnesení předsednictva strany, podle něhož je jediným kandidátem na ministra zahraničí europoslanec Miroslav Poche. Novinářům to po jednání grémia řekl předseda ČSSD, vicepremiér Jan Hamáček. Ještě během července chce svolat předsednictvo strany. Pocheho odmítá do čela ministerstva zahraničí jmenovat prezident Miloš Zeman. Vedením ministerstva je pověřen právě Hamáček, který je současně ministrem vnitra.
09.07.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (911 článků) , Miloš Zeman (21142 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Malá ve vládě končí, ČSSD stále trvá na Pochem

 
Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) po třinácti dnech končí ve vládě. Čelila obvinění z plagiátorství ve svých diplomových pracích. Novinářům po jednání výboru hnutí řekla, že kritiku považuje za mediální kampaň a trvá na tom, že nepochybila, přesto se rozhodla rezignovat. Zprávy o svých pracích považuje za útok na Babiše, sebe a nově vznikající vládu.
09.07.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (911 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Abych to vzdal, chce jen Zimola. Hledám k Zemanovi cestu, přiznává „nechtěný“ Poche

 
O dvou dopisech, které dorazily na Pražský hrad a které se týkaly jeho (ne)jmenování ministrem zahraničí, Miroslav Poche (ČSSD) nevěděl. A to ani od Pražského hradu či premiéra, ani od svého stranického šéfa Jana Hamáčka. Ten opakovaně před novináři tvrdil, že vše bylo v pořádku a jeho pověření do čela Černínského paláce je podle ústavy. Poche v rozhovoru pro Blesk Zprávy také prozradil, že nadále hledá cestu, jak prezidenta Zemana přesvědčit. Hlava státu ale, zdá se, zatím couvat nehodlá.
08.07.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (911 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Uprchlické kvóty jsou mrtvé. Poche vzkazuje: Budeme si vybírat, jak pomůžeme

 
Problém s uprchlíky má Evropská unie vyřešit dobrovolností jednotlivých členských států. Namísto přijímání migrantů tak bude Česko moci například pomoci finančně nebo vyslat své policisty či vojáky na vnější hranice. Že se debata v rámci EU ubírá nyní tímto směrem, potvrdil Blesk Zprávám europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), který měl být ministrem zahraničí. Mrtvé jsou tak podle něj nejen povinné kvóty, ale také reforma azylové politiky známá jako Dublin IV.
07.07.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (98 článků)

Poche se hájil v ČT: Zeman by stejně hlasitě kritizoval i jiného nominanta ČSSD na zahraničí. Třeba Prouzu...

 
Bude, nebo nebude europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) ministrem zahraničních věcí? Nejen na tuto otázku v úterních Událostech, komentářích České televize odpovídal sám Miroslav Poche. Slovo dostali také předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik. A takhle to dopadlo...
03.07.2018 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (251 článků) , Miroslav Poche (98 článků) , Ivan Ivan (968 článků) , Pavel Bartoš (14 článků)

Paroubek: Never ending story

 
První místopředseda ČSSD Jiří Zimola se snaží rozumně ukončit kauzu Poche, která přechází ze surrealismu do trapnosti. Miroslav Poche ve svých vyjádřeních stále ujišťuje veřejnost, že bude ministrem.
03.07.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (98 článků) , Jiří Paroubek (3467 článků)

Nahrávka Pocheho, která prý došla na Hrad. Není to hezké, prý jde o únik z ČSSD

 
Miroslav Poche je nahraný. Z jednání pražské organizace ČSSD, kde Poche prosazoval Drahoše, prý existuje nahrávka. A co je pro Pocheho horší, dotyčná nahrávka se dle tisku nějakým způsobem dostala na Hrad. Se zprávou přišly Lidové noviny, které se nacházejí ve svěřenském fondu Andreje Babiše.
03.07.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13534 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Nad Pochem část ČSSD už láme hůl. Zimola sází nová jména možných ministrů

 
Miroslav Poche rozděluje sociální demokracii. Její první místopředseda Jiří Zimola i vlivný zákulisní hráč Michal Hašek ho vyzývají, aby se vzdal myšlenky na post ministra zahraničí. Prezident Miloš Zeman ho odmítl minulý týden jmenovat, nastoupil proto zatím jako politický tajemník pověřeného šéfa české diplomacie Jana Hamáčka. Zimola pro pondělní Právo řekl, že sociální demokraté mají i jiné kandidáty. Hamáček chce situaci vyřešit během letní politické pauzy.
02.07.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (911 článků) , Michal Hašek (2335 článků) , Miloš Zeman (21142 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Zimola močí proti větru: Poche by se měl vzdát ministrování

 
První místopředseda ČSSD Jiří Zimola se v rozhovoru pro server Novinky.cz nechal slyšet, že europoslanec Miroslav Poche by se měl vzdát nominace na post šéfa diplomacie. Zimola míní, že ČSSD musí brát ohledy na názor prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) i komunistů.
02.07.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13534 článků) , Miloš Zeman (21142 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Okamura se neudržel: Babiš sestavil proimigrační vládu. Na její vznik měla vliv Merkelová. Ta ženská je šílená!

 
Babišova nová vláda stejně nevydrží, míní šéf hnutí SPD Tomio Okamura, kterému se prý nelíbí, že bude akorát podporovat migraci. V rozhovoru pro Právo zveřejněném serverem Novinky.cz promluvil také o nové vládní sestavě a sporu o ministra zahraničí, na jehož post měl být dosazen europoslanec Miroslav Poche, což je podle Okamurova názoru skandál a největší důkaz toho, že Babiš sestavil vládu, která nehájí naše národní zájmy.
30.06.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2085 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Koudelka (ČSSD): Ivan Lexa, David Rath, Miroslav Poche

 
Co mají společného Lexa, Rath a Poche? Chtěli být ministry, ale prezidenti je nechtěli. Snažili se stejně dané ministerstvo řídit.
30.06.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4416 článků) , Miroslav Poche (98 článků) , Ivan Ivan (968 článků)

Zeman seznam s Pochem dostal, tvrdí Babiš. Hamáček byl plán B, šéf ČSSD o něm věděl

 
Na seznamu ministrů nové vlády, které měl ve středu jmenovat prezident Miloš Zeman, byl na postu šéfa diplomacie Miroslav Poche z ČSSD, řekl v pátek novinářům předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Dodal, že prezidentovi také poslal dopis, v němž stojí, že pokud se Zeman rozhodne Pocheho nejmenovat, Babiš navrhuje, aby řízením ministerstva zahraničí pověřil místopředsedu vlády Jana Hamáčka (ČSSD). Úřad vlády v pátek odpoledne dokument zveřejnil.
29.06.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13534 článků) , Jan Hamáček (911 článků) , Miloš Zeman (21142 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Poche si vzpomněl, že popíranou SMS vlastně posílal. Žadný obchod v ní prý ale nesliboval

 
Miroslav Poche si vzpomněl na SMS zprávy, u kterých dříve popíral, že by je psal. Své prozření vysvětlil takto...
29.06.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (98 článků)

Další problém pana Pocheho. Má velké plány, ale nemá bezpečnostní prověrku

 
Sociální demokrat Miroslav Poche přišel s nápadem, jak bude fakticky řídit ministerstvo zahraničí, i když není ministrem zahraničí. Podle informací serveru iDnes.cz má však Pocheho plán značné trhliny.
29.06.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (98 článků)

Ani sluníčkář, ani amatér. Problematický Poche dál věří v ministerské křeslo

 
Ještě není nic hotovo. Tak bere současný stav nejmenovaný kandidát na ministra zahraničí a europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Bude se prý prezidenta Zemana snažit nadále přesvědčit o tom, že není „ani sluníčkář, ani vítač, ani amatér“. Své postavení přirovnal k postu šéfa poradců ministra. Poche to řekl poté, co se ministerstva zahraničí ujal jeho stranický šéf Jan Hamáček.
28.06.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (911 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Hamáček převzal Černínský palác. Babiše vítal i nechtěný Poche

 
Jako politický tajemník přivítal na ministerstvu zahraničí premiéra Andreje Babiše (ANO) nechtěný „ministr“ Miroslav Poche. Ten tak přihlížel, jak si agendu v Černínském paláci přebírá od Martina Stropnického (ANO) jeho stranický šéf Jan Hamáček. Předseda ČSSD byl ve čtvrtek v půl sedmé ráno dalším členem nové vlády, který si převzal úřad. Už ve středu přebral Hamáček také resort vnitra.
28.06.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13534 článků) , Martin Stropnický (1692 článků) , Jan Hamáček (911 článků) , Miroslav Poche (98 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »