Články k osobnosti

Miroslav Poche

  politik, ekonom

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Poche »
 

Demokracie v pardubickém ANO: „Ruku zvednete podle toho, jak ji zvednu já nebo Martin!“

 
Ovládnutí hlasování o vnitřních procesech v politických stranách je devízou těch největších hráčů. Jestli někdo patří na samou špičku, jsou to Miroslav Poche a Radmila Kleslová. První jmenovaný dokázal s ČSSD divy, stejně tak byla zdatnou zákulisní postavou někdejší starostka Prahy 10 a premiérova prodloužená ruka v oblasti byznysu a práva. Jak ale kuloární dohody vypadají v podání laiků, o tom se záhy přesvědčíte.
04.06.2021 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (167 článků) , Radmila Kleslová (198 článků)

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

 
Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce ministra zahraničí. Na Hamáčkovu hlavu teď od opozice prší stížnosti, že Petříčka odvolal, protože byl protiruský. Několik veteránů zavzpomínalo, jak Vladimír Špidla odvolal ministra Rusnoka a Miroslav Kalousek zase jak „nezařízl“ Cyrila Svobodu. Ale jiní oslavovali, že Poche už je konečně pryč a komunista Zdeněk Ondráček si vzpomněl, co se s MZV řešilo v Ústředním krizovém štábu...
12.04.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (319 článků) , Cyril Svoboda (405 článků) , Miroslav Kalousek (7357 článků) , Tomáš Svoboda (156 článků) , Miroslav Svoboda (47 článků) , Miroslav Svoboda (170 článků) , Tomáš Svoboda (202 článků) , Miroslav Poche (167 článků) , Tomáš Svoboda (69 článků) , Tomáš Svoboda (44 článků)

768 tisíc v čudu. Dluh. Od ČSSD nula. Hamáčkova mládež: Pravda na papíře

 
Nové vedení si nebude volit jen ČSSD, ale o něco dříve i jejich mládežnická organizace. Mladí sociální demokraté (MSD) mají on-line formou jednat už v sobotu. V jakém stavu spolek je? ParlamentnímListům.cz se podařilo získat dokumenty, které svědčí o tragické finanční situaci a neschopnosti platit závazky. Žalostný stav ještě umocňují vleklé problémy s provozem diskotéky ve Vyškově a provoz dalších nemovitostí, které měly původně pro MSD vydělávat na provoz, ve finále jsou spíš koulí u nohy. Členy či funkcionáři mládeže ČSSD v minulosti byli třeba Tomáš Petříček, Miroslav Poche nebo ministr Jan Hamáček.
24.02.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Kundra z Respektu před soud? Silná slova o ,,agentovi s kufříkem". A temný náznak: Miroslav Poche...

 
Ricinová bondovka. Pod tímto názvem představil Dušan Šrámek čtenářům časopisu Reflex příběh „agenta s kufrem“, který měl přiletět do Prahy z Ruska a pokusit se ricinem otrávit trio pražských komunálních politiků. Teorií, o co v celém případě šlo, je podle Šrámka několik. Ta Kundrova, že skutečně Moskva chtěla otrávit Zdeňka Hřiba, Ondřeje Koláře a Pavla Novotného, je z nich ovšem suverénně nejpohádkovější.
20.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1124 článků) , Miroslav Poche (167 článků) , Ondřej Novotný (123 článků)

To je zlé. Miroslav Poche propadl v průzkumu o europoslancích

 
Agentura STEM vydala průzkum popularity českých europoslanců. Zatímco kladného ohodnocení se dostalo Pavlu Teličkovi, Miroslav Poche byl hodnocen značně negativně. Překvapivá může být taktéž hodnota neznalosti některých europoslanců u české veřejnosti, europoslanci Pavel Telička a Jiří Pospíšil jsou veřejnosti dobře známi, zatímco europoslanci jako Martina Dlajbová či Tomáš Zdechovský mají míru neznalosti u veřejnosti vyšší než 70 %.
18.01.2019 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2134 článků) , Jiří Pospíšil (2134 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Drsná a nepřátelská hádka Filipa a Pocheho. Došlo i na Ukrajinu

 
V pořadu Pro a proti na Českém rozhlasu Plus se sešel europoslanec Miroslav Poche za ČSSD a poslanec KSČM Vojtěch Filip. Tématem byla rekonstrukce vlády, kterou premiér Babiš nevyloučil a řešila se hlavně dvě jména, Dan Ťok a Tomáš Petříček, ministři dopravy a zahraničí. Oba dva pánové si velmi brzy začali vyměňovat špičky a invektivy. Padla obvinění ze lži a z klientelismu. „Naučte se počítat,“ poučoval Pocheho Vojtěch Filip o počtu poslanců KSČM ve sněmovně a jejich důležitosti pro vládu. Poche si zase myslí, že vydírací potenciál KSČM by měl být co nejmenší. „Zvláště v zahraniční politice je potřeba, aby byl co nejmenší,“ řekl europoslanec. A došlo i na Ukrajinu.
07.01.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1503 článků) , Miroslav Poche (167 článků) , Tomáš Vojtěch (48 článků) , Daniel Vojtěch (91 článků) , Tomáš Vojtěch (26 článků)

Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem?

 
O 21 křesel v dobře placeném Evropském parlamentu se bude v květnu 2019 ucházet řada stávajících europoslanců. Přestože některé strany ještě nemají kandidátky schváleny, o lídrech je prakticky jasno. Otazník visí z nejsilnějších stran už pouze nad Piráty. V europarlamentu naopak končí za ČSSD Miroslav Poche nebo Jan Keller, obhajovat nebude ani „odpadlík“ Petr Ježek (za ANO). Základní plat europoslance se pohybuje kolem 160 tisíc korun měsíčně „čistého“ plus náhrady. Bývalí členové Evropského parlamentu dostanou navíc pět platů jako odchodné a pobírají také od 63 let věku evropský důchod ve výši zhruba 35 tisíc měsíčně. Jako bonus k národnímu.
01.01.2019 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (167 článků)

Hraje se tu veliká hra, varoval Miroslav Poche v rádiu a ukazoval při tom na Zemana

 
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Z pohledu politika, který se pohybuje v Bruselu, okomentoval další kolo debaty o tom, zda je Andrej Babiš jako český premiér ve střetu zájmů, když dohlíží na dotace, které získává i jeho Agrofert, toho času odložený ve svěřenském fondu předsedy vlády. Česko podle Pocheho musí dělat vše pro to, aby čeští občané nemuseli vracet dotace v Agrofertu.
03.12.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22199 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Matadoři Zahradil i Maštálka chtějí v Bruselu pokračovat

 
Česko bude koncem května 2019 znovu vybírat 21 europoslanců. Zatímco například Jan Keller či Miroslav Poche se chystají pověsit bruselskou kariéru na hřebík, někteří matadoři jako Jan Zahradil či Jiří Maštálka, kteří v europarlamentu sedí už od roku 2004, doufají, že před voliči na dalších pět let mandát znovu obhájí.
01.12.2018 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Maštálka (45 článků) , Jan Zahradil (640 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Poche přímo z Bruselu hlásil do ČT: Rusko porušilo mezinárodní právo, EU je připravena reagovat razantně

 
Rusko-ukrajinský spor se vyhrocuje. Kyjev a Moskva se vzájemně obviňují ze zodpovědnosti za incident u břehů anektovaného Krymu v Kerčském průlivu. Ruská pobřežní stráž tam zajala tři ukrajinská plavidla a třiadvacet námořníků. Ukrajinský parlament večer schválil vyhlášení válečného stavu na třicet dní. Má se Evropa bát? V Událostech, komentářích odpovídali europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) a dva členové zahraničního výboru PS, Jiří Kobza (SPD) a Vít Rakušan (STAN).
26.11.2018 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (167 článků) , Vít Rakušan (149 článků)

Hlasy z ČSSD: Poche odešel „s brekem“

 
Sociální demokracie ve vládě zůstane, její předseda Hamáček usmířil hned několik táborů uvnitř partaje a Miroslav Poche odešel s pomyslným pláčem. Tak hodnotí stav věcí sociální demokrat, s nímž ParlamentníListy.cz posledních několik dnů čile komunikují. Jeho slova nemíří pouze na vlastní stranu, zabývají se také postoji tria Okamura, Fiala a konečně Miroslav Kalousek.
22.11.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7357 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Je to vůbec možné? Z ČSSD zazněl neuvěřitelný scénář, jak by to mohlo v pátek dopadnout s Babišovou vládou

 
Páteční hlasování o nedůvěře vládě se může zkomplikovat. Uvnitř ČSSD se totiž začaly ozývat hlasy, které nejsou stávající podobě vládní sestavy nakloněny. Strůjcem všech těchto jevů, které by teoreticky mohly vést až k pádu vlády, je podle našich zjištění končící europoslanec ČSSD Miroslav Poche.
21.11.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (167 článků)

Převrat roku. Poche se spojil s Kalouskem. Máme informace o zákulisí bojů o Babišovu vládu. Pochemu jde doslova o život

 
Jak vypadala současná vládní krize čitelně, tak se nyní značně komplikuje. Uvnitř ČSSD se totiž začaly ozývat hlasy, které nejsou stávající podobě vládní sestavy nakloněny. Strůjcem všech těchto jevů, které by teoreticky mohly vést až k pádu vlády, je podle našich zjištění končící europoslanec ČSSD Miroslav Poche.
20.11.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (167 článků)

Podělá se vláda kvůli ČSSD? Na scéně už zase Poche. A nejen on

 
Není tajemstvím, že ČSSD je v otázce setrvání v koaliční vládě s Andrejem Babišem (ANO) rozdělená. Na scénu může znovu vstoupit europoslanec Miroslav Poche.
20.11.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22199 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Zeman silně okomentoval Zimolovu rezignaci a poslal ke dnu Istanbulskou úmluvu: Je výborná pro zaostalé, především muslimské země

 
Prezident Miloš Zeman do Lán pozval generálního ředitele Jaromíra Soukupa, aby s ním jako každý čtvrtek na TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem debatoval nad aktuálními tématy rezonujícími v české společnosti. Diskutovali například nad prezidentovou čtvrtou návštěvou Čínské lidové republiky a rezignací prvního místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly, jehož prezident zkritizoval, že utekl z boje a měl počkat alespoň do sjezdu. Kromě toho pozornosti neušel ani europoslanec Miroslav Poche, který se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka, nebo Istanbulská dohoda, která je prý zbytečná, ale ne škodlivá.
09.11.2018 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25596 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Poche není ministr, ale přesto ostře komentoval Babišovu zahraniční politiku. Zeptali jsme se v ČSSD, co to má znamenat

 
Miroslav Poche, nově jmenovaný externí poradce ministra zahraničí Tomáše Petříčka, se opět dostal do centra pozornosti, tentokrát svými výroky na adresu premiéra Andreje Babiše. Mrzí ho, že premiér Babiš má odmítavé stanovisko ke Globálnímu paktu OSN o migraci. Poche to řekl v rozhovoru pro server Echo24. Andrej Babiš v souvislosti s dokumentem v nadsázce varoval, že by do Evropy mohla přijít až miliarda lidí. Redakce ParlamentníchListů.cz oslovila trojici významných politiků, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s ČSSD, aby se k osobě Miroslava Pocheho vyjádřili. Ani mezi nimi nepanuje shoda. Jde o zajímavou sondu dovnitř kdysi dominantní strany levé části politického spektra.
05.11.2018 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22199 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Poche se stal externím poradcem ministra zahraničí Petříčka

 
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Bude součástí širšího týmu deseti až 12 lidí a měl by se věnovat zejména otázkám spojeným s evropskou politikou, řekl dnes ČTK Petříček. Pocheho původně ČSSD navrhovala na minstra zahraničí, jeho nominaci ale odmítl prezident Miloš Zeman.
02.11.2018 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25596 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Je jasno: Poche bude externím poradcem ministra zahraničí

 
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Bude součástí širšího týmu deseti až 12 lidí a měl by se věnovat zejména otázkám spojeným s evropskou politikou, oznámil v pátek Petříček. Pocheho původně ČSSD navrhovala na minstra zahraničí, jeho nominaci ale odmítl prezident Miloš Zeman.
02.11.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25596 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Obelstila ČSSD Zemana? Poche našel do Černínského paláce „zadní vrátka“

 
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Bude součástí širšího týmu deseti až 12 lidí a měl by se věnovat zejména otázkám spojeným s evropskou politikou, řekl v pátek Petříček. Pocheho původně ČSSD navrhovala na ministra zahraničí, jeho nominaci ale odmítl prezident Miloš Zeman. A ten jmenování nového ministra podmiňoval tím, že Poche na ministerstvu skončí. Jenže ten si teď našel do Černínského paláce jinou cestu.
02.11.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25596 článků) , Miroslav Poche (167 článků)

Poche se stal Petříčkovým externím poradcem

 
Europoslanec za ČSSD Miroslav Poche, kterého ČSSD chtěla, ale nedokázala prosadit na post šéfa české diplomacie, se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Uvedl to sám v pátek sám Petříček.
02.11.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (167 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »