Články k osobnosti

Miroslav Poche

  politik, ekonom

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Poche »
 

Hraje se tu veliká hra, varoval Miroslav Poche v rádiu a ukazoval při tom na Zemana

 
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Z pohledu politika, který se pohybuje v Bruselu, okomentoval další kolo debaty o tom, zda je Andrej Babiš jako český premiér ve střetu zájmů, když dohlíží na dotace, které získává i jeho Agrofert, toho času odložený ve svěřenském fondu předsedy vlády. Česko podle Pocheho musí dělat vše pro to, aby čeští občané nemuseli vracet dotace v Agrofertu.
03.12.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15459 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Matadoři Zahradil i Maštálka chtějí v Bruselu pokračovat

 
Česko bude koncem května 2019 znovu vybírat 21 europoslanců. Zatímco například Jan Keller či Miroslav Poche se chystají pověsit bruselskou kariéru na hřebík, někteří matadoři jako Jan Zahradil či Jiří Maštálka, kteří v europarlamentu sedí už od roku 2004, doufají, že před voliči na dalších pět let mandát znovu obhájí.
01.12.2018 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Maštálka (45 článků) , Jan Zahradil (511 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Poche přímo z Bruselu hlásil do ČT: Rusko porušilo mezinárodní právo, EU je připravena reagovat razantně

 
Rusko-ukrajinský spor se vyhrocuje. Kyjev a Moskva se vzájemně obviňují ze zodpovědnosti za incident u břehů anektovaného Krymu v Kerčském průlivu. Ruská pobřežní stráž tam zajala tři ukrajinská plavidla a třiadvacet námořníků. Ukrajinský parlament večer schválil vyhlášení válečného stavu na třicet dní. Má se Evropa bát? V Událostech, komentářích odpovídali europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) a dva členové zahraničního výboru PS, Jiří Kobza (SPD) a Vít Rakušan (STAN).
26.11.2018 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (160 článků) , Vít Rakušan (32 článků)

Hlasy z ČSSD: Poche odešel „s brekem“

 
Sociální demokracie ve vládě zůstane, její předseda Hamáček usmířil hned několik táborů uvnitř partaje a Miroslav Poche odešel s pomyslným pláčem. Tak hodnotí stav věcí sociální demokrat, s nímž ParlamentníListy.cz posledních několik dnů čile komunikují. Jeho slova nemíří pouze na vlastní stranu, zabývají se také postoji tria Okamura, Fiala a konečně Miroslav Kalousek.
22.11.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6667 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Je to vůbec možné? Z ČSSD zazněl neuvěřitelný scénář, jak by to mohlo v pátek dopadnout s Babišovou vládou

 
Páteční hlasování o nedůvěře vládě se může zkomplikovat. Uvnitř ČSSD se totiž začaly ozývat hlasy, které nejsou stávající podobě vládní sestavy nakloněny. Strůjcem všech těchto jevů, které by teoreticky mohly vést až k pádu vlády, je podle našich zjištění končící europoslanec ČSSD Miroslav Poche.
21.11.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (160 článků)

Převrat roku. Poche se spojil s Kalouskem. Máme informace o zákulisí bojů o Babišovu vládu. Pochemu jde doslova o život

 
Jak vypadala současná vládní krize čitelně, tak se nyní značně komplikuje. Uvnitř ČSSD se totiž začaly ozývat hlasy, které nejsou stávající podobě vládní sestavy nakloněny. Strůjcem všech těchto jevů, které by teoreticky mohly vést až k pádu vlády, je podle našich zjištění končící europoslanec ČSSD Miroslav Poche.
20.11.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (160 článků)

Podělá se vláda kvůli ČSSD? Na scéně už zase Poche. A nejen on

 
Není tajemstvím, že ČSSD je v otázce setrvání v koaliční vládě s Andrejem Babišem (ANO) rozdělená. Na scénu může znovu vstoupit europoslanec Miroslav Poche.
20.11.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15459 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Zeman silně okomentoval Zimolovu rezignaci a poslal ke dnu Istanbulskou úmluvu: Je výborná pro zaostalé, především muslimské země

 
Prezident Miloš Zeman do Lán pozval generálního ředitele Jaromíra Soukupa, aby s ním jako každý čtvrtek na TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem debatoval nad aktuálními tématy rezonujícími v české společnosti. Diskutovali například nad prezidentovou čtvrtou návštěvou Čínské lidové republiky a rezignací prvního místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly, jehož prezident zkritizoval, že utekl z boje a měl počkat alespoň do sjezdu. Kromě toho pozornosti neušel ani europoslanec Miroslav Poche, který se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka, nebo Istanbulská dohoda, která je prý zbytečná, ale ne škodlivá.
09.11.2018 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22287 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Poche není ministr, ale přesto ostře komentoval Babišovu zahraniční politiku. Zeptali jsme se v ČSSD, co to má znamenat

 
Miroslav Poche, nově jmenovaný externí poradce ministra zahraničí Tomáše Petříčka, se opět dostal do centra pozornosti, tentokrát svými výroky na adresu premiéra Andreje Babiše. Mrzí ho, že premiér Babiš má odmítavé stanovisko ke Globálnímu paktu OSN o migraci. Poche to řekl v rozhovoru pro server Echo24. Andrej Babiš v souvislosti s dokumentem v nadsázce varoval, že by do Evropy mohla přijít až miliarda lidí. Redakce ParlamentníchListů.cz oslovila trojici významných politiků, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s ČSSD, aby se k osobě Miroslava Pocheho vyjádřili. Ani mezi nimi nepanuje shoda. Jde o zajímavou sondu dovnitř kdysi dominantní strany levé části politického spektra.
05.11.2018 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15459 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Poche se stal externím poradcem ministra zahraničí Petříčka

 
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Bude součástí širšího týmu deseti až 12 lidí a měl by se věnovat zejména otázkám spojeným s evropskou politikou, řekl dnes ČTK Petříček. Pocheho původně ČSSD navrhovala na minstra zahraničí, jeho nominaci ale odmítl prezident Miloš Zeman.
02.11.2018 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22287 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Je jasno: Poche bude externím poradcem ministra zahraničí

 
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Bude součástí širšího týmu deseti až 12 lidí a měl by se věnovat zejména otázkám spojeným s evropskou politikou, oznámil v pátek Petříček. Pocheho původně ČSSD navrhovala na minstra zahraničí, jeho nominaci ale odmítl prezident Miloš Zeman.
02.11.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22287 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Obelstila ČSSD Zemana? Poche našel do Černínského paláce „zadní vrátka“

 
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Bude součástí širšího týmu deseti až 12 lidí a měl by se věnovat zejména otázkám spojeným s evropskou politikou, řekl v pátek Petříček. Pocheho původně ČSSD navrhovala na ministra zahraničí, jeho nominaci ale odmítl prezident Miloš Zeman. A ten jmenování nového ministra podmiňoval tím, že Poche na ministerstvu skončí. Jenže ten si teď našel do Černínského paláce jinou cestu.
02.11.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22287 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Poche se stal Petříčkovým externím poradcem

 
Europoslanec za ČSSD Miroslav Poche, kterého ČSSD chtěla, ale nedokázala prosadit na post šéfa české diplomacie, se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Uvedl to sám v pátek sám Petříček.
02.11.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (160 článků)

Europoslanec Poche skončí jako politický tajemník na MZV k 1. listopadu

 
Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na Ministerstvu zahraničí k 1. listopadu. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) s ním bude o jeho budoucím angažmá na ministerstvu jednat příští týden. Podle něj by tam mohl dále působit jako externí poradce pro evropskou agendu. ČTK to dnes sdělila mluvčí Ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
18.10.2018 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (160 článků)

Poche skončí na ministerstvu k 1. listopadu

 
Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) s ním bude o jeho budoucím angažmá na ministerstvu jednat příští týden. Podle něj by tam mohl dále působit jako externí poradce pro evropskou agendu. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
18.10.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (160 článků)

Petříček splnil Zemanovu podmínku. Poche na ministerstvu zahraničí jako tajemník končí

 
Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) s ním bude o jeho budoucím angažmá na ministerstvu jednat příští týden. Podle něj by tam mohl dále působit jako externí poradce pro evropskou agendu. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
18.10.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (160 článků)

Obrovská facka od prezidenta Zemana v přímém přenosu. Schytali ji Hollan a Poche

 
Prezident Miloš Zeman komentuje volební výsledky komunálních a senátních voleb pro server Blesk.cz. Prezident se v dobré formě vysmál zejména neúspěchu brněnského hnutí Žít Brno a pustil se i do pražské ČSSD, která mu vždy připomínala řvoucí myš. Šedá eminence buňky Miroslav Poche podle prezidenta opět ukázala, jaké má ve skutečnosti manařerské schopnosti.
07.10.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22287 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Petříček: Nejsem ničí loutka, ale rád bych dál s Pochem spolupracoval

 
Své spolupracovníky si kandidát na ministra zahraničí a současný první náměstek resortu Tomáš Petříček (ČSSD, 37) vybere až po svém jmenování. Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) by i přes nevoli prezidenta Miloše Zemana mohl být jedním z nich. Petříček to řekl v rozhovoru pro Právo.
06.10.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22287 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Zeman: Pocheho místo je v Bruselu a ve Štrasburku

 
Nebylo by vhodné, aby europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) působil na ministerstvu zahraničí, zopakoval prezident Miloš Zeman na pátečním zahájení výstavy Doteky státnosti. Poche má podle něj místo v Bruselu a ve Štrasburku. Poche nyní na ministerstvu působí jako politický tajemník.
05.10.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22287 článků) , Miroslav Poche (160 článků)

Jestli se Petříček neprokáže, převezme to Babiš, nebo Zeman. Poche, ty se Černínskému paláci raději vyhýbej, vzkázal z ČT diplomat Svoboda

 
Ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 tentokrát přivítal moderátor Daniel Takáč jako hosta bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobodu (KDU-ČSL), aby se ho zeptal, jaký má názor na budoucího ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD, jenž se už dnes přišel představit na Hrad prezidentovi Miloši Zemanovi, který jej pravděpodobně jmenuje koncem příštího týdne. Jejich debatě neunikl ani europoslanec Miroslav Poche, kterému Svoboda vyslal jasný vzkaz.
04.10.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (46 článků) , Cyril Svoboda (367 článků) , Miroslav Poche (160 článků) , Tomáš Svoboda (134 článků) , Tomáš Svoboda (180 článků) , Tomáš Svoboda (47 článků) , Tomáš Svoboda (22 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »