Články k osobnosti

Miroslav Ouzký

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Ouzký »
 

Europoslanec se vysmál Tachecí: Nechala jste se obelhat, paní novinářko

 
Europoslanec ODS Milan Cabrnoch se ohradil proti sloupku Barbory Tachecí ve středeční MF Dnes. Novinářka napsala, že se Cabrnoch ani jeho kolega Miroslav Ouzký nepostavili „unijní žárovkové diktatuře“. Údajně tedy pomohli zakázat staré klasické žárovky.
03.03.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Ouzký (ODS): Automobily budou tišší, průmysl regulaci přežije

 
Evropský parlament schválil zprávu českého europoslance Miroslava Ouzkého, která by měla pomoci snížit množství emisí a hluku z automobilové dopravy.
06.02.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků)

ODS: Obvinění vyvráceno, Ouzký za automobilku nelobboval

 
Europoslanec Miroslav Ouzký (ODS) za automobilku Porsche nelobboval a obvinění vznesená lobbisty ze společnosti Transport and Environment byla nepravdivá, uvedl dnes v Bruselu předseda europarlamentního výboru pro životní prostředí, německý socialista Matthias Groote.
13.10.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků) , Matthias Groote (1 článek)

Evropský parlament vyšetřuje, zda český poslanec lobbuje za Porsche

 
Evropský parlament vyšetřuje, zda český europoslanec Miroslav Ouzký nenadržuje firmě Porsche. Navrhl a prosazuje totiž zákon, který stanovuje u vozidel limity hlučnosti. V autě Porsche sám jezdí.
29.09.2012 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků)

Sobotka chce zřídit vyšetřovací komisi k projektu IZIP

 
Sociální demokracie bude podle předsedy Bohuslava Sobotky na příští schůzi Poslanecké sněmovny požadovat zřízení vyšetřovací komise k internetovému projektu zdravotních knížek IZIP. Šéf opoziční ČSSD vyzval premiéra a předsedu ODS Petra Nečase, aby vznik komise podpořil, protože dva europoslanci za jeho stranu Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký jsou v souvislosti s IZIP v podezření ze střetu zájmů.
11.05.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9321 článků) , Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků) , Bohuslav Sobotka (9546 článků)

Projekt IZIP je úspěšný, brání se jeho spolutvůrci z ODS

 
Europoslanci Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch (oba ODS), kteří stáli u zrodu elektronických zdravotních knížek, tvrdí, že šlo o úspěšný projekt a sumu necelé dvě miliardy korun, kterou knížky za deset let spolkly, nepovažují za přemrštěnou. Zachází dokonce tak daleko, že tento projekt označují za úspěšný a s jeho zastavením nesouhlasí.
11.05.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Zastavení projektu IZIP nestačí, hřímá ČSSD. VZP prý platí jen za web 70 milionů

 
Hůl jménem IZIP namířila sociální demokracie proti ODS a s ní ji důrazně bije. Vše kvůli tomu, že u zrodu společnosti IZIP stáli dva europoslanci občanských demokratů - Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký. Podle Sobotky ale nemá být jediným cílem komise nalezení viníků. Bylo by dobré, aby tato komise také připravila pravidla, podle nichž se bude napříště postupovat u každého takto rozsáhlého projektu.
11.05.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Ouzký (ODS): Evropská regulace hluku na silnicích nesmí poškodit průmysl

 
Stávající evropská regulace hlučnosti motorových vozidel nutně potřebuje modernizaci tak, aby zohledňovala technologický vývoj posledních let, rostoucí požadavky na ochranu zdraví a životního prostředí i potřeby průmyslu. Shodli se na tom účastníci workshopu, který v Evropském parlamentu spolupořádal zpravodaj pro danou legislativu a mluvčí klubu ODS pro životní prostředí Miroslav Ouzký.
14.04.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků)

Nečas by měl „Izipáky“ vyzvat k rezignaci, říká europoslanec

 
Jedna ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz se zlobí., že česká vláda jen přihlíží, když jí europoslanci spojení s podezřelou kauzou elektronických zdravotních knížek společnosti IZIP Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch (oba ODS) dělají ostudu. Od jejich kolegy Libora Roučka (ČSSD chtěla proto slyšet, zda budou tito pánové potrestáni alespoň v Bruselu.
04.12.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků) , Libor Rouček (245 článků)

IZIP je od začátku tunel, zpražil Rath Ouzkého z ODS za jeho podnikání

 
V kauze IZIP se objevila další zajímavá skutečnost. Majitelem jedné z firem, do které jen v letošním roce odteklo z projektu elektronických zdravotních knížek IZIP desítky milionů korun, byl donedávna i europoslanec ODS Miroslav Ouzký. V ODS nikdo moc neměl k tomu, aby věc komentoval, někteří politici jen rezignovaně mávli rukou a někteří jen zopakovali, že šlo o tunel od začátku.
25.11.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků)

Europoslanec Ouzký vlastnil podíl ve firmě, kde mizely miliony z VZP

 
Europoslanec Miroslav Ouzký (ODS) do nedávna vlastnil akcie společnosti MD Access, která vydělala nemalé peníze na spolupráci při přípravě elektronických zdravotních knížek se společností IZIP. Europoslanec k tomu dodává, že dnes již žádné takové akcie nevlastní, ale jeho tvrzení nelze nijak ověřit. Letos firma MD Access obdržela 64 milionů korun z peněz pojištěnců VZP.
25.11.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků)

Cabrnoch a Ouzký mají v europarlamentu ostudu. Nepřiznali akcie IZIP

 
Čeští europoslanci za ODS Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký nepřiznali, že vlastní akcie firmy IZIP, která v Česku spravuje elektronické zdravotní knížky. Jedná se o střet zájmů, protože zároveň zasedali ve zdravotnickém výboru, informuje server iDnes.cz.
16.11.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Rouček: Europoslanci za ODS by měli neprodleně vysvětlit své zájmy v IZIP

 
Místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček dnes na tiskovém brífinku ČSSD vyzval europoslance za ODS Miroslava Cabrnocha a Miroslava Ouzkého, aby konečně plně vysvětlili všechny své obchodní a finanční zájmy ve společnosti IZIP.
21.10.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků) , Libor Rouček (245 článků)

VZP zveřejnila jména vlastníků akcií IZIP

 
VZP zveřejnila vlastníky akcií kritizovaného projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. Část akcií patřila europoslancům Miroslavu Ouzkému a Milanu Cabrnochovi. Server Aktuálně.cz zjistil, že 17 procent akcií vlastnil i Tomáš Mládek. Právě Mládkovo jméno pojišťovna omítala zveřejnit, díky němu totiž získala podíl v projektu.
12.10.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Kubera: To je hrůza. EU se hroutí a ještě ten IZIP

 
Známý šprýmař, senátor ODS Jaroslav Kubera, reagoval opět po svém na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda kauza IZIP europoslanců ODS Milana Cabrnocha a Miroslava Ouzkého poškozuje pověst ODS.
11.10.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Vlastizrada, vysvětlete to. ODS drsně nadává svým "IZIPákům"

 
Europoslanci ODS Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký, kteří převedli své akcie společnosti IZIP na tajemnou švýcarskou firmu eHi eHealth International, za svůj krok sklidili v ODS ostrou kritiku. Podle mnoha občanských demokratů tento neprůhledný obchod ODS v očích veřejnosti poškozuje a europoslanci by měli své kroky pořádně vysvětlit.
11.10.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Drtinová grilovala Ouzkého: Kdo je tajemný švýcarský investor?!

 
Krušné chvíle si ve studiu ČT 24 prožil europoslanec za ODS Miroslav Ouzký, bývalý spoluzakladatel firmy IZIP, která má za úkol realizaci projektu elektronických zdravotních knížek. V pořadu Události komentáře se z něj moderátorka Daniela Drtinová úporně, leč marně snažila dostat, komu že zcela zdarma přenechal veškeré své akcie IZIPu.
10.10.2011 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků) , Daniela Drtinová (345 článků)

Modří europoslanci převedli IZIP do Švýcarska. Kvůli VZP

 
Europoslanci za ODS Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký přenechali 49 procent firmy IZIP neznámé švýcarské společnosti eHI - eHealth International. Udělali to prý proto, aby projekt nemohl být zastaven.
03.10.2011 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Europoslanci Cabrnoch a Ouzký nechali akcie IZIP neznámé firmě

 
Europoslanci za ODS Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký přenechali 49 procent firmy IZIP neznámé švýcarské společnosti eHI eHealth International. Udělali to prý proto, aby projekt nemohl být zastaven. O tom totiž uvažuje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která vlastní zbylý podíl a pro níž IZIP provozuje elektronické zdravotní knížky. Správní rada VZP ani ministr zdravotnictví o kroku europoslanců nic nevěděli, informovala Česká televize. IZIP je dlouhodobě kritizován zejména kvůli své ceně a financování.
03.10.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Langrův muž bude jednat za ODS

 
Na úterním grémiu ODS se schvalovalo složení vyjednávacích týmu pro jednotlivé rezorty. Podle informací serveru ParlamentníListy.cz si předseda europoslaneckého klubu Miroslav Ouzký mírně řečeno velmi přál být ve skupině pro životní prostředí. Argumentoval tím, že se jím zabýval v Evropském parlamentu. Ale protože sem byl již jmenován David Vodrážka, dostal se do skupiny pro obranu a zahraničí.
03.06.2010 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků) , David Vodrážka (126 článků)
« Předchozí 1 2 Další »