Články k osobnosti

Miroslav Opálka

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Opálka »
 

Poslanecký mandát nebudou obhajovat komunisté Rujbrová a Opálka

 
Z nynějších třiatřiceti poslanců klubu KSČM se v říjnových volbách nechystají mandát obhajovat čtyři, Zuzka Bebarová-Rujbrová, Miroslav Opálka a nestraníci zvolení za KSČM Vojtěch Adam a Josef Vondrášek. Vyplývá to z kandidátek, které potvrdilo širší vedení komunistů a které má ČTK k dispozici.
15.04.2017 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Poslanec KSČM Opálka: Krutá realita. Světovládcům ze zahraničí se nepodařilo prosadit Schwarzenberga, lid si zvolil Zemana. Dokonce prosakují různé konspirační teorie, že…

 
ROK 2015 – A CO DÁL? Poslanec KSČM Miroslav Opálka si myslí, že rok 2016 bude z většiny kopírovat rok 2015. „Tlak nastane uvnitř EU vzhledem ke snaze přerozdělovat imigranty a dále na hranicích EU v důsledku režimu zastavení nekontrolovatelného přílivu běženců a jejich selekce k výběru utečenců. Pokud se podaří omezit válečné konflikty, zlikvidovat převaděčské mafie a nenastanou přírodní katastrofy, mohl by být rok 2016 rokem potřebných praktických kroků ke stabilizaci námi rozvrácených regionů,“ říká Opálka.
02.01.2016 05:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

O ruském imperialismu si iluze nedělám, říká komunistický poslanec

 
Poslanec KSČM Miroslav Opálka si nedělá žádné iluze o ruských imperiálních ambicích, ale bipolární systém je podle něj lepší než systém unipolární, kde si jedna velmoc dělá, co chce. Putin podle něho posunul Rusko z jelcinovského chaosu pozitivním směrem. Smlouva TTIP by nás ohrozila. Pro ČR by bylo dobré vystoupit z vojenských struktur NATO a vyhnout se válečnému řešení konfliktu Západu a Ruska.
01.04.2015 22:26 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Poslanec KSČM: Nedělám si iluze o ruském imperialismu. USA si dělají, co chtějí. Tohle je tragédie Západu. Nerad bych, aby přišla třetí světová

 
ROZHOVOR Poslanec KSČM Miroslav Opálka si nedělá žádné iluze o ruských imperiálních ambicích, ale bipolární systém je lepší než systém unipolární, kde si jedna velmoc dělá, co chce. Putin podle něho posunul Rusko z jelcinovského chaosu pozitivním směrem. Smlouva TTIP by nás ohrozila. Pro ČR by bylo dobré vystoupit z vojenských struktur NATO a vyhnout se válečnému řešení konfliktu Západu a Ruska.
01.04.2015 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Tvrdé reakce na masakr v Paříži nejen z Úsvitu: Naši multikulturní blázni vedou naše občany doslova pod nůž

 
ANKETA „Čin považuji za útok na svobodu slova, která je jednou z nejzákladnějších principů západní civilizace,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz poslankyně ODS Jana Černochová v souvislosti se střelbou v pařížském sídle satirického týdeníku Charlie Hebdo, při níž zahynulo dnes nejméně 12 lidí. „Po tomto činu rozhodně nebude česká společnost nakloněna nějakému velkému přísunu cizinců do naší země,“ zareagoval poslanec KSČM Miroslav Opálka. O tom, že šlo o teroristickou akci vojensky připraveného a vyzbrojeného komanda, je přesvědčen šéf poslanců Úsvitu Radim Fiala, který se v souvislosti s útokem pro naši redakci rozhovořil dokonce i o „multikulturních bláznech“.
07.01.2015 17:13 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (396 článků) , Miroslav Opálka (49 článků) , Radim Fiala (396 článků) , Jana Černochová (723 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Drábek se v ČT popral za živnostníky: Pracují na sebe, nezatěžují stát!

 
Český penzijní systém musí projít proměnou. O tom je přesvědčen exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, jenž má za to, že stávající druhý pilíř by se neměl rušit, ale naopak by se měl stát povinným. Proti stínovému ministrovi za tento resort Miroslavu Opálkovi (KSČM), ale i proti Martinu Potůčkovi, který předsedá nové zvláštní komisi pro důchodový systém, se vší vervou hájil živnostníky, kteří odvádějí do systému podstatně méně peněz než zaměstnanci.
22.06.2014 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků) , Jaromír Drábek (1079 článků)

Komunisté jsou silně pobouřeni ústupky ČSSD Babišovi: Není to poprvé ani naposledy

 
Komunistům se zdá, že ČSSD od svých proklamací prosadit majetková přiznání couvá. Proto KSČM příslušnou normu prý podá brzy sama. Sociální demokraté totiž přiznali, že jim postačí, když se namísto toho přijme norma o prokázání původu majetku, což je ale návrh, který prosazuje hnutí ANO. „Je to v zásadě naplnění našeho principu,“ prozradil poslanec Jeroným Tejc. To se ale nelíbí komunistovi Miroslavu Opálkovi. „Tento ústup ČSSD od volebního programu asi nebude posledním,“ čílí se Opálka.
14.04.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , Miroslav Opálka (49 článků)

Ti, co vyrabovali firmy, by měli sedět nebo viset! Silná slova po tiskovce s Babišem

 
Za názorem ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) dát na záchranu Dolu Paskov miliardu ze státní kasy stojí i bývalý ministr Rusnokovy vlády Jiří Cienciala. „Je to lepší řešení nežli riskovat velkou nezaměstnanost,“ řekl ParlamentnímListům.cz Cienciala. V názoru ho podporuje poslanec KSČM Miroslav Opálka. Naopak ekonomický expert ODS Jan Skopeček chápe zase odpor vicepremiéra Andreje Babiše, jenž rozhodně nechce podporovat soukromou firmu OKD, vlastníka Dolu Paskov.
02.04.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Jan Skopeček (389 článků) , Miroslav Opálka (49 článků)

Bourání Drábkova díla: Poslanec odborář u Drtinové útočil na živnostníky, sklidil zlou odezvu

 
Někdejší odborářský boss a poslanec Jaroslav Zavadil (ČSSD) v pořadu ČT Interview Daniely Drtinové popsal nesmyslnosti druhého pilíře důchodové reformy a také načrtl možnosti k jeho zrušení. To způsobilo prudké reakce zleva i zprava. „Ten pořad jsem neviděla a ani bych se na něj dívat nechtěla, neboť většinou pan Zavadil říká nesmysly,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz třeba exposlankyně ODS Lenka Kohoutová. „Informace od něj byly kusé a neúplné,“ doplnil ke kritice komunista Miroslav Opálka.
04.02.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků) , Lenka Kohoutová (113 článků) , Daniela Drtinová (369 článků)

Komunista promluvil o důchodech: Někdo by nás rád vykradl

 
Komunisté jsou proti vytvoření důchodového fondu. Přednost dávají zachování stávajícího průběžného systému. V odpovědi na dotaz čtenáře to na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz uvedl komunistický poslanec Miroslav Opálka. Vyjádřil se také pro zrušení dotací a další veřejné podpory pro církve a náboženské společnosti poté, co je jim v rámci církevních restitucí vracen majetek.
14.01.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Cizinec je jako našinec, veršoval u Jílkové primátor z ODS. A navíc prý nebere dávky

 
Nezaměstnanost je v České republice kritická. Bez práce je přibližně 550 až 600 tisíc lidí, přitom boj s nezaměstnaností byl u většiny politických stran jedním z nejdůležitějších bodů předvolebního programu. Toto téma proto mělo řešit další vysílání pořadu Máte slovo na ČT. Poslanec za KSČM Miroslav Opálka zde zavzpomínal na doby před rokem 1989, kdy byla nezaměstnanost nulová.
07.11.2013 23:31 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

ČT: Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma: Nezaměstnanost - jak ji řešit?

 
Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o vysoké nezaměstnanosti a jak ji snížit. Diskutovat budou: Jan Bartošek – místopředseda KDU-ČSL, Miroslav Opálka - stínový ministr práce a sociálních věcí KSČM, Jiří Víšek – předseda Sdružení pražských podnikatelů a zástupci nezaměstnaných.
04.11.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (464 článků) , Miroslav Opálka (49 článků) , Jan Víšek (3 články) , Jan Víšek (3 články)

Opálka (KSČM): Věřím, že se potřební brzy dočkají novely o sociálních službách

 
Vyjádření Miroslava Opálky, poslance Parlamentu ČR (KSČM), k novele zákona o sociálních službách.
17.08.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Opálka (KSČM): Věřím, že se potřební brzy dočkají novely zákona o sociálních službách

 
Vyjádření Miroslava Opálky, poslance Parlamentu ČR (KSČM), k novele zákona o sociálních službách.
16.08.2013 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Poslanci hovořili o OKD. Promluvil Rusnok, ale poslanci chyběli

 
Sněmovna přijala usnesení, které navrhoval komunista Miroslav Opálka a váže se k situaci v Moravskoslezském kraji a k OKD. K návrhu dokonce vystoupil i premiér Jiří Rusnok. Jenže zákonodárce jeho projev vůbec nezajímal – nebyli v sále a dokonce nejprve nemohli usnesení ani přijmout. Chyběli totiž do kvora, takže sněmovna nebyla po několik minut ani usnášeníschopná.
16.08.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků) , Jiří Rusnok (1920 článků) , Jiří Rusnok (729 článků)

Opálka (KSČM): Pomůžou uhlobaroni?

 
Vyjádření Miroslava Opálky, poslance PČR za KSČM, k propuštění v OKD
29.06.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Opálka (KSČM): Proč pořád tak složitě zajišťuje stát prostředky pro sociání služby?

 
Vyjádření Miroslava Opálky, místopředsedy stínové vlády KSČM pro sociální strategii k navýšení finančních prostředků pro sociání služby
27.05.2013 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Opálka (KSČM): Komu zůstane sKarta jako Černý Petr?

 
Vyjádření Miroslav Opálky, poslance a místopředsedy stínové vlády KSČM pro sociální strategii k sKartám.
11.04.2013 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Opálka (KSČM): Biologický proces a vývoj nejde zastavit

 
Komunistický poslanec Miroslav Opálka (KSČM) odpovídá na dotaz čtenáře serveru ParlamentníListy.cz.
07.04.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků)

Komunisté sledují, jak jim rostou preference a mají vzkazy pro ČSSD...

 
Průzkum volebních preferencí, který provedla agentura SANEP, ukazuje, že byť jsou na čele stále sociální demokraté s 27 procenty, vládu na pravé části převzala TOP 09 s 13 procenty. Zato ODS propadla v tomto průzkumu na pouhých 10 procent. KSČM je se svými 17 procenty druhou nejsilnější stranou. ParlamentníListy.cz proto požádaly komunistické poslance Jiřího Dolejše a Miroslava Opálku, aby situaci a možnosti z toho plynoucí, vyhodnotili.
14.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků) , Jiří Dolejš (531 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »