Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

Mirku, už ne! Kalousek se domáhal vstupu na ministerstvo. Toto slyšel

 
“Mirkovi chybí jeho tupé škrtání,” vysmál se Miroslavu Kalouskovi kvůli jeho návrhu osobně najít v rozpočtu úspory jihomoravský exhejtman Michal Hašek z ČSSD. Kalousek totiž požádal Alenu Schillerovou, aby ho na půl dne pustila na ministerstvo a on najde úspory 40 miliard, které bude moci dát živnostníkům postiženým koronavirem.
26.03.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , Michal Hašek (2397 článků)

„Dusil jsem se,“ přiznal Kalousek. A za Schwarzenbergem na zámek nesmí vnoučata

 
Miroslav Kalousek (59, TOP 09) se ve Sněmovně dusil. Bojoval s rouškou, těžko popadal dech. Roušku si chvílemi nadzdvihoval jednou rukou, pak druhou, začal se i znatelně třást. U pultíku v jednacím sále vytrval a Blesk Zprávám popsal, co se dělo. Ale i to, že se mu doma sešla řada nových roušek, což ho dojalo. To Karel Schwarzenberg (82, TOP 09) mezi poslanci chyběl. Zůstal v izolaci na zámku Dřevíč. Kam za ním nesmí jeho vnoučata, posteskl si.
25.03.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3911 článků) , Miroslav Kalousek (7024 článků) , Karel Schwarzenberg (639 článků) , Kam Kam (163 článků)

Zoufalý Kalousek chce najít 40 miliard pro národ. Vyzval Schillerovou

 
Někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) požádal současnou šéfku státní kasy, aby ho pustila na ministerstvo, aby jí mohl něco ukázat. Co to bude? Nahlédněte.
25.03.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků)

Po návratu z Číny bez karantény. Kalousek chystá trestní oznámení a navezl se do Prymuly

 
Ministerstvo zdravotnictví změnilo seznam rizikových zemí. Určuje tím, po návratu z kterých lokalit musí lidé zamířit do čtrnáctidenní karantény. Jde o země, kde je vysoké riziko přenosu nákazy koronavirem. Od pondělí přibyly třeba Spojené státy, ale už mezi ně nepatří Čína. Proti tomu se ohradil předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, vnímá to jako veřejné ohrožení a chystá trestní oznámení. Blesk Zprávám také naznačil, že za tím vidí vliv čínské propagandy. To dává do spojitosti s tím, že náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v minulosti kandidoval za hnutí Zemanovci. Prezident Zeman se svými vřelými vztahy s Čínou netají dlouhodobě.
25.03.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků)

Pitomosti, arogance! Kalousek v ČT nadával, až mu padala rouška. Zrazujeme prý NATO

 
Stát se snaží připravit na to, aby nutná opatření k záchraně životů co nejméně poškodila lidi a ekonomiku – vládní návrhy dnes potvrzovala Sněmovna a ukázala mimořádnou souhru. Na téma v Událostech, komentářích na ČT24 hovořil vicepremiér Karel Havlíček (nestr. za ANO), který se dostával do názorového střetu s předsedou klubu poslanců TOP 09 Miroslavem Kalouskem kvůli nevyvážené pomoci, kterou chce vláda poskytnout firmám a živnostníkům.
25.03.2020 06:31 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků)

Keller: Přispěji Kalouskovi na cestu do Itálie. Vy hyeny, co se těšíte na smrt starých! Zde je pravda

 
ROZHOVOR Hyeny! I o těch, co se těší, že staří vymřou a zbude spousta laciných pozemků, hovoří známý sociolog a bývalý europoslanec, profesor Jan Keller. A co další, kteří křičí kvůli jakémukoli rozhodování vlády? „Vůbec jim nejde o zdraví občanů, ale o destabilizaci vedení země v době, kdy by to mohlo mít katastrofální následky.“ Miroslavu Kalouskovi je ochoten osobně přispět na jízdenku nebo na benzín, „pokud by se rozhodl na protest vůči počínání vlády zcela svobodně vycestovat do severní Itálie.“ „Až bude vést ozbrojený odpor, rozhodně by si neměl sundávat roušku,“ podotýká. A kvalita čínských zdravotnických pomůcek? „Nikdo je přece nenutí, aby nepřátelské čínské šunty používali. Ať klidně používají ty vysoce kvalitní, které nám včas, zdarma a ve velkém množství dodali naši přátelé a spojenci ze Spojených států a zemí západní Evropy.“
24.03.2020 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , Jan Kalousek (6 článků)

Takže v Číně žádné respirátory FFP3 nebyly? Kalousek se pustil do Hamáčka

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) za to, že „podlézá“ Číně a nedokázal sehnat respirátory FFP3. Naopak na sociální síti tleská soukromé textilní společnosti Adler, které se na čínském trhu podařilo objednávku šesti milionů respirátorů FFP3 dohodnout.
23.03.2020 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , Jan Hamáček (1885 článků)

Korytář (ZpL): Americký brouk a Míra Kalousek

 
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Miroslava Kalouska.
23.03.2020 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků)

Havlíček: Na odhady vývoje ekonomiky je brzy

 
Na seriózní odhady vývoje ekonomiky v důsledku šíření koronaviru a zastavení velké části výroby a služeb je brzy. Záleží i na tom, jak ekonomické dopady zvládnou jiné země. O víkendu to uvedl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) v reakci na vyjádření ekonoma Davida Marka. Ten prohlásil, že odhaduje, že letos česká ekonomika klesne o 10 procent. Podle bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) by v takovém případě schodek státního rozpočtu přesáhl 300 miliard korun.
23.03.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , David David (349 článků)

A kdo to tady 30 let ničil? ptá se Zbořil generála Pavla a jiných. Své má k Tomáši Halíkovi, spolužákovi

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Hlavně, že nám na letadla nikdo nestřílel.“ I to považuje v současné době za úspěch politolog Zdeněk Zbořil, který v dnešním Rozjezdu komentuje debatu v souvislosti s dovozem zdravotnického materiálu z Číny. „Na diskusi s neziskovými ziskovkami není v takových případech obyčejně vhodná doba.“ Situace v Česku je podle Zbořila úspěchem celého zdravotnictví, a dokonce i jeho ministra, „ačkoli ten se zdá nejrůznějším aktivistům snadným terčem“. A opozice? „Zbývají jen vulgární nadávky nebo poezie Miroslava Kalouska.“ Ve světě se mluví o přesunu centrálního řízení. „Vstupujeme do doby věštění a prorokování budoucího vývoje a možná bude toto uvažování, včetně nejrůznějších spikleneckých teorií, vážnější hrozbou než právě probíhající epidemie.“ Zbořil se věnuje také proslovu českého prezidenta.
23.03.2020 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků)

Vladimír Ustyanovič: Jak hluboko jsi, generále Petře Pavle, klesl?

 
Reaguji na článek z Parlamentních listů, kdy se generál Petr Pavel spolu s Miroslavem Kalouskem vyjádřili nevybíravě až trapně k humanitární pomoci z Číny.
22.03.2020 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , Petr Pavel (641 článků)

Havlíček: Na seriózní odhady vývoje ekonomiky je brzy

 
Na seriózní odhady vývoje ekonomiky v důsledku šíření koronaviru je brzy. Záleží i na tom, jak ekonomické dopady zvládnou jiné země. ČTK to na dotaz sdělil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Hlavní ekonom firmy Deloitte David Marek dnes uvedl, že odhaduje letošní pokles české ekonomiky o deset procent. Podle bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) by v takovém případě schodek rozpočtu přesáhl 300 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pokládá prognózu z dnešního pohledu za pesimistickou.
22.03.2020 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , David David (349 článků) , David David (258 článků)

Co nám z Číny přišlo za respirátory? Kalousek se hned začal posmívat

 
Premiér Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a další členové vlády přijeli na Letiště Václava Havla, aby zde přivítali čínské letadlo s ochrannými pomůckami. Ukázalo se však, že to má háček. Nejsou to respirátory nejvyšší třídy, které by lékařům poskytly maximální ochranu. Miroslav Kalousek k tomu přičinil poznámku. Zareagoval i generál Petr Pavel. A tím to neskončilo...
21.03.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5691 článků) , Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7024 článků) , Jan Hamáček (1885 článků) , Petr Pavel (641 článků)

Miroslav Kalousek z izolace: Proč je mi na bl*tí? Básničku o Číně napsal také knihovník Žantovský

 
Některé české osobnosti provozují politickou poezii. Poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09), jenž v minulosti několik takových básnických opusů již stvořil, zveřejnil nyní na Facebooku říkánku, v níž reagoval na dnešní leteckou zásilku milionu respirátorů z Číny k nám do Česka. Kalousek zkritizoval čínský režim, vraždy na orgány či bití. Přidal se i exdiplomat Michael Žantovský; ten se – taktéž v řeči vázané – dotkl prezidenta Zemana i jeho poradce Nejedlého.
20.03.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , Michael Michael (1509 článků)

Miroslav Kalousek z izolace: Proč je mi na blití? Básničku o Číně napsal také knihovník Žantovský

 
Některé české osobnosti provozují politickou poezii. Poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09), jenž v minulosti několik takových básnických opusů již stvořil, zveřejnil nyní na Facebooku říkánku, v níž reagoval na dnešní leteckou zásilku milionu respirátorů z Číny k nám do Česka. Kalousek zkritizoval čínský režim, vraždy na orgány či bití. Přidal se i exdiplomat Michael Žantovský; ten se – taktéž v řeči vázané – dotkl prezidenta Zemana i jeho poradce Nejedlého.
20.03.2020 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , Michael Michael (1509 článků)

Kalousek se v roušce čílí kvůli koronaviru: Nemysleli na horší časy, udeří krize

 
Vedení TOP 09 sice pochválilo vládu třeba za to, že bude stát zaměstnavatelům proplácet dobu, kdy budou zaměstnanci v karanténě kvůli koronaviru. Jenže zároveň je i čím dál tím více kritické. Jak šéfka strany Markéta Pekarová Adamová, tak i Miroslav Kalousek předstoupili v pátek s výraznými výhradami. Kalousek předpokládá, že česká ekonomika i kvůli tomu, jak vláda hospodařila poslední roky, projde krizí. Mezi 10 opatřeními, které Topka navrhuje, je třeba odpuštění nájmu podnikatelům či odložení placení daní a řada dalších. Stejně jako vedení TOP 09 vysílal živě na facebooku i šéf Pirátů Ivan Bartoš.
20.03.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , Ivan Ivan (1486 článků) , Miroslava Adamová (11 článků)

„Když chtěl Kalousek ublížit Babišovi, musel si prej na WC vypít dvě kořalky. Zatímco Andrej si dal...“ Vysoký zdroj se už nemohl koukat na chování člena TOP 09

 
„Pakliže se někdo snaží kritizovat premiéra nebo vládu, jako to teď dělá Mirek Kalousek, měl by nejprve začít u sebe,“ míní náš zdroj z vysokých politických kruhů. Ten se pozastavil především nad skutečností, že někdejší šéf TOP 09 na sociální síti Twitter plive na všechny strany, aniž by mohl jakkoli porovnávat současnou vládu s tou, ve které kdysi seděl. „Nadávat a hanit, to umí každý, ale je nutné si uvědomit, že premiér jedná pod enormním tlakem a o jeho výkonnosti se Miroslavu Kalouskovi může jen zdát.“
20.03.2020 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků) , Andrej Babiš (18721 článků)

Miroslav Kalousek: Kvůli koronaviru všichni zchudneme. A Babiš ať už nepřekáží

 
Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek (59) je pohotovým glosátorem politického dění a často nejde pro vtip daleko. V poslední době mu ale téměř došel humor. Na vině je podle něj zmatené chování premiéra Andreje Babiše (65) v době krize. Chová se prý jako komunisté. Do toho se bývalý ministr financí obává i o ekonomickou budoucnost všech občanů České republiky. Prý rozhodně nebude líp.
19.03.2020 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7024 článků)

Virus: Kalousek natřel vládu. Už toho má dost. A dal jízlivý vtípek

 
Opoziční poslanci ani v pokračující koronavirové krizi nenechávají na vládě Andreje Babiše nit suchou. Tvrdě kritizují zejména nedostatek roušek a respirátorů. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na Facebooku napsal, že je vláda „pokrytecká a impotentní“ a se zákazem vycházení bez roušek přišla až poté, co si lidé hromadně nedostatkové zboží šili doma.
18.03.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7024 článků)

Jen pro silné povahy: Kalousek napsal básničku, jak nás Babiš ochrání před virem

 
Miroslav Kalousek na Twitteru zveřejnil básničku. Rozhodně nejde o jeho prvotinu, již mnohokrát v minulosti různé básničky věnované Babišovi, šéfredaktorům různých deníků či odborářům napsal. Ve své nové básničce popisoval, jak nás jenom Babiš zachrání před koronavirem. Připomeňte si jeho poslední poetická díla.
13.03.2020 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7024 článků)