Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

Šok: Kalousek se ve sněmovně zastal Zemanova Hradu. Byli jsme u toho, jinde nenajdete

 
Na dnešním zasedání Rozpočtového výboru se poslanci zabývali mimo jiné i rozpočtem prezidentské kanceláře na rok 2019. Kromě navýšení platu hlavy státu se diskuse vedla zejména ohledně kontroverzního prodeje kamene z lomu, který je součástí Lánské obory. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík hovořil o trestném činu, za Hrad se ale postavil ten, od koho by to nikdo nečekal – Miroslav Kalousek.
07.11.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

„To zas bylo nablito.“ Až se bojíme napsat, jak se Jaromír Soukup vypořádal s ohlasy na Zemanovy medaile

 
V posledním Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor a generální ředitel TV Barrandov v jedné osobě pustil do „lepšolidí“ a jejich reakce na Zemanovo vyznamenávání. Kdo je podle Soukupa „lepšočlověk“? Například předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Otírání se o Zemana je poslední životní radost, co Mirdovi zbyla,“ pravil moderátor. A nezůstalo jen u něj. Soukup se pustil i do Zdeňka Šarapatky z rady ČT a také to od něj schytal Pavel Šafr ze serveru Forum24.
06.11.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Pavel Soukup (142 článků)

Kalousek se zastal migračního paktu OSN a navezl se do Babiše. A to nebylo vše

 
„Jako premiér trvám na tom, aby ČR nepodepsala pakt OSN o migraci. Ohrožuje totiž naši bezpečnost a suverenitu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na svém twitterovém účtu. A to přimělo k reakci jeho věčného oponenta, předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.
06.11.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Tisíce lidí dostaly email od "syna Miroslava Kalouska". I my jsme žasli, co se v něm píše

 
ParlamentníListy.cz obdržely v neděli hned z několika stran emailovou zprávu, která má vcelku výstižný nadpis: "Syn Kalouska -Mladý Míra napsal občanům naší země..." Zcela evidentně se jedná o "vtip", jehož cílem má být získání pozornosti adresátů. Co už tak humorné není, to je obsah uvedeného mailu. Ten se totiž plně staví za premiéra Babiše a útočí především na expremiéra Sobotku či podnikatele Bakalu.
05.11.2018 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Schillerová v Partii vytočila Kalouska. Ten bouchal do stolu: Každá diskuse má svou míru demagogie, ale tohle už přesahuje jakýkoli rámec!

 
V nedělním pořadu Partie na TV Prima proti sobě tentokrát usedli ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Do názorových střetů se dostali při tématech týkajících se statísícových platů politiků, nebo státního rozpočtu se čtyřicetimiliardovým schodkem.
04.11.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Schillerová ve studiu vytočila Kalouska. Ten bouchal do stolu: Každá diskuse má svou míru demagogie, ale tohle už přesahuje jakýkoli rámec!

 
V nedělním pořadu Partie na TV Prima proti sobě tentokrát usedli ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Do názorových střetů se dostali při tématech týkajících se statísícových platů politiků, nebo státního rozpočtu se čtyřicetimiliardovým schodkem.
04.11.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Schillerová se střetla s Kalouskem. První tři dny nemocenské vyjdou na 1,5 miliardy

 
Zrušení karenční doby, tedy prvních tří dnů nemocenské zdarma, se příští rok promítne ve státním rozpočtu výpadkem zhruba 1,5 miliardy korun. Vyžádá si je snížení odvodů pojistného pro zaměstnavatele o 0,2 procentního bodu. V Partii FTV Prima to v neděli řekla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Jejím oponentem v pořadu byl exministr financí Miroslav Kalousek. Šéf poslanců TOP 09 Schillerové vyčetl, že za její éry má Finanční správa ČR všechny daňové poplatníky za „sprosté podezřelé“, ministryně ale jeho pohled odmítla.
04.11.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Kalousek: Nechci si rozhodovat o svém platu

 
Politici by v době, kdy není ekonomická krize, neměli rozhodovat o svých platech. Měl by platit automaticky nastavený systém, řekl v debatě televize Prima exministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Volání po snižování vlastních platů označil za populismus.
04.11.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Klaus mladší si notoval s Okamurou. Odmítli euro, pakt s EU ale přes jejich odpor prošel

 
Česko ztratí část své suverenity, bouřili ve Sněmovně Václav Klaus mladší (ODS) či Tomio Okamura (SPD). Nepřijdeme ani o milimetr, oponoval Miroslav Kalousek (TOP 09), se kterým na jedné lodi byli tentokrát i řečníci z řad ANO, což je takřka nebývalý úkaz. Ve Sněmovně se totiž řešil fiskální pakt – a Česko je poslední ze zemí EU (kromě odcházející Velké Británie), které jej zatím nepodepsalo. Poslanci však podpis přes odpor Okamury, Klause a dalších schválili.
01.11.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Tomio Okamura (2207 článků)

Zemřít ještě nehodlám, vzkázal vážně nemocný Schwarzenberg odpůrcům. Léčí se ve Vídni

 
Karel Schwarzenberg chybí tento týden při jednání Sněmovny, jeho asistentka prozradila Blesku, že má nadále diagnostikovaný zápal plic, se kterým se léčil již před volbami. A že odjel do Rakouska, kde navštívil doktora. Do nemocnice však kníže na rozdíl od zářijového kolapsu přímo ve Sněmovně nemusel. Z Vídně svým fanouškům vzkázal, že ho skolil virový zápal plic, antibiotika nezabírají, ale pomalu „leze z díry“. A odpůrcům vzkázal, že „zgrejznout“ zatím nehodlá.
01.11.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3802 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Karel Schwarzenberg (574 článků)

Hamáček se dnes chlubil voličům. A hned přišla facka od Kalouska: Můžete to prožrat hned, ale na děti nic nezbude!

 
Zaměstnanci zřejmě budou dostávat od července příštího roku náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes schválila předlohu sociální demokracie, která takzvanou karenční dobu ruší. Předseda sociální demokracie Jan Hamáček se plácá po rameni. „Že budeme ve vládě fíkovým listem, který nic neprosadí? To už snad po dnešku nemůže nikdo říct,“ napsal na svém Twitteru. A předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na něj okamžitě spustil studenou sprchu. „Odpusťte si tyhle argumentační fauly,“ udeřil na Hamáčka a začala slovní kanonáda.
31.10.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jan Hamáček (1261 článků)

Schválili proplácení nemocenské od prvního dne. Kalouska štve vláda: „Jen rozdáváte“

 
Poslanci dnes schválili obnovení proplácení nemocenské od prvního dne nemoci. Pro bylo 128, proti pouhých 35. Odpůrcům nepomohly ani přestřelky Miroslava Kalouska (TOP 09) s poslanci ČSSD, kteří zrušení karenční doby usilovně hájili. Podpořily je při tom hlasy ANO, KSČM i Pirátů.
31.10.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

„Křivda a krádež komunistů.“ Kalousek utnul projednávání zdanění církevních restitucí

 
Kontroverzní a dlouho diskutovaný návrh KSČM na zdanění finančních náhrad církvím za majetek, který jim stát nevydal v restitucích, doputoval v úterý v podvečer do Sněmovny. Poslanci ho projednat nestihli. Miroslav Kalousek (TOP 09) nejprve protestoval proti tomu, že není přítomen premiér - Andrej Babiš (ANO) byl toho času na Slovensku - ani nikdo z jeho zástupců. A poté si vzal přestávku do konce jednacího dne.
30.10.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Hádky o platy poslanců: „Chci přidat. Každé mimino chce víc mléka,“ bouřil jeden z nich

 
Poslanci se v úterý ve Sněmovně dostali k dlouho odkládanému bodu - růst jejich platů. Vláda navrhuje zastropování koeficientů pro jejich výpočet, čímž by se zamezilo skokovému nárůstu platů až o 20 procent, a růst by byl pozvolnější. Miroslav Kalousek (TOP 09) vládní návrh odmítl a varoval před populismem. Tomio Okamura (SPD) navrhl, aby se platy zamrazily na současné výši. A strhl během 2. čtení hádku kolem toho, který z politiků jezdí jakým luxusním vozem. Poslanec Petr Pávek (STAN) uvedl, že zmrazení odmítá a přidat naopak chce.
30.10.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Tomio Okamura (2207 článků)

Blb! Kalousek překvapivě zavrčel na něco, v čem je i TOP 09. A Topolánek...

 
Miroslav Kalousek poslal přes sociální sítě radu očekávanému primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi. Politika je profese a když už v ní nemá žádné zkušenosti, měl by si toho být alespoň vědom a chovat se podle toho. Debatu oživil expremiér Mirek Topolánek líčením svých neúspěšných pokusů u hrnčířského kruhu a obavami, že nový šéf metropole dopadne podobně.
30.10.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Na Miroslavu Němcovou padl velký smutek

 
Hosty debaty Pavla Štrunce a Bohumila Pečinky na serveru Reflex.cz byla poslankyně za ODS Miroslava Němcová a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
29.10.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1443 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

A už to jede: K Zemanovým medailím se vyjádřil Miroslav Kalousek

 
Mezi těmi, kteří večer 28. října 2018 obdrželi státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana, bylo i několik jmen, která jsou v rámci společnosti přijímána rozdílně. O několika takových promluvil poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek. Prý jde o věc vkusu. Reakce „publika“ byly tvrdé a vkusu prosté.
28.10.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

A uu to jede: K Zemanovým medailím se vyjádřil Miroslav Kalousek

 
Mezi těmi, kteří večer 28. října 2018 obdrželi státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana, bylo i několik jmen, která jsou v rámci společnosti přijímána rozdílně. O několika takových promluvil poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek. Prý jde o věc vkusu. Reakce „publika“ byly tvrdé a vkusu prosté.
28.10.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

VIDEO Kalousek, Pospíšil a Feri se přišli poklonit Masarykovi. Padla přitom tato slova

 
Naše moderní republika slaví sté narozeniny. Představitelé TOP 09 - europoslanec Jiří Pospíšil a poslanci Miroslav Kalousek a Dominik Feri složili hold zakladateli státu T. G. Masarykovi. Podle Pospíšila je Masaryk vedle Václava Havla největší osobností našich moderních dějin.
28.10.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Dominik Feri (71 článků) , Jiří Havel (374 článků) , Jiří Havel (374 článků) , Václav Masaryk (132 článků)

Hádky o rozpočet: Babiš se kasal, Kalouska čílí rozhazování, Fiala šil do komunistů

 
Sněmovna ve středu hlasy poslanců ANO, ČSSD a KSČM schválila v prvním čtení základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Jde o jeho příjmy, výdaje a schodek, který má proti letošnímu schválenému deficitu klesnout z 50 na 40 miliard korun. Poslanci už nyní tyto parametry měnit nemůžou, v dalším kole projednávání už můžou navrhovat pouze přesuny uvnitř rozpočtu. Návrh rozpočtu kritizovala opozice, podle ní by měl být vyrovnaný.
24.10.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)