Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

„Vyžraný Zeman, vyžraný Hamáček.” Kalousek se uvolnil

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek složil báseň o Miloši Zemanovi a Janu Hamáčkovi (ČSSD). Použil i sousloví „dvě vyžraná břicha“, ale nejen to. Svou básničkou Kalousek vyvolal značný rozruch. Dočkal se pochval a poznámek o tom, že Zeman je nejhorším prezidentem v dějinách této země, ale také odsouzení. Nahlédněte.
13.05.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků) , Jan Hamáček (1885 článků)

Raději smrt, Prymulo! Profesor vzbudil bouři a posměch

 
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula vypustil výrok, v němž navrhuje, aby lidé žili v menších komunitách. „Budou se například stýkat tři rodiny a další komunikace moc nebude,“ popsal epidemiolog v rozhovoru pro iDnes.cz. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Myslím, že všechno nevyhnutelně směřuje k tomu, že Prymula založí církev,“ padlo od šéfredaktora serveru iHNed.cz Miloše Čermáka. Načež od poslance za TOP 09 Miroslava Kalouska zaznělo doporučení: „Dovoluji si vládě doporučit, aby zamezila plk. prof. Prymulovi vstup do médií.“ A prezident České stomatologické komory Roman Šmucler to už nevydržel. „Raději smrt, než žít jako otrok...“ padlo.
12.05.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků)

Babiš se nechal ostříhat dřív než Monika, Kalousek si poradil sám, Schillerová vyčkává

 
V Česku v pondělí začala fungovat kadeřnictví a zahrádky hospod a restaurací. Mezi prvními v zemi se nechal ostříhat hned ráno po návratu do Strakovy akademie premiér Andrej Babiš (ANO). To šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek si se svými řídkými vlasy prý poradil sám. Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se po podezření, že se nechala ostříhat i přes zákaz, ke svému kadeřníkovi dostane až po sobotní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se chystá nejen na zkrocení dorostlé hřívy, ale i na masáže.
11.05.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků) , Miloš Zeman (23961 článků)

Rusko: Vzteklý Kalousek nadával v ČT. Dohra Zemana. ,,P*ase Novotný”. A dnes bude veselo

 
S blížícím se 75. výročím osvobození Prahy eskaluje i kauza dvou starostů a primátora, kteří svým jednáním v komunální politice pobouřili některé ruské politiky. Prezident Zeman dotyčné včera označil za „bezvýznamné politiky“, kteří se snaží upoutat pozornost. Pavel Novotný iRozhlasu řekl, že Zeman je „senilní stařec“ a že z Hradu udělal ruskou ambasádu. I v Událostech, komentářích na Rusko došlo, když předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek velmi podrážděně reagoval na místopředsedu ČSSD Veselého, že dotyční měli své kroky konzultovat s ministrem zahraničí. „Neurážejte komunální politiky,“ nabádal místopředsedu, který mluvil o idiotech.
06.05.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (964 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků) , Miroslav Novotný (60 článků) , Miroslav Novotný (37 článků)

Rusko: Vzteklý Kalousek nadával v ČT. Dohra Zemana. ,,Prase Novotný”. A dnes bude veselo

 
S blížícím se 75. výročím osvobození Prahy eskaluje i kauza dvou starostů a primátora, kteří svým jednáním v komunální politice pobouřili některé ruské politiky. Prezident Zeman dotyčné včera označil za „bezvýznamné politiky“, kteří se snaží upoutat pozornost. Pavel Novotný iRozhlasu řekl, že Zeman je „senilní stařec“ a že z Hradu udělal ruskou ambasádu. I v Událostech komentářích na Rusko došlo, když předseda posl. klubu TOP09 Miroslav Kalousek velmi podrážděně reagoval na místopředsedu ČSSD Veselého, že dotyční měli své kroky konzultovat s ministrem zahraničí. „Neurážejte komunální politiky“ nabádal místopředsedu, který mluvil o idiotech.
06.05.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (964 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků) , Miroslav Novotný (60 článků) , Miroslav Novotný (37 článků)

„Vykrádání“ návrhů i novinky ke koronaviru ve Sněmovně. STAN chce řešit Mynáře a Kuberu

 
Babišova vláda čelí kritice mj. za to, že „vykrádá“ opoziční návrhy, které nejdříve zamítne a následně je oprašuje a vydává za své. Tradičně kritický byl i Miroslav Kalousek (TOP 09). ODS si připravila tabulku s opatřeními, které navrhla, vláda s nimi přišla později. Ve Sněmovně se ale dnes řešilo vše možné. Tlaky Ruska, smrt Jaroslava Kubery
05.05.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků)

Kalousek rudý vzteky: Ať policie zasáhne! Důvodem je vlajka

 
Příznivci ruského motorkářského gangu Noční vlci si připomínají, že zanedlouho oslavíme 75. výročí kompletního osvobození naší vlasti od nacistického Německa. A Miroslav Kalousek se pořádně rozzlobil. Zde je důvod.
04.05.2020 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků)

Kalousek: Zeman? Kanál, bahno, žumpa. Němcová měla být premiérka, Schwarzenberg prezident

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poskytl rozhovor serveru FinTag, ve kterém došlo i na minulost. „Dneska si na konzervativce hraje i kdejaký nácek,“ pravil Kalousek s tím, že si při zakládání TOP 09 nedokázali představit, že se povede spor o zachování „právního státu a liberální demokracie“. Okolí Miloše Zemana je podle něho „kanál, bahno a žumpa“. A líbilo by se mu, kdyby se prezidentská kancelář přestěhovala z Hradu.
04.05.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků) , Miloš Zeman (23961 článků)

Vláda přichází s plánem, jak pomoci nájemníkům. Vláda tomu nerozumí, ozval se obratem Kalousek

 
Premiér Andrej Babiš společně s ministrem průmyslu, obchodu a dopravy Karlem Havlíčkem nastínili, že se chystají ze státních financí uhradit třetinu nájemného všem podnikatelům, kteří kvůli opatřením proti šíření koronaviru museli zavřít. Havlíček by chtěl být ještě razantnější a chystá se ve vládě přijít s možností, že by byla z veřejných financí proplácena až polovina nájemného. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) s návrhem souhlasí, postěžoval si však, že tomu „vláda nerozumí“.
02.05.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků)

Kalousek je ožrala a zloděj, prohlásil Babiš: Jeho výroky se zabývá soud

 
Před dvěma lety se premiér Andrej Babiš rozohnil při své řeči v Poslanecké sněmovně. Ostře zkritizoval Miroslava Kalouska a použil při tom výrazy jako ožrala a zloděj. Nyní se Okresní soud v Praze musí zabývat žalobou, kterou Kalousek na Babiše podal.
30.04.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků)

Soud nakonec bude řešit Kalouskovu žalobu na Babiše za slova „zabil lidi cez padáky“

 
Poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) uspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu (NS) v případu týkajícím se výroků premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda vlády totiž o svém oponentovi prohlásil, že „rozkrádal ministerstvo obrany a zabil lidi cez padáky“. Kalousek za to žádal omluvu, justice mu ale nevyhověla. Po zásahu NS však případ znovu putuje k Okresnímu soudu Praha-západ.
30.04.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků)

Zločin, volá Kalousek: Masky z Číny Evropanovi nesedí, ochranné obleky jsou malé

 
Zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svém facebookovém příspěvku vyjádřil k úrovni ochranných pomůcek z Číny. Nebyl sám, svá slova o riziku připojil i šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Na netěsnost masek upozornil server Seznam Zprávy.
30.04.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (560 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků)

Kalouskovo sólo. Legenda TOP 09 ztratila nervy a ve Sněmovně to létalo. Po vládě přišel na řadu i Prymula

 
Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi při dnešním jednání Poslanecké sněmovny ruply nervy. Pustil se do ministrů, kteří vystoupili na počátku sněmovního jednání, za to, že neodpovídají na otázky, které jim zákonodárci kladou. „Padlo tady asi padesát zásadních otázek a členové vlády tady sedí jako pecky. Říkáte furt: Táhněte za jeden provaz. My ale nebudem tahat za provaz, který na zem hodí vůdce, a na jehož konci je smyčka pro živnostníka,“ komentoval průběh diskuse Kalousek.
28.04.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků)

Sedíte tu jak pecky a mlčíte, pustil se do ministrů ve Sněmovně Kalousek

 
Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se po celodenním jednání Sněmovny, na němž vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, do kabinetu Andreje Babiše ostře pustil. Sedíte tu jak pecky, neodpovídáte nám na otázky, a chcete, abychom s vámi táhli za jeden provaz, na jehož konci je smyčka pro podnikatele, pustil se do ministrů Kalousek.
28.04.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků)

Kalousek: Prymula je normalizační lampasák

 
Miroslav Kalousek se pustil do epidemiologa Romana Prymuly. Prý nechce zpochybňovat jeho znalosti coby epidemiologa, ale přesto by uvítal, kdyby v čase koronavirové krize neměl tolik prostoru „normalizační lampasák“.
28.04.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků)

Prymula vyhodil z jednání ekonoma ze Švejnarova týmu. Byl prý k ničemu, jen pomlouval v médiích

 
Ekonom Daniel Münich na sociální síti Facebook prozradil, že byl epidemiologem profesorem Romanem Prymulovu vykázán z jednání. Prymula potvrdil, že Münicha z jednání vykázal a vysvětlil proč. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se za to na Prymulu zlobí. Naproti tomu sociolog Petr Hampl se Prymuly zastal.
27.04.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků) , Daniel Roman (3 články) , Daniel Daniel (273 článků) , Daniel Daniel (273 článků) , Daniel Daniel (273 článků) , Daniel Daniel (178 článků) , Daniel Daniel (273 článků) , Daniel Daniel (273 článků) , Daniel Daniel (273 článků) , Daniel Daniel (273 článků)

Svobodný Zálom: Kalousek nemá žádné morální právo mluvit za naše potomky. Téměř všechny parlamentní strany nesou svou odpovědnost

 
ROZHOVOR Význačný člen Svobodných, lídr jejich středočeské krajské kandidátky Luboš Zálom, považuje za ještě větší nebezpečí než Covid-19 virus Babiš-20. Společné mají i to, že oba jsou mutací virů minulých. Předchůdce viru Babiš-20 lze nacházet například i v politice některých, kteří dnes chtějí proti Babišovi bojovat, třeba v Miroslavu Kalouskovi. Ale vlastně ve všech stranách, které Andreje Babiše „vytvořily“.
26.04.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků)

Tohle špatně, tamto špatně, lhali jste lidem, podváděli! Kalousek chrlil v Partii nadávky, až zvedl ze židle Maláčovou. A přišel protiúder na citlivé místo

 
V nedělní Partii se utkali ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Kalousek používal před kamerami silná slova a Maláčová chvíli jen lapala po dechu. Pak Kalouskovi vrátila úder. Mezi oběma hosty se rozjela ostrá slovní válka.
26.04.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků)

Kalousek: Stát by měl přispět podnikatelům, když jim zavřel provoz

 
Pokud se vláda skutečně chce vyhnout velkému počtu bankrotů a krachů malých a středních firem a živnostníků, měla by podpořit nejen jejich zaměstnance, ale také přispět určitou částkou majitelům těchto firem na úhradu jejich fixních nákladů. Ty musejí hradit tak jako tak, i když jsou jejich firmy v důsledku nouzového stavu zavřené a mají buď nulové tržby, nebo jen zlomek tržeb obvyklých.
26.04.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7023 článků)

Novinář vytočil Babiše. To jste mlčeli! Zalezlí! spustil nas*aný premiér. A pak z opozice vytáhl Kalouska a začal sekat

 
Andrej Babiš se rozčílil po dotazu novináře Radka Bartoníčka na tiskové konferenci po jednání vlády. „Na začátku jste měli všichni strach, to jste nás nekritizovali, to jste mlčeli chvilku. I opozice byla zalezlá, všichni jsme se báli. Jestli to nebude jako v Itálii, jestli tu nebudou tisíce mrtvých, no a my jsme to zvládli,“ odpověděl Babiš zvýšeným hlasem, přeskakujícím do slovenštiny. Došlo i na symbol korupce a toho, kdo tu nasekal dluhy za 670 miliard, na Miroslava Kalouska.
24.04.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18721 článků) , Miroslav Kalousek (7023 článků)