Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

Šok: Miroslav Kalousek se omluvil

 
Ke konci šéfredaktora Petra Fischera ve stanici Českého rozhlasu Vltava se vyjádřil také předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. A nejen k tomu...
13.12.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Kalousek zaútočil na Klause s pomocí Boha a migrantů

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na Twitteru znovu perlil. Pustil se do ČSSD a do své bývalé strany KDU-ČSL, že díky nim může být premiérem StBák. A jak byl v ráži, nazval Babiše i ruským agentem. Své schytal i Václav Klaus mladší za to, že nectí křesťanské hodnoty a do třetice si Kalousek přál, aby Bůh osvítil Brity a ti se rozhodli nakonec v EU zůstat.
12.12.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Poslance čeká boj o zdanění restitucí. „Druhá krádež,“ zuří opozice a chystá žalobu

 
Česko se přiblížilo ke zdanění církevních restitucí. Komunistům se povedlo sehnat dost podpisů pro svolání mimořádné schůze Sněmovny. Zdaněním náhrad ve druhém čtení se bude zabývat ve čtvrtek. KSČM je optimistická a věří, že se jí zdanění povede prosadit. Proti se ostře staví především pravicová opozice a také Piráti. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek už předem pro Blesk Zprávy avizoval, že pokud poslanci zdanění schválí, podá žalobu k Ústavnímu soudu.
12.12.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

„Estébák premiérem?“ Může za to ČSSD a lidovci, šije Kalousek do Babišovy kauzy

 
Přestože se premiér Andrej Babiš (ANO) dušuje, že žádnou spolupráci StB nepodepsal, opozice mu to odmítá uvěřit. Zásadní odpovědnost za jeho působení ve vládě prý nesou lidovci a sociální demokraté, rýpl si šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek do bývalého i stávajícího koaličního partnera hnutí ANO. Andrej Babiš je opět a znovu centrem kauzy, za kterou si může úplně sám a ve které umanutě křičí, že on dělá vše správně, postěžovala si pirátská poslankyně Lenka Kozlová. Předseda poslanců STAN Petr Gazdík nicméně odtušil, že u voličů to nic nezmění.
11.12.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků)

Kalousek gratuluje: Jediný český politik světového formátu se dnes dožívá 81 let. K tomu nakopl Babiše i Zemana

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je znám tím, že se nezdráhá vyjadřovat k veřejnému dění. Nejinak tomu bylo i v posledních pár dnech. Kalousek stihl popřát Karlu Schwarzenbergovi k jeho 81. narozeninám a zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO) za to, že na jednání o Globálním paktu OSN v Maroku nás nikdo nezastupuje. Kalousek to považuje za velkou chybu.
10.12.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Pane Kalousku, toto není legální. Už se ozval i Člověk v tísni

 
Analytik Daniel Hůle z neziskové organizace Člověk v tísni opakovaně upozorňuje, že Česko má velký problém v podobě více než osmi set tisíc lidí stižených exekucí. V rozhovoru pro Reflex.cz zdůraznil, že s exekuční gilotinou za krkem dnes žijí už i děti. Prozatím se to bohužel nedaří změnit, protože vymahači dluhů prý uplatňují vliv ve všech stranách. Ránu od Hůleho dostal např. Miroslav Kalousek (TOP 09).
10.12.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Berňák dával odměny za dodatečné daně, přiznali u Schillerové po úderu Kalouska

 
Finanční úřady za letošní rok vykazují téměř 1900 odměn zaměstnancům vázaných na výši doměřené daně. Prémie jsou vypláceny za kontroly v oblastech převodních cen a daňových odpočtů na vědu a výzkum. Podle pondělních Hospodářských novin (HN) to zjistilo Generální finanční ředitelství. Informace nechala shromáždit ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) poté, co finanční motivování berních úředníků kritizoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ministerstvo financí takový způsob odměňování popírá.
10.12.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Finanční správa dala asi 1900 odměn vázaných na doměřenou daň

 
Finanční úřady za letošní rok vykazují téměř 1900 odměn zaměstnancům vázaných na výši doměřené daně. Prémie jsou vypláceny za kontroly v oblastech převodních cen a daňových odpočtů na vědu a výzkum. Podle dnešních Hospodářských novin (HN) to zjistilo Generální finanční ředitelství. Informace nechala shromáždit ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) poté, co finanční motivování berních úředníků kritizoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ministerstvo financí takový způsob odměňování popírá.
10.12.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Než tohle pan Kalousek řekl? Asi Tullamore. Jana Dědečková ostře k návrhům, aby některá média dotoval stát

 
ROZHOVOR Členka Rady ČT v době televizní krize Jana Dědečková se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřila k výroku Miroslava Kalouska o tom, že některá média by si zasloužila veřejnou podporu. „Pozoruji, že čím více upadá Kalouskova politická hvězda, tím více se z něho stává ‚mediální expert‘,“ podotýká Dědečková a při hodnocení nápadu Miroslava Kalouska padají i mnohem ostřejší výrazy. Janu Dědečkovou jsme požádali také o vyjádření k návrhům Jakuba Patočky, šéfredaktora Deníku Referendum, který zhruba před rokem přišel s podobnou myšlenkou silnější role státu v rámci mediálního trhu. Ani pro něj nemá Jana Dědečková příliš vlídných slov.
07.12.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Mentální bolševici Kalousek a Patočka. Pár kamarádů bude rozhodovat, kdo tu má vydávat noviny? Když slyším slovo neziskovka, tak se osypávám, přiznal Petr Štěpánek

 
O Miroslavu Kalouskovi, projevujícím se jako mentální bolševik, i o České televizi hovořil s ParlamentnímiListy.cz Petr Štěpánek, ostře sledovaný mediální expert. Za hlavu se pak chytil nad nápady Jakuba Patočky, jak „shora“ zajistit mediální pluralitu.
07.12.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (704 článků) , Petr Štěpánek (704 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jakub Štěpánek (63 článků)

Klaus mladší vytočil Kalouska. Tak moc, že vzal na milost i Babiše

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je znám tím, že na předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) nenechává nit suchou. Považuje ho za děsivého oligarchu, který pokřivuje demokratická pravidla. Poslanec ODS Václav Klaus mladší však provedl něco, po čem i Kalousek prohlásil, že ten Babiš není v porovnání s tím poslancem z řad ODS tak špatný.
07.12.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Kalousek: Je smutné mít v dobrých časech špatný rozpočet

 
I kdyby vláda přijala všechny pozměňovací návrhy TOP 09, nemůžou její poslanci podle Miroslava Kalouska hlasovat pro návrh státního rozpočtu na příští rok. V rozhovoru pro Právo předseda poslaneckého klubu TOP 09 uvedl, že rozpočet má špatnou strukturu a není připraven na ochlazení ekonomiky.
06.12.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Vláda na nás štípe dříví a my se nebouříme. Nejsme Francouzi!

 
Andrej Babiš na Miroslavu Kalouskovi nenechá nit suchou. Jeho krizové daně ale zrušit odmítá. Platíme je, byť krize skončila. A neremcáme, neprotestujeme. Vlády na nás mohou štípat dříví. Nejsme jako oni (Francouzi).
06.12.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Slevy na jízdném a obědy pro žáky zdarma? Kalousek: V budoucnu to odskáčou ti nejchudší

 
Vláda bude v rozpočtu pro příští rok využívat i 22 miliard z Fondu privatizace. Novelu zákona o zrušení Fondu národního majetku včera schválila Sněmovna. Exministr financí Miroslav Kalousek (57, TOP 09) v rozhovoru pro Blesk Zprávy řekl, že to považuje za rozpočtový hřích. Peníze totiž mohly být použity například na odstraňování škod po nečekaných situacích. A došlo i na klesající preference »topky«.
06.12.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Kalousek? Špína, sviňáctví... Pořad Jaromíra Soukupa, který není pro děti

 
Jako tradičně se v Týdnu podle Jaromíra Soukupa nadávalo na Miroslava Kalouska a také na Jiřího Paroubka. Soukup se do předsedy poslaneckého klubu TOP 09 trefoval za to, že odmítl pozvání do jeho pořadu. A pak přesedlal na kauzu, která se již dlouho drží v pozadí: děti Evy Michalákové a norský úřad Barnevernet.
05.12.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3624 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Nebrečím! Kalousek přitvrdil a přidal výhrůžku. Klaus, Babiš, Rusko

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a expředseda strany Miroslav Kalousek se rozepsal na svém twitterovém účtu. Mimo jiné uvedl, že Andrej Babiš, premiér a šéf hnutí ANO, podle něj špatně skončí.
05.12.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

A to jsou věci: Mluví se o spojení ODS a KDU-ČSL. Na nejvyšší úrovni

 
Spojení KDU-ČSL s ODS? Nic není nemožné. Oživit myšlenku, o níž uvažovali v minulosti ještě šéf KDU-ČSL Miroslav Kalousek a šéf ODS Mirek Topolánek, chce nyní kandidát na předsedu lidovců Marek Výborný. A ODS neříká ne. Píše to MF Dnes.
05.12.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Nevzdělanější tiskový mluvčí, kterého kdy jaký prezident měl, uvedl proděkan VŠE přednášku Ovčáčka. A Kalousek se neudržel

 
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček přednášel studentům na Vysoké škole ekonomické. Server Seznam Zprávy upozorňuje na to, že není zcela obvyklé, aby studentům přednášel takovýto státní úředník. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si do Ovčáčka kvůli přednášce rýpl.
03.12.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Ať stát dotuje ta správná média! vymyslel Miroslav Kalousek. Použil slovo „průser“ a zavzpomínal na svého tátu

 
REPORTÁŽ V rámci svého turné, nazvaného „Na pivo s ďáblem“ zavítal předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek do Rudné u Prahy, aby diskutoval se všemi, kdo budou mít chuť a odvahu přijít. V útulném prostředí místní pizzerie se sešlo zhruba šedesát lidí, kterým Kalousek předvedl své vyhlášené rétorické schopnosti, když nejprve formou monologu prezentoval svůj pohled na aktuální témata a poté zhruba hodinu odpovídal na dotazy přítomných. Řešil se ruský vliv v Česku, projídání budoucnosti, nebo také třeba vliv médií na veřejné mínění. Byli jsme u toho.
29.11.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Kerčská krize: Vyjádřil se Kalousek. A Tereza Spencerová si všimla něčeho, co on pominul

 
K situaci v Kerčském průlivu se na svém twitterovém účtu vyjádřil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. A ač má analytička Tereza Spencerová tento týden dovolenou, a proto si na její pravidelnou čtvrteční analýzu pro ParlamentnílListy.cz budou muset týden počkat, své aktuální vyjádření k této situaci sdílela na svém facebookovém profilu.
29.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)