Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

Podvod na občany! Miroslav Kalousek usedl před kamerou. A už to lítalo

 
Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek spustil mohutnou kritiku vlády Andreje Babiše a zejména vládní rozpočtové politiky. Podle Kalouska jen vláda přihlíží volnému pádu státního rozpočtu, což může skončit velmi špatně. „My si můžeme dovolit schodek 500 miliard, to přežijeme, ale nemůžeme si dovolit opakovat stamiliardové schodky několik let po sobě. Obávám se ale, že přesně takto vláda přemýšlí,“ prohlásil exministr financí.
16.06.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

Komunistům ve Sněmovně promítali pod nos Miladu Horákovou

 
Během úterního brífinku KSČM v Poslanecké sněmovně došlo k netradiční situaci. Na pultíku se objevila podobizna Milady Horákové. Ta byla v roce 1950 zavražděna ve vykonstruovaném politickém procesu. Komunisté promítaní označili za provokaci ze strany šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska a za snahu znehodnotit jejich práci.
16.06.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

Za Kalouska bylo líp. František Laudát o „hvězdě Schillerové“ a krizi, která nás čeká

 
Bývalý šéf pražské TOP 09 František Laudát varoval českou veřejnost, že propad ekonomiky bude nás všechny hodně bolet. Bude bolet i proto, že Babišova vláda před koronavirovou krizí i v krizi udělala řadu chyb. Kvůli tomu se na nás prý řítí ekonomická katastrofa. Katastrofa tak velká, že za času, kdy byl ministrem financí Miroslav Kalousek (TOP 09), bylo Česku líp.
12.06.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (261 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

Ale: Kalousek o Kundrovi z Respektu. Má s ním zkušenost, ne dobrou

 
Exministr financí Miroslav Kalousek má za to, že redaktor časopisu Respekt Ondřej Kundra se svým intelektem dobře hodí pro to, aby šířil dezinformace. Vůči předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) byl Kalousek ještě tvrdí než vůči Kundrovi.
11.06.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7016 článků)

Kalousek o tykání s Babišem a dluhu kojenců i důchodců v ČR. Pošle vám další složenku?

 
Že se věci vrací v Česku do normálu, je patrné i v návratu k přestřelkám Miroslava Kalouska (TOP 09) a Andreje Babiše (ANO). Kalousek v rozhovoru pro Blesk Zprávy probral aktuální návrh na schodek rozpočtu 500 miliard, prozradil, zda bude opět lidem posílat složenky jako v roce 2010, kdy Čechům do schránek rozeslal složenky na 121 tisíc. To byl tehdejší dluh „na hlavu“. Dnes je již 200 tisíc a Kalousek upozorňuje, že dluží i kojenci či důchodci. Vedle toho promluvil i o tykání s Babišem či tabulce ANO, dle které zadlužil Česko nejvíc on coby někdejší ministr financí.
11.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

Kalousek dostal poděkování z ciziny! Musíte vidět

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil pojede na Tchaj-wan, ale trable má Čína i s Hongkongem. Celkem 853 členů parlamentů, senátů a jiných funkcionářů se ohradilo proti tomu, aby v Hongkongu Čína zavedla svůj zákon. Mezi nimi i ti čeští, např. Miroslav Kalousek, senátor Hilšer nebo Pavel Fischer. A nyní jim přišlo poděkování.
10.06.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7016 článků) , Pavel Fischer (157 článků)

Daně nezvýšíme, slibuje Schillerová. Zruší superhrubou mzdu? Kalousek: Blouzní

 
Státní „sekyra“ se šplhá do rekordních výšin. Schodek 500 miliard korun pro letošní rok bude i ve Sněmovně ožehavým tématem. Než ale k bitvě dojde, Alena Schillerová (za ANO) v Blesku opět slibovala, že se kvůli tomu daně lidem zvyšovat nebudou. A reagovala i na jiný vládní slib - zrušení superhrubé mzdy, které se ale nadále nekoná, i když o tom chce prý Schillerová v koalici znovu debatovat. Nemají na to odborně, ani politicky, rýpl si Miroslav Kalousek (TOP 09). A expert ODS Jan Skopeček míní, že vláda tento slib nedodrží. U slibu ohledně daní doufá v opak.
10.06.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (277 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

Kalousek: Lipovská a Bobošíková? Proti Pánu Bohu

 
Členka Rady ČT ekonomka Hana Lipovská se pozastavila nad tím, co se stalo v Radě ČT a Miroslav Kalousek se hned pustil do České biskupské konference.
09.06.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7016 článků)

Milion chvilek: Jaromír Soukup k zítřku. A taky Kalousek, ten se bude divit

 
Milion chvilek pro demokracii hodlá vyrazit k soudu a zeptat se, zda stát nejedná v rozporu s Ústavou ČR, když se snaží omezovat protestní akce namířené proti vládě Andreje Babiše (ANO). Generální ředitel TV Barrandov se postavil na stranu Milionu chvilek. Vydal rázné prohlášení. O slovo se přihlásil i Miroslav Kalousek (TOP 09), který se se Soukupem vzácně shodl. Apeloval na demonstranty, aby se nedali zastrašit Andrejem Babišem.
08.06.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků) , Jaromír Soukup (52 článků)

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

 
„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezovat ústavní práva,“ zastal se spolku Milion chvilek šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek ve sporu s vládou o působnosti restrikcí na shromažďovací právo a s tím související omezení počtu lidí na demonstracích. V pohledu na to, zda omezení v tomto směru platí, či ne, panuje nejednotný názor. Ten vůči aktuálnímu stavu zaujímají i jednotlivé resorty. Zatímco podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) demonstrace nemohou být jakkoli omezeny, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) tvrdí, že se omezení maximálního počtu účastníků vztahuje i na ně.
05.06.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7016 článků) , Jan Hamáček (1883 článků) , Vojtěch Adam (791 článků) , Adam Vojtěch (631 článků)

Za Kuberu! Vystrčil trvá na cestě na Tchaj-wan, Kalousek mu dojatě děkuje

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil v rozhovoru pro Reflex.cz potvrdil, že jeho cesta na Tchaj-wan se uskuteční. Jedním z hlavních důvodu, proč se tak rozhodl, je právě tlak Číny, který mohl přispět ke smrti Jaroslava Kubery. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek mu tleská a děkuje.
05.06.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1113 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

To byl výrok: Kalousek v ČT uhodil o Putinovi a Zemanovi. Brusel že je Moskva? pokračoval

 
Vladimir Putin nepotřebuje mít v České republice vojenskou základnu, protože tady má ,,pátou kolonu" v KSČM či na Pražském hradě. Tak v České televizi odrazil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poznámku šéfa sněmovní frakce KSČM Pavla Kováčika, že Spojené státy mají ve světě řádově více základen než Rusko. Pořad, kterého se zúčastnil i šéf klubu STAN Jan Farský, se zabýval také postupem vlády během koronakrize, ekonomickou situací nebo pomníkem maršála Koněva,
04.06.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3462 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků) , Pavel Kováčik (285 článků) , Jan Farský (178 článků) , Miroslav Kováčik (13 článků)

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

 
TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda poslaneckého klubu strany Miroslav Kalousek. ,,Jestli někdo z našich politiků dostával prostor v České televizi, tak jasnou jedničkou byl podle mého názoru právě Kalousek, protože toho se Česká televize s velkou oblibou ptá na všechno, co se v naší zemi děje,” reaguje mediální analytik Jiří Mikeš. A jak dopadá TOP 09 u české veřejnosti, případně i v rámci stran někdejšího Demokratického bloku?
04.06.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7016 článků)

„Arogantní kretén,“ šil Kalousek do Babiše za interpelace. Expert: Jako hooligans Sparty a Slavie

 
Že se nemají v lásce, je jasné - Miroslava Kalouska (TOP 09) zmiňoval Andrej Babiš (ANO) jako „symbol korupce“ i během koronakrize. Nyní došlo na další ostré osobní invektivy. Kalouskovi totiž vadila Babišova reakce na zrušené čtvrteční interpelace. A premiéra ostře označil za „arogantního kreténa“. Politolog Jan Kubáček pro Blesk Zprávy tyto výpady označil za burcování tvrdých jader voličů. A přirovnal situaci k bitkám hooligans fotbalových rivalů Sparty a Slavie.
04.06.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků) , Jan Kalousek (6 článků)

Schwarzenbergova partnerka tvrdí: Karel je pro mě více než rodina, s Kalouskem jsem nespala

 
Půvabná kráska Jana Vopěnková (30) na sebe výrazně upoutala v roce 2013 jako partnerka Karla Schwarzenberga (82). Nesourodá dvojice tehdy fascinovala fotografy při vyhlašování ankety Český slavík. Uhrančivá Jana z politiků nezná pouze Schwarzenberga, ale do blízkého kontaktu přišla i s jeho stranickým kolegou Miroslavem Kalouskem (59). "Je moc hodný a moc mi pomohl, když to na mě všechno sedlo," říká mladá žena dnes.
03.06.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3911 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků) , Karel Schwarzenberg (639 článků)

Jsme poslední v Evropě! zaznělo. A Kalousek ještě naložil. Babiš ať raději nečte

 
V nejbližších letech pojede vláda jen na dluh, míní šéfka Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. V rozhovoru pro ReporterPremium.cz mimo jiné uvedla, že k prosperitě se nedostaneme přes růst dluhů. A na její slova zareagoval i bývalý správce státní kasy, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
03.06.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7016 článků)

Kalousek napadl Babiše. Dosud nejostřeji

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a někdejší ministr financí Miroslav Kalousek promluvil o současné předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) a rozhodně si přitom nedával pozor na pusu. Konstatoval, že se setkal už s celou řadou „arogantních kreténů“, ale Andrej Babiš byl vůbec nejhorší ze všech.
03.06.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

Kalousek: Zažil jsem desítky arogantních kreténů, ale na Babiše nikdo nemá

 
Slovní přestřelky a urážky mezi šéfem poslanců TOP 09 Miroslavem Kalouskem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) už se staly součástí politického koloritu. Tentokrát to ale Kalousek vzal pěkně zostra a premiéra nazval arogantním kreténem, na kterého nemá dokonce nikdo z těch, které Kalousek za léta v politice potkal.
03.06.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

Schillerová pro PL: Mám shrnutí práce Kalouska, smutné čtení. KDU-ČSL a STAN poškodily malé firmy. Petr Fiala? Budu zdvořilá...

 
ROZHOVOR Žádné škrty, snižování platů a zaškrcení všeho nebude, česká ekonomika se z krize dostane a stát bude investovat. ParlamentnímListům.cz to řekla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová, která zcela odmítá “recept” Miroslava Kalouska na řešení krize. Mluví též o tom, co během krize dělala opozice a jak se stát zachová v případě druhé vlny koronaviru.
03.06.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1660 článků) , Miroslav Kalousek (7016 článků)

Zadlužení 300 miliard nebude stačit. Vláda vše svaluje na krizi, varuje Kalousek

 
Schodek státního rozpočtu pro rok 2020, který je schválen ve výši 300 miliard korun, podle šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska nebude stačit. Očekává, že se vyšplhá až k půl bilionu korun. Varuje i před navyšováním do dalších let.
02.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7016 článků)