Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

Zbabělý skunk... A co imunita. Do vážného střetu Babiše a Kalouska se vložil expremiér a také bývalý poslanec ANO

 
Když vláda Andreje Babiše (ANO) žádala po takřka devíti měsících od voleb Poslaneckou sněmovnu podruhé o důvěru, došlo k ostré slovní přestřelce Babiše s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalousem. Padala velmi ostrá slova. Je pozoruhodné, že přestřelka pokračuje i několik dní po vyslovení důvěry vládě. Vložil se do toho expremiér Mirek Topolánek.
26.07.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Mirek Topolánek (2213 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Zase opilý Kalousek a Juncker k tomu. A Novičok. Jaromír Soukup se rozmáchl k silným tvrzením

 
V pondělním pořadu Týden s Jaromírem Soukupem se moderátor, generální ředitel a majitel TV Barrandov v jedné osobě pustil do zahraniční politiky. Novičok, Sýrie, Trump, Evropská unie, Facebook. A když mu došla slova o zahraničí, obrátil se na kvalitu českých potravin. A nemohl samozřejmě chybět Miroslav Kalousek...
26.07.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Nemehla? Kalousek začal nadávat

 
Agrofert, jenž patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), získal loni na dotacích více peněz, než zaplatil na dani z příjmů. Jde o největší obnos peněz na dotacích v jeho historii. Píší to Hospodářské noviny. A na Twitteru na to reaguje předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
26.07.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Ten „kraďousek“? Proč bych se měl omlouvat symbolu korupce, nechápe Babiš

 
Když vláda Andreje Babiše (ANO) podruhé žádala o důvěru, předseda vlády Babiš a šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se do sebe pořádně pustili. Babiš zašel dokonce tak daleko, že Kalouska označil za „zloděje" a „ožralu". A to nebylo zdaleka všechno. Kalousek se bránil a zdůrazňoval, že bude po Babišovi žádat omluvu. Předseda vlády dal jasně najevo, kam podle něho asi tak Kalouskův požadavek patří.
25.07.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Pravicový umělec, který míří do politiky: Babiš i Kalousek mají máslo na hlavě, takže...

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Stát je tu hlavně od toho, aby pomáhal slabým a nepřekážel samostatným,“ říká známý hudebník, podnikatel a nyní i kandidát na senátora Ladislav Faktor. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o Andreji Babišovi i o Miroslavu Kalouskovi a o „másle na jejich hlavě“. Vyjádřil se také k migraci i k EU, jejíž úředníky rozhodně nešetřil.
24.07.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Kalousek hrozí Babišovi kvůli slovům o zabíjení lidí přes padáky. Použiju všechny prostředky, vzkazuje

 
Výroky Andreje Babiše na adresu Miroslava Kalouska budou mít soudní dohru. Předseda poslanců TOP 09 vyzval premiéra k omluvě za to, že jej označil „zlodějem zlodějským“ a obvinil jej, že „zabil lidi přes padáky“. Pokud by se neomluvil, varoval ho, že se potkají u soudu. Babiš se i přesto omluvit odmítl a nyní k němu proto od Kalouskova právního zástupce míří žádost o omluvu.
23.07.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Co ty víš... Kalousek a Topolánek se vyřádili na Babišovi

 
Mirek Topolánek s Miroslavem Kalouskem se opět pustili do premiéra Babiše, tentokrát do jeho hudebního vkusu ve spojitosti s návštěvou Německa a Rakouska. A stranou nezůstaly ani církevní restituce. Přinášíme jejich názory ze sociální síti Twitter.
23.07.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Z toho Kalouska klepne: Pospíšil se rozpovídal, jak by TOP 09 mohla spolupracovat s ANO

 
Mezi předsedou TOP 09 a europoslancem Jiřím Pospíšilem a předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem to v poslední době jiskří. Zatímco Miroslav Kalousek podpořil přijetí několika uprchlíků, jak nás o to žádá Itálie, Pospíšil podpořil premiéra Andreje Babiše (ANO) a přijmout část uprchlíků odmítl. V rozhovoru pro páteční MF Dnes Pospíšil připustil, že by TOP 09 mohla vládnout společně s ANO, byť jen v Praze.
20.07.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Pospíšil má problém s Kalouskem a Schwarzenbergem. Prý za to mohou PL, stěžoval si v ČT

 
Výzvy Itálie k jednání o dobrovolném přijímání uprchlíků stále sílí. Česká vláda v čele s premiérem to odmítá. „Český premiér by měl s italským premiérem jednat a jet za ním, nabídnout mu pomoct, ale rozhodně nedávat bianko šek, že někoho přijmeme,“ uvedl ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 Jiří Pospíšil, předseda TOP 09, který za svá slova sklidil kritiku od Miroslava Kalouska i Karla Schwarzenberga.
19.07.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Karel Schwarzenberg (3802 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Kalousek se navezl do Pospíšila, v TOP 09 to vře. Kvůli Babišovi a migrantům

 
Jako dva kohouti se teď v TOP 09 přou bývalý šéf strany Miroslav Kalousek a jeho nástupce Jiří Pospíšil, který Kalouska vystřídal po volebním propadáku. Exšéf kritizoval na Twitteru Pospíšila za to, jak si někdejší výrazná tvář ODS notovala s premiérem Andrejem Babišem (ANO) v otázce migrace. Zatímco Pospíšil podpořil Babišův odmítavý postoj k žádosti svého italského protějšku na pomoc s přerozdělením 450 migrantů, podle Kalouska je Česko a s ním i stávající vedení TOP 09 sobecké.
19.07.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Au, au. Smutný Kalousek začal nadávat všem kolem. Je to dlouhý seznam

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek zažívá nelehké období. Jak vývoj v České republice, tak v zahraničí ho naplňuje nespokojeností. S ní se pravidelně svěřuje uživatelům Twitteru, kde se v posledních hodinách velmi rozjel.
19.07.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Jan Herzmann vzkazuje do řad opozice: Rozdíl mezi výrazy konec první České republiky a konec první Československé republiky je tak propastný jako mezi kašlem a černým kašlem

 
ROZHOVOR „Vulgarizace projevu postupuje celou naší společností a prezident Miloš Zeman určitě tento proces nebrzdí,“ poznamenal k hlasování o důvěře vlády a předešlé diskuzi sociolog Jan Herzmann. Výstup mezi Miroslavem Kalouskem a Andrejem Babišem podle něj svědčí o vyhroceném nepřátelství a obává se, že trend vulgarizace ani vztah této dvojice nelze změnit. Zároveň upozornil, že strašení koncem první České republiky je v první řadě marketingovým nástrojem současné opozice.
18.07.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Vladimír Hučín: Hození lahve na Babiše? Dokážu si představit, že by dav pronikl do Sněmovny a zabránil jednání. I za cenu násilí

 
ROZHOVOR Třetí odboj vlastně neskončil. Protesty proti vládě by mohly být razantnější i za cenu určitých forem násilí. Babiš je opravdu odporná zločinecká kreatura, která by neměla šéfovat vládě s důvěrou. To říká bývalý důstojník BIS a politický vězeň Vladimír Hučín. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil i k Babišovým urážkám na konto Miroslava Kalouska.
18.07.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Babiš vtipkoval o diplomkách a poslancích. Kalousek okamžitě odpověděl vtipem o lustračním osvědčení

 
V krátkém časovém intervalu po sobě v Babišově vládě skončili Petr Krčál (ČSSD), jenž se rozhodl odejít z čela Ministerstva práce a sociálních věcí, a Taťána Malá, která před pár dny rezignovala na post ministryně spravedlnosti, oba kvůli podezření z plagiátorství. Premiér nyní doufá, že zbytek vlády má diplomové práce v pořádku. „Myslím, že bychom mohli klidně prověřit všechny diplomky poslanců,“ zažertoval Babiš a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vypálil.
17.07.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Petr Krčál (77 článků)

Kravina, idioti, vzkázal Kubera EU. Trump a Putin? Asi jsem ruský agent. A nepříjemná pravda o Dominiku Ferim

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Babiš maká, všechna čest! Ale příliš. „To dlouho nevydrží a Moniku to určitě začne štvát. Ženský vždycky svět zachrání,“ říká senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera, který věří, že premiérovi časem promluví kvůli množství práce do duše někdo z rodiny. „Mně řekli: Kandidovat na prezidenta? Tak nazdar, kamaráde. A bylo po ptákách.“ Průběh jednání o důvěře považuje za ostudu a Miroslavu Kalouskovi doporučuje, aby si hlídal svého „maskota Dominika Ferriho“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil i setkání prezidentů mocností v Helsinkách: „Že se sešli, je bomba.“ V závěru přidává recept jak reagovat na nařízení EU: „Senát vítá nové nařízení. Ne, senát nechce tohle nařízení, strčte si ho někam, je to hovadina.“
17.07.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Dominik Feri (71 článků)

Palermo, nemehla. Ministři bez vysoké školy mají evidentně výhodu. Opozice peprně glosuje konec ministra Krčála

 
Rozhodnutí Petra Krčála (ČSSD) odejít z čela Ministerstva práce a sociálních věcí ocenili předseda komunistů Vojtěch Filip i šéf sněmovního klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Místopředseda ČSSD Martin Netolický ČTK řekl, že Krčál situaci vyřešil do 24 hodin od chvíle, kdy se objevilo první podezření z plagiátorství. Je to podle něj znak toho, že Krčál se snaží zlepšit politickou kulturu v ČR.
17.07.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Vojtěch Filip (1175 článků)

TOP 09 navrhne zákon, který by zrušil EET

 
TOP 09 navrhne zákon, který by zrušil elektronickou evidenci tržeb (EET). Na tiskové konferenci to dnes řekl předseda poslaneckého klubu strany Miroslav Kalousek. O podpoře návrhu chce jednat s dalšími kluby. Podle něj je EET experiment, který se nepovedl a pokřivil podnikatelské prostředí v Česku. Jeho slova přinesla ČTK.
17.07.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Kalousek: Srabe, ostudo, odstup! Prase

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si na svém twitterovém účtu nebral servítky. Důvodem je skutečnost, že premiér Andrej Babiš vede vládní boj s korupcí.
17.07.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Informovaný advokát: Babiš bude osvobozen. A Kalousek, ten provokatér...

 
ROZHOVOR ČSSD podle advokáta Jaroslava Ortmana vyhnívá zaživa. Dokazuje to podle něj fakt, že kraje rozhodují o tom, kdo bude ministrem. „To znamená, že pražská organizace se povyšuje nad volené orgány sociální demokracie. To už je totální rozval. Ať si pánové uvědomí, kam to ženou. Volit ČSSD v Praze může jen blázen,“ prohlásil k postoji pražské ČSSD,která trvá na nominaci Miroslava Pocheho do křesla ministra zahraničních věcí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také vysvětlil, proč je jako právník přesvědčen, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše bude dřív či později zastaveno.
17.07.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

VIDEO Kalousek: Já v práci nepiju

 
"Já v práci nepiju a TOP09 není mrtvá." Tato rezolutní slova zazněla v duelu Miroslava Kalouska s Václavem Klausem mladším, který přinesl v pořadu Proti sobě reflex.cz 10. července, tedy ještě před zasedáním o důvěře vládě.
16.07.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)