Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

To nevadí, že má mladý Babiš psychické problémy! Kalousek tvrdě nastoupil na premiéra

 
Na ČT24 běží tisková konference stran k reportáži Seznamu o Andreji Babišovi mladším. Předseda TOP 09 v něm sdělil stanovisko strany. Chce po Andreji Babišovi, aby podal „skutečné“ vysvětlení. A dodává, že v standardní demokratické zemi by toto vedlo k odchodu předsedy vlády a potvrdil, že záležitost je natolik závažná, že by se měla konat mimořádná schůze Sněmovny. Miroslav Kalousek řekl, že kauza má dva rozměry, které bude chtít Babišova propaganda slít v jeden.
13.11.2018 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

ON-LINE: Kalousek: Babišovy děti zatáhl do hnoje své kriminální kauzy jejich otec

 
Šokující, třaskavé, nechutné. Tak reagují opoziční politici na informace o tom, že spolupracovníci Andreje Babiše (ANO) kvůli kauze Čapí hnízdo odvezli jeho syna na Krym a drželi ho tam. Kauza ovlivnila i úterní jednání Sněmovny. Novinky pro vás vše sledují živě a on-line.
13.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14606 článků) , Miroslav Kalousek (6612 článků)

Kalousek se s tím nemaže. Přišel s těžkým kalibrem

 
Komu reportáž Seznamu o únosu premiérova syna musela přinést zadostiučinění je Miroslav Kalousek. V projevu na půdě poslanecké sněmovny se do Babiše navážel právě za to, že křivě přísahá na zdraví svých dětí. Když včera vyšly najevo nové informace o Andreji Babišovi, jeho synu a Čapím hnízdě, bylo jasné, že si příležitost nenechá ujít a na Twitter přidal rovnou tři příspěvky. "Jak můžeš, Andreji Babiši vůbec usnout, když jsi křivě přísahal na zdraví svých dětí, zatáhl jsi je do kriminálních rizik a tohle s nimi provádíš, aby si to ututlal? ptá se premiéra, kterého nazval "čistokrevným gangsterem.
13.11.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

Kalousek se bojí pendreků a mlácení

 
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se rozhovořil v rozhovoru pro Reflex.cz o demokracii a projevech odporu k premiéru Andreji Babišovi. Jeho vystoupení se zhrozil předseda klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který už za rohem vidí mlátičky, pendreky a vodní děla.
12.11.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

Soukup ho nazval „hysterkou“. „Neumí moderovat,“ brání Feri sebe i Kalouska

 
Moderátor mnoha pořadů na vlastní televizi Jaromír Soukup si vzal na paškál nejen tradičně Miroslava Kalouska, ale i nejmladšího poslance ve Sněmovně a dalšího z členů sedmičky z TOP 09 Dominika Feriho. Nazval ho hysterkou a o Ferim prohlásil, že je společně se „strejdou Mirdou“ z Topky samozvaným mluvčím lepších lidí alias „lepšolidí“. Feri však vrací úder. Soukup dle něj neumí moderovat a ve svých pořadech používá naprosto přízemní argumenty.
08.11.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků) , Dominik Feri (61 článků)

Šok: Kalousek se ve sněmovně zastal Zemanova Hradu. Byli jsme u toho, jinde nenajdete

 
Na dnešním zasedání Rozpočtového výboru se poslanci zabývali mimo jiné i rozpočtem prezidentské kanceláře na rok 2019. Kromě navýšení platu hlavy státu se diskuse vedla zejména ohledně kontroverzního prodeje kamene z lomu, který je součástí Lánské obory. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík hovořil o trestném činu, za Hrad se ale postavil ten, od koho by to nikdo nečekal – Miroslav Kalousek.
07.11.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

„To zas bylo nablito.“ Až se bojíme napsat, jak se Jaromír Soukup vypořádal s ohlasy na Zemanovy medaile

 
V posledním Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor a generální ředitel TV Barrandov v jedné osobě pustil do „lepšolidí“ a jejich reakce na Zemanovo vyznamenávání. Kdo je podle Soukupa „lepšočlověk“? Například předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Otírání se o Zemana je poslední životní radost, co Mirdovi zbyla,“ pravil moderátor. A nezůstalo jen u něj. Soukup se pustil i do Zdeňka Šarapatky z rady ČT a také to od něj schytal Pavel Šafr ze serveru Forum24.
06.11.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků) , Pavel Soukup (135 článků)

Kalousek se zastal migračního paktu OSN a navezl se do Babiše. A to nebylo vše

 
„Jako premiér trvám na tom, aby ČR nepodepsala pakt OSN o migraci. Ohrožuje totiž naši bezpečnost a suverenitu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na svém twitterovém účtu. A to přimělo k reakci jeho věčného oponenta, předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.
06.11.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14606 článků) , Miroslav Kalousek (6612 článků)

Tisíce lidí dostaly email od "syna Miroslava Kalouska". I my jsme žasli, co se v něm píše

 
ParlamentníListy.cz obdržely v neděli hned z několika stran emailovou zprávu, která má vcelku výstižný nadpis: "Syn Kalouska -Mladý Míra napsal občanům naší země..." Zcela evidentně se jedná o "vtip", jehož cílem má být získání pozornosti adresátů. Co už tak humorné není, to je obsah uvedeného mailu. Ten se totiž plně staví za premiéra Babiše a útočí především na expremiéra Sobotku či podnikatele Bakalu.
05.11.2018 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

Schillerová v Partii vytočila Kalouska. Ten bouchal do stolu: Každá diskuse má svou míru demagogie, ale tohle už přesahuje jakýkoli rámec!

 
V nedělním pořadu Partie na TV Prima proti sobě tentokrát usedli ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Do názorových střetů se dostali při tématech týkajících se statísícových platů politiků, nebo státního rozpočtu se čtyřicetimiliardovým schodkem.
04.11.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

Schillerová ve studiu vytočila Kalouska. Ten bouchal do stolu: Každá diskuse má svou míru demagogie, ale tohle už přesahuje jakýkoli rámec!

 
V nedělním pořadu Partie na TV Prima proti sobě tentokrát usedli ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Do názorových střetů se dostali při tématech týkajících se statísícových platů politiků, nebo státního rozpočtu se čtyřicetimiliardovým schodkem.
04.11.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

Schillerová se střetla s Kalouskem. První tři dny nemocenské vyjdou na 1,5 miliardy

 
Zrušení karenční doby, tedy prvních tří dnů nemocenské zdarma, se příští rok promítne ve státním rozpočtu výpadkem zhruba 1,5 miliardy korun. Vyžádá si je snížení odvodů pojistného pro zaměstnavatele o 0,2 procentního bodu. V Partii FTV Prima to v neděli řekla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Jejím oponentem v pořadu byl exministr financí Miroslav Kalousek. Šéf poslanců TOP 09 Schillerové vyčetl, že za její éry má Finanční správa ČR všechny daňové poplatníky za „sprosté podezřelé“, ministryně ale jeho pohled odmítla.
04.11.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

Kalousek: Nechci si rozhodovat o svém platu

 
Politici by v době, kdy není ekonomická krize, neměli rozhodovat o svých platech. Měl by platit automaticky nastavený systém, řekl v debatě televize Prima exministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Volání po snižování vlastních platů označil za populismus.
04.11.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

Klaus mladší si notoval s Okamurou. Odmítli euro, pakt s EU ale přes jejich odpor prošel

 
Česko ztratí část své suverenity, bouřili ve Sněmovně Václav Klaus mladší (ODS) či Tomio Okamura (SPD). Nepřijdeme ani o milimetr, oponoval Miroslav Kalousek (TOP 09), se kterým na jedné lodi byli tentokrát i řečníci z řad ANO, což je takřka nebývalý úkaz. Ve Sněmovně se totiž řešil fiskální pakt – a Česko je poslední ze zemí EU (kromě odcházející Velké Británie), které jej zatím nepodepsalo. Poslanci však podpis přes odpor Okamury, Klause a dalších schválili.
01.11.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Miroslav Kalousek (6612 článků) , Tomio Okamura (2149 článků)

Zemřít ještě nehodlám, vzkázal vážně nemocný Schwarzenberg odpůrcům. Léčí se ve Vídni

 
Karel Schwarzenberg chybí tento týden při jednání Sněmovny, jeho asistentka prozradila Blesku, že má nadále diagnostikovaný zápal plic, se kterým se léčil již před volbami. A že odjel do Rakouska, kde navštívil doktora. Do nemocnice však kníže na rozdíl od zářijového kolapsu přímo ve Sněmovně nemusel. Z Vídně svým fanouškům vzkázal, že ho skolil virový zápal plic, antibiotika nezabírají, ale pomalu „leze z díry“. A odpůrcům vzkázal, že „zgrejznout“ zatím nehodlá.
01.11.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3774 článků) , Miroslav Kalousek (6612 článků) , Karel Schwarzenberg (558 článků)

Hamáček se dnes chlubil voličům. A hned přišla facka od Kalouska: Můžete to prožrat hned, ale na děti nic nezbude!

 
Zaměstnanci zřejmě budou dostávat od července příštího roku náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes schválila předlohu sociální demokracie, která takzvanou karenční dobu ruší. Předseda sociální demokracie Jan Hamáček se plácá po rameni. „Že budeme ve vládě fíkovým listem, který nic neprosadí? To už snad po dnešku nemůže nikdo říct,“ napsal na svém Twitteru. A předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na něj okamžitě spustil studenou sprchu. „Odpusťte si tyhle argumentační fauly,“ udeřil na Hamáčka a začala slovní kanonáda.
31.10.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků) , Jan Hamáček (1124 článků)

Schválili proplácení nemocenské od prvního dne. Kalouska štve vláda: „Jen rozdáváte“

 
Poslanci dnes schválili obnovení proplácení nemocenské od prvního dne nemoci. Pro bylo 128, proti pouhých 35. Odpůrcům nepomohly ani přestřelky Miroslava Kalouska (TOP 09) s poslanci ČSSD, kteří zrušení karenční doby usilovně hájili. Podpořily je při tom hlasy ANO, KSČM i Pirátů.
31.10.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků)

„Křivda a krádež komunistů.“ Kalousek utnul projednávání zdanění církevních restitucí

 
Kontroverzní a dlouho diskutovaný návrh KSČM na zdanění finančních náhrad církvím za majetek, který jim stát nevydal v restitucích, doputoval v úterý v podvečer do Sněmovny. Poslanci ho projednat nestihli. Miroslav Kalousek (TOP 09) nejprve protestoval proti tomu, že není přítomen premiér - Andrej Babiš (ANO) byl toho času na Slovensku - ani nikdo z jeho zástupců. A poté si vzal přestávku do konce jednacího dne.
30.10.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14606 článků) , Miroslav Kalousek (6612 článků)

Hádky o platy poslanců: „Chci přidat. Každé mimino chce víc mléka,“ bouřil jeden z nich

 
Poslanci se v úterý ve Sněmovně dostali k dlouho odkládanému bodu - růst jejich platů. Vláda navrhuje zastropování koeficientů pro jejich výpočet, čímž by se zamezilo skokovému nárůstu platů až o 20 procent, a růst by byl pozvolnější. Miroslav Kalousek (TOP 09) vládní návrh odmítl a varoval před populismem. Tomio Okamura (SPD) navrhl, aby se platy zamrazily na současné výši. A strhl během 2. čtení hádku kolem toho, který z politiků jezdí jakým luxusním vozem. Poslanec Petr Pávek (STAN) uvedl, že zmrazení odmítá a přidat naopak chce.
30.10.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6612 článků) , Tomio Okamura (2149 článků)

Blb! Kalousek překvapivě zavrčel na něco, v čem je i TOP 09. A Topolánek...

 
Miroslav Kalousek poslal přes sociální sítě radu očekávanému primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi. Politika je profese a když už v ní nemá žádné zkušenosti, měl by si toho být alespoň vědom a chovat se podle toho. Debatu oživil expremiér Mirek Topolánek líčením svých neúspěšných pokusů u hrnčířského kruhu a obavami, že nový šéf metropole dopadne podobně.
30.10.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2196 článků) , Miroslav Kalousek (6612 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »