Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

Šéfka TOP 09 má zálusk na křeslo po Maláčové. Jak ambice Pekarové Adamové podporuje manžel?

 
Markéta Pekarová Adamová je přesně rok předsedkyní TOP 09. Ve funkci vystřídala Jiřího Pospíšila. V bilančním rozhovoru pro Blesk Zprávy prozradila, proč netouží po setkání s prezidentem Milošem Zemanem, co si pomyslela, když si spoluzakladatel strany Miroslav Kalousek dal při nouzovém stavu při čekání na oběd pivo, a co jí říká na politické angažmá její manžel. Také promluvila o jménu nově vznikající koalice s ODS a KDU-ČSL.
24.11.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2100 článků) , Jiří Pospíšil (2100 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků) , Miloš Zeman (24621 článků)

Poprvé řev. Babiš ke snížení daní: Nevěřte TV. A pravda o Kalouskovi

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí se svými kritiky, že snížením daní z příjmu „rozvrátí veřejné finance“. Koaliční ČSSD a jejímu předsedovi Janu Hamáčkovi připomenul, že za jejího působení pod Bohuslavem Sobotkou a Milošem Zemanem dluh státu rostl a dosti rozrušeně se pak obrátil i na bývalého ministra Miroslava Kalouska (TOP 09): „Vzal lidem peníze. Policisté neměli ani na naftu, důchodci měli smůlu, zaškrtil platy a způsobil další krizi. Tenhle člověk má tu drzost někde vystupovat a kritizovat nás ve Sněmovně!“ Zmínil, že se chystá najít pro svůj daňový balíček silného spojence i do Senátu. Ministryně financí podle něj totiž začala vyjednávat se šéfem Senátu Milošem Vystrčilem, aby ODS s ANO hlasovaly totožně pro snížení daní.
22.11.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Bohuslav Sobotka (9551 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků) , Jan Hamáček (2314 článků) , Miloš Zeman (24621 článků)

Kalousek a Schwarzenberg tlačili na ČBK kvůli Lipovské. Teď mají odpověď. A jen stěží je potěší

 
Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek (oba TOP 09) vyzvali Českou biskupskou konferenci, aby po ekonomce Haně Lipovské žádala odchod z Rady ČT. A biskupové Kalouskovi se Schwarzenbergem odpověděli. Zdůraznili, že Lipovskou do Rady ČT nevolili biskupové, ale poslanci. A tím to prý pro představitele církve končí.
22.11.2020 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)

Kalousek prosil na kolenou marně: Na důchody nebude, nechci si půjčovat od vnuků, říká

 
Hraje se o penze a zdravotní péči každého člověka, varuje v rozhovoru pro Blesk Zprávy exministr financí a šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. V noci ze čtvrtka na pátek schválila Sněmovna daňový balíček i s návrhem premiéra Andreje Babiše (ANO) na snížení daně z příjmu na 15 a 23 %, v rozpočtu vznikne „díra“ 130 miliard korun. Z toho, že jej ANO pomohla prosadit ODS, je Kalousek nešťastný. A upíná pozornost k Senátu, kam „hrůzný“ daňový balíček míří.
22.11.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)

Rozvrat a podraz! Kalousek s Dolejšem si notovali. 130 miliard, nevěra ODS a Babišův problém

 
Je to rozvrat! Podraz mezi ANO a ČSSD! Ale i podraz na nevěstu TOP 09! Nad státním rozpočtem se potkali Miroslav Kalousek a Jiří Dolejš. A shodli se na tom, že je vlastně všechno špatně.
21.11.2020 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků) , Jiří Dolejš (506 článků)

Kalousek šel do otáček. Babišovy hromady hnoje! komentuje včerejší dění

 
Poslanci v noci na pátek rozhodli o zrušení superhrubé mzdy a o snížení sazby daně z příjmu; celkově nový daňový balíček přijde na 130 miliard. Předseda poslaneckého klubu TOP 09, exministr financi Miroslav Kalousek se hrozí nad tímto stylem hospodaření státu a lituje ty, kteří přijdou po Babišovi a tyto „hromady hnoje“ budou muset uklízet.
21.11.2020 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků)

Kalouska čílí „hromady hnoje“. Schillerová žádá u balíčku Senát o zrušení návrhu Pirátů

 
Daňový balíček v podobě, kterou v noci ze čtvrtka na pátek schválila Sněmovna, nebude mít v Senátu „na růžích ustláno“, míní Miloš Vystrčil (ODS). Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) dnes uvedla, že senátory požádá, aby z návrhu vypustili zvýšení slevy na poplatníka, kterou prosadili Piráti. Rozpočet má vyjít na 35 miliard korun, Schillerová to označila za chybu. Miroslav Kalousek (TOP 09) píše o zoufalém hlasu ministryně, která je dle něj ministryní omylem.
21.11.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků)

Topolánek s Kalouskem tepou ODS za snížení daní. „Proč se bojíte nechat lidem více jejich peněz?“ pustil se do kritiků Fiala

 
„ODS najela na Tlustý populismus,“ ozývá se po podpoře zrušení superhrubé mzdy a snížení daní od bývalého premiéra a předsedy občanských demokratů Mirka Topolánka. Aktuální šéf ODS však s kritikou své strany nesouhlasí. „Jsem rád, že máme najednou tolik strážců rozpočtové odpovědnosti,“ zní od Fialy s údivem, proč kritici tvrdí, že na snížení daní stát „nemá“. „Kdo mi to chce tvrdit? Proč se bojíte nechat lidem více jejich peněz? A neměl by naopak stát šetřit na svém provozu? ptá se. Ukázal, kde by chtěl výpadek příjmů nahradit.
20.11.2020 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2307 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)

Noční sněmovna. Kalousek řádil: Nebude lékařská péče, lidé nebudou mít na jídlo. Ponesete odpovědnost, budu vám to připomínat do smrti

 
Poslanci ANO, ODS a SPD v noci schválil zrušení superhrubé mzdy a stanovení daňových pásem pro zaměstnance na 15 a 23 procent. Podle ministryně financí za hnutí ANO to může být pro rozpočet problém, protože státní kasa bude muset počítat s výpadkem až 130 miliard. „V tuto chvíli je to velká rána. Je to fakt 130 mld. Řekněme si, ať to na férovku víte,“ pravila. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) byl k daňovým změnám ještě kritičtější. U řečnického pultíku ve Sněmovně rozpoutal bezmála bubnovou palbu.
20.11.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků)

Jurečka si sype popel na hlavu: Pil pivo na ulici!

 
Kážou vodu a pijí pivo! Poté, co byl načapán s půllitrem šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek (59), se zlatavým mokem se na ulici vyfotil i šéf KDU-ČSL Marian Jurečka (39). Ten se už sám nahlásil, že porušil nařízení.
19.11.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků) , Marian Jurečka (731 článků)

Zeman: ČT je součást opozice. Je ujetá. Trump ať uzná porážku, ať není jako Kalousek. Trapný

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Šéf České televize Petr Dvořák by měl skončit, řekl ParlamentnímListům.cz prezident Miloš Zeman. Reagoval nejen na poslední vývoj kolem odvolání dozorčí komise. Zeman se vůbec poprvé veřejně vyjádřil k americkým volbám. Donald Trump podle něho využívá dostupné prostředky, ale měl by to už vzdát a nebýt trapný. Hlava státu komentovala i odchod Miroslava Kalouska ze Sněmovny a další aktuální témata.
19.11.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5479 článků) , Petr Dvořák (672 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků) , Miloš Zeman (24621 článků) , Petr Dvořák (667 článků) , Miroslav Dvořák (92 článků) , Miroslav Dvořák (91 článků) , Miroslav Dvořák (91 článků)

Zakázat pivo úplně! Jurečka se omluvil. Ale přiletěly další věci

 
Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka je prý připraven vyvodit politickou odpovědnost za porušení vládních nařízení. Jurečka včera na svém twitteru zveřejnil fotku, kde na ulici bez roušky popíjí čepované pivo. Příspěvek již smazal a za svojí chybu se omluvil. Zařadil se tak mezi další politiky, kteří porušili vládní nařízení, jako šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek nebo později odvolaný ministr zdravotnictví Roman Prymula.
18.11.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků) , Marian Jurečka (731 článků)

Babiš: Lidem s platem 15 tisíc přidám 761 Kč. Hamáček jen 161 Kč

 
Premiér Andrej Babiš je již řadu týdnů pod tlakem kvůli koronavirové epidemii a faktu, že v létě umožnil takové rozvolnění protiepidemických opatření, že přispěl ke druhé silné podzimní vlně koronaviru. Předseda vlády proto teď slibuje, že v těžké situaci lidem pomůže. A opět ukázal prstem na Miroslava Kalouska. Nešetřil ani své partnery z ČSSD.
18.11.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)

Jurečka jako Kalousek: „Žahnul“ pivo na patníku a ještě se tím chlubil. Pak se udal a omluvil

 
Vládní nařízení dělají těžkou hlavu i politikům. Vzpomeňme Miroslava Kalouska (TOP 09), který byl přistižen, když vyrazil na pivo do útrob restaurace, jež měla mít otevřené jen výdejní okénko. Tentokrát se na zakázané pivo vydal šéf KDU-ČSL Marian Jurečka. Objednal si ho z výdejního okénka a vyfotil si přitom selfie, aby ji později raději ze sociální sítě smazal. Jurečka se následně veřejně omluvil - udělal prý chybu, pivo „žahnul“ a neuvědomil si, že porušil vládní zákaz.
18.11.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků) , Marian Jurečka (731 článků)

Další výtečník, co porušil nařízení: Marian Jurečka si dal venku pivo, sám se přitom naprášil

 
Už to začíná vypadat jako špatný vtip. Marian Jurečka (39) se zařadil po bok Miroslava Kalouska (59) a také porušil koronavirová nařízení. Předseda lidovců sice na rozdíl od Kalouska nenavštívil hospodu, ale nechal si natočit pivo do kelímku, které si pro změnu dopřál na venkovním prostranství. Korunu tomu pak nasadil, když se svým přešlapem sám pochlubil na sociálních sítích.
17.11.2020 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků) , Marian Jurečka (731 článků)

„Hanba!“ schytal to Hamáček za Babiše, Klaus stáhl na Národce roušku. A kde byl Kalousek?

 
Na Národní třídu v Den boje za svobodu a demokracii dorazilo opět defilé politiků. Zahájil jej šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) již po sedmé hodině ranní, zakončil mj. šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). U pomníku se poklonili přitom i Andrej Babiš (ANO), na kterého tam čekal neveselý vzkaz, Jan Hamáček (ČSSD), který si vyslechl nadávky do kolaborantů či Chyběl tradičně prezident Miloš Zeman, netradičně pak třeba poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09). A exprezident Václav Klaus dorazil demonstrativně s rouškou pod bradou.
17.11.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10084 článků) , Andrej Babiš (20017 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků) , Jan Hamáček (2314 článků) , Miloš Zeman (24621 článků) , Radek Bartoš (23 článků)

Kalousek: Až odejdu, bude to znát

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek již nebude kandidovat v nadcházejících sněmovních volbách. O svém odchodu z Poslanecké sněmovny – a nejen o něm – mluvil v rozhovoru pro CNN Prima News.
15.11.2020 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7226 článků)

Podvod Kalouska a Topolánka! Babiš šlehal opozici a zlobil se na TV

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k současné koronavirové situaci, ale i potvrdil seniorům, že obdrží příspěvek 5 000 korun. Věnoval se také superhrubé mzdě, kterou nazval jedním z mnoha podvodů dua expremiéra Mirka Topolánka a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09).
15.11.2020 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Mirek Topolánek (2307 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)

To ČT neviděla: Kalousek sám sobě odebral slovo. A prosil Boha. Kubal zaskočen

 
Já už tady mluvím dlouho, uznal předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poté, co zcela opanoval středeční Události, komentáře České televize. V pořadu kritizoval způsob, jakým vláda Andreje Babiše sestavuje státní rozpočet. „Bůh s námi,“ řekl dokonce exministr financí. Babišovu vládu ve vysílání hájil místopředseda ČSSD Roman Onderka, nicméně i ten měl k politice kabinetu výhrady.
12.11.2020 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)

Zaorálek: Nutit lidi šetřit? Cesta do pekla!

 
V debatě o rozpočtu v Poslanecké sněmovně zcela nečekaně největší rozruch vyvolalo vystoupení ministra kultury. Lubomír Zaorálek vehementně připomínal, jak v letech 2012-2012 chtěl tehdejší ministr Miroslav Kalousek utahovat opasky a ekonomiku to strašně poškodilo a přineslo to recesi.
11.11.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »