Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

Chvilka dusna. Kalousek o Bursíkovi a založení TOP 09

 
V sobotu proběhla v pražské Lucerně akce na počest Karla Schwarzenberga. V jednu chvíli se na pódium dostal Martin Bursík, někdejší předseda Zelených, který popsal, proč lákal knížete do vlády Mirka Topolánka. Prý chtěl mít po boku někoho zkušeného, až se u Zelených přihlásí radikálové. Poté dostal slovo Miroslav Kalousek a konstatoval, že Schwarzenberg byl především politik a nikoli aktivista, což naráželo u Zelených. I proto prý vznikla TOP 09. Kalousek navíc zabodoval tím, že chtěl po knížeti, aby se stal jeho šéfem.
11.12.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2459 článků) , Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků) , Martin Bursík (331 článků)

„Starejte se radši o ČR.“ Kalousek se nemazal s Fialou, který ho nechce

 
„Kdybych byl někdy premiér, kandidatury řadových členů koaličních stran by mě nezajímaly. Měl bych jiné starosti. Třeba o Českou republiku.“ Tak Miroslav Kalousek odpověděl premiéru Petru Fialovi (ODS) na jeho slova, že Kalousek by byl „přítěží“ chystané kandidátky koalice SPOLU pro volby do Evropského parlamentu. Expředseda TOP 09 a exministr financí dostal nominaci pražské organizace strany pro účast na kandidátní listině.
07.12.2023 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků)

Rezignujte. Kubek žádostí o výsluhy spustil lavinu

 
Nejsme vojáci ani chudáci, abychom potřebovali výsluhy, je to jako plivnutí do tváře. Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek je pro návrh na výsluhy lékařů pod palbou kritiky. Objevila se výzva ze strany lékaře Michala Šotoly na Kubkovu rezignaci či slova o návratu do socialismu z úst exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Výsluhy zdravotníkům jako „nelogické“ odmítl rovněž lidovecký ministr práce Marian Jurečka.
06.12.2023 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7820 článků) , Marian Jurečka (1125 článků)

Kalousek vytáhl na vedení TOP 09 čerta. A pustil se do ODS

 
Řadový člen TOP 09 Miroslav Kalousek se v posledních dvou letech vlády pětikoalice ostře obul do celého kabinetu s odůvodněním, že nedělá to, co od něj jako člověk, který tuto vládu volil, očekává. Naposledy mimo jiné konstatoval, že vláda Petra Fialy vůbec neuklízí po Andreji Babišovi, nýbrž jen po sobě. A ministři ho prý jako voliče, který umí počítat, uráží, pokud tvrdí něco jiného. Krom toho se Kalousek v předvánočním čase také dovolával čerta.
03.12.2023 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků)

Fiala uzavřel dohodu s lékaři. Je to nesmysl, proti zákonu, objasnil mu Kalousek

 
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes jednal s lékaři, aby zamezil rozsáhlé stávce a omezení zdravotní péče. Nabídl jim pro příští rok 9,8 miliardy korun z veřejného zdravotního pojištění na nárůst odměňování. Lékaři protest odvolají, až bude jeho nabídka potvrzena písemně. Fiala schytal kritiku od exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), že „podrazil“ ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Informuje o tom CNN Prima News.
30.11.2023 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků) , Miroslav Válek (52 článků)

Pohled do kamery a... „Omlouvám se za chování českého prezidenta.“ Přední novinář se stydí

 
Hostem pořadu Podtrženo, sečteno Luboše Xavera Veselého na XTV byl šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. „Mezinárodní ostuda,“ komentoval zvažování prezidenta Petra Pavla, zda přijme návštěvu slovenského premiéra Roberta Fica. Za prezidenta se sám omluvil. Vyjádřil se i k selhání Německa, k narativu šířenému o Rusku i ke zprávě, že Miroslav Kalousek se chystá do voleb do Evropského parlamentu.
25.11.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (405 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků) , Robert Fico (1104 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Luboš Veselý (682 článků)

Kalousek chce do voleb za TOP 09. Jenže má i pochyby. Naznačil

 
Někdejší ministr financí a Miroslav Kalousek na sociální síti X oznámil možný návrat do politiky – chce kandidovat do Evropského parlamentu za TOP 09. Přiměla jej k tomu řada nominací z regionů TOP 09, která nešla odmítnout.
23.11.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7820 článků)

Masivní projev důvěry nelze odmítnout, hlásí Kalousek a chce kandidovat do europarlamentu

 
Bývalý předseda a spoluzakladatel vládní strany TOP 09 Miroslav Kalousek chce kandidovat za stranu ve volbách do Evropského parlamentu. Uvedl to dnes na sociální síti X. Napsal, že získal mnoho nominací z regionálních organizací TOP 09.
23.11.2023 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7820 článků)

Boj za klima je pokračování Listopadu, spustil Fendrych. Pravičák se neudržel a napsal o vepřových ksichtech

 
Komentátor Martin Fendrych se vrátil k víkendovým oslavám 17. listopadu, kdy jsme podle jeho slov mohli sledovat „generační střet“, a sice v souvislosti se stávkou Univerzit za klima, kterou v tento den odsoudili někteří matadoři české politické scény, jako je třeba Miroslav Kalousek. Stejně jako studenti Fendrych zdůraznil, že navazují na rok 1989. Hlasitě nesouhlasil známý internetový pravičák Honza Paluska, podle kterého je propagace tohoto komunismu v novém hávu právě v toto datum vrcholem hnusu.
20.11.2023 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7820 článků)

Vyhazovat ze škol. Vyhostit z Česka. Kalousek žádá akci

 
Na českých vysokých školách se šíří antisemitismus a židovští studenti se bojí o svoji bezpečnost. Strach ale mají i účastníci propalestinských demonstrací, kteří za své aktivity čelí šikaně. Bývalý politik Miroslav Kalousek navrhuje, že by měli být studenti z českých vysokých škol za šíření antisemitismu okamžitě vyloučeni a zahraniční studenti dokonce vykázáni ze země.
20.11.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7820 článků)

„Ku*vy se nevolí.“ Kalousek zaútočil na Nerudovou, Farského a STAN

 
Ku*vy se nevolí, vzkázal expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek lídrům eurokandidátky hnutí STAN Danuši Nerudové a Janu Farskému s tím, že původně zvažoval, že je ve volbách do Evropského parlamentu bude volit. Pravděpodobně ho rozčílilo, že někdejší hejtman a odpadlík od hnutí ANO Ivo Vondrák spojil své síly právě se STANem. Pro Kalouska to je podobné, jako kdyby za Rakušanovo hnutí kandidoval Vasil Biľak.
16.11.2023 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7820 článků) , Jan Farský (320 článků)

Jeden den a po smrti Schwarzenberga kyselá slova. I od blízkých kruhů

 
Čím se Karel Schwarzenberg zapsal do českých dějin? ParlamentníListy.cz se českých politiků napříč stranami ptaly na názor na zesnulého politika a představitele starého šlechtického rodu. Padly připomínky k jeho spolupráci s Václavem Havlem, pomoci disentu v době komunismu, ale i názory na poválečný odsun Němců. TOP 09, kterou s Miroslavem Kalouskem vybudoval, prý nyní čelí úpadku kvůli jeho nástupcům.
13.11.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6451 článků) , Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků)

Zemřel Karel Schwarzenberg

 
Ve věku 85 let zemřel bývalý ministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. O úmrtí jedné z nejvýraznějších postav české polistopadové politiky na X napsal jeho politický souputník Miroslav Kalousek. Několik posledních dní byl Schwarzenberg, o jehož smrti  informoval  i web Echo24, hospitalizován ve Vídni. Podle Echo24 zemřel v sobotu.
12.11.2023 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků)

Zemřel Karel Schwarzenberg: Poslední český aristokrat podlehl vleklým zdravotním problémům

 
Kníže Karel Schwarzenberg zemřel ve věku 85 let. Na sociální síti X (dříve Twitter) to kolem druhé hodiny ranní potvrdil aristokratův politický souputník Miroslav Kalousek. Schwarzenberg byl v posledních měsících opakovaně hospitalizován, nakonec naposledy vydechl v nemocnici ve Vídni, kam byl nedávno letecky transportován, aby byl nablízku své rodině. 
12.11.2023 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků)

Babiš se omluvil Kalouskovi. „Odporné svinstvo“ měl šířit i Bartoš

 
Expremiér a předseda ANO Andrej Babiš se písemně omluvil někdejšímu ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výrok, že jako náměstek rozkrádal Ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. Kalousek připomenul, že měl „tohle odporné svinstvo“ kromě Babiše použít i ministr pro místní rozvoj a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Rozsudek Nejvyššího soudu vůči Babišovi podle Kalouska v morální rovině dopadá i na něj.
11.11.2023 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků) , Ivan Ivan (2839 článků) , Ivan Ivan (417 článků)

Velké šetření státu. Zrušit ministerstvo pod Černochovou! Jak? Je zde návod

 
"Tuplovaný Kalousek." Tak nazval vojenský historik Jiří Fidler, jemuž aktuálně vyšla biografie Symbol Ludvík Svoboda, vlastní posunutí nedávných myšlenek Miroslava Kalouska o zrušení tří ministerských postů. U Občanské demokratické strany by se prý dalo zrušit ministerstvo obrany, přičemž Generální štáb by politicky, koncepčně a finačně byl podřízen ministerstvu zahraničí. Proč? Protože nasazení armády je signálem předchozího selhání diplomacie.
09.11.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (111 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků) , Jiří Svoboda (536 článků) , Jiří Svoboda (536 článků) , Miroslav Svoboda (56 článků) , Miroslav Svoboda (179 článků)

Kalousek se rozčílil kvůli taxíkům na pražském letišti: S Uberem jen s aplikací? Stydím se, zuří. Společnost se brání

 
Bývalý ministr financí a spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek si v pondělí postěžoval prostřednictvím sociální sítě X na dopravní služby z pražského letiště. Taxislužbu z ruzyňského terminálu totiž od září tohoto roku smluvně zajišťuje společnost Uber. Kalousek, podobně jako někteří další cestující, kritizoval zejména skutečnost, že pro jízdu z letiště je nutné využít aplikaci nebo možnost registrace. Podle společnosti Uber ale není potřeba ani jedno.
07.11.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7820 článků)

Dohoda s Lichtenštejny o majetku? To už je moc i na Miroslava Kalouska

 
Bylo by to riskantní otevření Pandořiny skříňky, říká Miroslav Kalousek ke kauze sporu o majetek rodiny z Lichtenštejnska a České republiky. Rozhodnutí by mělo být ponecháno nezávislému soudu. Politická řešení podle jeho názoru nikdy nemohou být úplně spravedlivá.
07.11.2023 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7820 článků)

Nas...é pohledy cizinců... Kalousek zuří. Toto se mu stalo na letišti

 
Někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se na sociální síti X svěřil se svým nepříjemným zážitkem z letiště Václava Havla. Přiletěl podle svých slov z daleka, s těžkým kufrem a chtěl si vzít taxi. Bohužel neuspěl, a tak vyzývá Ministerstvo financí i Prahu k nápravě. „Je to strašná ostuda,“ poznamenal.
06.11.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6451 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků)

Tři roky? Advokáti ve varu z trestu pro Feriho. Znamená to totiž něco horšího

 
V Česku stát požívá větší ochrany než traumatizovaný jedinec. Přitom právní řád zná pojem obzvláště zranitelné oběti. „Ukazuje se, co je pro stát více trestuhodné a čeho se bojí více,“ upozorňuje pro ParlamentníListy.cz advokátka Klára Samková v souvislosti s nepravomocným trestem pro exposlance TOP 09 Dominika Feriho za dvě znásilnění a pokus o ně. „Zajímalo by mě, jak se k této věci dnes staví lidé jako Miroslav Kalousek nebo Karel Schwarzenberg, jejichž reakce na průběh této kauzy jsou asi všeobecně známé,“ podotýká advokát Tomáš Nielsen.
03.11.2023 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miroslav Kalousek (7820 článků) , Dominik Feri (455 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »