Články k osobnosti

Miroslav Kalousek

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Kalousek »
 

Kalousek a prase v žitě. Vzpomínky pamětníka

 
„Tak on určitě žije jako prase v žitě, o tom nepochybuji,“ reaguje na slova Miroslava Kalouska expremiér Jiří Paroubek a bývalému ministru financí vysvětluje, jak jsou na tom někteří lidé v ČR. Vládě doporučuje, ať se podívá do Polska. Vyjádřil se i ke schodku státního rozpočtu a nevynechal ani peníze na obranu. V souvislosti s protivládními demonstracemi říká: „Chtěl bych vidět, kdyby udělala vláda shromáždění na svoji podporu, kolik by tam přišlo lidí.“ Podíval se i na Slovensko.
06.12.2022 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4539 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

Trička s Putinem: Fotomontáž, ohradil se generál Pavel

 
Přestože dlouhodobě deklaruje, že generála Petra Pavla v prezidentské volbě volit nebude, nyní se jej zastal. Řeč je o Miroslavu Kalouskovi, někdejším poslanci TOP 09, který se na twitterovém účtu vymezil proti slovům expředsedy Poslanecké sněmovny za ANO Radka Vondráčka. A ozval se i sám Petr Pavel.
28.11.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7684 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

Kdo je tu pr*se. Zbořil nejen o Kalouskovi

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Zdálo se mi, že všechno je ve skutečnosti naopak, že velká přátelství v EU neexistují a hlavním heslem těchto aktivit bylo – co můžeš urvat, urvi, co nemůžeš,...“ Reagoval na slova bývalého ministra financí Miroslava Kalouska: „Není mi moc jasné, kdo je ten lempl nebo prase.“
28.11.2022 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7684 článků)

Kalousek: Kvůli Babišovi se umíralo

 
Někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) dosti rozpálila slova jeho následkyně na tomto ministerském postu za vlády expremiéra Andreje Babiše a současné šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové, jelikož v nedělní Partii na CNN Prima NEWS šéfa svého hnutí chválila za „osvědčení se v těžké covidové době“. „Je schopen postavit se skutečným problémům,“ ocenila Babiše a podpořila jej v prezidentské volbě. Kalousek s touto chválou nesouhlasí. „Babiš neobstál. Kvůli němu se umíralo,“ vypálil.
27.11.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

Babišova vláda podpořila inflaci, žaloval Fiala u Moravce. Hned na něj nastoupil Kalousek

 
Premiér Petr Fiala (ODS) v Otázkách Václava Moravce oznámil, že požádá vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL), aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude poté připraven navrhnout do funkce lidoveckého ministerského kandidáta Petra Hladíka. Premiér také kritizoval předchozí vládu Andreje Babiše, že výrazně dopomohla k současné dvouciferné inflaci. Exministr financí Miroslav Kalousek připomněl Fialovi jeho proinflační politiku.
27.11.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Petr Fiala (4711 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

„I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

 
Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se posmívá lidem, kteří se dnes odpoledne sešli na Letné v Praze, aby protestovali proti vládě premiéra Petra Fialy a Spojeným státům. Rýpl si, že počet demonstrantů zde byl tak malý, že by jim i náves byla velká. A další se k němu přidali.
26.11.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4711 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

„I náves by jim byla velká.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

 
Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se posmívá lidem, kteří se dnes odpoledne sešli na Letné v Praze, aby protestovali proti vládě premiéra Petra Fialy a Spojeným státům. Rýpl si, že počet demonstrantů zde byl tak malý, že by jim i náves byla velká. A další se k němu přidali.
26.11.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4711 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

„Žije si jak prase v žitě, přitom takovej lempl!“ Kalousek mluvil o prasatech a českých lemplech. Dostal ránu zpět. A ne jednu

 
Oproti jiným si žijeme jako prasata v žitě, když je někdo lempl, měl by si to přiznat, uvedl Miroslav Kalousek v pořadu Prostor X, který je součástí publicistiky serveru a časopisu Reflex. Bývalý ministr financí také zmínil možný důvod nespokojenosti mnoha lidí s vlastním životem. Je podle něj daleko snazší hodit svoje neúspěchy na někoho jiného než se vypořádat s tím, že si za ně člověk může sám. „Je těžké si přiznat, že za svou neutěšenou životní situaci si mohu sám. Mnohem jednodušší je obvinit z toho Fialu, Brusel, Ukrajince, Českou televizi,“ napsal k tomu později Kalousek na svůj twitterový účet. ParlamentníListy.cz se zeptaly, co si dotazovaní o tom myslí a zda to vnímají také tak.
24.11.2022 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7684 článků)

Kalousek: Snižte deficity, říká nám MMF. A my?

 
Mezinárodní měnový fond (MMF) tvrdě zhodnotil stávající situaci i výhled do budoucna České republiky a to jak v oblasti růstu inflace, tak v oblasti hospodářského růstu. Ten má být dokonce pro příští rok v záporných číslech. Pro další období doporučuje MMF zvyšování úrokových sazeb, cílenou a dočasnou podporu zmírňující krizi v oblasti životních nákladů a posilování integrace žen a migrantů na trhu práce. V souvislosti s uvedenými skutečnostmi Miroslav Kalousek vládu opět nešetřil.
24.11.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7684 článků)

Kdo je lempl, ať to přizná, sekl Kalousek. A opět „pras*ta v žitě“

 
V pořadu Prostor X, který je součástí publicistiky serveru a časopisu Reflex, byl tentokrát hostem moderátora Čestmíra Strakatého bývalý ministr financí a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. Řeč přišla mimo jiné i na vzdělávání dětí z chudších poměrů a na jeho prohlášení, že se u nás lidé mají jako prasata v žitě. To Kalousek zopakoval s tím, že tentokrát se za něj omlouvat nehodlá. Vyjádřil se i k prezidentským volbám.
21.11.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7684 článků)

Babiš kritizoval, že je tu jen jeden správný názor. A seběhli se Kalousek, Honzejk i Šídlo...

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) u příležitosti 17. listopadu mj. upozornil, že v Česku „upadá svoboda slova“. Svými slovy vyvolal emoce: exministr Miroslav Kalousek (TOP 09) i komentátoři připomněli jeho „temnou komunistickou minulost“.
17.11.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

Kdo má dům, je bohatý. Žádný příspěvek! Kalousek se zlobí

 
Vláda hledá další cesty, jak pomoct lidem v energetické krizi. Tentokrát pomůže majitelům rodinných domků. A Miroslav Kalousek (TOP 09) se zlobí.
15.11.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7684 článků)

Topolánek, Nečas, Fiala, pořád stejná asociální pravice. Kdo měl rozum v hlavě, musel to čekat. Šmarda upozornil na Válkovu lež

 
„Pánové z Národní ekonomické rady vlády uklidili stůl, který tam zůstal po Mirku Topolánkovi a Miroslavu Kalouskovi a jejich asociální vládě. Vypadnutí ČSSD ze Sněmovny znamená návrat démonů z minulosti jako placené zdravotnictví, placené školství, odkládání věku do důchodu nebo snižování penzí,“ řekl Michal Šmarda, předseda sociálních demokratů a starosta Nového Města na Moravě. Je přesvědčen, že to nebylo strašení, ale krutá realita, která přichází.
14.11.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2429 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

Žijeme si jak prasata v žitě, řekl Kalousek. Hrozí mu kriminálem

 
Někdejší ministr financí Miroslav Kalousek vzpomněl na svá slova z roku 2012 – a posunul je do současnosti. Podle něj si žijeme jako prasata v žitě a máme tu drzost naříkat. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
14.11.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7684 článků)

Kalousek a Němcová se vrhli na Babiše. Zvedl je ze židle jediným rozhovorem

 
Do prezidentského křesla by měl usednout někdo jiný než kvazi kandidáti pětikoalice, říká expremiér a kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO). Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek kritizuje „zmatenou představu“ o tom, jak se má úřad hlavy státu vykonávat. Stejně kriticky se k Babišovým slovům staví senátorka Mirka Němcová (ODS).
12.11.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků)

„Vodí si ho. Stojí za ním od počátku.“ Muž v pozadí generála, o kterém se nemluví

 
Veřejným prostorem nedávno zněly superlativy na adresu prezidentského kandidáta Petra Pavla. Jejich autorem byl někdejší velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář. Proč za generála ve výslužbě tak srdnatě bojuje? Miroslav Kalousek naznačil Kolářovy osobní zájmy. ParlamentníListy.cz se snažily zjistit více. Výsledek? Ve hře prý je jedna z nejvlivnějších amerických lobbistických společností a těsné, byť veřejně nepřiznávané, propojení generála Pavla s Petrem Kolářem.
09.11.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (671 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

Prezidentská volba: Karel Schwarzenberg si řekl své. Slovy Petra Koláře

 
Včerejším dnem skončila lhůta pro podání přihlášek kandidátů prezidentských voleb a kompletní seznam 21 kandidátů se rozhodl okomentovat bývalý šéf české diplomacie a neúspěšný Zemanův protikandidát v prezidentské volbě roku 2013 Karel Schwarzenberg. Zatímco na kandidatuře expremiéra Andreje Babiše (ANO) příliš pozitiv nenašel, u generála Petra Pavla přišel se slovy, která jdou značně proti názoru spoluzakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska. „Eisenhower, De Gaulle,“ začal jmenovat s tím, že se Pavel „zdá“ být „opravdovým a poctivým bojovníkem za demokracii“. Jeho slova jsou přitom velice podobná tomu, co už řekl diplomat Petr Kolář.
09.11.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Petr Kolář (671 článků) , Karel Schwarzenberg (4058 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

Prezidentská volba: Karel Schwarzenberg si řekl své. Slovy Petra Koláře

 
Včerejším dnem skončila lhůta pro podání přihlášek kandidátů prezidentských voleb a kompletní seznam 21 kandidátů se rozhodl okomentovat bývalý šéf české diplomacie a neúspěšný Zemanův protikandidát v prezidentské volbě roku 2013 Karel Schwarzenberg. Zatímco na kandidatuře expremiéra Andreje Babiše (ANO) příliš pozitiv nenašel, u generála Petra Pavla přišel se slovy, která jdou značně proti názoru spoluzakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska. „Eisenhower, De Gaulle,“ začal jmenovat s tím, že se Pavel „zdá“ být „opravdovým a poctivým bojovníkem za demokracii“. Jeho slova jsou přitom velice podobná tomu, co už řekl diplomat Petr Kolář.
09.11.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Petr Kolář (671 článků) , Karel Schwarzenberg (4058 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

„Vodí si ho. Stojí za ním od počátku.“ Muž v pozadí generála, o kterém se nemluví

 
Veřejným prostorem nedávno zněly superlativy na adresu prezidentského kandidáta Petra Pavla. Jejich autorem byl někdejší velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář. Proč za generála ve výslužbě tak srdnatě bojuje? Miroslav Kalousek naznačil Kolářovy osobní zájmy. ParlamentníListy.cz se snažily zjistit více. Výsledek? Ve hře prý je jedna z nejvlivnějších amerických lobbistických společností a těsné, byť veřejně nepřiznávané, propojení generála Pavla s Petrem Kolářem.
09.11.2022 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (671 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků) , Petr Pavel (1114 článků)

To ne, Piráti. Kalousek už toho má dost

 
Volby do třetiny Senátu a do zastupitelstev měst a obcí proběhly na konci září, ale hlavní město stále nemá ustavenu novou funkční radu města. Téměř 6 týdnů po volbách se zdá, že situace ustrnula na mrtvém bodě. Vede se spor o to, kdo všechno má být součástí městské vládnoucí koalice, zda včetně Prahy sobě. Pirátský primátor Zdeněk Hřib se kvůli tomu zlobí na koalici Spolu. A Miroslav Kalousek se zlobí na Piráty.
05.11.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7684 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »