Články k osobnosti

Miroslav Antl

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miroslav Antl »
 

Děsivý příběh z Valdic: Čtyřicet chlapů tam židlemi umlátilo vězně, který je znásilňoval a brutálně týral. Dávno zapomenutá hrůza ožila

 
Jestli nějaký z autentických příběhů Jiřího Kajínka na serveru Youtube.com zaujal masu populace, bude to ten dnešní. ParlamentníListy.cz se zájmem poslechly vyprávění, které Kajínek nahrál teprve před několika dny. Postihuje nejen zločiny, ale zmiňuje rovněž nechvalně proslulou amnestii Václava Havla z 90. let nebo činnost bývalého státního zástupce Miroslava Antla z Hradce Králové.
25.11.2020 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6268 článků) , Miroslav Antl (117 článků) , Jiří Kajínek (848 článků) , Jiří Havel (452 článků) , Jiří Havel (452 článků)

Vícha (ČSSD): Podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu

 
Na ustavující schůzi Senátu 12. funkčního období byli zvoleni do orgánů Senátu také dva senátoři za ČSSD. Senátor Ivo Bárek je předsedou Mandátového a imunitního výboru, Miroslav Antl je znovu v čele Ústavně právního výboru.
16.11.2018 15:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (20 článků) , Miroslav Antl (117 článků)

Politik pražské TOPky naposledy promluvil 14. ledna 2016. Trvalo mu to asi padesát vteřin. Zástupce ODS pronesl za čtyři roky třicet šest slov

 
Jak změřit práci politiků? Snadno. V Poslanecké sněmovně, stejně jako v Senátu Parlamentu, obvykle rozhoduje účast na hlasování. ParlamentníListy.cz dokonce před několika týdny přesně spočítaly, kdo je nejmíň aktivním senátorem České republiky. Svou liknavostí jednoznačně zvítězil někdejší státní zástupce z Hradce Králové Miroslav Antl. Ten svou štědře placenou práci opravdu neprožívá. Nyní jsme se zaměřili na lokální politiky.
15.08.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Senátor Antl: Rychnovské nemocnici se vedení kraje intenzivně věnuje

 
Radní Královéhradeckého kraje jednali se senátorem za Rychnovsko Miroslavem Antlem o plánech a budoucím rozvoji nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, přičemž se zabývali i současnou personální situací.
20.02.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Dřív jsem zločince posílal do kriminálu a nepotkával je v parlamentu. Tenkrát bylo líp, vzpomíná senátor Antl

 
Senátor Miroslav Antl je autorem knihy Gaunery nemám rád a známý je i pod přezdívkou východočeský Cattani. Nedávno proběhl médii i jeden jeho kuriózní výrok o potkávání zločinců na chodbách v Parlamentu, za který prý sklidil kritiku nejen od svých kolegů. „Gauneři dnes mění své oblečení a příslušnost,“ řekl v rozhovoru pro server Hradec.rozhlas.cz.
08.02.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Dřív jsem zločince posílal do kriminálu a nepotkával je v parlametnu. Tenkrát bylo líp, vzpomíná senátor Antl

 
Senátor Miroslav Antl je autorem knihy Gaunery nemám ráda a známý je i pod přezdívkou východočeský Cattani. Nedávno proběhl médii i jeden jeho kuriózní výrok o potkávání zločinců na chodbách v Parlamentu, za který prý sklidil kritiku nejen od svých kolegů. „Gauneři dnes mění své oblečení a příslušnost,“ řekl v rozhovoru pro server Hradec.rozhlas.cz.
08.02.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Renata Vesecká: Amnézie senátora Antla

 
Tak jsem si v Parlamentních listech přečetla, že senátor Miroslav Antl odcházel z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové kvůli mé osobě. Musím říci, že mě toto zjištění potěšilo, neboť se mi zjevně podařilo to, co se mým třem předchůdcům v pozici krajských státních zástupců nepodařilo, přestože by takový výsledek ze stejného důvodu jako já velmi uvítali.
08.12.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků) , Renata Vesecká (107 článků)

Bojovník se zločinem promluvil o tom, co „orgány“ předvedly v kauze Nagyová

 
ROZHOVOR Nominovat kandidáta na českého prezidenta prostřednictvím Senátu Parlamentu ČR není nejšťastnější, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Miroslav Antl. Máme ve státních zastupitelstvích české „komisaře Cattani“? A „neosypávají se“ senátoři při vyslovení slova státní zastupitelství? Je otázka, zda Andrej Babiš skutečně bude chtít zrušit Senát. I k tomu hovoří senátor Antl, bývalý státní zástupce v Hradci Králové.
06.11.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24353 článků) , Miroslav Antl (117 článků)

Senátor Antl: Ústavně-právní výbor projedná ústavní novelu týkající se držení zbraní na nejbližší schůzi

 
Uveřejňujeme odpověď senátora Miroslava Antla na dotaz Pavla Černého, který se tázal na termín zařazení projednání ústavní novely o bezpečnosti na program jednání Senátu.
30.10.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (125 článků) , Miroslav Antl (117 článků) , Pavel Černý (125 článků)

Zpochybňování práce policie? Senátor Antl, bývalý státní zástupce, posílá rázný vzkaz

 
ROZHOVOR Je policejní stíhání Andreje Babiše načasované? Podle senátora Miroslava Antla, právníka a bývalého státního zástupce, který se specializoval na nejzávažnější násilnou kriminalitu a organizovaný zločin, je s podivem, že se politici i novináři pustili do policistů. Dozor vykonává státní zastupitelství a na něj by měly být směřovány všechny dotazy a obavy. Překvapen je i proto, že se ministr spravedlnosti vyjadřuje spíše k práci policie, což je resort ministra vnitra a tedy ČSSD, než ke státnímu zastupitelství, jež je v jeho gesci. Zpochybňování případu ze strany hlavy státu komentuje Antl pro ParlamentniListy.cz lakonicky, a to, že „zpochybňuje práci všech orgánů činných v trestním řízení opakovaně“.
26.08.2017 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24353 článků) , Miroslav Antl (117 článků)

Češi boj s teroristy zatím nepřiostří. „Zbrojní“ změna ústavy se zadrhla v Senátu

 
Ústavní novela o zbraních, která měla podle předkladatelů zvýšit národní bezpečnost a posílit obranu před teroristy, hned tak schválena nebude. Zasekla se totiž v Senátu. Ústavně-právní výbor ji vůbec neprojednával a bezpečnostní ji odložil. To vše mimo jiné v reakci na rozhodnutí vedení komory, že nejlepší taktikou je vyčkávat. Podle senátora Miroslava Antla (za ČSSD) se čeká na volby.
15.08.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Antl: Návštěvy kolegů z katedry sociální patologie a sociologie jsou vždy příjemné

 
Ve čtvrtek 19.1.2017 navštívili studenti a vyučující Katedry sociální patologie a sociologie prostory horní komory parlamentu ČR - Senátu ČR. Učinili tak na základě pozvání senátora JUDr. Miroslava Antla.
28.01.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Hejtman Štěpán: Na Rychnovsko budeme požadovat více policistů a chceme snížit zátěž na silnicích

 
Požadavek na navýšení počtu nejen pro region Rychnovska, ale pro celý Královéhradecký kraj a snížení zátěže na silnicích. To jsou nyní nejpalčivější problémy, které řešil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán během své první návštěvy závodu Škoda Auto v Kvasinách, a to i za účasti senátora Miroslava Antla a zástupců vedení kraje, policie i starostů z Rychnovska.
22.12.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků) , Jiří Škoda (49 článků) , Jiří Škoda (49 článků) , Miroslav Štěpán (115 článků)

Co kdyby se souzená Vitásková stala senátorkou? Antl poskytl čtenáři odborný výklad

 
Senátor Miroslav Antl odpovídal na dotazy čtenářů, které zajímaly především jeho právní expertizy. Řeč přišla i na senátorku Vitáskovou, politickou imunitu či jeho vlastní prezentaci na sociálních sítích, kterou někteří mohou považovat za kampaň za znovuzvolení.
28.09.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Unesené děti v garáži, sebevražda 13 ranami nožem... Senátor Antl, bývalý státní zástupce, má co říci k práci naší policie

 
ROZHOVOR Dostal stovky zločinců na tisíce let do vězení. I proto se ParlamentníListy.cz zeptaly nynějšího senátora Miroslava Antla na některé případy, o kterých se mluví. „Stará kriminalistická zásada je, že první variantou musí být vždycky vražda. A teprve když ji vyvrátíte, můžete pracovat s dalšími – jako je sebevražda,“ vysvětluje. Klíčových je podle něj u hrdelních zločinů prvních 48 hodin. „Pak už jsou důkazy pryč, lidé si to nepamatují, neobnovíte místo činu.“ Proto na ně v těchto případech mají jezdit ti nejlepší, i když třeba nemají zrovna službu.
16.09.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Nelegály vyhodit, odkud přišli. A Merkelová měla být taky už dávno pryč, a ne něco domlouvat s tím podivným Turkem. Hovoří senátor ČSSD

 
ROZHOVOR Už je pozdě, Evropa i Německo zaspaly a útokům jednotlivců se neubráníme. Tak mluví o současné bezpečnostní situaci senátor Miroslav Antl (ČSSD) a jedním dechem dodává, že nyní už nikdo nedokáže zmapovat, kolik a kdo vlastně se na evropském území z řad uprchlíků nachází. Frustrace muslimů navíc podle Antla tkví v jejich náboženství, které vnímá lidský život jinak, než Evropané. Útoky jsou hrozivé a varovné i pro Českou republiku, která má s Německem společnou hranici.
25.07.2016 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Katastrofa. Někdejší výrazná osobnost justice odsoudila svou ČSSD za postup vůči Šlachtovi

 
ROZHOVOR Sloučení protikorupčního a protimafiánského útvaru policie je velká chyba a je připraveno podezřele narychlo. Podle senátora za ČSSD Miroslava Antla a bývalého státního zástupce je odchod Roberta Šlachty z postu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu velká škoda. Antl se obává, že by sloučení útvarů i odchod ředitele ÚOOZ mohly mít vážné důsledky v odhalování kriminality, a stále doufá, že k reorganizaci policie nedojde.
11.06.2016 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)

Osm let za kritiku policie na akci proti imigraci? Šéf Patriotů Vítek čelí vyšetřování, a není to prý žádná legrace

 
Za obvinění policie z provokací teď čelí Patrioti trestním oznámením pro pomluvu. „Než, aby řešili můj blog, měli by se zabývat tím, kdo to podělal. Mám pocit, že jde o podobný scénář jako u Martina Konvičky,“ trvá si na svém předseda Patriotů Jiří Vítek, který na svém blogu serveru idnes.cz těžce zkritizoval zásah policie při únorových demonstracích v Praze a teď se v souvislosti s trestním oznámením domnívá, že může klidně jít o jeho cílenou likvidaci. Jenže zveřejnění názorů odsuzujících práci policie ho může vyjít pěkně draho. Senátor Miroslav Antl, který byl i státním zástupce, varovně zvedá prst: „Pokud to, co napsal, není pravda, viděl bych vše kvalifikačně spíš na křivé obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby. A tam už, prostřednictvím médií, jde o zločin, kde je trestní sazba dva až osm let. To už není legrace.“
04.06.2016 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků) , Jiří Vítek (62 článků)

Senátor Antl, bývalý státní zástupce, poslal vzkaz těm, kteří chtějí Zemana postavit před Ústavní soud

 
ROZHOVOR Miloše Zemana považuji za lepšího prezidenta, než byl Václav Klaus. A právo „soudit ho“ mají občané této republiky, až v krajním případě Ústavní soud, tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz senátor Miroslav Antl. Jako bývalý státní zástupce pak citoval hned několik paragrafů trestního řádu a trestního zákoníku, když se jej ParlamentníListy.cz tázaly na oprávněnost zásahu policistů během návštěvy čínského prezidenta v Praze.
16.04.2016 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10729 článků) , Miroslav Antl (117 článků) , Miloš Zeman (27280 článků)

Drsný senátor Antl odpovídal čtenářům. Naše bezpečnostní politika je prý skutečně sebevražedná

 
Senátor a zastupitel Královéhradeckého kraje Miroslav Antl odpověděl na dotazy dvou čtenářů ParlamentníchListů.cz. Ti se jej ptali na jeho názory na islámský terorismus a na to, jak by se dala současná situace řešit.
23.03.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Antl (117 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »