Články k osobnosti

Mirek Topolánek

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Mirek Topolánek »
 

Prymula? Jde tu o víc. Lov. Doktor Zbořil jde proti proudu

 
ROZHOVOR „V tsunami pomlouvačných článků…“ Politolog Zdeněk Zbořil po návštěvě premiéra v Lánech zásadně komentuje kauzu ministra zdravotnictví Romana Prymuly. „Jak ‚rafinovaně‘ se střílelo z opozičních řad, když bylo třeba zlikvidovat ministryni obrany Vlastu Parkanovou, potom předsedu vlády Mirka Topolánka a nakonec, samozřejmě i jeho nástupce Nečase,“ podotýká. Zmiňuje, že plán nebo manuál s názvem Se svobodou ke svobodě je připraven, jen revolucionářů se nedostává. „Chce to jen několik profesionálů a může se to začít mydlit.“ Doktor Zbořil mluví o osobním poučení: „Nemluvit s novináři, a pokud to jde, vyhnout se jim.“
24.10.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Vlasta Parkanová (708 článků)

Lekce politické komunikace od Topolánkova Schmarcze: Když neumíte ochránit lidi, musíte je vystrašit. A přesně to provedli

 
Podle komentátora Martina Schmarcze, který je známý i jako bývalý mluvčí vlády premiéra Mirka Topolánka, Babišův marketing sáhl po mystériu smrti. Televizni projev ministra zdravotnictví Romana Prymuly označil za pokus přebít zoufalý dojem z premiéra Babiše ještě silnějším záporným pocitem: strachem ze smrti. „Když neumíte ochránit lidi, máte jedinou šanci jak přesto zůstat vítězem. Vystrašit je, aby zapomněli, jak špatně jste si dosud vedli,“ glosuje Schmarcz Babišovy kroky v současné krizi na serveru Info.cz.
16.10.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Martin Roman (317 článků)

Dalík na scénu. Už to houstne. Babiš otevře portmonku a Piráti se vrátí z oceánu na rybníček. Zachytili jsme další strategický tah premiéra

 
Ta situace není ničím nová. Alespoň ne pro stratégy politického zákulisí. Pro voliče a běžné konzumenty politického dění však jde o zcela nový přístup k volbám. Pro pochopení toho, čeho může premiér Babiš dosáhnout, se budeme muset vrátit o deset let nazpět. A vytáhnout na pomyslnou scénu nejen Jiřího Paroubka, Mirka Topolánka nebo Miloše Zemana, ale především Miroslava Šloufa s Markem Dalíkem.
09.10.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3908 článků) , Mirek Topolánek (2302 článků) , Miloš Zeman (24439 článků) , Jiří Marek (409 článků) , Jiří Marek (409 článků) , Jiří Dalík (28 článků)

Kalouska sezení ve Sněmovně ničí. Pravda o Prymulovi? Babiše nepotěšil ani Topolánek

 
Miroslav Kalousek a Mirek Topolánek se sešli v jubilejním 50. díle podcastu Insider. Řešila se Evropa, zadlužení, ale i současná politika. Kalousek se obává, co se stane v roce 2030, až půjdou do důchodu tzv. Husákovy děti. Topolánek zase prohlásil, že toho, kdo bude vládnout po Babišovi, situace smete. A dodal, že sedět v Parlamentu je frustrující. „To není normální práce, je to jak být celý den v psychiatrické léčebně. Polovina těch lidí jsou psychopati, ta druhá polovina tam jde pro prachy nebo pro něco jiného,“ řekl.
23.09.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Miroslav Kalousek (7180 článků)

Mynářův plat: Kancléř útočí. Proti penězům v ČT

 
Bývalý spolupracovník a speechwriter premiéra Mirka Topolánka Martin Schmarcz si na svém facebooku dobíral hradního kancléře Vratislava Mynáře za to, kolik bere. Pražský hrad byl nucen zveřejnit platy celkem sedmi vysokých státních úředníků včetně kancléře. Nařídil mu to Městských soud v Praze na základě žaloby Kristýny Bašné. Tuto zprávu přinesla ČTK. A těch 1,6 mega čistého? Podle Schmarcze žádná žebrota.
15.09.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Vratislav Mynář (1156 článků)

Schillerová básnila o bosých nohách. Kalousek zmínil blouznění, Topolánek přidal „buclaté lýtko“

 
Růže jsou rudé, fialky modré. A nad ranní loukou se snášela rosa na nohy ministryně financí. Alena Schillerová (za ANO) se právě nad loukou zasnívala na sociální síti a své myšlenky sepsala svým fanouškům ve formě básničky. Netrvalo dlouho a „buclaté lýtko“ strážkyně státní kasy se vznášelo i na profilu expremiéra Mirka Topolánka. Pár veršů si napsal i známý básník politické scény, Miroslav Kalousek. „Místo pilné práce říkankami prudí,“ napsal.
23.08.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Miroslav Kalousek (7180 článků)

Merkelová tehdy otevřela hranice, vzpomínáte? A šok z Německa: Tlak, aby děti mohly mluvit turecky

 
Bývalá poslankyně za ODS Helena Mallotová se na svém Facebooku vyjádřila k situaci v Německu. Nejdříve připomněla to, čeho se dopustila Angela Merkelová před pěti lety, a pak se podivila nad německým školstvím. Migranti se chtějí prý vzdělávat po svém. Bude se vůbec v německých školách mluvit německy? K celé situaci se vyjádřil i bývalý speechwriter Mirka Topolánka Martin Schmarcz.
19.08.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2628 článků) , Mirek Topolánek (2302 článků) , Helena Mallotová (6 článků) , Helena Martin (8 článků)

Černoši mají velká písmena, já mám velký... Ano, opět vysílá Topol

 
Mirek Topolánek opět komentoval současnou politiku v Česku, ale nejen v něm, ve své Topol Show. Projevil básnické střevo, trefoval se do vlády Andreje Babiše i do dění v USA. Zaujal ho zvlášť záměr psát černochy s velkým prvním písmenem, zatímco běloši zůstavávají s malým. Jak je prý známo ze Sicílie, on problém nemá. Ale co ostatní? A proč Babiš dal v Bruselu souhlas? Merkelová vydala pokyn.
30.07.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19777 článků) , Mirek Topolánek (2302 článků)

Topol o „příteli“ Dalíkovi: Připadal jsem si jako idiot. A živé rány ODS. Tlustý, Nečas a to, jak se Klaus doopravdy dostal na Hrad

 
VZPOMÍNKY A PERLY Kyselé hrozny, nebo pravdivý popis zákulisí Topolánkovy ODS? Kniha s názvem „Hlavně se neposrat“ (2016) od bývalého premiéra Mirka Topolánka obsahuje projevy, články a rozhovory, které tento politik publikoval nebo poskytl během své bohaté kariéry. Topolánek navíc doplnil texty krátkými komentáři. Mj. zde popisuje své první setkání s Markem Dalíkem, boje uvnitř ODS nebo vztah s prezidentem Klausem. V knize nechybí ani spousta kopanců do premiéra Babiše. Jednotlivé kapitoly jsou opatřeny předmluvami Topolánkových politických spolubojovníků. Svou troškou do mlýna přispěli třeba Miroslav Kalousek, bývalý ministr dopravy Martin Říman nebo speech-writer Martin Schmarcz. Pro Topolánka údajně nejdůležitější člověk ale do knihy přispět nechtěl. Proč?
29.07.2020 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Martin Říman (29 článků) , Miroslav Kalousek (7180 článků)

Babiš toho hodně namluví, ale nezvládá. Gulášový socialismus. Karviná to jasně ukázala, píše Martin Schmarcz

 
Výskyt lokálního ohniska koronaviru v Karviné podle konzervativního publicisty a někdejšího autora projevů Mirka Topolánka Martina Schmarcze jasně ukazuje, že Babiš situaci nezvládá. Ve skutečnosti toho prý český premiér jen hodně namluví a vede Českou republiku po cestách gulášového socialismu, jaký zažili Maďaři před rokem 1989 a částečně i Češi, Moravané a Slezané v době normalizace.
10.07.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků)

„Ty chceš ještě kandidovat?“ Výsměch Kalouskovi

 
Mistr Jan Hus bojoval za křesťanskou pravdu, které se nechtěl vzdát ani na hranici. Takto se na Jana Husa dívá celá řada Čechů. Publicista Martin Schmarcz však upozornil, že realita byla trochu jiná a na husity je těžké hledět jako na svaté bojovníky z malého, leč hrdého českého národa. Takovýto výklad je podle Schmarzce nevhodným pokusem o překreslování dějin. Přidali se k němu expremiér Mirek Topolánek a Miroslav Kalousek.
06.07.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (163 článků) , Mirek Topolánek (2302 článků) , Miroslav Kalousek (7180 článků)

Topol v ohromné formě. Vysmál se socialismu i traktoristům. A ministryně Schillerové, řečená Klekánice...

 
Mirek Topolánek se v dalším díle Topol show pustil do premiéra i do Aleny Schillerové. Nit nenechal suchou ani na demonstrujících v USA. „Jak už to s budováním socialismu bývá, chtěli to udělat co nejlépe a dopadlo to jako vždycky. První, co všichni ti odpůrci hranic a zdí udělali, bylo obehnání zóny zdí a kontroly těch, co toužili na místo přijít nebo z něj odejít. Za pár dní došlo jídlo a protesty proti držení zbraní a policejní brutalitě vyústily v ozbrojené střety a několik postřelených. Vše končilo dopisem oslovujícím okupanty jako soudruhy a vyzývajícím je k volbě Joe Bidena,“ popsal Topolánek.
30.06.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Joe Biden (128 článků)

VIDEO Topolánek nadšeně chválil Vystrčila, sympatickou tvář. A udělali si z něj legraci

 
Expremiér Mirek Topolánek před pár dny poskytl rozhovor internetové televizi DVTV, v němž okomentoval cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na ostrov Tchaj-wan. Jakýsi vtipálek poskládal k sobě pár Topolánkových vět s udělal z nich rapovou skladbu.
12.06.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků)

Tchaj-wan? Správně! tetelí se Topolánek

 
Bývalý premiér a prezidentský kandidát Mirek Topolánek v pořadu K věci na CNN Prima NEWS nešetřil kritikou na adresu vládu pro její kroky v době koronavirové krize, jejíž důsledky podle něj pocitíme v plné míře až na podzim. Pandemie podle něj nepřinesla nové hrozby, ale probloubila ty staré, třeba tendence v omezování svobod. Kromě toho okomentoval také cestu na Tchaj-wan, kterou plánuje předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).
10.06.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků)

Barbora Kořanová, Pitomec na konec! Topolánek účtoval ve své show. A odrážel útok na ČT

 
Server video.info.cz přinesl další díl Topol Show. Show expremiéra Mirka Topolánka, která pojednává mimo jiné o korupci, ale i o kauze ricin.
09.06.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků)

Hodiny pro seniory končí. Od úterka mohou do obchodu všichni kdykoliv

 
Když vláda Andreje Babiše (ANO) vyhlásila nouzový stav, oznámila také, že v zájmu ochrany zdraví seniorů budou mít naši nejstarší spoluobčané vyhrazen speciální čas, kdy budou mít do obchodů přístup jen oni. V průběhu karantény se tento čas několikrát měnil. Expremiér Mirek Topolánek si z Babiše tropil žerty, že seniorům připravil „bojovou hru“ s názvem „kdy vlastně mohu jít do krámu?“. Tato bojová hra od 26. května definitivně končí.
25.05.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19777 článků) , Mirek Topolánek (2302 článků)

Ne Kreml! Hřib, Novotný a Kolář, ty jste měli podržet, běsní Topolánek. A Schillerové radí, jak spravovat státní kasu

 
Expremiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Mirek Topolánek ve své Topol show komentoval aktuální dění. Obul se do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a do jeho snahy vyvinout českou vakcínu proti koronaviru. Schytala to i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), jež se opřela do podnikatelů, či prezident Miloš Zeman za postoj k výhrůžkám z ruské strany. Stranou nezůstal ani řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) a jeho televizní roztržka s poslancem Jaroslavem Foldynou (zvolen za ČSSD, nyní za SPD).
14.05.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19777 článků) , Mirek Topolánek (2302 článků) , Pavel Novotný (1024 článků) , Miloš Zeman (24439 článků) , Jaroslav Foldyna (652 článků) , Marie Benešová (321 článků) , Miroslav Novotný (64 článků) , Miroslav Novotný (41 článků)

Babiš se vrací do Strakovky 11 let poté, co to tam vyklidil Topolánek. Test dál nechce

 
Co spojuje předsedu ANO Andreje Babiše a někdejšího šéfa ODS Mirka Topolánka? Jedna kancelář. Je to přesně 11 let, co Topolánek opustil pracovnu premiérů ve Strakově akademii. Do ní se teď po měsíci vrací současný šéf vlády Babiš. Dočasně se totiž během koronavirových opatření přesunul do náhradních prostor v Hrzánském paláci. Proč šel do „vyhnanství“, ale stále není úplně zřejmé. Prý jen na radu svých nejbližších spolupracovníků, což bylo podle informací Blesk Zpráv především na doporučení ředitelky jeho kabinetu Tünde Barthy, se kterou si byl v době striktních vládních nařízení kupovat zmrzlinu.
09.05.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19777 článků) , Mirek Topolánek (2302 článků)

Babiš chystá diktaturu! Takhle to provede, varuje Topolánkův někdejší poradce

 
Komentátor Martin Schmarcz, který v minulosti spolupracoval s expremiérem Mirkem Topolánkem nebo někdejším vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL), by prý rád věděl, zda poslanci svolí ke vzniku diktatury. Přesně to na nás podle Schmarcze Babiš chystá a zahaluje své plány do líbivých slov o ochraně zdraví.
04.05.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Pavel Bělobrádek (1617 článků)

Kolář otráven Rusy? Karolina Stonjeková je otrávená ze starosty. A vytáhla i hodně špinavé prádlo z doby, kdy ODS vládl Topolánek

 
Komentátorka Karolina Stonjeková se v rozhovoru v XTV.cz s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým vyjádřila k údajnému ohrožení starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). Informaci týdeníku Respekt, podle kterého do Prahy dorazil před třemi týdny pracovník ruských tajných služeb vybavený jedem ricin, glosovala, že jsme si „mohli celou tuhle kauzu úplně krásně ušetřit“. Koláře za odstranění sochy maršála Koněva nešetřila. „Kdejaký čičmunda na komunální úrovni se snaží dělat zahraniční politiku,“ kritizovala jej. Nevynechala ani bývalého předsedu vlády Mirka Topolánka či řeporyjského starostu Pavla Novotného (ODS).
28.04.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2302 článků) , Pavel Novotný (1024 článků) , Luboš Veselý (520 článků) , Ondřej Veselý (114 článků) , Ondřej Veselý (114 článků) , Miroslav Novotný (64 článků) , Ondřej Novotný (116 článků) , Miroslav Novotný (41 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »