Články k osobnosti

Milton Friedman

  ekonom světového významu

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Milton Friedman »
 

Žádný oběd není zadarmo, říkával vzor Klause. V Ústeckém kraji budou

 
Ústecký kraj se nezapojí do celostátního programu, ve kterém Ministerstvo práce a sociálních věcí rozdělí miliony korun na školní obědy zdarma pro děti ze základních a mateřských škol, píše ČTK. Připraví svůj vlastní program. Obě instituce každopádně jdou proti doporučení slavného ekonoma Miltona Friedmana, jehož metaforickým krédem bylo „Žádný oběd není zadarmo“. Friedmana obdivuje například exprezident Václav Klaus.
03.08.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Milton Friedman (5 článků) , Václav Klaus (10026 článků)

Hana Lipovská: Friedmanův ideál versus orwellovská realita

 
Stát má podle Adama Smithe jen tři hlavní úkoly: bránit zemi před vnějším napadením, zajistit bezpečí uvnitř země a vynucovat dodržování smluv. V duchu této zásady navrhl Milton Friedman v roce 1999 ideální vládu, ve které by ponechal pouze šest ministerstev: ministerstvo obrany, spravedlnosti, financí, zahraničních věcí a se značně omezenými pravomocemi i ministerstvo vnitra a zdravotnictví (včetně části sociálních věcí). Všechna ostatní ministerstva podle Friedmana vykonávají správu, která státu nepřísluší, a jsou proto zbytečná.
07.09.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Milton Friedman (5 článků) , Adam Smith (7 článků) , Adam Smith (7 článků)

Obletělo svět: Budou se shazovat peníze z vrtulníku

 
Tempo růstu světové ekonomiky v posledních pěti letech neustále zpomaluje. Jak tvrdí ekonomický expert z prestižního britského deníku The Financial Times Martin Wolf v jednom z aktuálně nejčtenějších článků, žádná zázračná opatření na úplné zvrácení tohoto trendu neexistují. Ve hře je tak prý i „shazování peněz z vrtulníků“, jak kdysi v nadsázce navrhoval držitel Nobelovy ceny za ekonomii Milton Friedman.
24.02.2016 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Milton Friedman (5 článků) , Martin Wolf (4 články)

Strejček (ODS): Obědval jsem s Miltonem Friedmanem

 
Pro dnešní text jsem vytáhnul ze své knihovničky poznámkový blok z roku 2006. Tehdy, v červenci, jsem byl pozván k vystoupení na výroční konferenci amerických republikánů do San Francisca v Kalifornii.
22.08.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Milton Friedman (5 článků)

Klaus: Milton Friedman - velikán, který změnil svět

 
Milton Friedman byl jedním z největších velikánů ekonomické vědy, byl pravděpodobně největším ekonomem druhé poloviny dvacátého století.
31.07.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Milton Friedman (5 článků)
« Předchozí 1 Další »