Články k osobnosti

Miloslav Vlk

  Kardinál-kněz, Emeritní arcibiskup pražský

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloslav Vlk »
 

Arcibiskupství pražské: Rekviem za kardinála Vlka

 
Připomínáme si rok od smrti kardinála Miloslava Vlka. Rekviem za něj bude slouženo v sobotu 17. března 2018 od 18 hodin v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Hlavním celebrantem bude J. Em. Joao kardinál Braz de Aviz, prefekt Kongregace pro společnosti zasvěceného života a společnosti apoštolského života. Kázat bude pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka OP.
17.03.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlk (48 článků) , Dominik Duka (894 článků)

Tříska, Špinarová, Brabec i Zoubek nás opustili v roce 2017

 
Rok 2017 přinesl nejen mnoho krásných svateb, vytoužených dětí či zajímavých zážitků. I tento rok svět showbyznysu, sportu, umění a společenského života opustila řada známých osobností. Kromě herců Jana Třísky, Vladimíra Brabce nebo Květy Fialové lidé na poslední cestě vyprovodili také tenistku Janu Novotnou, sochaře Olbrama Zoubka či kardinála Miloslava Vlka.
31.12.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Květa Fialová (256 článků) , Jana Novotná (42 článků) , Miloslav Vlk (48 článků) , Jan Brabec (18 článků) , Vladimír Brabec (114 článků) , Jan Tříska (229 článků)

Kvůli židovské krvi čelí Herman urážkám. Vzpomněl masakr příbuzných i strýce Bradyho

 
Připouští, že i kvůli svým židovským kořenům čelí někdy urážkám. Není to přitom tak dávno, kdy Česko rozvášnila kauza jeho strýce Jiřího Bradyho, který přežil holokaust. Exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) nyní promluvil o svých židovských kořenech, na které je hrdý. Míní přitom, že židovství i křesťanství k sobě mají velice blízko. A vzpomněl svou práci pro kardinála Miloslava Vlka, u kterého byl tajemníkem. A za kterým chodil před Vánocemi debatovat Václav Havel.
19.12.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5203 článků) , Daniel Herman (627 článků) , Daniel Herman (1091 článků) , Jiří Brady (86 článků) , Miloslav Vlk (48 článků) , Jiří Havel (374 článků) , Jiří Havel (374 článků)

Dominik Duka: Jako zástupci katolických věřících jsme potěšeni

 
Předseda ČBK kardinál Dominik Duka OP a místopředseda ČBK arcibiskup Jan Graubner vydávají společné stanovisko k návrhu Poslanecké sněmovny na vyznamenání kardinála Miloslava Vlka.
11.06.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (894 článků) , Jan Graubner (43 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Biskupové by ocenili vyznamenání Vlka

 
Zástupci českých biskupů vítají iniciativu poslanců vyznamenat zesnulého kardinála Miloslava Vlka. Sněmovna navrhovala někdejší hlavu tuzemské katolické církve vyznamenat u příležitosti státního svátku 28. října. Prezident Miloš Zeman to ale odmítl, s Vlkem měli spory. Podle vedení České biskupské konference (ČBK) je to v jeho kompetenci.
09.06.2017 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22511 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Biskupové by pro kardinála Vlka uvítali ocenění. Zeman ho ale „neskousne“

 
Zástupci českých biskupů ocenili návrh poslanců, kteří chtěli vyznamenat zesnulého kardinála Miloslava Vlka. Sněmovna navrhla, aby bývalá hlava české katolické církve získala „metál“ při státním svátku 28. října. Prezident Miloš Zeman ale věc odmítl, s kardinálem měl spory. Vedení České biskupské konference (ČBK) konstatovalo, že to je v prezidentově kompetenci.
09.06.2017 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22511 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Zeman o kardinálu Vlkovi účelově lže. Podepsáni Jiřína Šiklová, Tomáš Halík, Michael Žantovský a další

 
Prezident Miloš Zeman účelově lže o nedávno zesnulém kardinálu Miloslavu Vlkovi, uvedlo kolegium projektu Paměť národa, který shromažďuje nahrávky vzpomínek pamětníků. Státní vyznamenání nesmí sloužit k vyřizování osobních účtů, uvedlo kolegium v reakci na Zemanovo oznámení, že návrhu na vyznamenání Vlka nevyhoví.
08.06.2017 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (494 článků) , Miloš Zeman (22511 článků) , Miloslav Vlk (48 článků) , Michael Michael (1362 článků)

Vyznamenejte Sáblíkovou a Vlka!

 
Státní vyznamenání pro rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou (30) nebo kardinála Miloslava Vlka (†84).
07.06.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (439 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Sáblíková, Šuláková i Vlk zaslouží metál, míní poslanci. Zeman kardinála škrtl

 
Poslanecká sněmovna dnes navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou či in memoriam kardinála Miloslava Vlka a folklorní zpěvačku Jarmilu Šulákovou. K některým návrhům z předběžného seznamu se však poslanci vyjádřili negativně. Jeden z nich se týkal zpěváka, který vystupuje na akcích KSČM. Další exministra zahraničí Jana Kavana.
06.06.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (439 článků) , Jan Kavan (128 článků) , Jarmila Šuláková (41 článků) , Miloslav Vlk (48 článků) , Martin Zeman (309 článků)

Spisovatel: Soudruh Zeman končí. Bořte mešity

 
ROZHOVOR Lidé v naší zemi začínají přicházet k rozumu a je stále méně těch, kteří si přejí v čele státu vulgárního a zlého člověka. V souvislosti s výsledky průzkumu, které hovoří o poklesu důvěry v Miloše Zemana, to tvrdí režisér, scénárista a spisovatel Jan Žáček. Prezidentovo rozhodnutí vyznamenat olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou, a naopak neocenit k výročí 28. října zesnulého kardinála Miloslava Vlka si vysvětluje tak, že vzhledem k Zemanovu neúspěchu v příští volbě už má v případě rychlobruslařky poslední možnost a při své inteligenci pochopil, že by metál od něj byl pro bývalého pražského arcibiskupa urážkou.
06.06.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (439 článků) , Miloš Zeman (22511 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Kardinál Vlk nebo Martina Sáblíková. Poslanci sepsali, komu by chtěli dát státní vyznamenání

 
Sněmovna by mohla navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání kardinála Miloslava Vlka in memoriam, rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a folklórní zpěvačku Jarmilu Šulákovou in memoriam. Na předběžném seznamu, jenž čítá celkem 39 jmen a který dnes projednal organizační výbor, figurují také historik Petr Čornej, psychiatr Cyril Höschl nebo bývalý hokejový brankář Jiří Holeček. Sněmovna by měla o kandidátech hlasovat v červnu, píše ČTK.
24.05.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (439 článků) , Jiří Holeček (20 článků) , Jarmila Šuláková (41 článků) , Miloslav Vlk (48 článků) , Petr Zeman (311 článků) , Martin Zeman (309 článků) , Jiří Zeman (1179 článků) , Martin Holeček (4 články)

Vyznamenání pro Sáblíkovou a Vlka? Poslanci možná navrhnou Zemanovi i Kavana

 
Sněmovna by mohla navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání kardinála Miloslava Vlka in memoriam, rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a folklorní zpěvačku Jarmilu Šulákovou in memoriam. Na předběžném seznamu, jenž čítá celkem 39 jmen a který dnes projednal organizační výbor, figurují také historik Petr Čornej, psychiatr Cyril Höschl nebo bývalý hokejový brankář Jiří Holeček. Sněmovna by měla o kandidátech hlasovat v červnu.
24.05.2017 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (439 článků) , Jiří Holeček (20 článků) , Jarmila Šuláková (41 článků) , Miloslav Vlk (48 článků) , Petr Zeman (311 článků) , Martin Zeman (309 článků) , Martin Kavan (10 článků) , Jiří Zeman (1179 článků) , Martin Holeček (4 články)

„Takhle by se to kardinálovi líbilo.“ Na Vlka přišlo vzpomínat tisíc lidí

 
Nedožité 85. narozeniny Miloslava Vlka ve středu večer připomněl Koncert pro kardinála v kostele svatých Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně. Vlk zemřel v polovině března, 85 let by mu bylo právě ve středu 17. května. Na Vlka zavzpomínal i ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
18.05.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (627 článků) , Daniel Herman (1091 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Daniel Herman nás informoval, jak se má strýček Jiří Brady. A zúčtoval s Milanem Knížákem kvůli lodi plné uprchlíků

 
ROZHOVOR Kardinál Miloslav Vlk, s nímž jsme se v sobotu navždy rozloučili, byl ryzí člověk, u kterého slovo i čin rezonovaly, vzpomíná na blízkého člověka, duchovního přítele a rádce ministr kultury Daniel Herman. Postoj a výroky prezidenta Miloše Zemana, který o zesnulém kardinálovi prohlásil, že byl radikální církevní prelát a že k němu necítí úctu, ho prý nepřekvapil. „Každý tím, co říkáme, co neříkáme, kam chodíme, kam nechodíme, dáváme především výpověď sami o sobě,“ řekl v reakci na vyjádření hlavy státu ministr kultury v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
27.03.2017 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22511 článků) , Daniel Herman (627 článků) , Daniel Herman (1091 článků) , Jiří Brady (86 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Ještě ke kardinálu Vlkovi a Zemanovi. Bez obalu hovoří Zdeněk Zbořil: Věřící, Táňa Fischerová, novináři, kavárna, restituce...

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Jaký byl význam hlavy katolické církve za kardinálů Tomáška, Vlka a Duky. Proč došlo k takové deziluzi věřících a co bylo jejím důvodem? Politolog Zdeněk Zbořil se ve svém Rozjezdu zamýšlí nad vývojem v římskokatolické církvi i počty praktikujících katolíků. V souvislosti s rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana neúčastnit se pohřbu kardinála Miloslava Vlka také upozorňuje: „Jistě ani on nedoufá, že se mu podaří přesvědčit o své pravdě své nepřátele. Jsou sice věřící, ale nesmiřitelní. Snad jim Bůh odpustí.“ V souvislosti s nízkou cenou české práce Zbořil podotýká: „Víme už, že nejen trh nezná morálku, ale že i lidský život nemá valnou cenu. Ale asi se ta celonárodní účast v ‚národohospodářské loterii‘, ve které jde také trochu o život, stále ještě mnoha lidem líbí.“
27.03.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Fischerová (65 článků) , Miloš Zeman (22511 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Pohřbili kardinála Vlka: Hrobka v katedrále!

 
Tělo kardinála Miloslava Vlka (†84) v sobotu uložili do arcibiskupské krypty v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Rozloučit se s ním přišly přes 2 tisíce lidí.
27.03.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlk (48 článků)

Otevřená rakev s kardinálem Vlkem nemá děsit, říká šéf Unie pohřebních služeb

 
Tělesná schránka zesnulého kardinála Miloslava Vlka (†84) byla dva dny vystavena v Praze. Jak má správný pohřeb s otevřenou rakví vypadat? To Nedělnímu Blesku vylíčil Jiří Haman, šéf Unie pohřebních služeb.
26.03.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlk (48 článků)

Poslední rozloučení s kardinálem Vlkem (†84): Za minulého režimu bojoval s komunisty a nyní i se Zemanem...

 
Jeho tělo spočinulo v útrobách katedrály, o jejíž vlastnictví Miloslav Vlk (†84) marně bojoval. Mši za zesnulého kardinála ve svatém Vítu odsloužil pražský kardinál Dominik Duka (73), rozloučit se přišly tisíce lidí. Připomeňme si životní osudy muže, který jedněm dával radost a naději, jiné si svou nekompromisností proti sobě postavil.
26.03.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (894 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Tělo zesnulého kardinála Vlka bylo uloženo v hrobce katedrály sv. Víta

 
Církevní obřad zakončil v pražské katedrále sv. Víta rozloučení se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
25.03.2017 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlk (48 článků)

V katedrále sv. Víta probíhá zádušní mše za kardinála Vlka. Za účasti tisíců lidí

 
V katedrále sv. Víta na Pražském hradě začala dnes po 11:00 zádušní mše za zesnulého kardinála Miloslava Vlka. Poslednímu rozloučení s ním přihlížejí věřící, kteří katedrálu zcela zaplnili. Někteří lidé sledují bohoslužbu z nádvoří a náměstí před Hradem, kde jsou velkoplošné obrazovky. Ty jsou i v samotném chrámu, kromě přenosu obřadu na nich lidé viděli fotografie a dokumenty z Vlkova života, píše ČTK.
25.03.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlk (48 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »