Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Vystrčil žádné Zemanovo doporučení pro cestu na Tchaj-wan nepotřebuje

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) upozornil, že pro cestu na Tchaj-wan, kam se chystá na přelomu srpna a září, žádné doporučení ústavních činitelů nepotřebuje. Na to, že druhému nejvyššímu ústavnímu činiteli nebyla cesta doporučena z Hradu, vlády ani z Poslanecké sněmovny, poukázal v úterý prezident Miloš Zeman.
10.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

V Lidicích si připomněli 78. výročí vyhlazení obce

 
Pamětníci a politici si ve středu v Lidicích připomněli 78. výročí vyhlazení obce nacisty. Pietní akt za účasti prezidenta Miloše Zemana proběhl kvůli epidemii koronaviru neveřejně a v omezeném rozsahu. Veřejnost může přijít uctít památku obětí odpoledne.
10.06.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

78 let od nacistické hrůzy: Oběti vypálených Lidic si připomněl i Zeman

 
V Lidicích si ve středu přeživší a pamětníci připomínají zničení původní obce v roce 1942. Pietní akce je letos poprvé od roku 1945 neveřejná, důvodem jsou opatření kvůli covidu-19. Uctít památku obětí přijel i prezident Miloš Zeman, který dokoce vyslovil přání, že by si přál někdy vidět film o kněžím Josefu Štemberským z Lidic. Objevili se ale i další ústavní činitelé, hold vzdal i premiér Andrej Babiš (ANO), ale také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Veřejnost bude moci na pietní místo přijít odpoledne.
10.06.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

ČT ubráníme vlastními těly! Jste nejlepší z národa, hlásal Milion chvilek. Zeman? ,,Zlej senilní dědek”.

 
REPORTÁŽ „V minulosti jsme jeden boj o snahu veřejnoprávní televize zestátnit vyhráli. Bylo to v době, kdy si moc ve státě rozdělili Miloš Zeman a Václav Klaus. Obrazovky televizí tenkrát zčernaly. Jestli se pokusí toto udělat znova a pokusí se ovládnout veřejnoprávní televizi, tak co uděláme? Půjdeme na Kavčí hory bránit svými těly televizi a budeme podporovat všechny redaktory v České televizi, aby měli odvahu nevydat Českou televizi politikům,“ sdělil Honza, jeden z řečníků na akci Milionu chvilek pro demokracii v Jablonci. Další vysvětlil, že „lidi, co se zúčastní shromáždění Milionu chvilek, jsou ti nejlepší, co tato republika má. A co chceme dokázat? Aby nám nevládl estébák. Aby na Hradě neseděl zlej senilní dědek, kterej z nás chce udělat další provincii Číny.“
10.06.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Vystrčil na Tchaj-wan: Ovčáček ,,trollil" a dostal za to ,,klackem". Od koho?

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) na půdě horní komory parlamentu oznámil, že na konci srpna pojede na Tchaj-wan, aby ukázal, že se odmítá hrbit před Čínou a jako demokraticky zvolený politik hrdé země pojede na Tchaj-wan. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se do Vystrčila hned pustil a ředitel Knihovny Václava Havla se neudržel. Konstatoval, že úředník pořízený prezidentovi Miloši Zemanovi „se opět projevil jako ignorant“.
09.06.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5766 článků) , Jiří Havel (416 článků) , Jiří Zeman (1243 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Jiří Havel (416 článků) , Miloš Havel (24 článků)

Šéf Senátu Vystrčil pojede na Tchaj-wan: Jiří Ovčáček to zkritizoval trapným komentářem

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v úterý oznámil, že pojede na oficiální návštěvu Tchaj-wanu. Zamíří tam 30. srpna s podnikatelskou delegací. Na stejnou cestu se i přes odpor Číny a prezidenta Miloše Zemana chystal i jeho předchůdce Jaroslav Kubera. Bohužel letos v lednu náhle zemřel. Vystrčil míní, že je důležité ukázat, jak České republice záleží na demokracii a svobodě.
09.06.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1118 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

ZEMANOVA DOVOLENÁ: Vypluje i letos na milovaném člunu?

 
Prezidetn Miloš Zeman (75) se i letos rozhodl strávit dovolenou na chalupě na Vysočině a v Lánech. Hlava státu tak nejenže dodrží svou dovolenkovou tradici, ale s pomocí ochranky opět vypluje na svém nafukovacím žlutém člunu.
08.06.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman už ví, kde letos stráví dovolenou. Letitá tradice se konat nebude

 
Prezident Miloš Zeman letos opět plánuje strávit dovolenou na Vysočině a v Lánech. Je tak šance, že znovu vypluje na svém slavném člunu, který loni nevyužil. Termíny, kdy si hlava státu vybere volno, se upřesňují. ČTK to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman letos neplánuje spojit dovolenou na Vysočině s návštěvou kraje.
06.06.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

„Nevděční ubožáci“ a „svině“. Schwarzenberga a další rozpálil nevděk za pomoc Tchaj-wanu

 
Poslanci se ve čtvrtek oficiálně rozhodli, že nebudou chtít po vládě, aby poděkovala Tchaj-wanu za dar v podobě ochranných pomůcek, který Česko dostalo pro boj s pandemií koronaviru. A česká politická scéna kvůli tomu bouří. Někteří za tím vidí snahu zalíbit se Číně, která roušky Česku prodala a vláda jí za to děkovala dost výrazně. Poslanci, kteří se při hlasování zdrželi, aby návrh neprošel, jsou teď označovaní za zbabělce, ubožáky i svině. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) také zřejmě v návaznosti na to potvrdí svoji návštěvu Tchajwanu. Argumentuje hrdostí a nezávislostí Česka, kritizuje to však prezident Miloš Zeman.
06.06.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Soud zrušil Zemanovo rozhodnutí o nejmenování Ošťádala profesorem

 
Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem nebylo v souladu se zákonem. Dnes to stanovil soud, který rozhodnutí zrušil a věc vrátil prezidentovi k dalšímu řízení. Vyhověl tak žalobě, kterou společně podali Ošťádal a Univerzita Karlova.
05.06.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman musí znovu rozhodovat o jmenování Ošťádala profesorem

 
Miloš Zeman bude muset opět rozhodovat o jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem. Rozhodl o tom v pátek pražský městský soud, když zrušil Zemanovo dva roky staré rozhodnutí Ošťádala nejmenovat kvůli jeho stykům s StB. Proti Zemanovu rozhodnutí si podala žalobu Univerzita Karlova, podle níž Zeman postupoval nezákonně. Hrad si proti rozhodnutí nejspíš podá kasační stížnost.
05.06.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman dostal „přes prsty“. Nejmenování fyzika Ošťádala nemá oporu v zákoně, řekl soud

 
Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem nebylo v souladu se zákonem. V pátek to stanovil soud, který rozhodnutí zrušil a věc vrátil prezidentovi k dalšímu řízení. Vyhověl tak žalobě, kterou společně podali Ošťádal a Univerzita Karlova. Verdikt je pravomocný, Hrad proti němu může podat kasační stížnost. Zeman nemohl podle svého právníka jmenovat Ošťádala profesorem, protože je věrný slibu, že bude svůj úřad zastávat podle nejlepšího vědomí a svědomí.
05.06.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Soud projedná žalobu Univerzity Karlovy na prezidenta Zemana

 
Pražský městský soud dnes projedná správní žalobu Univerzity Karlovy na prezidenta Miloše Zemana. Vysoká škola napadla Zemanovo rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem. Podle jejího mínění prezident porušil pravidla pro jmenování profesorem i akademické svobody.
05.06.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman se vykašlal na bílé rukavice při vítání Matoviče v Praze. Babiš je stranou sundal

 
Historicky první návštěvu slovenského premiéra Igora Matoviče v Česku poznamenala pandemie koronaviru se svými dopady. Politici přitom neměli jen roušky, ale také bílé rukavice, ve kterých pózovali Andrej Babiš (ANO) a jeho zahraniční host. Jak ale zmapovaly Blesk Zprávy, ochrana rukou byla nutná jen v případě, kdy bylo na státníky vidět – tedy především před fotografy a kameramany. Za zavřenými dveřmi už měli politici ruce holé. Prezident Miloš Zeman si rukavice nevzal vůbec.
04.06.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18954 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Igor Igor (94 článků)

Hrad: Prezident republiky přijal Igora Matoviče

 
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 3. června 2020 na Pražském hradě předsedu vlády Slovenské republiky Igora Matoviče.
03.06.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Igor Igor (94 článků)

Matovič a Babiš oznámili otevření hranic Česka a Slovenska. Premiéři si padli do noty

 
Od půlnoci na čtvrtek se plně obnoví volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v době před pandemií koronaviru. V Praze to oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš (ANO) a Igor Matovič na úvod první oficiální návštěvy šéfa slovenské vlády v Česku. Je to první Matovičova zahraniční cesta po březnovém nástupu do úřadu, kvůli epidemii koronaviru zatím cestování odkládal. Babiš si na uvítanou vzal kromě roušky i bílé rukavice, na příjezd svého protějšku čekal zhruba pět minut. Slovenský premiér se také s prezidentem Milošem Zemanem nebo s předsedy obou komor Parlamentu. V podvečer má ještě v plánu vyrazit na pražský vrch Petřín. Podle slovenského premiéra bylo setkání s Babišem velice neformální. Prozradil také, že se téměř nedostali k pracovním povinnostem.
03.06.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18954 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Igor Igor (55 článků) , Igor Igor (94 článků)

„První frajer“ Čaputové: „Létat na dovolenou je zbytečný luxus.“ Culík i náušnici odložil

 
Přítel slovenské prezidentky, rozvedený aktivista a otec malého syna Juraj Rizman (44) změnil vizáž - shodil culík a volnočasové oblečení, tetování nyní skrývá pod oblekem s kravatou a vestičkou. Myšlenky však razí dál stejné. Již jako poradce Zuzany Čaputové (46) jí byl často po boku a řešil témata klimatických změn či neziskovek. Na kontě má přitom řadu zajímavých výroků. Třeba o tom, že létat na dovolenou je zbytečný luxus. Právě Čaputová sedla při cestách za sousedy do vlaku. A oproti českému protějšku Miloši Zemanovi (75) a jeho slovům o „přeříznutých aktivistkách“ má na enviromentální problémy jiný pohled, který s Rizmanem sdílí.
03.06.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Před Hrad se vrátili demonstranti. Potlesk pro ČT, Smoljak, Hilšer, a jako vrchol Láska mával dopisem a křičel „zrádce“

 
Na Hradčanském náměstí v Praze v úterý v podvečer demonstrovaly stovky lidí proti politice prezidenta Miloše Zemana a vlády. Na akci, kterou pořádal spolek Masaryk, vystoupili mezi řečníky například senátoři David Smoljak, Marek Hilšer a Václav Láska, kteří kritizovali volbu nových členů Rady České televize či přístup vlády k Číně, píše iDNES.cz.
02.06.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Václav Masaryk (149 článků) , Marek Masaryk (1 článek) , David David (393 článků) , David David (288 článků)

Z Česka je poušť, teplota bude kvůli lidem stoupat ještě 30 let. Expert řekl, jak tomu zabránit

 
Prožíváme nejhorší sucho za posledních 500 let. Expert z České zemědělské univerzity Václav Hradilek Blesk Zprávám prozradil, co za tím stojí. Jsou to obří a velmi suchá pole vytvářející tepelné ostrovy, je to špatné hospodaření s vodou a mnoho dalších faktorů. Problémem ale je, že krize jen tak neskončí. Teplota planety nadále stoupá a i kdybychom okamžitě stopnuli průmyslovou výrobu způsobující skleníkový efekt, trvalo by třicet let, než by nás příroda konečně dohnala. Katastrofický scénář ale není nutný a expert popsal, jak mu předejít. Není to ale jenom o stavění přehrad, jak zmínil prezident Miloš Zeman.
02.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman chce na podzim do Itálie a vzpomněl mrtvé. Na Hradě čeká slovenskou návštěvu

 
Prezident Miloš Zeman by mohl na podzim navštívit Itálii. Uvedl to v dopise italskému velvyslanci v Praze Francescu Saveriu Nisiovi. Plánovanou cestu na Apeninský poloostrov ČTK potvrdil ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák. Návštěva Itálie podle něj ještě definitivně domluvena nebyla a záležet bude na situaci kolem pandemie nového koronaviru. Již ve středu se Zeman setká na Pražském hradě se slovenským premiérem Igorem Matovičem, který do ČR přijede na svou první zahraniční cestu v pozici předsedy vlády.
01.06.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Igor Igor (94 článků)