Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Prezidentský pár ve čtvrtek poobědvá s Andrejem a Monikou Babišovými

 
Bilancování uplynulého roku i diskuze nad očekávanými událostmi nadcházejících měsíců čeká při čtvrtečním novoročním obědě prezidentský a premiérský pár. Na zámku v Lánech se prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou a premiér Andrej Babiš s chotí Monikou potkají ve 13:30.
02.01.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Naprosto geniální. Poslanec ODS komentuje tah, kterým se prý Miloš Zeman dostal až na Hrad

 
Poslanec ODS Pavel Žáček, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, v rozhovoru po Reflex.cz naznačil, co nás čeká v roce 2019. Mohou se dít dramatické věci, v nichž může důležitou roli hrát i zdraví prezidenta republiky Miloše Zemana. Žáček se domnívá, že se Zeman dostal na vrchol politické moci jedním geniálním politickým tahem. Premiér Andrej Babiš (ANO) prý politiku chápe jako byznys a má pocit, že si voliče může koupit.
02.01.2019 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Petříček: Kritika KSČM mě nechává chladným, mají jinou zahraniční politiku než vláda

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) důvody ke své rezignaci nevidí. Reagoval tak na dotaz Novinek, zda vnímá kritiku ze strany KSČM a prezidenta Miloše Zemana jako dostatečnou ke svému konci v kabinetu. Kritika ho podle jeho slov nechává chladným, protože má podporu z vedení ČSSD a výtky zatím neslyšel ani od premiéra Andreje Babiše (ANO).
02.01.2019 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Miloš Zeman rozpálil Hřebejka, Žantovského a další. Použil ošklivé slůvko

 
Termín „lepšolidé“ již nějakou dobu zaznívá v českých médiích. Jeho častým uživatelem je moderátor a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup, v projevu ho použil i prezident Zeman, který jím označil některé komentátory, kteří komentují kdeco, nicméně podle něj pořádně ničemu nerozumí. Ale našli se takoví, kteří s tímto termínem mají problém, jako například režisér Jan Hřebejk či komentátor Jan Vávra z ČRo.
02.01.2019 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (389 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

,,Lepšolidi? To vymysleli ruští švábi!"... A začala debata. Zahradil si dovolil nesouhlasit, takto dopadl

 
Termín „lepšolidi“, který proslavil prezident Zeman ve svém vánočním poselství, je prý „výmyslem z dílny ruských švábů“. A chápou to prý i prostomyslní lidé. To si myslí Jan Jandourek, který tuto tezi horlivě propagoval v internetové diskusi. Na pomoc mu přišel Miloš Gregor, autor Nejlepší knihy o fake news.
02.01.2019 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (524 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Jan Zeman (366 článků)

Kalousek si rýpl do Kubery a Vondráčka. A Topolánek hřímal: „Kariérní komouš!“

 
S Novým rokem zažilo Česko jednu premiéru: novoroční projevy předsedů Senátu i Poslanecké sněmovny. Zatímco šéf horní komory Jaroslav Kubera (ODS) mluvil o řadě témat včetně mezilidské nenávisti i kvůli vánoční pohádce a malého sebevědomí mezi Čechy, předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) řešil především třicet let demokracie. Reakce politiků nejsou sice tak ostré, jako v případě Vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana, na druhou stranu někteří mluví o úplné zbytečnosti.
01.01.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Jára Nový (125 článků)

STAN: Žádáme prezidenta o odstranění kontrol u vstupu na Pražský hrad

 
Místopředseda Senátu a zastupitel Prahy 6 Jiří Růžička dnes odeslal s místostarostou Prahy 6 Janem Lacinou své novoroční přání prezidentovi České republiky. Žádají v něm Miloše Zemana, aby nechal odstranit nedůstojné kontroly u vstupu do areálu Pražského hradu, připomínající to nejhorší z někdejšího Husákova režimu.
01.01.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Kubera litoval zášti i kvůli štědrovečerní pohádce. Vondráček skloňoval demokracii

 
Po Vánočním poselství prezidenta Miloše Zemana promluvili k národu také další dva nejvyšší ústavní činitelé. Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Zatímco prezident kritizoval špiony, „lepšolidi“ a protestující proti vládě, šéfové obou komor zvolili méně kritickou formu projevu. Předseda Senátu zmínil politiku jako svou druhou největší lásku a také býka, kterého držíme za rohy, ale necháme se přitom „nakopat do zadku“. Šéf Sněmovny mluvil především o návratu demokracie, která bude zpět třicet let.
01.01.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Hledejme to, co nás spojuje, i když je to těžké, vyzval Kubera v novoročním projevu

 
Hledejme to, co nás spojuje, i když je to někdy velmi těžké, vyzval předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) občany ve svém novoročním projevu. Čechy rovněž vybídl k větší slušnosti, pokoře a úctě k práci druhých, stejně jako k většímu sebevědomí. Nelíbí se mu přezíravý postoj k manuálně pracujícím nebo dehonestace kuřáků. Zkritizoval také chování demonstrantů 17.listopadu a vyzdvihl hodnotu rodiny.
01.01.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Jára Nový (125 článků)

Zaprodanec, štváč, bestie. Redaktor Šafrova Fora hovoří o Miloši Zemanovi

 
Komentátor Vilém Besser se rozepsal na serveru Forum24.cz o tom, co si podle jeho slov předsevzal prezident Miloš Zeman do roku 2019. „Definitivně rozeštvat národ, který zaprodal,“ podotkl Besser.
31.12.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Vilém Besser (28 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Obávám se, že časy hojnosti velmi brzy skončí. Vlastimil Tlustý promluvil a řekl také, co by Zeman udělal s Petříčkem

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Bývalý poslanec a dříve jedna z nejvýraznějších tváří ODS Vlastimil Tlustý se podíval na jednotlivé události roku 2018. Rusko podle Tlustého sice je agresivní, není v tom ale samo. To, že se zatím nesetkal Donald Trump s Milošem Zemanem, má podle Tlustého své důvody. Podíl na hlubokých příkopech v české společnosti mají jak Zeman s Babišem, tak i jejich odpůrci. „Dosavadní vývoj událostí mne vede k závěru, že buď by měla být zrušena přímá volba prezidenta, nebo by měl být uzákoněn přechod na tzv. prezidentský systém, ve kterém je přímo volený prezident současně předsedou vlády,“ domnívá se Tlustý. Na závěr se někdejší politik ODS dostává k výhledu pro Českou republiku. A není to veselé čtení.
31.12.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků) , Vlastimil Tlustý (236 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Opozice to přehání. Erik Best šel do Českého rozhlasu mluvit o Zemanovi. A dozvěděl se, že prezident konal protiústavně

 
Jaký byl rok 2018? Jak si v něm počínali čeští politici? Je Miloš Zeman dobrým prezidentem? Zvládá Andrej Babiš roli premiéra? Nejen o těchto otázkách spolu na vlnách Českého rozhlasu diskutovali rozhlasový komentátor Radko Kubičko, publicista Roman Joch a americký novinář Erik Best. Nahlédněte.
31.12.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Polonahý Feri, toreador Zeman i Rambohafík: Jak jsme se smáli politikům?

 
Videa, koláže a meme. Nic z toho nemohlo ve velkém volebním roce 2018 chybět. Vzpomínáte si ještě na fotku, kde polonahý Dominik Feri (TOP 09) skáče na Miloše Zemana u volební urny? Nebo na to, jaká klávesnice přišla na ministerstvo spravedlnosti Taťáně Malé (ANO)? Na internetu se lidé bavili vším, co politická scéna za rok 2018 nabídla. A že toho bylo hodně. O humor se postarala i vážná témata, jako byl jed novičok v akci nebo údajný únos premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym.
31.12.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Dominik Feri (70 článků)

Radek Rozvoral nakládá „kavárně“: Zeman je dobrá volba, ostatní by to měli respektovat. Macron a Merkelová ve svých zemích ztrácejí moc

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec hnutí SPD Radek Rozvoral se ohlíží za uplynulým rokem. Miloš Zeman byl podle něj dobrou volbou na post prezidenta. Domnívá se rovněž, že situace v Evropě není příliš stabilní. "Angela Merkelová a Emmanuel Macron ztrácí svůj vliv ve svých vlastních zemích, a proto chtějí posilovat vliv Evropské unie a její politiku řídit takovým směrem, který by jim co nejvíce vyhovoval," říká Rozvoral. Zájmové skupiny, které chtějí posilovat suverenitu svých národních států, jsou podle Rozvorala na vzestupu. Jako příklady zmínil například francouzskou prezidentskou kandidátku Marine Le Pen, či nizozemce Geerta Wilderse.
31.12.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Prezident je pyj-an a agent Ruska, Češi blbý stádo. Hovoří umělec David Černý

 
Výtvarník a sochař David Černý se nijak netají tím, že nesouhlasí s názory, které vyslovuje český prezident Miloš Zeman. V roce 2013 vytvořil dílo obřích rozměrů, které namířil k Hradu – Vztyčený prostředníček. Umělec tak chtěl dát jasně najevo, co si o prezidentovi myslí. Změnilo se něco po pěti letech? Dívá se na Zemana shovívavěji? Ani trochu. Raději se přesvědčte sami.
31.12.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (278 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Radílek Ježíš a Babiš jako vůdce Mohamed. V Českém rozhlase zaznělo šokující přirovnání

 
Petr Schwarz se ve svém rozhlasovém pořadu Týden očima Petra Schwarze vysílaném na stanici Českého rozhlasu Plus ohlédl za událostmi posledních dnů. Pozastavil se nad obsahem Vánočního projevu prezidenta Miloše Zemana, zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, prozradil, co je Putinův „dárek Západu“ a nepřímo se pustil i do čínského velvyslance Čang Ťien-mina a premiéra Andreje Babiše v souvislosti s kauzou bezpečnostních rizik ze strany čínských firem Huawei a ZTE.
31.12.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Donald Trump (4596 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Konec světa. Hrůza hrůz. Václav Klaus st. pro PL pronáší silné varování. Výprask dostala opozice, Babiš i „soudruzi“ z EU

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Vláda nemá žádný koncept, stále se posouváme k horšímu. Politika Babišova kabinetu znovuzavádí komunismus. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý prezident republiky Václav Klaus. Šéfovi hnutí ANO prý u voličů nahrává hloupost opozičních politiků a samotné Babišovo umění hrát oběť, které neustále někdo ubližuje. V bilančním rozhovoru též došlo na Miloše Zemana nebo výhled do toho, co nás čeká v novém roce.
30.12.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Čučkaři, zmr*i a závistiví trpaslíci: Zeman letos opět „perlil“, kdo se k němu přidal?

 
Poslat děti spát je asi to nejlepší, co můžete udělat, když z éteru promlouvá prezident. A pokud Miloš Zeman (74) nevypustí sprosté slovo - a že jimi ani letos nešetřil - nějakým svým novotvarem určitě zamotá hlavy lingvistům. Kteří další politici se letos svou mluvou vyznamenali?
30.12.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Čuňas Stárek z ODS: Zeman má poslání od Ruska a Číny. Ale Babiš je prý ještě nebezpečnější než ten zahořklý stařec, dělající pšouky

 
Legenda undergroundu a bývalý důstojník BIS František Čuňas Stárek v rozhovoru pro Forum24.cz nešetřil ostrými slovy. Prezidenta Miloše Zemana považuje za ruského agenta, kterého by měly české tajné služby pečlivě sledovat. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) je podle Stárka ještě horší než Zeman.
29.12.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Prezident vychválil vládu za investiční plán. Ale on ještě žádný není, podivuje se ministryně Schillerová

 
Andrej Babiš (ANO) se chlubí, že je vůbec prvním českým premiérem, který se rozhodl sestavit investiční plán rozvoje celé země. Při svých spaniých cestách po českých a moravských krajích sliboval, jak tu postaví nemocnici, jinde silnice. Nakonec se ukázalo, že plán může narůst až do astronomické sumy 3,45 bilionu korun. Prezident Miloš Zeman za investiční plán Babiše pochválil. Jenže ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová tvrdí, že žádný plán vlastně neexistuje.
29.12.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)