Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Mladý konzervativec: Sleva na jízdné, zvýšené důchody, placené obědy? Lidem se líbí mít něco zadarmo. Ale někdo to vše stejně musí zaplatit

 
ROZHOVOR Je neuvěřitelné, že třetina národa stále fandí Andreji Babišovi. Ten si sice kupuje svou popularitu sníženými cenami jízdenek, zvyšováním důchodů či dalšími tahy, na které ale musíme mít. A zapomíná na skutečné reformy. I v roce 2018 šel Miloš Zeman Rusku na ruku, byť mladá generace chce patřit na Západ, cestovat, studovat v zahraničí a být součástí Evropské unie. Propracovaný program občanských demokratů přináší ovoce. To uvádí v bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Mladých konzervativců Milan Vyskočil.
08.01.2019 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Hrad: Prezident republiky rozhodl o vyhlášení voleb do Evropského parlamentu

 
Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 8. ledna 2019 rozhodl podle čl. 63 odst. 2 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, § 3 odst. 2 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, a na základě rozhodnutí Rady Evropské unie ze dne 22. května 2018, kterým se stanoví doba konání deváté volby členů Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách, o vyhlášení voleb do Evropského parlamentu.
08.01.2019 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Prezident rozhodl. Už se ví, kdy budou volby do Evropského parlamentu

 
Volby do Evropského parlamentu (EP) se budou na území České republiky konat v pátek 24. května a v sobotu 25. května. Rozhodl o tom prezident Miloš Zeman. ČTK o tom dnes informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Rozhodnutí prezidenta musí ještě spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO).
08.01.2019 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Volby do Evropského parlamentu budou 24. a 25. května

 
Volby do Evropského parlamentu (EP) se budou na území České republiky konat v pátek 24. května a v sobotu 25. května. Rozhodl o tom prezident Miloš Zeman. Rozhodnutí prezidenta musí ještě spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO).
08.01.2019 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Češi vyrazí na jaře znovu k urnám. Známe přesný termín eurovoleb

 
Volby do Evropského parlamentu (EP) se v České republice České uskuteční v pátek 24. května a v sobotu 25. května. V úterý o tom rozhodl český prezident Miloš Zeman. ČTK o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Rozhodnutí prezidenta musí ještě spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO 2011).
08.01.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Do europarlamentu budou Češi volit 24. a 25. května, rozhodl Zeman

 
Volby do Evropského parlamentu se v České republice budou konat v pátek 24. května a sobotu 25. května. Rozhodl o tom v úterý prezident Miloš Zeman a informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Rozhodnutí musí kontrasignovat premiér.
08.01.2019 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Mynářovy kontakty se soudci chce Kalousek řešit na plénu. Ovčáček „ovlivňování“ odmítá

 
Otázku údajné snahy prezidentova kancléře Vratislava Mynáře o ovlivňování soudů bude chtít TOP 09 zařadit jako řádný bod jednání Poslanecké sněmovny, uvedl dnes šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. STAN ve stejné souvislosti znovu předloží s drobnými úpravami návrh novely zákona, podle které by kancléř musel mít prověrku. Reagují tak na informace týdeníku Respekt, podle nichž se Mynář pokoušel kontaktovat soudce v případech, které byly důležité pro prezidenta Miloše Zemana a Pražský hrad.
08.01.2019 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Skandál kolem Zemana a Rychetského soudu? Celé je to prý jinak. Mrazivá slova zkušeného právníka

 
Advokát Karol Hrádela se vyjádřil k aktuální kauze kancléře Vratislava Mynáře, jenž se měl podle všeho pokoušet ovlivňovat soudce. Měl jim říkat, jaká rozhodnutí by si přál prezident Miloš Zeman.
08.01.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Babiš: Smrt pěti dívek (†15) při únikovce je tragédie. „Sám jsem otec,“ truchlí Zeman

 
Vyrazily oslavit narozeniny své kamarádky. A uhořely při únikové hře. Smrt pětice mladých dívek (†15) otřásla Polskem. Kondolenci zaslal nejen prezident Miloš Zeman, ale již také premiér Andrej Babiš (ANO), který se na dotaz Blesk Zpráv pozastavil nad tím, že kontroly únikovek jsou na místě i v Česku.
08.01.2019 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Kdo má děti, nemůže mít radost. Profesor Keller o válce a míru dneška: Vážné čtení

 
ROZHOVOR „Irák, Libye a Sýrie tvořily hráz expanzi náboženských fanatiků,“ říká sociolog a filozof Jan Keller, který hájí barvy ČSSD v Evropském parlamentu. Podle něj se zbořením této pomyslné hráze povedlo západním spojencům odstartovat masovou migraci do Evropy a destabilizaci umírněných režimů v arabském světě. Americký prezident Donald Trump je prý nevyzpytatelný a to neprospívá nikomu. Další část rozhovoru se věnovala postojům prezidenta Miloše Zemana a také jeho kritice. Podle analytika Jakuba Jandy prý Rusko a Čína v letošním roce zesílí svůj tlak. Prezident Zeman je podle Jandy služebníkem obou těchto zemí. „Když takhle vypadá ‚myšlenkový tank‘, hrozně by mě zajímalo, jak asi vypadá myšlenková stříkací pistolka,“ trefuje se Keller do práce Jakuba Jandy v think-tanku Evropské hodnoty.
08.01.2019 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Jakub Janda (509 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Petříček na sjezdu ČSSD zabojuje o křeslo. Ministr chce být místopředsedou

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce na březnovém sjezdu sociální demokracie kandidovat na místopředsedu strany. Petříček požádá o nominaci do vedení ČSSD na páteční schůzi pražské organizace strany, do které patří. Uvedl to web iDnes.cz. Ministr čelí kritice prezidenta Miloše Zemana a KSČM, která podporuje menšinový kabinet ANO a ČSSD, předseda sociálních demokratů Jan Hamáček ale možnost jeho odchodu z vlády odmítl.
07.01.2019 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Petříček hodlá kandidovat na místopředsedu ČSSD. Hamáček to vítá

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce na březnovém sjezdu sociální demokracie kandidovat na místopředsedu strany. Řekl to Mf Dnes,  uvedl  dnes server iDnes.cz. Petříček požádá o nominaci do vedení ČSSD na páteční schůzi pražské organizace strany, do které patří. Ministr čelí kritice prezidenta Miloše Zemana a KSČM, která podporuje menšinový kabinet ANO a ČSSD, šéf sociálních demokratů Jan Hamáček ale možnost jeho odchodu z vlády odmítl.
07.01.2019 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Rozvoral (SPD): Pošpinění prezidenta Zemana nevyšlo, tleskám pane Vyskočile!

 
Za každou cenu pošpinit prezidenta republiky Miloše Zemana, to jsou praktiky některých dobře sponzorovaných novinářů. Ani milion korun od „lepšolidí“ na to však nestačil.
07.01.2019 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Binec, nebo „debilové“? Kolem Zemana dál bují kauza kamenolom

 
Lánský kamenolom a jeho zakázky nyní šetří policie. Píše to server iDnes.cz v souvislosti s tím, že stíhaný šéf Lesní správy Lány Miloš Balák měl v kamenolom proměnit oboru v sídle prezidenta. Část milionů plynula i do společnosti s neexistujícím vlastníkem.
07.01.2019 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Zeman míří znovu do Číny, Babiš do „země milionáře z chatrče“. Za exotikou vyrazí i Kubera

 
Ani letos se cestám do exotických dálek nevyhnou. Nejvyšší ústavní činitelé patrně zamíří do Asie a možná i do Afriky či severní Ameriky, zjistily Blesk Zprávy. Miloš Zeman má totiž v plánu další cestu do Číny a rýsuje se možná i africká „mise“, Andrej Babiš (ANO) již 13. ledna nabere směr Indie, Thajsko a Singapur, šéf Senátu Jaroslav Kubera (ODS) zamíří do Ománu a předsedovi Sněmovny Radkovi Vondráčkovi se po loňských USA a Rusku také rýsují zajímavé možnosti.
06.01.2019 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Zeman nepanáčkuje na zapískání, a tak byl naléhavý zájem na jeho nezvolení. Exministr Ivan David promluvil i o těch, kteří se zmocnili ČT a nakládají s ní, jako by byla jejich

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman je při všech výhradách osobou, která nepanáčkuje na zapískání. Přestože jeho nezvolení bylo naléhavým zájmem těch, kteří pomalu ztrácejí půdu pod nohama, nepomohlo jim k tomu ani to, že ovládají veřejnoprávní média. Tradiční pravice už dokázala, co dokáže, tradiční levice dokazuje, že ustoupila natolik, že už nemá co nabídnout, a tak není divu, že voliče nejvíce oslovuje velký pragmatik Andrej Babiš. Při ohlédnutí za minulým rokem bývalý ministr zdravotnictví Ivan David také tvrdí, že největší příležitost k manipulacím veřejným míněním stále mají Český rozhlas a Česká televize, tedy ti, kteří se jich zmocnili a nakládají s nimi, jako by byly jejich.
06.01.2019 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

„Miloši bal si spacák, na Hrad míří Placák.“ Před Pražský hrad dorazila více než stovka podporovatelů monarchie

 
Více než sto lidí dnes po půl šesté dorazilo v Tříkrálovém průvodu za zvuku národních písní před Pražský hrad, kde podpořili znovuzavedení monarchie na českém území. Pochodovali od zhruba třetí hodiny z Václavského náměstí pod transparenty „Za monarchii“ nebo „Monarchie není anarchie“. Poté, co organizátor, historik a spisovatel Petr Placák přečetl proslov, se zbytky průvodu přesunuly do dejvické nádražní restaurace. ČTK Placák řekl, že současný prezident Miloš Zeman rozděluje společnost.
05.01.2019 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Už mi volalo několik kamarádů, jestli jim nepůjčím baťovských 99.999 korun. Michal Hašek má velkou připomínku k nápadu ČSSD

 
Sociální demokracie se zabývá otázkou, kde začíná lichva. Je to podle ní dvojnásobek běžných sazeb srovnatelných půjček. Nyní proto hledá způsob, jak takovou přemrštěnost regulovat a problém vyřešit. Navrhne tak, aby lichvou byly úroky, které dvojnásobek běžných sazeb srovnatelných půjček přesáhnou. „Dobrými úmysly bývá dlážděna cesta do pekel,“ varuje však před návrhem exhejtman Jihomoravského kraje a oficiální poradce prezidenta Miloše Zemana Michal Hašek (ČSSD).
05.01.2019 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2366 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Rituální oběd v Lánech očima Františky: Decentní dámy, rozkroky pánů a candát na másle

 
Miloš Zeman si naordinované vánoční volno užil. V prezidentském projevu proneseném na Štěpána svou podstatu, pro niž je lidem adorován i nesnášen, nezapřel. A železnou tradici novoročních obídků hlavy státu s předsedou vlády za doprovodu jejich žen dodržel. Letos již druhým rokem spolu s chotí Ivanou na zámku v Lánech hostil premiéra Babiše, jenž rovněž přišel s manželkou Monikou.
05.01.2019 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

„Odstraňte zátarasy na Pražském hradě.“ Pražští politici napsali dopis prezidentu Zemanovi. Vyslyší jejich prosbu?

 
Před Vánoci se vydala delegace radnice Prahy 6 s dopisem na Pražský hrad. V něm žádali prezidenta Miloše Zemana, aby zpřístupnil areál veřejnosti a odstranil zátarasy, které tu jsou více než dva roky. Odpověď prezidenta a ministra vnitra je ale nejspíš nepotěšila.
04.01.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)