Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Mela ve Sněmovně: Kalousek vyhazoval transparent, Volný chtěl podpořit Zemana

 
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se v úterý postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
07.07.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Matter Matter (83 článků)

Zemanovi začala dovolená, na Vysočině bude jen pár dní

 
Prezident Miloš Zeman v pondělí zahajuje letní dovolenou. Většinu volna by měl trávit na zámku v Lánech, na několik dnů plánuje odjet také na Vysočinu, kde spoluvlastní nemovitost. Dovolenou má Zeman podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka naplánovanou zhruba do konce července, na kdy má v plánu pracovní akce.
07.07.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Nora Fridrichová se neudržela. Její obdiv k hrdinnému Šarapatkovi z Rady ČT musel ven

 
Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová se pustila do čtení knihy novináře Jaroslava Kmenty s názvem Rudý Zeman. A na svém facebooku nešetří chválou a obdivem na adresu Zdeňka Šarapatky za to, jak kauzu Olovo za premiérování Miloše Zemana odhalil.
05.07.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (315 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Jaroslav Kmenta (131 článků)

Spisovatel Neff uvažuje: Kdyby byl Zeman normální čestný člověk...

 
Publicistu Ondřeje Neffa zaujaly v tomto týdnu dvě události. Pár slov věnoval nárůstu koronavirových případů v Česku, přesněji řečeno na Karvinsku. Stranou jeho pozornosti však nezůstal ani prezident Miloš Zeman.
04.07.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

„Inženýre Zemane!“ Vaši voliči by se měli omluvit! Hřebejk, Drahoš, Czernin a další jsou velmi nazlobení

 
Včerejší rozhodnutí Městského soudu v Praze, že se český stát musí prostřednictvím Ministerstva financí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o autorství článku „Hitler je gentleman“ vnučce Ferdinanda Peroutky Terezii Kaslové, budí silné emoce. „Pane inženýre Zemane, teď máte poslední příležitost,“ vyzývá hlavu státu senátor a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. Ozval se též názor, že by se měli omluvit i samotní voliči Zemana. „A ti co ho volili dvakrát, měli by se omluvit dvakrát,“ padlo.
03.07.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Drtinová vyvalila špínu na Dvořákovu ČT: Chodil za poslanci a ptal se na můj výkon. Protěžovali Zemana a Čínu. A mnohem více, tady bude ještě zle

 
Novinářka a někdejší dlouholetá moderátorka České televize Daniela Drtinová odhalila, co se v ČT odehrávalo předtím, než se v roce 2014 rozhodla toto veřejnoprávní médium opustit. „Byly to zásahy, za které by se státní televize v nedemokratických režimech nemusely stydět,“ upozornila v narážce na údajné cenzorské zásahy. Televize, dle ní, manipulovala ve prospěch čínského režimu či prezidenta Miloše Zemana. Svůj podíl na cenzuře a manipulacích, dle ní, má i stále působící generální ředitel ČT Petr Dvořák. „Ani nechápal, co je na tom špatného,“ vzpomenula v pořadu StandaShow youtubera Stanislava Hrušky.
03.07.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Daniela Drtinová (351 článků) , Petr Dvořák (640 článků)

Soud pravomocně v kauze Peroutka: Stát se musí za Zemana omluvit

 
Za prezidenta Miloše Zemana (75) se musí omluvit stát. Rozhodl tak Městský soud v Praze, který řešil výrok hlavy státu o Ferdinandu Peroutkovi (†83) a jeho údajném článku velebícím Adolfa Hitlera (†56).
03.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (734 článků) , Ferdinand Peroutka (211 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Tajné video s mladou Petrou Buzkovou. Rozjel se pro něj Šlouf do Bratislavy. Za tím, kdo ví vše. Za generálem Lorencem. O tom, co je na záznamu, se ještě nyní pouze šeptá

 
VZPOMÍNKY A PERLY ParlamentníListy.cz přinášejí unikátní cyklus na mnohdy zapomenuté části české a slovenské historie. Jelikož se věnujeme zejména porevolučnímu období, jednou z osobností, na které nelze zapomenout, je také bývalá ministryně školství za ČSSD Petra Buzková. Naše dva zdroje popsaly, jak velkou pifku na ni měl zejména Miroslav Šlouf, kdysi také vedoucí poradců někdejšího premiéra Miloše Zemana.
03.07.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Petra Buzková (54 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman podal kasační stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

 
Prezident Miloš Zeman podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) kvůli rozsudku, podle kterého jeho rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem nebylo v souladu se zákonem. Ve čtvrtek o tom informovala Česká televize.
02.07.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

„Hitler je gentleman.“ Významný posun v rozepři

 
Stát se musí prostřednictvím ministerstva financí omluvit za to, že prezident Miloš Zeman opakovaně označil novináře Ferdinanda Peroutku za autora článku "Hitler je gentleman". Dnes o tom rozhodl pražský městský soud, jenž tak částečně vyhověl odvolání žurnalistovy vnučky Terezie Kaslové. Verdikt je pravomocný, Kaslová se však obrátí ještě na Nejvyšší soud. Trvá totiž na omluvě za všechny prezidentovy výroky včetně těch, které odvolací senát označil za hodnotící soudy. Svůj názor k celé věci již napsal i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
02.07.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (211 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Stát se musí omluvit za Zemanovy výroky o novináři Peroutkovi

 
Stát se musí prostřednictvím ministerstva financí omluvit za některé výroky, které pronesl prezident Miloš Zeman o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud, jenž částečně vyhověl odvolání žurnalistovy vnučky Terezie Kaslové. Verdikt je pravomocný, lze se proti němu dovolat k Nejvyššímu soudu.
02.07.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (211 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Stát se musí omluvit za výroky Zemana o článku o Hitlerovi. Peroutkova vnučka chce víc

 
Stát se musí prostřednictvím ministerstva financí omluvit za výroky, které pronesl prezident Miloš Zeman o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Ve čtvrtek o tom rozhodl pražský městský soud, jenž částečně vyhověl odvolání žurnalistovy vnučky Terezie Kaslové. Verdikt je pravomocný, lze se proti němu dovolat k Nejvyššímu soudu. Kaslová se kvůli výrokům prezidenta Zemana obrátí ještě na Nejvyšší soud. Od státu chce omluvu za všechny pronesené výroky. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na twitteru zdůraznil, že u třech ze čtyřech výroků uspělo ministerstvo financí. Ministerstvo financí předpokládá, že podá dovolání proti dnešnímu rozsudku, také právní zástupce Hradu Marek Nespala novinářům řekl, že podání dovolání je pravděpodobné.
02.07.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (211 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Odvolací soud projedná Zemanovy výroky o novináři Peroutkovi

 
Pražský městský soud dnes projedná odvolání ve sporu vnučky novináře Ferdinanda Peroutky s ministerstvem financí. Pře se týká výroků prezidenta Miloše Zemana, který mimo jiné tvrdil, že Peroutka napsal v časopisu Přítomnost článek s titulkem "Hitler je gentleman". Obvodní soud loni žalobu zamítl s tím, že projev hlavy státu nemůže být nesprávným úředním postupem, za který nese odpovědnost stát.
02.07.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Ferdinand Peroutka (211 článků)

Schwarzenberg se postavil Zemanovi. Jde o černochy

 
Slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že heslo Black Lives Matter je „rasistické“, budí emoce. Zatím nejznámější politik, který se proti jeho slovům ohradil, je čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. „Pane prezidente, opět jste šlápl důkladně vedle,“ vzkazuje na svém facebooku hlavě státu a připomíná, jak toto heslo vlastně vzniklo.
01.07.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3931 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Matter Matter (83 článků)

Znechucení Pehem. Advokátka Hamplová se podivuje rasismu vůči Zemanovi. Zato primátor Hřib to vidí úplně jinak

 
Politolog Jiří Pehe dnes ve svém komentáři nazval prezidenta Miloše Zemana starým bílým mužem. To „zaujalo“ advokátku Janu Zwyrtek Hamplovou, která ke svým slovům na sociální síti přidala i to, že se cítí znechuceně. Pehe svá slova napsal v reakci na prezidenta Miloše Zemana, jenž promluvil u příležitosti oslavy na ambasádě Spojených států amerických. Hlava státu hovořila o hnutí Black Lives Matter neboli Na černošských životech záleží. Zeman se domnívá, že moto je rasistické, protože záleží na všech lidských životech.
01.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (425 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Matter Matter (83 článků)

Šok: Všichni za Zemanem! Ano, i z opozice. Jde o včerejší výbušná slova

 
ANKETA Prezident Miloš Zeman označil heslo Black Lives Matter (na černých životech záleží, pozn. red.) za rasistické, protože záleží na všech životech, nejen těch černých. Zeptali jsme se politiků, zda s prezidentem souhlasí. To se potvrdilo ve všech odpovědích. Zazněla i obava z rozpoutání občanské války v USA, či dokonce srovnání aktivistů s nacisty.
01.07.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Matter Matter (83 článků)

Pehe: Zeman a černoši v USA? Je to starý, bílý muž, který vylezl z Lán

 
Komentátor Thomas Kulidakis a politolog Jiří Pehe se vyjádřili ke slovům prezidenta Miloše Zemana, která pronesl při příležitosti oslavy na ambasádě Spojených států amerických. Hlava státu hovořila o hnutí Black Lives Matter neboli Na černošských životech záleží. Zeman se domnívá, že motto je rasistické, protože záleží na všech lidských životech.
01.07.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (425 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Black Thomas (1 článek) , Matter Matter (83 článků)

Rasismus! Zeman oběhl svět slovy o černoších v USA. A toto způsobil

 
Projev prezidenta Miloše Zemana na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA vzbudil v zahraničí reakce. Obzvlášť pak u tiskové agentury AFP. „Český prezident Miloš Zeman 30. června Miloš Zeman popsal slogan ‚Black lives matter‘ jako rasistický. To se stalo 11 dní potom, co Evropský parlament hnutí Black lives matter silně podpořil a vyzval unijní státy, aby přijaly cíle hnutí,“ zněla přejatá zpráva AFP na webu The Straits Times. Hnutí Black lives matter je prý antirasistické a velmi mírumilovné.
01.07.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Blb Zeman! Nebo skvělý Zeman? Opět horko, kvůli USA

 
Miloš Zeman na půdě ambasády Spojených států v Praze prohlásil, že heslo „Black Lives Matter“ neboli „Na životech černochů záleží“ je rasistické, protože každý lidský život je důležitý, nikoli jen životy černochů. Svým výrokem prezident opět vyvolal živou diskusi, ve které byl např. označen za „blba“.
01.07.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman na americké ambasádě opět přiložil pod kotel: Hlupáci. Ten slogan Black lives matter je rasistický

 
Prezident Miloše Zeman se na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA, vyjádřil k heslu Black Live Matter- označil jej za „rasistické“. Zároveň se pustil do kritiky názorových vůdců spojených s protesty, informuje server iDNES.cz.
30.06.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Matter Matter (83 článků)