Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Petříčkovo ministerstvo se postavilo Zemanovi. Popřelo informaci, kterou uvedl u Soukupa

 
Čína žádnou společnou schůzku Ministerstev zahraničních věcí nezrušila. Uvádí to česká diplomacie v reakci na slova prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten se včera nechal slyšet, že Čína schůzku zrušila kvůli kauze Huawei. Informuje o tom server iRozhlas.cz.
18.01.2019 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Ovlivňuje Zeman soudce? Takto téma rozpitvali v pořadu ČT

 
V Pořadu 90´vysílaném na ČT24 ve čtvrtek večer se sešli místopředseda Městského soudu v Praze Tomáš Novosad a členka ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Helena Válková. Telefonicky se do studia spojil i senátor a předseda komise pro Ústavu České republiky Jiří Dienstbier. Tématem většiny pořadu byla „Nezávislá justice a politici“, přičemž největší pozornost byla poutána na možné ovlivňování justice ze strany prezidenta Miloše Zemana a samotný spor bývalého předsedy Nejvyššího správního soudu Josefa Baxy s prezidentskou kanceláří.
18.01.2019 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Helena Válková (347 článků)

Fajt chce žalovat Zemana. Není schopen interpretovat podklady, tvrdí

 
Ředitel Národní galerie Jiří Fajt tvrdí, že zdůvodnění prezidenta Miloše Zemana, proč ho odmítl jmenovat profesorem, vychází z nepravdivých, zavádějících a zmatených údajů. Proti rozhodnutí Hradu se chce bránit žalobou.
18.01.2019 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

 
Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Jeho moderátor Jaromír Soukup si již tradiečně připravil řadu aktuálních témat, na která ho zajímal názor prezidenta Miloše Zemana. Společné tak debatovali například nad kauzou Huawei
17.01.2019 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Prezident chce jednání se šéfem Huawei. Čína prý zrušila schůzku ministerstev zahraničí

 
Čína v reakci na varování před technologiemi čínské firmy Huawei v Česku zrušila schůzku ministerstev zahraničí a odložila bez udání náhradního termínu jednání mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci, řekl ve čtvrtek prezident Miloš Zeman v televizi Barrandov. Prezident se chce sejít se šéfem Huawei, aby si vyjasnil situaci. Domnívá se, že varování je součástí obchodní války počítačových firem, dodal.
17.01.2019 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Mynář jednal se soudci z mého pověření, zastal se kancléře Zeman

 
Prezident Zeman se zastal kancléře Vratislava Mynáře, který čelí podezření, že ovlivňoval soudce. Zeman v pravidelném čtvrtečním rozhovoru na TV Barrandov řekl, že kancléř se se soudci scházel z jeho pověření.
17.01.2019 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Fajt podle Zemana předložil univerzitě nepravdivé informace

 
Ředitel Národní galerie Jiří Fajt předložil podle prezidenta Miloše Zemana k řízení o jmenování profesorem některé podklady a informace výslovně nepravdivé a jiné zavádějící. Zeman tím v dopise zaslaném ministrovi školství zdůvodnil, proč se historika umění rozhodl nejmenovat profesorem. Univerzita Karlova tak totiž podle něj dané řízení neprovedla řádně a proces trpěl vadami, které měly vliv na jeho výsledek. Vyjádření univerzity a Fajta ČTK zjišťuje. Rektor Tomáš Zima již dříve řekl, že škola si za svým jmenovacím řízením i oběma navrženými docenty stojí a že se pravděpodobně znovu obrátí na soud.
17.01.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Zeman u nejmenování Ošťádala argumentuje morální degradací

 
Univerzita Karlova nevedla podle prezidenta Miloše Zemana řízení ke jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem řádně. V dopise ministrovi školství, který dnes Hrad zveřejnil na svém webu, prezident argumentuje etickým kodexem školy a docentovou "morální degradací". Vyvozuje ji z Ošťádalových kontaktů s komunistickou Státní bezpečností. Vyjádření univerzity ČTK zjišťuje. Rektor univerzity Tomáš Zima již dříve řekl, že škola si za svým jmenovacím řízením i oběma navrženými docenty stojí a že se pravděpodobně znovu obrátí na soud.
17.01.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Zeman se u nejmenování Ošťádala ohání slovy o 'morální degradaci'

 
Univerzita Karlova nevedla podle prezidenta Miloše Zemana řízení ke jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem řádně. V dopise ministrovi školství, který dnes Hrad zveřejnil na svém  webu , prezident argumentuje etickým kodexem školy a docentovou "morální degradací". Vyvozuje ji z Ošťádalových kontaktů s komunistickou Státní bezpečností. Zástupci univerzity zatím nereagovali. 
17.01.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Lži a morální degradace. Zeman řekl, proč nejmenoval profesory

 
Ředitel Národní galerie Jiří Fajt předložil podle prezidenta Miloše Zemana k řízení o jmenování profesorem některé podklady a informace výslovně nepravdivé. Pokud jde o profesuru fyzika Ivana Ošťádala, prezident argumentuje etickým kodexem školy a docentovou „morální degradací”. Což mají podle Zemana dokládat Ošťádalovy kontakty s StB. Prezident to uvedl ve čtvrtek v dopise ministru školství.
17.01.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Hodně štěstí, přeje Soukupovi Jana Bobošíková. Padlo také: Dědic Miloše Zemana. A nejen to

 
„Jestli si každý trochu bohatší člověk v Česku založí nějaké hnutí…“ Na rozpacích je ze založení hnutí LIST Jaromíra Soukupa známý hudebník s bohatými zkušenostmi z politiky i médií Petr Štěpánek a není sám. Informace o zbrusu novém politickém uskupení vyvolala reakce plné emocí ať už pozitivních, nebo negativních. Známá moderátorka Jana Bobošíková naopak věcně vzkazuje, že na to má právo stejně jako kdokoli jiný. „To by si měli uvědomit všichni ti, kteří ho zesměšňují a kritizují,“ konstatovala. Popřála Soukupovi hodně štěstí a ocenila jeho „naprosto neotřelý, ojedinělý styl“. ParlamentníListy.cz oslovily i politology. A padl slibný předpoklad: může se dostat nad pět procent.
17.01.2019 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (704 článků) , Petr Štěpánek (704 článků) , Jan Soukup (19 článků) , Jana Bobošíková (607 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Morální degradace a nepravdy. Zeman řekl, proč Ošťádal a Fajt nejsou profesory

 
Univerzita Karlova nevedla podle prezidenta Miloše Zemana řízení ke jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem řádně. V dopise ministrovi školství, který Hrad ve čtvrtek zveřejnil na svém webu, prezident argumentuje etickým kodexem školy a docentovou „morální degradací“. Vyvozuje ji z Ošťádalových kontaktů s komunistickou Státní bezpečností. Ředitel Národní galerie Jiří Fajt předložil podle Zemana k řízení o jmenování profesorem některé podklady a informace výslovně nepravdivé a jiné zavádějící.
17.01.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Snažil se Mynář ovlivnit soudy? Opozice chce řešit jednání Hradu, KSČM i SPD nevidí důvod

 
O přístupu prezidenta Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře k justici budou chtít jednat ve Sněmovně Piráti, TOP 09 a STAN. Představitelé stran tak reagovali na aktuální podezření, že zástupci Hradu se snaží ovlivňovat soudce v jejich rozhodovacím procesu. KSČM a SPD důvod k jednání Sněmovny nevidí, podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) by záležitost mělo řešit ministerstvo spravedlnosti. Šéf resortu Jan Kněžínek (za ANO) však říká, že soudci musí umět tlaky ustát.
17.01.2019 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Prezident Zeman o důchodu, blbcích u Palacha i kauze Huawei: Exkluzivně z Lán

 
Prezident republiky Miloš Zeman (74) a moderátor David Vaníček (34) spolu byli znovu v Masarykově pracovně v rámci živě vysílaného pořadu Blesku S prezidentem v Lánech. V neděli už pošestnácté. Témata? Například špionská kauza čínské telekomunikační firmy Huawei, ale i komentář k úmrtí Jiřího Bradyho (†90), jehož Zeman před dvěma lety odmítl vyznamenat. Chybět mezi dotazy nemohlo 50. výročí sebeupálení Jana Palacha, ale i zoufalý čin muže, který se v Praze pokusil upálit v pátek.
17.01.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vaníček (52 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Brady (88 článků) , Jan Palach (245 článků)

Prezident má právo na názor! Ovčáček vyslal vážný vzkaz soudci, který obvinil Zemana

 
Piráti, TOP 09 a STAN budou chtít ve Sněmovně projednat přístup prezidenta Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře k justici. Představitelé stran tak reagovali na aktuální informace médií o vystupování Hradu v některých kauzách, píše ČTK. O slovo se přihlásil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který poslal jasný vzkaz soudci Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefu Baxovi, který prezidenta Zemana kritizoval za to, jak přistupoval k soudcům.
17.01.2019 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Jednejme o tlaku Hradu na justici, žádá část opozice. Kdo nesouhlasí?

 
Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa ve čtvrtek uvedl v rozhovoru pro  Deník N , že mu Hrad dával opakovaně najevo, jak má jeho soud rozhodnout v některých kauzách. Soudce vyjádřil zklamání z toho, jak se Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář vůči justici chovají. Představitelé Pirátů, TOP 09 a STAN budou chtít přístup Hradu projednat ve sněmovně, KSČM a SPD důvod k jednání nevidí.
17.01.2019 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Opozice šije do Hradu kvůli údajnému ovlivňování soudů, chce odvolání Mynáře

 
Část politiků se pustila do prezidenta Miloše Zemana a hradního kancléře Vratislava Mynáře kvůli jejich údajným tlakům na soudy. Podle TOP 09 by měl Mynář ve funkci skončit, někteří politici označili jednání Hradu za nepřijatelné.
17.01.2019 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Soudní šéf Baxa o zážitcích se Zemanem: Kritizoval, poučoval, nenaslouchal. A pak vytáhl jeho „seznam hříchů“

 
Bývalý předseda a nynější soudce Nejvyššího správního soudu Josef Baxa cítí velké zklamání z toho, jak se prezident Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář chovají vůči justici. Hrad mu podle něj opakovaně dával najevo, jak má v některých kauzách správní soud rozhodnout.
17.01.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

Soudce Baxa: Zemanovo chování k justici je pro mě zklamáním

 
Bývalý předseda a nynější soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa cítí velké zklamání z toho, jak se prezident Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář chovají vůči justici. Hrad mu podle něj opakovaně dával najevo, jak má v některých kauzách správní soud rozhodnout.
17.01.2019 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků)

USA vyšetřují Huawei, před riziky varují i Němci. Zeman firmu bránil, kritiky měl „za chudáky“

 
Německá vláda podle listu Handelsblatt uvažuje kvůli možným bezpečnostním rizikům o změně přístupu k čínské firmě Huawei. Je dokonce možné, že se firma nebude podílet na budování mobilní sítě páté generace (5G). Společnost vyšetřují i Spojené státy, a to kvůli krádeži obchodních tajemství amerických firem. Informoval o tom list The Wall Street Journal (WSJ). Prezident Miloš Zeman se přitom ostře opřel do Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost a Bezpečnostní informační služby, kteří před výrobky Huawei varovali. Hlava státu označila ředitele úřadů za „čučkaře“ a „chudáky“, co se snažili jen zviditelnit.
17.01.2019 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)